Doporučtě kreditní kartu, která nejvíc "vydělá"

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod kolda55 4. 9. 2012 16:59

Dobrý den,

chtěl bych poradit jaká je aktuálně nejvýhodnější kreditní karta na trhu, co se týče vrácení peněz za platby.

Kreditní kartu mám v současné době od Cetelemu a dá se s ní díky vrácení (avšak max. 150 Kč/měsíčně) i něco málo vydělat. Vzhledem k tomu,že stejně platím nejčastěji kartou je škoda nevyužít bonusů, které plynou z používání kreditních karet. Obrat na kartě měsíčně je cca. 10-20 tisíc podle měsíce. Limit mi stačí 30 tisíc a platbu vždy zaplatím v bezúročném období


Vzhledem k tomu, že jsem narazil na MoneyCard Plus, která nabízí 1% z nákupu zpět + teď tam mají nějakou akci a navíc slevy u obchodních partnerů, tak jsem začal uvažovat, že cetelem kartu, která nabízí pouze max. 150 kč měsíčně zpět za nákupy (ale bohužel je tam poplatek 69 Kč měsíčne, takže ve skutečnosti dostávám měsíčně "od Cetelemu" 89 Kč) zruším a podívám se pro mě na něco výhodnějšího..

U té MoneyCard Plus jsem četl, že je poplatek 49 Kč týdně, ale nikde jsem se nedočetl jakou částku zpět max. můžu měsíčně získat (v té akci co tam mají, píšou 250 měsíčně, ale nevím jak je to mimo akci).

Proto bych Vás zkušené požádal o radu, jakou kreditní kartu by jste doporučili, když mým hlavním požadavkem je, abych z ní získával nějaké procenta z nákupu zpět, popřípadě další výhody...Samozřejmě i ve vztahu za ceně té karty (respektive vedení)..Pokud někde můžu získat třeba 500 kč zpět za nákupy, ale měsíční poplatek je třeba 450 Kč, tak to moc výhodné nebude..


Díky za tipy
kolda55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 9. 2012 17:08

Nejvyšší procento (bez ohledu na to, kde nákup proběhl) dává Citi - a to 2 %.
Karta stojí 50 Kč měsíčně, ale při placení z bonusů na rok dopředu jsou dva měsíce "zdarma".

Pak záleží na tom, kde nakupuješ, hodně karet dává vyšší procenta u partnerů, každá banka má jiné.
Takže zatímco Rajfka dává jen 0,8 % (ale zase je při obratu nad 3000 Kč / měsíc zdarma), tak S474N na ní nedá dopustit, protože hodně nakupuje u partnerů kde se dostane i nad 10 %. Navíc má stejně výhodné kurzy při platbě v zahraničí jako Axa.
Stejně tak GE, ta dává 1 %, ale u partnerů můžeš dostat i 20 %.

Tesco karta dává 1 % kdekoliv, 2 % v Tescu a při splnění obratu je rovněž zdarma.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 4. 9. 2012 17:09

Citi Life - 2% zpatky, prvni rok gratis. Pri registraci pres net odmena 750 Kc, takze ti to pokreje i dalsi rok zadarmo a jeste ti zbude 200 Kc na poplatky na treti rok. Vraci uplne ze vsech transakci ji provedenych.

-- 4. 9. 2012 18:11 --

Patriku: no "nedam dopustit". Ja se vzdycky snazim platit tam, kde je nejvetsi vynos. Tedy primarne pouzivam Citi Life a pokud je nekde partner RB, tak samozrejme platim RB Exclusive. Naposledy jsem se v ASKO dostal k tomu, ze za kazdych utracenych necelych 18 tisic jsem dostal zpatky 1000 Kc. A taky s RB platim zahranicni nakupy, protoze Citi Life se na zahranicni platby vubec nehodi.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kolda55 4. 9. 2012 19:32

Chlapi díky moc za tipy..takže pokud to dobře chápu,tak to není omezeno nějakou částkou, že max. mohu získat za měsíc třeba jen 200 ? Díky
kolda55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 4. 9. 2012 20:10

Mesicne muzes ziskat maximalne 2000 Kc,tedy utratit 100k.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mischa22 15. 10. 2012 09:56

Právě koukám na kreditky CITI, opravdu se s nima dá platit třeba i SIPO a tímpádem se mi měsíční platby sníží o 2%? Platím přes 10.000,- měsíčně, tak 200,- by byly doma určitě - není to bůhvíjaký vejvar, ale když jí budeme využívat při všech bezhotovost. platbách, tak se na nějakých 800,- dostaneme. Což mi zaplatí třebas rizikovku. :hm :-)
Mischa22
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Franklin 15. 10. 2012 11:06

Mischa22: Ano, kreditky Citi nově umí i SIPO a dostaneš z něj bonus, tj. v případě Citi Life získáš bonus 2% i za SIPO. O ty 2% se ti nesníží platba automaticky, musíš přes Citiphone požádat o převod Citi Life prémií na kartový účet. To je možné jen v násobcích 500.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 15. 10. 2012 11:11

Teď to tak funguje. Je ale otázka, jak dlouho to vydrží - tipnul bych si, že pár měsíců, a pak to nenápadně přesunou do kategorie "výběru hotovosti". Než si lidi všimnou, že mají místo prémií úroky a budou schopní to přesměrovat a doplatit, tak bude Citi dávno na svým.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Mischa22 15. 10. 2012 11:28

Díky, ještě mrknu pořádně na podmínky. Kdyby to SIPO šlo přes kreditku, tak by to bylo určetě velký plus ;-)
Mischa22
Návštěvník

Odeslat příspěvekod myšpulín 15. 10. 2012 11:50

xls: Úroku bych si všimnul rychle a hlavně by takové změně musela předcházet změna podmínek, ty sice nečtu, ale čtu třeba tohle fórum a sem by to určitě někdo napsal.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 15. 10. 2012 13:18

Tak si je přečti, minulý týden mi od nich přišlo cca 5 souborů - změny všeho možného od 1.1.2013. Jen obecné podmínky má Citi na cca 100 NS totálně nepochopitelného textu, třeba tam něco najdeš.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 16. 10. 2012 13:10

Je možné někde ty 100 stránkové podmínky stáhnout?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Ondrasz 16. 10. 2012 14:23

xls tak to je klasika. A proč banky to tímhle způsobem píšou?
Je to jednoduché. 95% lidí odradí už jen tech 100 stran textu sepsaných obvykle menším, než standartním písmem a zbývajících 5%, kteří tu torturu podstoupí to stejně nepochopí, pokud zrovna nemají právnické vzdělání.

Napadlo mě, že s touhle "hezkou" tradicí bank by bylo užitečné něco udělat. Ideálně kdyby se toho chopil nějaký schopný právník a zažaloval banku za poskytování záměrně nesrozumitelných informací/podmínek při uzavření smlouvy o kreditní kartě/účtu(obdobně jako ten v případě vrácení poplatků za úvěr). Do té doby dokud nerozhodne "vyšší instance" např. soud, tak banky/pojišťovny s tímhle zřejmě nepřestanou.
Ondrasz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 16. 10. 2012 14:39

Viz vyjádření ČNB v článku Banky i ČEZ před vámi tají, jak mění smlouvy. Braňte se. Nestačí jen zveřejnit dokument, který obsahuje nové podmínky. Banka by měla sdělit, co se pro klienta změnilo.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 16. 10. 2012 16:26

Ondrasz píše:Ideálně kdyby se toho chopil nějaký schopný právník a zažaloval banku za poskytování záměrně nesrozumitelných informací/podmínek při uzavření smlouvy o kreditní kartě/účtu(obdobně jako ten v případě vrácení poplatků za úvěr).


Ale soud by asi právníkovi nezbaštil, že VOP nerozumí. Musel by do toho jít laik s podporou některého spotřebitelského sdružení. Ta jsou ale u nás tak podfinancovaná, že na takto velké spory nemají sílu. Jediný "větší" spor, na který si vzpomínám, je dTest vs. UPC - spor o nepřiměřenou smluvní pokutu 5000 Kč za nevrácení modemu, který zákazníci vyhráli díky dTestu za zády. Spor byl dá se říci jednoduchý: stačilo sepsat odpor proti platebnímu rozkazu.

Spor se Citibank s týmy právníků by bylo silnější kafe.
astrapa
Přeborník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků