převod $ z Kanady: devizová společnost nebo paypal?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod lojza.penicka 22. 10. 2014 15:38

Zdravíčko, kamarád byl na rok v Kanadě a potřebuje převést do Česka 4000 dolarů, co tam má na účtu. S účtem může manipulovat, tzn. posílat peníze v rámci Kanady zadarmo, do Evropy by ho to stálo 25 dolarů a kurzové rozdíly (na infolince mu řekli, že z dolaru na korunu by to bylo něco kolo 17,50 Kč, přičemž běžně u bank to je někde u 19 Kč, takže odrb).

Někde na fóru jsem tu četl o devízových společnostech - myslíte, že je toto vhodnější cesta? Díval jsem se na web Akcenty a Exchange a vypadá to dobře, ale byla by potřeba zřídit účet + platily by se poplatky, protože jde o relativně málo peněz. Ještě jsem našel, že někdo doporučoval paypal, ale ten taky nemívá moc dobré kurzy?
lojza.penicka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 10. 2014 15:48

PayPal se hodí jen na malé platby, právě kvůli kurzům.
Určitě devizovku. Jde o kanadské dolary, předpokládám. To trochu zužuje výběr. Drobné platby udělá Fortissimo, ale ti mívají někdy horší kurzy. Akcentu budeš muset kvůli jedné platbě trochu přesvědčovat, ale mohlo by to klapnout. Kdyžtak pošli SZ, mám tam trochu kontakty.
Pak můžeš zkusit oslovit ještě SAB nebo Divíška.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lojza.penicka 22. 10. 2014 21:39

Ty a Patriku, jak to funguje? Ty devizovky mají účty po celém světě nebo bude muset kamoš stejně zaplatit ten poplatek 25 dolarů za převod z Kanady do Evropy, který si účtuje jeho banka u mezinárodních převodů? Nebo se to zaúčtuje jako běžná platba kartou?
lojza.penicka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 10. 2014 05:25

Bude muset zaplatit těch 25 dolarů. Jako jsou devizovky, které mají účty (skoro) po celém světě, třeba Travelex, ale ten se s jednou platbou ve výši 4 tisíce USD nebo CAD nebude vůbec zajímat.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků