100k od Cetelemu s RPSN 11,32 - OK ?

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xtonda 17. 11. 2011 13:50

Pokud původní úvěr má RPSN 25% a nový by měl 11,32%, tak se to může vyplatit, je potřeba to detailně propočítat na základě konkrétních parametrů obou úvěrů a poplatku za předčasné splacení.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Islqo 17. 11. 2011 17:38

Ano, melo by se to podle propoctu vyplatit. Navic to jasne vyresi to ze ja nekomu neco dluzim, prevezmu si to na sebe, matka bude bez uveru a bude to jasnejsi situace.
Islqo
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 12. 1. 2012 07:16

Řekl bych, že je to blábol. To zas někdo nepochopil nebo si nepřečetl obchodní podmínky... Měl jsem od Cetelemu 3 úvěry (bezúročné), kreditku, kterou mi podle OP měli poslat, jsem vždy včas slušně odmítl, a neměl jsem s nimi žádné problémy.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 12. 1. 2012 08:26

No v poslední době stížností na Cetelem, docela přibývá, a hlavně jejich Cool centra podávají místo informací pěkné bláboly. Nedivila bych se, kdyby na tom trochu pravdy bylo.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mobilman 26. 1. 2012 17:19

Nějaký ten rok už žádné úvěry nemám ale mezi roky 2000-2005 jsem jich měl od Cetelemu hned několik a vždycky to bylo rychle a jednoduše a se splacením nikdy žádné potíže,, a to jsem měl vše s pojištěním dlouhodobé nemoci a ztráty zaměstnání. Prostě nebyl jediný problém ze strany Cetelemu, takže si nemohu stěžovat.
mobilman
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iguka 3. 12. 2013 16:14

kdo by měl zájem, nyní je akce u Cetelemu, zatím zjišťuji podmínky

http://www.cetelem.cz/osobni-pujcka/zis ... lem_button
iguka
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 12. 2013 10:14

iguka: Zjistils něco bližšího? Moc výhodné se mi to nezdá, když to platí pouze na úvěry vyšší než 100.000 Kč, poplatek za uzavření smlouvy je 1 % a mimořádná splátka taky 1 % (pokud ti nestihnou ty poukázky poslat dříve než do 14 dnů, kdy bys mohl odstoupit bez poplatku) + úroky (při těch cca. 14 % p.a., co mají ve webové kalkulačce to bude za takový necelý měsíc nějaká ta tisícovka), což mi vychází, že bys za ty poukázky "zaplatil" alespoň tak 3000 Kč a to nevím, jestli to za to stojí...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod iguka 6. 12. 2013 20:41

zjistil, všechno je bez poplatku, už mám doma smlouvy, https://www.cetelem.cz/osobni-pujcka/os ... telem.html (uzavření, vedení, splacení ). Když uzavřeš v prosinci ( poukázky 10x500 Kč) dostaneš v lednu, když uzavřeš v lednu, poukázky dostaneš v únoru. Jistí se asi, abys to hned nevypověděl. Takže, podle mně úroky max do 1000. Já do toho jdu, čtyři litry nákupu pro rodinu je dost.

když si dáš 100 tis. na 2 roky, tak máš RPSN bez pojištění cca 7,1 %, což není špatné
iguka
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mariacek 7. 12. 2013 01:10

Islqo píše:Zdravim,

uvazuji nad pujckou od Cetelemu 100 000 kc. Podle jejich kalkulatoru 'pujcka na cokoli' to vychazi na : 24 měsíců, splatka 4 650 Kč, RPSN 11,32%, rocni urokova sazba 6,88 %, celkem se splati 111 600 Kč.

Co sem si cetl podminky zarazilo me akorat ze pri pokusu o predcasne splaceni kdyz zasilam mimoradnou splatku musim dat predem vedet ze k ni dojde na sidlo firmy pisemne 30dnu predem a mimoradna splatka musi byt velka aspon jako 3 mesicni splatky (volne cituju z vseobecnych podminek).

Patri mnou vybrany uver mezi ty lepsi nebo se najde nejaka spolecnost s vyhodnejsimi podminkami / lepsim RPSN ?

Pocitam s tim ze do roka to cele splatim pomoci mimoradnych splatek, uver si beru na 2 roky protoze vychazi lepsi RPSN...


Já jsem měl od Cetelemu obdobnou půjčku na 3 roky... Úrokově to pro mě tehdy (asi cca 3 roky zpět) bylo lepší než jiné banky. Bohužel nastal problém při předčasném splacení - způsobem, jak jej tehdy počítali. Třeba v Excelu máte šablonu umoření půjčky, které počítá s anuitním splácením. To se hodí pro hypotéku. Když jsem podle toho doplatil půjčku, volali mi, že ještě musím poslat další splátku, že to doplaceno není. Tohle se asi opakovalo celkem 4x, takže jsem ve výsledku zaplatil víc, než jsem čekal. Nikdo z Cetelemu mi nebyl schopen říct, kolik teda ještě dlužím a jak se mám k tomu dopočítat.. Operátorka jen říkala, že tam ty peníze přijdou, ale odpočítají se od konce, takže musím platit úroky..
Mariacek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iguka 7. 12. 2013 08:28

v tom citovaném příspěvku jde o mimořádnou splátku, ne o splacení celého úvěru. Ještě se na to zeptám, jak to je.

toto je taky jakási divočina http://www.cetelem.cz/sfs/downloads/dok ... -uveru.pdf

No, uvidíme,jak mi to vysvětlí. Smlouvy mám sice doma, ale ještě jsem je neodeslal.
iguka
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iguka 9. 12. 2013 11:50

tak zpráva z Cetelem ohledně předačasného splacení:

Vážený pane xxxxx,

spotřebitelský či hotovostní úvěr od naší společnosti je možné celkově uhradit kdykoli v průběhu splácení, bez zaslání písemné žádosti na doplacení úvěru.

Stačí nás jen kontaktovat ohledně sdělení přesné dlužné částky, buď na naší zákaznické lince 840 844 844 nebo na email: cetelem@cetelem.cz

Částka k předčasnému splacení je vypočtena jako dosud nesplacená jistina (částka oproštěná od budoucích poplatků a úroků).


Tak to asi risknu.
iguka
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 9. 12. 2013 20:29

A proč ne od AB ? Nemají možnost předčasné spl. ? (nesleduji)
A no co padnou $, zdravé či spotřební zadlužení ?

http://www.finance.cz/zpravy/finance/40 ... te-spatne/
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 12. 2013 21:31

DrumSession: o pár příspěvků výše najdeš důvod...

iguka píše:kdo by měl zájem, nyní je akce u Cetelemu, zatím zjišťuji podmínky

http://www.cetelem.cz/osobni-pujcka/zis ... lem_button


Každopádně, pokud skutečně skutečně jsou poskytnutí a mimořádná splátka bezplatné, tak do toho asi půjdu taky, vycházel jsem především z ceníku zveřejněného na jejich stránkách, dle něhož jsou tyto služby zpoplatněné. On je celkově Cetelem značně nepřehledný v jeho produktech.

-- 9. 12. 2013 21:50 --

Jinak jsem si u nich akorát před dvěma týdny sjednával nákup na splátky (obchodník nabízel 10% slevu při nákupu na splátky, takže jsem uzavřel úvěr na nejmenší možný ve výši 3000 Kč na 5 měsíců a zboží prakticky stejně koupil za hotové), jelikož dle sazebníku (a také formuláře se standardními informacemi) byla mimořádná, resp. předčasná splátka 1 %, tak jsem druhý den přinesl na pobočku odstoupení ve 14 denní lhůtě, na což mi volali, že úvěr nemají ani profinancován (t.j. nemají k němu ani přiřazen variabilní symbol, aby šel splatit), tak až se mi konečně objevil v jejich klientské zóně (mám od nich KK, tak aspoň mám náhled i na žádosti o produkty) po 3 dalších dnech, tak si volám o vyčíslení a úroky si stejně naúčtovali ode dne žádosti, nikoliv dne profinancování, takže na mně vydělali celých 15 Kč (za předpokladu, že mi operátor sdělil tu informaci přesně, písemně to vyčíslení taky ještě nemám). Každopádně pokud bych už předtím nepodepisoval jejich smlouvy, byl bych poměrně zmaten, třeba automaticky při sjedání nákupu na splátky žadateli navrhují uzavření revolvingového úvěru s desetkrát vyšším rámcem, pokud explicitně nevyjádří nesouhlas zaškrtnutím příslušného pole (samozřejmě s poplatky za vedení, pojištěním atd.) - moc fér se mi to teda nezdá. O ty poukázky bych je tedy i proto celkem rád podojil (na někom si to stejně vyberou).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod iguka 10. 12. 2013 16:12

zpráva z cetelem

Dobrý den pane xxxxxx,
úroky si začínáme účtovat ve chvíli odeslání finančních prostředků na Vás bankovní účet. V tuto chvíli také pracovník společnosti Cetelemu dodává svůj podpis na smlouvu a od té chvíle tedy máte finance půjčeny.

S pozdravem
iguka
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků