Kde si půjčit s možností zástavy nemovitosti?

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ReMusiCZ 13. 11. 2018 20:45

Zdravím, začnu rovnou a stručně. Doložitelný příjem mám 5 tisíc, nedoložitelný 3 tisíce, vlastním sám "právně čistou" nemovitost o hodnotě cca 500 tisíc, žádné půjčky nemám a ještě jsem ani neměl, takže v registrech dlužníků jsem bez zápisu a stejně tak na mě není vedena exekuce ani nic podobného. Jsem teď v situaci, že bych potřeboval půjčit větší obnos peněz - alespoň 100, ale ideálně 300 tisíc. Splátky na 2 nebo až 4 roky. Příjmy vím, že mám na to nejspíš malé, takže jsem ochoten dát do zástavy právě zmíněnou nemovitost (byt), který má hodnotu těch cca 500 tisíc.

Vás se chci tak zeptat, zda víte o konkrétní (ověřené) společnosti, která by mi vyšla za těchto podmínek vstříc a zároveň mě nesedřela na úroku? Našel jsem si třeba společnost Bankerat, kde je možný úrok od 9%, což mi ještě přijde fajn. Mám ten Bankerat zkusit nebo víte o něčem jiném - lepším? Díky.
ReMusiCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ROlda78 13. 11. 2018 21:09

Americká hypotéka?
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 13. 11. 2018 23:29

amerika bez doložení příjmů na 50 procent ceny nemovitosti
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod ReMusiCZ 14. 11. 2018 00:22

Tak americká... už jsem o ní slyšel, ale nenapadlo mě, že by to mohlo být to, co potřebuju.
Můžete mi dát ještě tip na konkrétní společnost, která ji nabízí? Respektive u který by mohla být pro mě nejvýhodnější? Je mi prakticky jedno od koho to bude, chci jen pro mě co nejvýhodnější podmínky - nejnižší úrok a popřípadě s možností předčasnýho splacení bez navýšení, ale to už není prioritou. Vyhledal jsem si už sám několik srovnání a na každý tý stránce píšou něco jinýho, takže se vůbec neorientuju. Díky.
ReMusiCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fc70 14. 11. 2018 00:44

Americké hypotéky nabízí každá větší banka.

Nezlob se, ale jak si představuješ, že to splatíš?

300k/4 roky je 6250/měsíc kdyby byla půjčka bezúročná, 100k/4 roky je pořád přes dva tisíce měsíčně. S průměrnou úrokovou sazbou 5,19% (podle reprezentativního příkladu u ČS) si ještě zhruba 15% přidej – a překvapilo by mě, kdybys neměl sazbu o dost větší.

Z čeho budeš žít?

Na první pohled to ani trochu nevychází, takže jestli ti někdo vůbec půjčí, bude to ještě o dost dražší a jedině s očekáváním, že na 99% to nezvládneš a o tu nemovitost přijdeš. (Je to vůbec legální poskytnout takový úvěr?)

No dobře, když peníze potřebuješ, tak potřebuješ, ale vážně uvažuj o tom, 1) jestli by to přece jen nešlo bez nich, a 2) jestli by nakonec nebylo lepší tu nemovitost rovnou prodat.

Neodvážím se ti radit, co máš udělat, ale na první pohled to celé vypadá dost neřešitelné.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod ReMusiCZ 14. 11. 2018 01:21

Tvůj pohled chápu a takto ti dávám za pravdu, ale na splátky mám, leč jejich zdroj jsem neuváděl, protože je to pro toto téma už nepodstatný, ale budiž. Mimo tu zmíněnou nemovitost, kterou si chci nechat a zastavit, mám totiž ještě jednu, kterou v současnosti už dlouhodobě prodávám, ale nedaří se mi jí stále udat, s čímž jsem nepočítal a proto musím shánět půjčku. Z následného prodeje jsem ji chtěl právě splácet a kdybych už prodáno měl, vůbec bych půjčku řešit nemusel, jenže mám zatím s prodejem smůlu. Když se to tak vezme, vlastně peníze mám ve formě nemovitostí, ale potřebuju hotovost. Takže tak.
ReMusiCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fc70 14. 11. 2018 03:04

No jo, to je lepší, než jak to vypadalo, ale přesto - neprodanou nemovitostí se nedá zaplatit splátka každý měsíc.

(Předpokládám, že případný příjem z nájmu už do těch 5+3 tisíc počítáš.) Takže pořád nevidím, jak to může fungovat.

Ale třeba tu někdo má s těmito komplikovanými situacemi víc zkušeností…
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Cohen_S 14. 11. 2018 08:45

ReMusiCZ píše:Tvůj pohled chápu a takto ti dávám za pravdu, ale na splátky mám, leč jejich zdroj jsem neuváděl, protože je to pro toto téma už nepodstatný, ale budiž. Mimo tu zmíněnou nemovitost, kterou si chci nechat a zastavit, mám totiž ještě jednu, kterou v současnosti už dlouhodobě prodávám, ale nedaří se mi jí stále udat, s čímž jsem nepočítal a proto musím shánět půjčku. Z následného prodeje jsem ji chtěl právě splácet a kdybych už prodáno měl, vůbec bych půjčku řešit nemusel, jenže mám zatím s prodejem smůlu. Když se to tak vezme, vlastně peníze mám ve formě nemovitostí, ale potřebuju hotovost. Takže tak.


Možná na ni máš až moc vysokou cenu, momentálně jsou nemovitosti o 15-20% přepálené ^^
Cohen_S
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ReMusiCZ 14. 11. 2018 12:58

Cenu mám OK, dokonce v porovnání s "konkurencí" i výhodnou. Problém však je, že dosavadní zájemci to chtějí jako investici a rovnou pronajímat aniž by na tom museli hnout prstem, jenže současný stav je neobyvatelný, takže to je ten největší zádrhel. Chtějí hned vydělávat a zároveň na tom nic nedělat. Věřím, že to nakonec udám, ostatně ti zájemci sami říkají, že výběr je malý a to co je, tak je drahý, ale prostě to chce čas a ten mě právě dochází.

Navíc si to prodávám sám a těch realitek co mě pořád otravuje, ačkoli rovnou píšu, že o jejich zprostředkování prodeje nemám zájem, to je naprosto neskutečný. Zejména naše největší "zelená rodinka" začínající dvěma velkými stejnými písmeny. Ti vám volají snad ze všech poboček v okruhu 200 km a všechny a alespoň zatím ještě slušně neustále musím posílat do pr... Ale že by tu nemovitost realitka přímo odkoupila, k tomu se nemají, jen vám nakecávají žvásty jako, že už mají klientelu, že tou provizí, kterou cenu navýší vadit kupujícím vadit nebude a pod.. Prostě hrůza, mám na ně alergii.
ReMusiCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jichaj 19. 11. 2018 14:39

tak podrobnejsi info o te prodavene nemovitosti hod sem, treba by se nejaky investor nasel :)
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 19. 11. 2018 22:08

Stačí cena za nemovitost a cena za čistéj nájem , plus počet mistnosti.
audiobullys
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků