AIR Bank vs. Česká spořitelna - prosba o radu

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod netuptul 13. 9. 2013 11:17

Dobrý den,

mám na Vás následující dotaz (prosbu o radu).
Již léta vlastním běžný úcět u České spořitelny (od r. 1997) Jsem v ID a každá koruna je mi dobrá. Přijde mi nesmyslné, platit ČS zbytečné pollatky, které jiné banky nemají a proto jsem se rozhodl, účet u ČS zrušit a veškeré platby a trvalé příkazy, prevést k AIR Bank, u které mám též účet.
Vše jsem na pobočce Air Bank domluvil a k 25.9 by měl být převod uskutečněn.

Dnes mi ale volala pracovnice klientského centra ČS a nabídla mi toto:

na základě našeho tel.rozhovoru si Vám dovoluji zaslat nabídku 100% slevy z poplatku za vedení Osobního účtu včetně až 5 služeb po dobu trvání min. 3 let.

Např. nastavení účtu, který u nás máte, může vypadat takto:
- Mezinárodní platební karta
- Výběry z bankomatů v rámci ČS zdarma
- Servis 24
- Veškeré platby v rámci České republiky zdarma (nulové poplatky za všechny příchozí i odchozí platby na Vašem účtu)
- Spořicí plán - zvýhodněné úročení 1% do zůstatku 50 tisíc korun

V tomto nastavení je účet veden ZDARMA včetně transakcí.

Tuto slevu Vám můžeme garantovat po dobu 3 let bez ohledu na to, jak se změní obchodní podmínky banky.

Mezi výhody ČS patří i např. vklady hotovosti na pobočce 0 Kč, platby kartou u obchodníka nebo přes internet 0 Kč, výběry hotovosti z bankomatů skupiny Erste v zahraničí 6 Kč, služba Platba 24, 31 vkladových bankomatů po celé ČR, Program Partner https://programpartner.csas.cz/

V případě, že se rozhodnete naší nabídku využít a účet zachovat i s platbami, ráda s Vámi vše vyřeším po telefonu.

Pokud se rozhodnete pro zachování účtu u ČS, nijak se to nebude týkat Vašeho účtu v jiné bance.

Přejete-li si využívat pouze náš účet, stačí se obrátit na kteroukoliv pobočku ČS. Kolegové převedou Váš účet sem k nám, bez nutnosti návštěvy druhé banky.

V případě Vašeho zájmu prosím reagujte na tento email nejpozději do 20.9.2013.


Tak, mám teď dilema, jestli mám převod k AIR Bank zrealizovat, nebo jestli mám zůstat u České spořitelny?

Předem Vám všem moc děkuji za Vaše rady a názory.
netuptul
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LuiS_666 13. 9. 2013 11:38

Ak ta účet u Air bude stáť 0,- tak by som ČS z princípu zrušil.
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod netuptul 13. 9. 2013 11:41

Ještě jsem zapomněl napsat, že u ČS mám také Stavební spoření a to je i s běžným účtem sloučeno pod Servisem 24. Takže, pokud bych účet u ČS zrušil, přišel bych o možnost náhledu do St.spoření.
netuptul
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 9. 2013 11:43

Zásadní dotaz - jak máš v dosahu pobočky a bankomaty Air Bank? Pokud bez problémů, přešel bych k Air Bank - dostaneš to samé, co v ČS (tedy platební karta (mezinárodní jsou dneska všechny), výběry z jejich bankomatů (navíc bonusem je možnost volby nominálních hodnot bankovek a všechny jejich bankomaty umožňují i peníze vkládat), internetové bankovnictví a všechny platby v rámci ČR zdarma.
Navíc na spořicím účtu dostaneš úrok 1,6 % (tedy víc než u ČS) a to až do 1 milionu a stejný úrok do 100 000 Kč i na běžném účtu, pokud alespoň 5 krát za měsíc zaplatíš kartou.

Jedinou nevýhodu vidím v mnohem menším počtu bankomatů Air Bank, ale pokud máš nějaký v dosahu (nepředpokládám, že s ID nějak extra cestuješ po ČR) bydliště či pracoviště, tak to není handicap.

Samozřejmě je možné uvažovat i o jiných bezplatných bankách jako FIO, mBank, za určitých podmínek i Poštovní spořitelna, Equa nebo GE. Každá má něco, někdo jich má víc, případně všechny a z každé si vybírá tu třešničku na dortu.

-- 13. 9. 2013 12:43 --

netuptul píše:Ještě jsem zapomněl napsat, že u ČS mám také Stavební spoření a to je i s běžným účtem sloučeno pod Servisem 24. Takže, pokud bych účet u ČS zrušil, přišel bych o možnost náhledu do St.spoření.

Tak u stavebního spoření by měl stačit roční výpis, ne? Tolik pohybů tam zas není.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ladan111 13. 9. 2013 11:52

Náhled na stavební spoření zrušením účtu neztratíte. Stačí si založit Servis 24 Start, který je zdarma.
ladan111
Návštěvník

Odeslat příspěvekod netuptul 13. 9. 2013 12:16

Ahoj Patriku,
děkuji za odpověď jsem z Prahy a pobočky Air Bank, zase tak daleko nemám. Většinou chodím do Vodičkovy ulice. Ale pobočku ČS, mám kousek od baráku a je jich v okolí, ale i celkově daleko víc.
O úročení, mi ani tak nejde, protože mi tam chodí 00 prd, které mi stačí, tak akorát na pokrytí, všech platebních příkazů. Jediné, co si myslím, že je výhoda ČS, tak že je to velká a stabilní banka, takže nehrozí, že by krachla.
Tím, že mi ze strany ČS byly nabídnuty ty nulové poplatky, tak vlastně můj důvod k přestupu pominul, protože k Air, jsem se rozhodl přestoupit, právě kvůli zbytečným polatkům ze strany ČS.
Co je blbé, tak je to to, že už jsem nahlásil změnu účtu telefonnímu operátorovi a též byl zaslán požadavek na ČSSZ na změnu účtu ohl.zasílání dávek.

Tak teď opravdu nevím, jak se mám rozhodnout...

-- 13. 9. 2013 13:49 --

ladan111 píše:Náhled na stavební spoření zrušením účtu neztratíte. Stačí si založit Servis 24 Start, který je zdarma.


ladan111 děkuji za informaci!
Naposledy upravil netuptul dne 13. 9. 2013 13:05, celkově upraveno 1
netuptul
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 13. 9. 2013 12:57

ČS stabilní banka? Kdyby do ní stát nenarval před privatizací 42 miliard, tak by už dávno krachla.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod ab84 13. 9. 2013 13:06

Já bych zůstal u ČS. Osobně mám účty i jinde, ale ČS jsem ani po x letech nezavrhnul. Využívám taky 100 % slevy z Osobního účtu, takže vše zdarma.

Je to možná hloupost, ale přijde mi, že platební kartou ČS se mi podaří zaplatit na internetu všude. Například dobití účtu u sázkové kanceláře Fortuny se mi nepodařilo se Citi, mBank ani Zuno kartou. Prošla platba jen s ČS kartou.
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 13. 9. 2013 13:07

To je teda opravdu výhra... Jiný by v tom viděl spíš nevýhodu.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ab84 13. 9. 2013 13:17

Souhlasím, že výhrou to většinou nekončí :) Ale oceňuji postoj vydavatele karty, který mě už dopředu neomezuje a neurčuje kde tou kartou můžu nebo nemůžu platit.
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 13. 9. 2013 14:14

Ha, ha, neomezuje. Známi byli v zahraničí a ČS jim karty zablokovala a místo aby odblokovali, tak si je mezi sebou posílali. Opravdu super služba.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 9. 2013 14:46

netuptul píše:Ahoj Patriku,
děkuji za odpověď jsem z Prahy a pobočky Air Bank, zase tak daleko nemám. Většinou chodím do Vodičkovy ulice. Ale pobočku ČS, mám kousek od baráku a je jich v okolí, ale i celkově daleko víc.

Kolik jich je celkově, ti může být jedno, stejně potřebuješ jen tu jednu. Nebo na kolika různých pobočkách jsi za celou dobu, co bydlíš, tam, kde bydlíš, byla?
netuptul píše:O úročení, mi ani tak nejde, protože mi tam chodí 00 prd, které mi stačí, tak akorát na pokrytí, všech platebních příkazů. Jediné, co si myslím, že je výhoda ČS, tak že je to velká a stabilní banka, takže nehrozí, že by krachla.

Tohle si trochu protiřečí. Nic tam nemáš a bojíš se, že by krachla?
Jinak u velké banky je to riziko paradoxně vyšší v tom, že na její sanaci stát peníze nemá. Stačí se podívat na Kypr, kde strádatelé přišli o peníze právě v jejich největší bance (a pak ještě jedné, rovněž velké).

netuptul píše:Tak teď opravdu nevím, jak se mám rozhodnout...

Já jsem dalek soudům typu ČS ani náhodou, vím, že když se správně používá, tak může být velmi vhodnou a výhodnou bankou a také bych si jako náhradu nevybral Air Bank (i když ji samozřejmě mám, ale jen na spořák) a spíše bych vybíral mezi jinými bezplatnými bankami, protože u Air Bank mi zoufale nevyhovuje právě jejich IB. A i u ČS by mi nevyhovovalo, "nepřekonatelné" jsou pro mě dvě věci.
1. Omezení na výši převáděných částek (teď z paměti nevím, ale jsou to jen statisíce)
2. Omezená historie - teď nevím, jsou to myslím 3 měsíce. Vzhledem k tomu, že promlčecí lhůta je zpravidla 3 roky (v některých případech i déle) je to zoufale málo. Už několikrát jsem dohledával i více než rok starou platbu.

Zkrátka si vyber, co je ti bližší, co ti víc vyhovuje. Každý jsme jiný a každému vyhovuje něco jiného. Nebo si nech oba účty, pokud u ČS není nějaká další podmínka, například obrat.

-- 13. 9. 2013 15:54 --

ab84 píše:Já bych zůstal u ČS. Osobně mám účty i jinde, ale ČS jsem ani po x letech nezavrhnul. Využívám taky 100 % slevy z Osobního účtu, takže vše zdarma.

Je to možná hloupost, ale přijde mi, že platební kartou ČS se mi podaří zaplatit na internetu všude. Například dobití účtu u sázkové kanceláře Fortuny se mi nepodařilo se Citi, mBank ani Zuno kartou. Prošla platba jen s ČS kartou.

ČS má vlastní autorizační centrum, většina bank u nás využívá MUZO (teď se to jmenuje jinak, ale nevzpomenu si jak). Takže mohlo dojít právě k výpadku MUZO, příště to bude výpadek ČS. Snad u každé karty, co jsem kdy trochu více používal, se mi stalo, že jsem s ní někde nezaplatil a jinou ano a podruhé to byla zase tahle "odmítnutá" karta, která mě zachránila.
Zkrátka u žádné platební karty si nemůže člověk být jist, že s ní vždy a všude zaplatí. Aktuálně mám u sebe dvě karty, do zahraničí si beru taktéž minimálně dvě a to jen když jedu ve skupině více lidí, kteří mají rovněž karty. Jedu-li sám, mám s sebou nejméně 4 karty, někdy víc.
Na pomoc banky v zahraničí se totiž moc spoléhat nedá.
http://www.mesec.cz/clanky/na-pomoc-od- ... polehejte/
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 13. 9. 2013 16:50

Nejak nechapu existenci tohoto tematu. To ses prisel pochlubit, jak jsou v CS skveli nebo co? Tak tam zustan a neni nutne kvuli tomu psat dvoustrankove elaboraty, ne?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 13. 9. 2013 17:04

xls píše:Ha, ha, neomezuje. Známi byli v zahraničí a ČS jim karty zablokovala a místo aby odblokovali, tak si je mezi sebou posílali. Opravdu super služba.

Totéž známy na studijním pobytu v USA, bloklá karta, IB - jediné řešení dojít na pobočku (nebo změnit banku)
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuiS_666 13. 9. 2013 17:24

ab84 píše:Já bych zůstal u ČS. Osobně mám účty i jinde, ale ČS jsem ani po x letech nezavrhnul. Využívám taky 100 % slevy z Osobního účtu, takže vše zdarma.

Je to možná hloupost, ale přijde mi, že platební kartou ČS se mi podaří zaplatit na internetu všude. Například dobití účtu u sázkové kanceláře Fortuny se mi nepodařilo se Citi, mBank ani Zuno kartou. Prošla platba jen s ČS kartou.


Ad SK:
So CITI nezaplatíš v žiadnom kasíne, sázkovej kancelárii, nikde kde sa jedná o gambling. Je to interné pravidlo Citigroup.

mBank netuším (predpokladám Visa = nemal by byť problém, jedine ak "mbank syndrom"), ale Zuno je v pohode akceptované v akejkolvek SK, osobne vyskúšané.
LuiS_666
Nadšenec

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků