Doporučtě kreditní kartu, která nejvíc "vydělá"

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod kolda55 4. 9. 2012 16:59

Dobrý den,

chtěl bych poradit jaká je aktuálně nejvýhodnější kreditní karta na trhu, co se týče vrácení peněz za platby.

Kreditní kartu mám v současné době od Cetelemu a dá se s ní díky vrácení (avšak max. 150 Kč/měsíčně) i něco málo vydělat. Vzhledem k tomu,že stejně platím nejčastěji kartou je škoda nevyužít bonusů, které plynou z používání kreditních karet. Obrat na kartě měsíčně je cca. 10-20 tisíc podle měsíce. Limit mi stačí 30 tisíc a platbu vždy zaplatím v bezúročném období

Vzhledem k tomu, že jsem narazil na MoneyCard Plus, která nabízí 1% z nákupu zpět + teď tam mají nějakou akci a navíc slevy u obchodních partnerů, tak jsem začal uvažovat, že cetelem kartu, která nabízí pouze max. 150 kč měsíčně zpět za nákupy (ale bohužel je tam poplatek 69 Kč měsíčne, takže ve skutečnosti dostávám měsíčně "od Cetelemu" 89 Kč) zruším a podívám se pro mě na něco výhodnějšího..

U té MoneyCard Plus jsem četl, že je poplatek 49 Kč týdně, ale nikde jsem se nedočetl jakou částku zpět max. můžu měsíčně získat (v té akci co tam mají, píšou 250 měsíčně, ale nevím jak je to mimo akci).

Proto bych Vás zkušené požádal o radu, jakou kreditní kartu by jste doporučili, když mým hlavním požadavkem je, abych z ní získával nějaké procenta z nákupu zpět, popřípadě další výhody...Samozřejmě i ve vztahu za ceně té karty (respektive vedení)..Pokud někde můžu získat třeba 500 kč zpět za nákupy, ale měsíční poplatek je třeba 450 Kč, tak to moc výhodné nebude..

Díky za tipy
kolda55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 9. 2012 17:08

Nejvyšší procento (bez ohledu na to, kde nákup proběhl) dává Citi - a to 2 %.
Karta stojí 50 Kč měsíčně, ale při placení z bonusů na rok dopředu jsou dva měsíce "zdarma".

Pak záleží na tom, kde nakupuješ, hodně karet dává vyšší procenta u partnerů, každá banka má jiné.
Takže zatímco Rajfka dává jen 0,8 % (ale zase je při obratu nad 3000 Kč / měsíc zdarma), tak S474N na ní nedá dopustit, protože hodně nakupuje u partnerů kde se dostane i nad 10 %. Navíc má stejně výhodné kurzy při platbě v zahraničí jako Axa.
Stejně tak GE, ta dává 1 %, ale u partnerů můžeš dostat i 20 %.

Tesco karta dává 1 % kdekoliv, 2 % v Tescu a při splnění obratu je rovněž zdarma.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 4. 9. 2012 17:09

Citi Life - 2% zpatky, prvni rok gratis. Pri registraci pres net odmena 750 Kc, takze ti to pokreje i dalsi rok zadarmo a jeste ti zbude 200 Kc na poplatky na treti rok. Vraci uplne ze vsech transakci ji provedenych.

-- 4. 9. 2012 18:11 --

Patriku: no "nedam dopustit". Ja se vzdycky snazim platit tam, kde je nejvetsi vynos. Tedy primarne pouzivam Citi Life a pokud je nekde partner RB, tak samozrejme platim RB Exclusive. Naposledy jsem se v ASKO dostal k tomu, ze za kazdych utracenych necelych 18 tisic jsem dostal zpatky 1000 Kc. A taky s RB platim zahranicni nakupy, protoze Citi Life se na zahranicni platby vubec nehodi.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod kolda55 4. 9. 2012 19:32

Chlapi díky moc za tipy..takže pokud to dobře chápu,tak to není omezeno nějakou částkou, že max. mohu získat za měsíc třeba jen 200 ? Díky
kolda55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 4. 9. 2012 20:10

Mesicne muzes ziskat maximalne 2000 Kc,tedy utratit 100k.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Mischa22 15. 10. 2012 09:56

Právě koukám na kreditky CITI, opravdu se s nima dá platit třeba i SIPO a tímpádem se mi měsíční platby sníží o 2%? Platím přes 10.000,- měsíčně, tak 200,- by byly doma určitě - není to bůhvíjaký vejvar, ale když jí budeme využívat při všech bezhotovost. platbách, tak se na nějakých 800,- dostaneme. Což mi zaplatí třebas rizikovku. :hm :-)
Mischa22
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Franklin 15. 10. 2012 11:06

Mischa22: Ano, kreditky Citi nově umí i SIPO a dostaneš z něj bonus, tj. v případě Citi Life získáš bonus 2% i za SIPO. O ty 2% se ti nesníží platba automaticky, musíš přes Citiphone požádat o převod Citi Life prémií na kartový účet. To je možné jen v násobcích 500.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 15. 10. 2012 11:11

Teď to tak funguje. Je ale otázka, jak dlouho to vydrží - tipnul bych si, že pár měsíců, a pak to nenápadně přesunou do kategorie "výběru hotovosti". Než si lidi všimnou, že mají místo prémií úroky a budou schopní to přesměrovat a doplatit, tak bude Citi dávno na svým.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mischa22 15. 10. 2012 11:28

Díky, ještě mrknu pořádně na podmínky. Kdyby to SIPO šlo přes kreditku, tak by to bylo určetě velký plus ;-)
Mischa22
Návštěvník

Odeslat příspěvekod myšpulín 15. 10. 2012 11:50

xls: Úroku bych si všimnul rychle a hlavně by takové změně musela předcházet změna podmínek, ty sice nečtu, ale čtu třeba tohle fórum a sem by to určitě někdo napsal.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 15. 10. 2012 13:18

Tak si je přečti, minulý týden mi od nich přišlo cca 5 souborů - změny všeho možného od 1.1.2013. Jen obecné podmínky má Citi na cca 100 NS totálně nepochopitelného textu, třeba tam něco najdeš.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 16. 10. 2012 13:10

Je možné někde ty 100 stránkové podmínky stáhnout?
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 16. 10. 2012 14:23

xls tak to je klasika. A proč banky to tímhle způsobem píšou?
Je to jednoduché. 95% lidí odradí už jen tech 100 stran textu sepsaných obvykle menším, než standartním písmem a zbývajících 5%, kteří tu torturu podstoupí to stejně nepochopí, pokud zrovna nemají právnické vzdělání.

Napadlo mě, že s touhle "hezkou" tradicí bank by bylo užitečné něco udělat. Ideálně kdyby se toho chopil nějaký schopný právník a zažaloval banku za poskytování záměrně nesrozumitelných informací/podmínek při uzavření smlouvy o kreditní kartě/účtu(obdobně jako ten v případě vrácení poplatků za úvěr). Do té doby dokud nerozhodne "vyšší instance" např. soud, tak banky/pojišťovny s tímhle zřejmě nepřestanou.
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 16. 10. 2012 14:39

Viz vyjádření ČNB v článku Banky i ČEZ před vámi tají, jak mění smlouvy. Braňte se. Nestačí jen zveřejnit dokument, který obsahuje nové podmínky. Banka by měla sdělit, co se pro klienta změnilo.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 16. 10. 2012 16:26

Ondrasz píše:Ideálně kdyby se toho chopil nějaký schopný právník a zažaloval banku za poskytování záměrně nesrozumitelných informací/podmínek při uzavření smlouvy o kreditní kartě/účtu(obdobně jako ten v případě vrácení poplatků za úvěr).

Ale soud by asi právníkovi nezbaštil, že VOP nerozumí. Musel by do toho jít laik s podporou některého spotřebitelského sdružení. Ta jsou ale u nás tak podfinancovaná, že na takto velké spory nemají sílu. Jediný "větší" spor, na který si vzpomínám, je dTest vs. UPC - spor o nepřiměřenou smluvní pokutu 5000 Kč za nevrácení modemu, který zákazníci vyhráli díky dTestu za zády. Spor byl dá se říci jednoduchý: stačilo sepsat odpor proti platebnímu rozkazu.

Spor se Citibank s týmy právníků by bylo silnější kafe.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod NIXON 17. 10. 2012 23:21

Už si někdo vybíral nějak ty 2% z Citibank? Prý se tam musí zavolat, aby ti řekli kolik už máš premií a požádat, aby se odečetlo od nákupu. Nemá někdo zkušenosti s nějakou lehčí, levnější a elegantnější metodou?

Koupil jsem si něco na kreditku a do 14 dní vrátil a v obchodě mi vrátili hotovost. Myslíte, že mám i tak 2% nebo se Citibanki nějak doví, že jsem zboží vrátil?
Intel 4790K;GELID Tranquillo Rev.3;3x AC F12 PWN;ASUS GTX 970 MB: MSI Z97 Gaming 3;CM Silencio 550 LCD: ASUS 27";CORSAIR vengeance 2x4 GB 2133 Mhz;Corsair CX750 750W;2x SEAGGATE 1TB;1x SSD Kingstone HyperX 3K 120 Gb;Windows 7 Profesional 64 legální
NIXON
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 17. 10. 2012 23:26

K první části dotazů: Počet Citi Life prémií já zjišťuju z posledního výpisu. Bohužel o převod prémií na kartový účet nelze požádat jinak než přes Citiphone. :-(

O vrácení zboží se nemají jak dovědět, takže buď v pohodě. Zcela jiný případ by byl, kdyby došlo k vratce peněz zpět na kartu. Ví někdo, jak se zachová Citi v takovém případě?
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod iura 18. 10. 2012 03:54

V takovém případě asi záleží na tom, jestli se to vrátí zpět na kartu ještě v tom samém účtovacím období, což se většinou nestihne, takže bonus platí. Na kartu mi ale vraceli pouze pokud jsem něco platil kartou přes internet, trvalo to vždy déle než 30 dnů, takže mi bonus zůstal, neboť vrácení té částky bylo zaúčtováno až v následujícím účtovacím období a bonus už v tom předchozím zúčtovacím období, tehdy to byla ING karta, ten jednou zapsaný bonus mi už nikdy nesebrali.

Jinak já jsem teď koupil v OBI autobaterii CITI kartou, dostal jsem k ní ještě nějakou poukázku na nákup zboží v hodnotě 100 Kč, autobaterii jsem za dva dny vrátil, protože jsem s ní ani nenastartoval auto, jak byla vybitá a nešla nabít, peníze mi vrátili v hotovosti, takže jsem dostal nejen bonus dvě procenta z platby, ale ještě poukázku na 100 Kč nákup. Sice chtěli tu 100 Kč poukázku vrátit také, když jsem autobaterii reklamoval, ale já jsem jim řekl, že ji s sebou nemám.
8-)
"vigilantibus iura scripta sunt"
iura
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 10. 2012 06:19

Nově lze převod Citi prémií realizovat aspoň přímo z rozhraní IVR, takže alespoň odpadá zdržování živým operátorem.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 10. 2012 07:05

rozhraní IVR Wast ist das?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod iura 18. 10. 2012 07:06

Komunikace s automatickou infolinkou přes DTMF tóny. Ale ona i ta automatická infolinka dost zdržuje, než přejdeš ke správné nabídce a CITI ji nemá bezplatnou, pokud vím. Jaká čísla co nejrychleji zadat?
"vigilantibus iura scripta sunt"
iura
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 18. 10. 2012 09:38

Ja jednou taky vraceni penez resil, platil jsem CITI a na vraceni jsem mel pripravenou kreditku od RB. Nakonec to dopadlo tak, ze vratili hotovost.

IVR: http://www.zkratky.cz/IVR/13853

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod pulpivo 6. 5. 2013 09:49

Chtěl bych se zeptat těch co mají kreditku, jestli někdy neuvažovali o hypotéce ? Kreditka jako taková je přeci brán jako dluh a tím pádem klesá bonita klienta a může tak snadno přijít o lepší úrok. Taky hledám vhodnou kreditku abych ušetřil pár korun. Splácel bych jí inkasem (ideálně pak rovnou ze spořícího účtu když to půjde), ale nejsem si jist, jestli bych pak v budoucnu při sjednávání hypotéky nebyla taková karta nakonec přítěž. Nemá s tím někdo zkušenosti ?
pulpivo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Thom 6. 5. 2013 10:48

Započítá se ti minimální splátka při maximálním vyčerpání. Takže záleží, jak jsi na tom s příjmy a kolik chceš úvěrový rámec. Pokud myslíš, že bys byl na hraně, zvol si spíš nižší limit kreditky. Když budeš mít např. 100 tisíc limit a maximální dobu splácení 3 roky, budou to brát jako 100000 / 36 měsíčně k placení. I nemáš vyčerpáno nic. Aspoň tak to bylo u mě kdysi u ČS.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 6. 5. 2013 11:12

Tak úvěrový rámec kreditky a výše hypotéky bývají řádově různé částky, takže bych to jako problém neviděl. Spíš bych viděl plus, že budeš mít možná kladný zápis v úvěrových registrech, tj. že jsi schopen včas úvěry i splácet. (Na a pak by se dala v nejhorším i zrušit, pokud by to banka poskytující hypotéku chtěla.)
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 6. 5. 2013 12:16

xls píše:Tak úvěrový rámec kreditky a výše hypotéky bývají řádově různé částky, takže bych to jako problém neviděl.

Ale s řádově jinou splatností i úrokovou sazbou :pozor Ono moc není důležité, kolik dluží, ale kolik dokáže splácet :hm Můj uvedený příklad odkrojí z příjmů např. při 100 tisícovém kreditním rámci, splatnosti 36 měsíců a úrokovce 25% skoro 4 tisíce korun :!: To není domněnka, to je praktická zkušenost (byť z doby cca 7 let zpět).

xls píše:Spíš bych viděl plus, že budeš mít možná kladný zápis v úvěrových registrech, tj. že jsi schopen včas úvěry i splácet. (Na a pak by se dala v nejhorším i zrušit, pokud by to banka poskytující hypotéku chtěla.)

Ano. Ale musí platit to první (musí i po odečtení splátek KK být schopen splácet).
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 6. 5. 2013 13:20

Započítává se splátka ve výši 1/20 úvěrového rámce, ať je čerpáno, nebo nečerpáno. Snižuje to bonitu.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 6. 5. 2013 15:53

Je to možný. Tím, co jsem napsal, mi to tenkrát zdůvodňovali (měl jsem šuplíkovou kartu, protože byla první rok zdarma) a ta 1/20 cca odpovídá tomu, co jsem napsal, vzhledem k parametrům karty.

Ono je možný si ten rámec před žádostí o hypo snížit, aby člověk prošel hodnocením. Ale není jisté, že pak ten limit zase ochotně zvednou.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 8. 5. 2013 18:03

Ja som ziadal o hypoteku pred tyzdnom, mam citi life ale len s malym uverovym ramcom 12000, pocitali to ako mesacnu splatku 600 korun, takze tak jak napisala kamey, 1/20 uveroveho ramca.
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 10. 5. 2013 08:05

Platba Citi kartou ve středu v Marienbergu, kurz 26,265 Kč/€, FIO Maestro kurz 25,625 Kč/€. Takže Citi se nevyplatí ani přes vrácení 2% :-(.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 10. 5. 2013 08:15

Ten kurz Fio odpovídá cca kurzu karetní asociace Mastercard pro ten den. Buď transakce není ještě zaúčtována, kdy obvyklá praxe vícero bank je dát blokaci v kurzu asociace, finální zaúčtování pak podle svého kurzu, nebo je to ze strany FIO velký úlet. Dlouhodobé zkušenosti totiž ukazují, že kurzy FIO jsou špatné, viz dalichovi testy na měšci.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod Smurfik 10. 5. 2013 08:50

Přesně tak, blokace je kurzem asociace, zaúčtování proběhne kurzem deviza prodej, který bude cca 26,30.
Smurfik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 10. 5. 2013 09:00

jj, zaúčtované to u FIO ještě není, u Citi už ano.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 13. 5. 2013 06:46

Tak jste měli pravdu... Nakonec to bylo zaúčtováno kurzem 26,31. Odvolávám co jsem odvolal, Citi se vyplatí... Bohužel tam zblblí Němci berou pouze Maestro :/ .
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Leo.000 2. 2. 2017 11:55

Oživím toto téma. Od 1.4.2017 končí u karet Citi Life (nyní u Raiffeisenbank) odměna 2% za platbu kartou a snižuje se na 1%. Tím se karta dostává s měsíčním poplatkem kolem 50Kč na úroveň ostatních karet. Nevíte prosím ještě o nějaké jiné kartě co by byla podobně výhodná?

Při hledání jsem našel toto:
ČEZ KARTA - Asi jediná karta, která nabízí 2% za platbu kartou. Sice to vrátí až v ročním vyúčtování, ale to u nich stejně platím. Vedení má zdarma.

TANKOVACÍ KARTA ČESKÉ POJIŠŤOVNY - Standardní odměna 1% za platbu kartou, sleva na pohonné hmoty 3%, vedení asi taky zdarma, musí však mít člověk jejich povinné ručení.

ČSOB Kreditní karta World - Standardní odměna 1% za platbu kartou, vedení zdarma pokud se používá a navíc pojištění nakoupeného zboží + prodloužená záruka o jeden rok.

A karta KB - Standardní odměna 1% za platbu kartou, vedení zdarma pokud se používá a navíc pojištění nakoupeného zboží + prodloužená záruka o jeden rok (asi stejné jako ČSOB).

Nikde jsem se nedočetl zda může být některá karta splácena automaticky inkasem jako stávající Citi Life což bylo dost pohodlné. Pokud pominu výhody pojištění, tak se mi docela líbí ta ČEZ KARTA.
Leo.000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 2. 2017 12:11

Pozor u KB, ta vrací jen na penzijko. A karta i Lady karta.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Smurfik 2. 2. 2017 12:17

2% (max. 400 Kč) vrací třeba KK Cetelem a její klony Alza a E-on. Ta E-on je momentálně asi nejlepší, je bez měsíčního poplatku a při nákupu v cizí měně používá kuzy Mastercard. Dobrá je i Šikovná karta od HC, vrací 1% (max. 500 Kč), ale je s poplatkem 59 Kč.
Smurfik
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 2. 2017 12:25

Leo.000 píše:TANKOVACÍ KARTA ČESKÉ POJIŠŤOVNY - Standardní odměna 1% za platbu kartou, sleva na pohonné hmoty 3%, vedení asi taky zdarma, musí však mít člověk jejich povinné ručení.

Nemusí, sjedná si ji i neklient České pojišťovny...

Leo.000 píše:Nikde jsem se nedočetl zda může být některá karta splácena automaticky inkasem jako stávající Citi Life což bylo dost pohodlné.

Tohle umí "leckterá" banka, ale typicky si za tuto náročnou operaci, kdy musí vyslat až 1 inkasní příkaz v měsíci adekvátně zaplatit. Typicky je inkasování úplné dlužné částky (inkaso minimální splátky naopak zpravidla zpoplatněno není) zpoplatněno 19 - 29 Kč měsíčně...

Mezi jediné banky, které toto operaci neúčtují patří zatím Sberbank CZ (ta ale nemá "vracecí" kreditky) a UniCredit Bank (má i některé "vracecí" druhy kreditek, ale nejsou až tak atraktivní a pro vedení bez poplatku vyžadují konto Premium (při kreditním obratu 50 tisíc Kč bez poplatku za vedení), třeba M&M - míle do programu (nejvíce ale 3000 mil za měsíc u M&M Gold), Generali - 1 % (max. 400 Kč za měsíc, ale pouze na penzijko) a AXA Club 0,5 % (max. 400 Kč za měšíc, ale pouze na produkty AXA)).

-- 2. 2. 2017 13:28 --

Pokud ti jde o co největší poměrnou vratku, tak lze volit buďto tu ČEZ kartu nebo Cetelem. Pokud i nějaké další doplňkové služby, pak špatná nemusí být ani ta ČSOB World, HC Šikovná karta (ale s poplatkem) nebo ta Tankovací karta.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 2. 2. 2017 12:41

Líp než Life vychází Bila karta (1% standard, 3% v Bille a bez poplatku). Jestli si pamatuju dobře, moc jsem se o ni nezajímal.

Já asi přejdu na default na O2 kartu, sice mastnej paušál, ale s pojištěním a vratka udělá víc než 1%.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Leo.000 2. 2. 2017 13:17

Máte pravdu, KB vrací pouze na penzijko, které u nich sice mám, ale peníze v nedohlednu takže tu ruším.

Ta Billa karta by byla výhodná, pokud bychom v Bille nakupovali což je však minimálně.

Na Cetelem kartu jsem se také díval, ale trochu mne znejistilo toto:
"Zvolíte-li si některou z odměn za nákupy, vrátíme vám každý měsíc část z utracené částky zpět na váš úvěrový účet. Platí pro platby, jejichž celková výše za měsíc je 500 Kč a více."

Nevím tedy zda pokud nakoupím 5x za 100Kč, tak mi vrátí 10Kč a nebo nic?

Ale když jsem to nyní počítal, tak z 2% karet má pro mne význam pouze ČEZ, protože má maximální výši slevy 6000Kč za rok což je pro mne minimum (Cetelem a její klony mají jenom 4800Kč za rok) a navíc potřebuji možnost čerpat až 50000Kč měsíčně, aby tam byla nějaká rezerva.
Naposledy upravil Leo.000 dne 2. 2. 2017 13:53, celkově upraveno 1
Leo.000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Smurfik 2. 2. 2017 14:04

Pokud ti ČEZ kartu dají, tak máš vyřešeno. KK Cetelem bys taky vůbec dostat nemusel...
Já bych ale měl raději 400 Kč zpátky každý měsíc, než (možná) 6000 Kč za rok ve výúčtování a jestli jsem dobře v diskuzi pochopil, tak dokonce až ve vyúčtování za další rok.
Smurfik
Diskutér

Odeslat příspěvekod hannys85 24. 7. 2017 15:47

Myslím si, že mám docela dobře zmapovanou nabídku KK, ale zeptám se kdyby mi náhodou něco uniklo.

Potřebuji nejvýhodnější KK na platbu běžných nákupů v obchodech. V současné době je nejlepší Cetelemka s odměnou 2%...Jenže Cetelemkou je zbytečné si plýtvat odměnu 2% (400 Kč), když ji můžu využít na platbu na internetu 3% (600 Kč). V současné době mám dvě Cetelem KK (alza + EON) a kdyby mi náhodou ještě schválili třetí, tak je opět výhodnější si ji dát na internet (díky cestovce).
Co se týče "opravdových" plateb na internetu, tak používám mbank KK, jelikož dává 2%. No a nyní platím za nákupy v obchodech KK Home Credit (tu jsem si pořizoval čistě kvůli soutěže co ještě probíhá, pak ji zruším), abych si co nejvíce snížil měsíční poplatek. Jenže čím platit poté v obchodě ? Mám ještě ČS KK (jenže zde využívám kartu opět na platbu v cestovce). Dvě kreditky od RB jsem si po zhoršení podmínek zrušil, protože už nebyly výhodné a čerpání po 500 Kč je na dlouho.
Existuje prostě ještě nějaká kreditka bez poplatku (či s lehce splněnou podmínkou ji mít zdarma), která by byla nejvýhodnější pro platbu v klasických kamenných obchodech ? Napadá mě jen ČEZ s 2%, jenže zde je nevýhoda čerpání vratky jen 1x ročně. Potom už předpokládám jsou pouze 1% vrácení kreditky, tak která je podle Vás nejvýhodnější ? Díky za tip...
Uvažoval jsem ještě o KK Poštovní spořitelny, jelikož tam jsem si nyní zařídil účet kvůli té odměně 1 000 Kč, tudíž by jsem si rychleji střádal odměny do jejich světa odměn..

Co se týče GE, tak tam mi kreditku z neznámého důvodu nedají, u nich však stejně není kreditka na placení běžných nákupů...
hannys85
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 25. 7. 2017 08:31

KK ČSOB? nebo RB DeLuxe?
1%, po měsíci vratka automaticky na kartový účet, lze mít zdarma (k jejich premiovemu kontu nebo u RB jako retence)
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod hannys85 25. 7. 2017 10:09

Předpokládám, že hlavní rozdíl mezi KK ČSOB a poštovky, co jsem to tak rychle prolétl bude v tom, že ČSOB vrací peníze přímo na kreditku (snižuje se o to měsíční splátka) a v Poštovce se sbírají ty body do světa odměn. Potom u ČSOB je vyšší poplatek 50 Kč (pokud se nesplní min. obrat) a u Poštovky je 30 Kč (pokud se nesplní min. obrat)...
Takže asi zažádám o tu kreditku poštovky, když už tam mám účet..
hannys85
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mikka1 25. 7. 2017 11:52

Ano je to tak, socková Era je levnější pokud neutratíš 5000, ale zase máš body jen do Světa odměn. Pojištění je IMHO stejné. Otázka je, zda nepočkat na jejich nabídku.
Mně se osvědčila KK Billa - podmínka jen 1 nákup měsíčně, ale odměny vázány na Billu.
Mikka1
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 26. 7. 2017 09:55

Nevíte, která banka má podobný program jako Club Rewards od Diners Club? Mám tam nastřádáno přes 2000 bodů a teď koukám, že v nabídce mají opravdu zajímavé věci - víno, parfémy, hodinky (značku Tissot mám rád), kvalitní elektronika, tedy ne šunty jako v programu iBOD České spořitelny, kde je využitelné asi snad jen víno. Tak mě napadlo, když už nejdou honit vratky, sbírat aspoň body a vyměňovat je jednou ročně třeba za ten chlast nebo voňavky.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod voko bere 26. 7. 2017 10:51

Postovni sporitelna?
voko bere
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ridder 31. 7. 2017 12:42

Takže pokud chci KK, kde mě nejvíce zajímají % zpět, tak nejlépe vychází Cetelem kvůli 2% zpět a případně Diners s 1% a sbírání bodů + cestovní pojištění, ale zase mínus cca 1700 Kč ročně?

Momentálně žádnou KK nemám, ale kvůli těmto výhodám bych si ji rád založil. Kterou byste mi prosím doporučili? Samozřejmě budu řádně splácet v termínu.

Tyhle benefity nevyužiji: Alza, Mall, Billa, EON, ČEZ, PHM

Zajímavé je naopak cestovní pojištění v ceně nebo nějaké bonusy pro cestování mimo ČR.

Děkuji za každou radu :)
Ridder
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 31. 7. 2017 13:08

Diners nic nevrací, lze sbírat body, za které si lze pak předplatit třeba ten roční poplatek za kartu, ale se standardní úrovní Club Rewards nad tím nemá cenu ani uvažovat. Sporné je to u vyšší úrovně Premium Rewards, jenže ten je ativní jen pokud se na kartě čerpá úvěr a platí z něho úroky. Třeba to má někdo vychytané, že mu to vychází lépe vůči "generické vratce", ale s ohledem na to, že ta karta ani není bezkontaktní, tam moc prostoru pro využití nevidím.

Pokud to má být něco univerzálního, tak nyní moc zajímavějšího, než Cetelem vymyslet příliš nejde - obzvlášť pokud tam mají být i transakce v cizích měnách, tam většina kreditek i s bonusem by dopadla hůře, než Cetelem bez bonusu, nemá akorát to cestovní pojištění (teda snad vyjma embosované Gold verze, ale ta je k mání jen "úvěrářům")... Jenže kdoví, co bude za pár měsíců, až tomu dají nálepku Hello Bank!... :hm

Jinak opravdu, co do výše bonusu (jak relativně, tak absolutně) toho už není moc na výběr - co vím, tak ty 2 % ze všech transakcí pak vrací už jen ČEZ karta, ale právě jen do vyúčtování za energie.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ridder 31. 7. 2017 15:28

Děkuji za odpověď :) Jdu teda založit KK u Cetelem. Jestli tam fungují nějaké referal bonus odkazy, tak mi ho klidně pošlete do SZ.
Ridder
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 31. 7. 2017 15:47

Nemá, ale stejně ti doporučím radši žádat o cobrand verzi E.On - je to úplně identická karta, co se funkcionality týče (no teda má navíc kromě standardních odměn Cetelem bonusy z úhrady zálohových plateb a nákupů v Euronics - leč to třeba vůbec nevyužiješ), ale hlavně má vedení bez poplatku, aspoň na nějaký čas...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ridder 31. 7. 2017 19:56

Máš pravdu, ta bude lepší :) moc děkuji!
Ridder
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod curwe 31. 7. 2017 20:04

Akorat ze pri nakupu zbozi je schvaleni jistejsi. Napr. Alza.
curwe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 31. 7. 2017 21:01

fremantle píše:ale s ohledem na to, že ta karta ani není bezkontaktní, tam moc prostoru pro využití nevidím.

Ta karta není nejen bezkontaktní, ta karta má akorát magnetický proužek, musí se podepisovat a všude na ni čumí jak tele na nová vrata... Říkám kravičce na pokladně v Albertu, že to musím podepsat, kouká na mne naprosto nechápavě a nic mně podepsat nedá. Takže to bylo tentokrát naposled, ještě jednou mně to někde nedají podepsat a budu to u té amatérské společnosti reklamovat, že jsem kartou neplatil, ať se s tím poperou.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Leo.000 6. 8. 2017 19:59

fremantle píše:Jinak opravdu, co do výše bonusu (jak relativně, tak absolutně) toho už není moc na výběr - co vím, tak ty 2 % ze všech transakcí pak vrací už jen ČEZ karta, ale právě jen do vyúčtování za energie.

Podle toho co mi sdělil ČEZ by měli vracet celý bonus (pokud je vyšší než účet za energii, tak to vrátí ve vyúčtování jako přeplatek).

Nakonec mám EON na naftu (4%) a ČEZ na nákupy a internet (2%). Z minulosti ještě HomeCredit, kterou využívám jen výjimečně na nezabezpečené nákupy na internetu v zahraničí (1% - mají tam super vyřešeno nastavení týdenního limitu pro platby na internetu). Vše bez měsíčních poplatků.
Leo.000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hannys85 15. 9. 2017 12:14

Chtěl jsem si vyřídit poštovku na běžné nákupy v obchodech (těch 5000 abych měl vedení zdarma utratím), ale už nemá smysl, díky změně podmínek bonusů.
V současné době už nemám kreditku na běžné nákupy. Cetelem a ČS je škoda si vyčerpávat na běžné nákupy, když se na nich dají prémie získávat lépe, tak teď už nevím co má ještě smysl.
Nyní jsem používal Home Credit, kterou jsem měl kvůli soutěže, ale soutěž skončila, tak už se mi ji samozřejmě nevyplatí držet za 59 Kč/měsíčně a budu ji rušit.
Za chvíli už budou kreditky totálně bez bonusů a už nebude moc důvodů proč si je nechávat (myslím kvůli peněžních bonusů).
Jako poslední možnost (RB již nechci, úspěšně jsem se jich zbavil, ČEZ kvůli roční frekvence bonusů taky ne) na běžné nákupy v obchodech mi přijde ještě mKreditka Plus od mbank. Mám od nich tu eshopovou, tak půjdu asi ještě do té..Nevíte jestli i ČSOB měnila podmínk, když Era ano ?
hannys85
Diskutér

Odeslat příspěvekod Leo.000 15. 9. 2017 13:14

Jak budeš rušit tu Home Credit, tak se ti možná ozvou jako mě, ať ji nerušíš a nabídnou Ti její vedení zdarma :-).
Leo.000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mar.us 15. 9. 2017 13:19

A byla to KK Premia nebo jina?
mar.us
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Leo.000 15. 9. 2017 13:25

Ano Premia.
Leo.000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chnapka_cz 15. 9. 2017 14:47

Muzes zkusit: Kreditní karta MONETA Business Card
chnapka_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod mar.us 15. 9. 2017 16:44

Tak to zkusim Premia kreditku take vypovedet.
mar.us
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hannys85 15. 9. 2017 18:52

Kdyby mi dali tu premia bez poplatků, tak si ji určitě nechám a mám po starostech :-) Už moc nevěřím v to, že se někdy objeví něco lepšího. :-(
Jinak u GE mám smolíka, tam mi nechtějí nic dát. Už dva bankéři se hrozně divili, proč mi neprošla žádost. Přítelkyně má menší mzdu, menší úvěrovou historii a dostala kreditku bez problémů. Nikdy jsem neměl žádný negativní záznam v registrech, v minulosti jsem půjčky splácel dříve a nyní už mám jen kreditky (kvůli bonusům)a půjčky už nepotřebuju. Všude jinde mi byly kreditky ihned schváleny, v bankách mám předschválené půjčky dohromady tak za milión, ale GE mi prostě nevěří :-) Ještě mě napadá, jestli by mi ji nedali alespoň při převodu jiné kreditky :-) Zajímalo by mě, jak jsem jim ublížil :-) Měl jsem kdysi od nich kreditku, jak měli nějakou soutěž o poukazy za 10 tisíc Kč (kde jsem vyhrál já i přítelkyně) a po konci soutěže jsme akorát karty oba zrušili, tak netuším, jestli nemají někde poznámku, že ze mě nic neměli, tak mi nemají dávat nic, kde by to mohlo "s*rdět" bezúročným obdobím a vratkama:-)
hannys85
Diskutér

Odeslat příspěvekod Taki 15. 9. 2017 19:22

Tim to nebude. Mel jsem uz asi 5 kreditek GE - vydojil jsem to a po roce, kdy zacli uctovat poplatek, zrusil. A to jsem stejne ja i pritelkyne taky vyhrali pred 2 lety poukazy za 2x10.000 Kc, predtim za tusim 20.000 a asi ve 2011 za 100.000
Taki
Diskutér