Centrální registr dlužníků - jak to funguje?

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod astrapa 8. 9. 2015 22:51

Jak jsme tu probírali CERD, náhodou jsem narazil na tuto stránku - http://www.ocp.cz/operace-na-splatky-bez-navyseni/ a všimněte si textu zhruba uprostřed:

Při podpisu smlouvy žadatel dokládá:
- potvrzení prokazující úvěrovou spolehlivost klienta, tj. .... potvrzení o bezdlužnosti od společnosti CERD (Centrální registr dlužníků České republiky - http://www.centralniregistrdluzniku.cz).



Že se najdou dlužníci, kteří se nechali nachytat a za tyto výpisy jim zaplatí, se nedivím. Ale co nechápu, že se najdou profesionální věřitelé, kteří jim na tu hru skočili a výpis od CERDu od svých dlužníků požadují a na jeho základě poskytnou službu s odloženou splatností... :oboze
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod omgf 9. 9. 2015 13:20

Oni tím plní povinnost ze zákona o spotřebitelském úvěru.
Doložením výpisu CERD se věřitel pokouší získat doklad, že posoudil úvěruschopnost spotřebitele, který pak může doložit ČOIce nebo arbitrovi.
Nechtějí Solus, ani bank ani nebank, protože je jim jasné, že pak by úvěr podle zákona poskytnout nesměli.

Zákon:
Věřitel ...- je povinen s odbornou péčí posoudit schopnost spotřebitele splácet spotřebitelský úvěr, a to na základě dostatečných informací získaných i od spotřebitele, a je-li to nezbytné, nahlédnutím do databází umožňujících posouzení úvěruschopnosti spotřebitele.
omgf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 9. 9. 2015 15:42

Tak to si nemyslím, k posouzení schopnosti splácet nepotřebuji žádný výpis. A i kdyby, jak s tím souvisí podvodný CERD?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod dyletant 9. 9. 2015 15:50

Co je na CERDu podvodneho? Proste si jeden podnikatel udelal vlastni registr dluzniku.
dyletant
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod omgf 9. 9. 2015 20:16

Máš pravdu, nekoukl jsem se na ten odkaz, oni nejsou lichváři potřebující alibi.
Oni jsou obchod, který prodává na splátky, tak holt fakt naletěli. :)
omgf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 9. 9. 2015 21:13

dyletant píše:Co je na CERDu podvodneho? Proste si jeden podnikatel udelal vlastni registr dluzniku.

A potřebná data si vycucal z prstu nebo vyhonil?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod termistor 18. 9. 2018 16:04

Neměl by někdo zaplacený (nebo předplacený) přístup do registru dlužníků ? Potřeboval bych tam vyhledat jednu osobu a nechci platit minimální dobití kreditu 1000 Kč. Nechci to zadarmo.
Díky

Anebo jestli zanáte nějakou firmu která to za poplatek vyhledá ?
termistor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 9. 2018 16:32

Bez jejího souhlasu snad ani nemůžeš, ne? A ta osoba si může požádat i zadarmo - https://www.mesec.cz/clanky/jak-ziskat- ... p-z-praxe/
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod termistor 19. 9. 2018 18:36

já bych rád bez jejího souhlasu :nenapadne

zkusim ještě ceecr.cz , tam to vypadá že můžu platit po osobách
termistor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod audiobullys 19. 9. 2018 22:58

Ispis kolem 30 kaček
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod termistor 23. 9. 2018 11:54

Díky
Už jsem našel ceecr.cz - stačilo jména a datum narození. Za 60 Kč seznam exekucí, po 60 Kč detail o jednotlivých exekucích.
termistor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 9. 2018 05:39

termistor píše:Díky
Už jsem našel ceecr.cz - stačilo jména a datum narození. Za 60 Kč seznam exekucí, po 60 Kč detail o jednotlivých exekucích.


Ale to už jsou případy, které dospěly až k exekuci, ne všechny dluhy. Ale asi lepší něco, než nic.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod termistor 24. 9. 2018 10:41

a dá se někde zjistit více dluhů ?
termistor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod audiobullys 24. 9. 2018 11:31

více dluhů je na soudu a je k tomu potřeba plná moc,
další jsou u zdrav. pojištoven, sociálky, na městech - popelnice, pokuty policie... tam stačí rodný číslo , tydle dávaj exekuční tituly sami a obstavujou účty taky sami, at už sociálka, zdrav. poj. či města. ty právě v tom výpisu z ispisu nebudou třeba. - jedině že by to nešlo vymoci z účtu či majetku tak to předaj exekutorovi.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod termistor 20. 5. 2019 19:39

Nevíte někdo jak často jsou ty online přehledy exekucí aktualizované ?
Osoba v exekuci mi řiká, že v polovině března uhradila exekuce. Přitom ve výpisu pořád exekuce jsou, a nepíšou tam nikde o splacení.
termistor
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků