Hypo u 173 (s překlenutím ze spoření) anebo klasickou hypoté

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drcomputer 13. 4. 2019 10:33

Dobrý den, řeším teď velice nepříjemnou situaci a to je výběr financování koupě nemovitosti. Našetřeno mám 254 tisíc a nemovitost stojí 1270000,- . Můj doložitelný čistý příjem ze zaměstnání je 27 000,- dále mám nějaké finance ze živnosti a stipendia. Výběr financování jsem řešil s poradcem, který mi vybral spoření s překlenutím do úvěru od RSTS, jenže mě se to trochu nezdá a tak jsem se chtěl u vás ujisti, že je to správný krok. Nelíbí se mi příliš svazující podmínky, které mi zabraňují refinancování, samotné spoření mi taky nepřijde moc užitečné, jelikož jsou na něm poplatky zá správu + 1% za založení (nelíbí se mi, že státní podpora jde automaticky bance jako bonus). Také se nám nezdají podmínky ve smlouvě, kdy se například zástavní nemovitost uvádí v nějakém divném kódu, který není nikde definován. Takovýchto neurčitých věcí je více. Chtěl bych ještě dodat, že mým záměrem je půjčku splatit dříve (než za 28 let), jelikož mám každý měsíc o něco víc peněž které si dávám stranou, či investuji např. na zonky, což by mi časem mělo pomoct s předčasnou splátkou.
PS: Nemám a ani jsem neměl žádné závazky.
Alternativně jsem koukal po Unicredit bank a equabank, které mi nabízejí delší fixaci (5let oproti 3)
Děkuji za vaše podněty a doporučení.
Naposledy upravil drcomputer dne 13. 4. 2019 12:47, celkově upraveno 2
drcomputer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod libol 13. 4. 2019 11:35

Asi ti u ceny nemovitosti chybí (minimálně) jedna nula, jinak ten dotaz nedává smysl.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 13. 4. 2019 12:38

Třeba je to v eurech... :hm
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 13. 4. 2019 12:41

I v Eurech by mel nasetreno dvakrat tolik co potrebuje.
drcomputer píše:... Našetřeno mám 254 tisíc a nemovitost stojí 127000,- ...
MiASX
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 13. 4. 2019 12:48

Jinak úvěr ze stavebka od RSTS v tarifu U173 mám, je to rozumný produkt (ale přecházel jsem z tarifu s úrokovou sazbou ve spořicí části 1 % p.a. (U173 má jen 0,1 % p.a.) s tím, že přechd byl zastropovaný fixním poplatkem 1500 Kč, takže jsem to měl o dost výhodnější), nicméně s překlenovacím úvěrem (a hlavně zástavou nemovitosti) bych si ho nejspíš nepořídil...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod drcomputer 13. 4. 2019 12:49

Omlouvám se, opraveno. Možná ještě dodám, co se týče úroku: Fixace na 3 roky: 2.59 po překlenutí 2,99
drcomputer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Peťo6 7. 5. 2019 07:25

Tak normálna hypotéka asi bude jednoduchšia, každý rok možeš zo zákona bez sankcií splatiť 25% úveru, je to už celkom flexibilné oproti minulosti.
Peťo6
Diskutér