Doporučtě kreditní kartu, která nejvíc "vydělá"

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod filip893 10. 5. 2013 08:15

Ten kurz Fio odpovídá cca kurzu karetní asociace Mastercard pro ten den. Buď transakce není ještě zaúčtována, kdy obvyklá praxe vícero bank je dát blokaci v kurzu asociace, finální zaúčtování pak podle svého kurzu, nebo je to ze strany FIO velký úlet. Dlouhodobé zkušenosti totiž ukazují, že kurzy FIO jsou špatné, viz dalichovi testy na měšci.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Smurfik 10. 5. 2013 08:50

Přesně tak, blokace je kurzem asociace, zaúčtování proběhne kurzem deviza prodej, který bude cca 26,30.
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 10. 5. 2013 09:00

jj, zaúčtované to u FIO ještě není, u Citi už ano.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 13. 5. 2013 06:46

Tak jste měli pravdu... Nakonec to bylo zaúčtováno kurzem 26,31. Odvolávám co jsem odvolal, Citi se vyplatí... Bohužel tam zblblí Němci berou pouze Maestro :/ .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leo.000 2. 2. 2017 11:55

Oživím toto téma. Od 1.4.2017 končí u karet Citi Life (nyní u Raiffeisenbank) odměna 2% za platbu kartou a snižuje se na 1%. Tím se karta dostává s měsíčním poplatkem kolem 50Kč na úroveň ostatních karet. Nevíte prosím ještě o nějaké jiné kartě co by byla podobně výhodná?

Při hledání jsem našel toto:
ČEZ KARTA - Asi jediná karta, která nabízí 2% za platbu kartou. Sice to vrátí až v ročním vyúčtování, ale to u nich stejně platím. Vedení má zdarma.

TANKOVACÍ KARTA ČESKÉ POJIŠŤOVNY - Standardní odměna 1% za platbu kartou, sleva na pohonné hmoty 3%, vedení asi taky zdarma, musí však mít člověk jejich povinné ručení.

ČSOB Kreditní karta World - Standardní odměna 1% za platbu kartou, vedení zdarma pokud se používá a navíc pojištění nakoupeného zboží + prodloužená záruka o jeden rok.

A karta KB - Standardní odměna 1% za platbu kartou, vedení zdarma pokud se používá a navíc pojištění nakoupeného zboží + prodloužená záruka o jeden rok (asi stejné jako ČSOB).

Nikde jsem se nedočetl zda může být některá karta splácena automaticky inkasem jako stávající Citi Life což bylo dost pohodlné. Pokud pominu výhody pojištění, tak se mi docela líbí ta ČEZ KARTA.
Leo.000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 2. 2017 12:11

Pozor u KB, ta vrací jen na penzijko. A karta i Lady karta.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Smurfik 2. 2. 2017 12:17

2% (max. 400 Kč) vrací třeba KK Cetelem a její klony Alza a E-on. Ta E-on je momentálně asi nejlepší, je bez měsíčního poplatku a při nákupu v cizí měně používá kuzy Mastercard. Dobrá je i Šikovná karta od HC, vrací 1% (max. 500 Kč), ale je s poplatkem 59 Kč.
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 2. 2017 12:25

Leo.000 píše:TANKOVACÍ KARTA ČESKÉ POJIŠŤOVNY - Standardní odměna 1% za platbu kartou, sleva na pohonné hmoty 3%, vedení asi taky zdarma, musí však mít člověk jejich povinné ručení.

Nemusí, sjedná si ji i neklient České pojišťovny...

Leo.000 píše:Nikde jsem se nedočetl zda může být některá karta splácena automaticky inkasem jako stávající Citi Life což bylo dost pohodlné.

Tohle umí "leckterá" banka, ale typicky si za tuto náročnou operaci, kdy musí vyslat až 1 inkasní příkaz v měsíci adekvátně zaplatit. Typicky je inkasování úplné dlužné částky (inkaso minimální splátky naopak zpravidla zpoplatněno není) zpoplatněno 19 - 29 Kč měsíčně...

Mezi jediné banky, které toto operaci neúčtují patří zatím Sberbank CZ (ta ale nemá "vracecí" kreditky) a UniCredit Bank (má i některé "vracecí" druhy kreditek, ale nejsou až tak atraktivní a pro vedení bez poplatku vyžadují konto Premium (při kreditním obratu 50 tisíc Kč bez poplatku za vedení), třeba M&M - míle do programu (nejvíce ale 3000 mil za měsíc u M&M Gold), Generali - 1 % (max. 400 Kč za měsíc, ale pouze na penzijko) a AXA Club 0,5 % (max. 400 Kč za měšíc, ale pouze na produkty AXA)).

-- 2. 2. 2017 13:28 --

Pokud ti jde o co největší poměrnou vratku, tak lze volit buďto tu ČEZ kartu nebo Cetelem. Pokud i nějaké další doplňkové služby, pak špatná nemusí být ani ta ČSOB World, HC Šikovná karta (ale s poplatkem) nebo ta Tankovací karta.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Thom 2. 2. 2017 12:41

Líp než Life vychází Bila karta (1% standard, 3% v Bille a bez poplatku). Jestli si pamatuju dobře, moc jsem se o ni nezajímal.

Já asi přejdu na default na O2 kartu, sice mastnej paušál, ale s pojištěním a vratka udělá víc než 1%.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Leo.000 2. 2. 2017 13:17

Máte pravdu, KB vrací pouze na penzijko, které u nich sice mám, ale peníze v nedohlednu takže tu ruším.

Ta Billa karta by byla výhodná, pokud bychom v Bille nakupovali což je však minimálně.

Na Cetelem kartu jsem se také díval, ale trochu mne znejistilo toto:
"Zvolíte-li si některou z odměn za nákupy, vrátíme vám každý měsíc část z utracené částky zpět na váš úvěrový účet. Platí pro platby, jejichž celková výše za měsíc je 500 Kč a více."

Nevím tedy zda pokud nakoupím 5x za 100Kč, tak mi vrátí 10Kč a nebo nic?

Ale když jsem to nyní počítal, tak z 2% karet má pro mne význam pouze ČEZ, protože má maximální výši slevy 6000Kč za rok což je pro mne minimum (Cetelem a její klony mají jenom 4800Kč za rok) a navíc potřebuji možnost čerpat až 50000Kč měsíčně, aby tam byla nějaká rezerva.
Naposledy upravil Leo.000 dne 2. 2. 2017 13:53, celkově upraveno 1
Leo.000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Smurfik 2. 2. 2017 14:04

Pokud ti ČEZ kartu dají, tak máš vyřešeno. KK Cetelem bys taky vůbec dostat nemusel...
Já bych ale měl raději 400 Kč zpátky každý měsíc, než (možná) 6000 Kč za rok ve výúčtování a jestli jsem dobře v diskuzi pochopil, tak dokonce až ve vyúčtování za další rok.
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hannys85 24. 7. 2017 15:47

Myslím si, že mám docela dobře zmapovanou nabídku KK, ale zeptám se kdyby mi náhodou něco uniklo.

Potřebuji nejvýhodnější KK na platbu běžných nákupů v obchodech. V současné době je nejlepší Cetelemka s odměnou 2%...Jenže Cetelemkou je zbytečné si plýtvat odměnu 2% (400 Kč), když ji můžu využít na platbu na internetu 3% (600 Kč). V současné době mám dvě Cetelem KK (alza + EON) a kdyby mi náhodou ještě schválili třetí, tak je opět výhodnější si ji dát na internet (díky cestovce).
Co se týče "opravdových" plateb na internetu, tak používám mbank KK, jelikož dává 2%. No a nyní platím za nákupy v obchodech KK Home Credit (tu jsem si pořizoval čistě kvůli soutěže co ještě probíhá, pak ji zruším), abych si co nejvíce snížil měsíční poplatek. Jenže čím platit poté v obchodě ? Mám ještě ČS KK (jenže zde využívám kartu opět na platbu v cestovce). Dvě kreditky od RB jsem si po zhoršení podmínek zrušil, protože už nebyly výhodné a čerpání po 500 Kč je na dlouho.
Existuje prostě ještě nějaká kreditka bez poplatku (či s lehce splněnou podmínkou ji mít zdarma), která by byla nejvýhodnější pro platbu v klasických kamenných obchodech ? Napadá mě jen ČEZ s 2%, jenže zde je nevýhoda čerpání vratky jen 1x ročně. Potom už předpokládám jsou pouze 1% vrácení kreditky, tak která je podle Vás nejvýhodnější ? Díky za tip...
Uvažoval jsem ještě o KK Poštovní spořitelny, jelikož tam jsem si nyní zařídil účet kvůli té odměně 1 000 Kč, tudíž by jsem si rychleji střádal odměny do jejich světa odměn..

Co se týče GE, tak tam mi kreditku z neznámého důvodu nedají, u nich však stejně není kreditka na placení běžných nákupů...
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jichaj 25. 7. 2017 08:31

KK ČSOB? nebo RB DeLuxe?
1%, po měsíci vratka automaticky na kartový účet, lze mít zdarma (k jejich premiovemu kontu nebo u RB jako retence)
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod hannys85 25. 7. 2017 10:09

Předpokládám, že hlavní rozdíl mezi KK ČSOB a poštovky, co jsem to tak rychle prolétl bude v tom, že ČSOB vrací peníze přímo na kreditku (snižuje se o to měsíční splátka) a v Poštovce se sbírají ty body do světa odměn. Potom u ČSOB je vyšší poplatek 50 Kč (pokud se nesplní min. obrat) a u Poštovky je 30 Kč (pokud se nesplní min. obrat)...
Takže asi zažádám o tu kreditku poštovky, když už tam mám účet..
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mikka1 25. 7. 2017 11:52

Ano je to tak, socková Era je levnější pokud neutratíš 5000, ale zase máš body jen do Světa odměn. Pojištění je IMHO stejné. Otázka je, zda nepočkat na jejich nabídku.
Mně se osvědčila KK Billa - podmínka jen 1 nákup měsíčně, ale odměny vázány na Billu.
Mikka1
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků