Půjčka 250 tisíc Kč na 4 měsíce

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Strnisko 8. 9. 2012 02:01

Nevíte prosím někdo, kde lze výhodně půjčit 250 tisíc Kč jen na 4 měsíce?
Příští rok v dubnu kamarádovi končí fixace hypotéky a v květnu doběhne stavební spoření na částku 250 tisíc. Potřebuje využít toho konce fixace a udělat mimořádný vklad, je to velká šance snížit si u banky dluh.
Až dostane peníze od stavební spořitelny, tak chce dluh hned splatit. Počítá s nejhorším scénářem výplaty stavebka do 3 měsíců, ikdyž by to mělo být dříve. Ale spíš očekává, že se stavební spořitelna nepřetrhne s výplatou peněz. Možná mu to vyjde do dvou měsíců splatit, to ukáže až realita.
Strnisko
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 9. 2012 07:58

Já bych to nekomplikoval a dohodl si s bankou roční fixaci a po jejím ukončení to pohodlně splatil. Pochybuji, že seženeš úvěr za podmínek, že by to bylo levnější než co bance zaplatíš na hypotéce za rok na úrocích.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Strnisko 8. 9. 2012 08:14

Třeba ZUNO dává půjčku na půl roku.
http://www.zuno.cz/uvery/pujcka-bezucelovy-uver/
Strnisko
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 9. 2012 08:36

No, tady si jí redaktorka moc nepochvalovala :)
http://finance.idnes.cz/test-pujcky-zun ... 3_uver_zuk

Ale možná šlo o "kyselé hrozny", že ji nedostala.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 8. 9. 2012 10:00

Chtěl sem napsat to samé co Patrik, protáhnout fix o rok a mít to v klidu.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Strnisko 8. 9. 2012 10:03

xtonda: jako že by šla fixace odsounout o rok? To jde?
Strnisko
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 8. 9. 2012 10:14

Mohl by se dobrovolně přihlásit někdo, kdo tu ZUNO půjčku na 6,9% dostal?

To Strnisko: odsunout asi ne, ale bude uzavírat fixaci na další období, tak jako to další období si zvolí právě ten 1 rok...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 8. 9. 2012 10:17

Na konci fixace si prostě sjedná další fixaci jen na rok a po uplynutí toho roku navíc udělá tu mimořádnou splátku. Riziko je, že banka při tomto refixu nabídne výrazně horší sazbu než má teď, duben je ještě daleko aby šlo dělat nějaké kvalifikované predikce. Aktuálně jsou sazby poměrně příznivé.

Ale nějaký neúčelový úvěr bude výrazně dražší. Pro konkrétní kalkulaci by to chtělo znát konkrétní čísla a případně i co je to za banku.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod LGA 8. 9. 2012 12:04

Ať se kamarád dohodne s někým kdo má volných 1/4MKč.
Na smlouvě o ukončení SS uvede jeho číslo účtu.
Jsem tak už peníze půjčoval.
LGA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DrumSession 8. 9. 2012 22:07

Šlo by to u
1) tvé právní kanc. nebo případně u notáře, půjčka s vinkulaci a převodem výplaty StSp na pravnika, cena by ovšem byla dle dohody,
2) vl. zdroje + půjčka v rodině na více-x (když se něco poto, poto se i vztahy v rodině),
něco podobného se mi událo v rodině, ale bylo to narychlo a v té době jsem měl finance vázané na dlouhé doby a bohužel jsem nemohl půjčit finance, takže doporučuji předjednat s dostatečným předstihem ! Odhadem každá spřízněná rodina by mohla poskytnout 20-25 tKč než jedna vyšší částku. To je přijatelné pro všechny co do výše částky i rizika.
3) nejjednodušší je výše uvedený fix na 1 rok.

Další možnosti:
4) kombinace: ode dneška minimalizace výdajů (a skromné vánoce) a ještě do 4/13 něco naspořit + korent a kreditka (on+ona) navýšená na podstatně vyšší částku (Citi se bránit nebude a podrobně zjistit info o 55D bezúročném období) a max. 3 měsíce žít na úrok 20-30% (s podporou vytvoření úspor by to mohlo vyjít méně třeba na 15%). Předpokladem je, že StSp během té doby nezkrachuje.
5) bude-li do té doby někde akční půjčka (na bydlení) s možností předčasné splátky bez sankce,
6) úvěr ze StSp (poplatek), i když na tebe budou koukat jak na fazoli
7) elegantní řešení je snížit si zálohy !!
Možností je mnoho, jako nejlepší řešení vypadá kombinace všeho možného a po 20-50 tKč by se to dalo poskládat.

Záleží, zda Ti jde víc o finance nebo o čas...

Varianta 4) je nejlepší pro změnu chování, alespoň si vyzkoušíte v rodině trochu jiný fin. chod domácnosti tj. minimálně utrácet a pak přijde veliká "odměna" např. dovča, vybavení domácnosti, auto aj. Je to dobré pro změnu zaběhlých kolejí a jít za společným cílem, kdy to rozpočet výrazně přimáčkne ke zdi, a taky se tím leccos vystříbří ! 8-P
Naposledy upravil DrumSession dne 8. 9. 2012 22:37, celkově upraveno 1
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 9. 2012 22:34

Splácet hypotéku kreditkou nebo kontokorentem? :-o
To je fakt HODNĚ blbej nápad.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 8. 9. 2012 22:47

V tomoto specifickém případě to až zase tak úplně blbej nápad to není ! Protože pokud se vejdeš do 55 D tak je to za 0 Kč. Pak už bude potřeba postupně navyšovat půjčku. Pokud budou třeba mít sekyrku (tj. vím, že ji mám z čeho zaplatit) na chod skromné domácnosti jen 1.měsíc 20 tKč, tak z ní zaplatit 30% p.a. tj. 500 Kč, 2.měsíc z 40 tKč 1000 Kč a z 3.měsíc z 60 tKč 1500 Kč. Ale chápu, že to není konzervativní přístup. Je to jen chladný kalkul o nákladech a zvážení rizika. Obvykle u všech půjček či úvěrů je min. poplatek 500 Kč. A dle sdělení mé StSp (W) se snaží vypořádání neprotahovat a do 1M pošlou platbu. Ale souhlasím, že 3) je nejjednodušší. Zkrátka jsem jen přidal MOŽNOSTI !
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 9. 9. 2012 09:23

Trochu se tu zapomnělo na problém, že u kreditek je sice bezúročné období, ale za platbu kartou, nikoli za výběr z bankomatu v hotovosti, kde se úrok počítá hned od prvního dne...
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 9. 2012 13:53

+ za výběr z bankomatu je navíc nemalý poplatek (jak paušálně, tak někdy i % z částky, záleží na bance).
Refinancovat hypotéku kreditkou je fakt pokus o sebevraždu.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 9. 9. 2012 16:53

Když jsem končil školu, tak s námi absolvoval i kámoš ze Súdánu. A pokud chtěl zůstat v ČR, musel prokázat, že je solventní (a ne vyžírka systému) a že má na účtu $ v přepočtu asi 200 tKč. No to byla pro něj rána ! Byl na tom bídně, táta chudý, máma chudá, rodina vydala dost prostředků jen na to, aby se sem dostal a protloukat se tu musel sám. Chodil s náma dělat nočního hlídače (lukrativní nicméně špatné ale přesto jakéž takéž vyspání), takže spokojenost. Kdyby peníze nesložil do určité krátké doby asi 1M, tak by byl prohlášen za nesolventního a poslán dom. Tam by jej čekala vojesnká služby v zemi zmítající se asi 20 let v obč. válce, a protože už "byl" v Evropě asi by mu to dali dost sežrat a šup s ním do první linie se sapikem...
Takže požádal nás kolegy studenty taky holoprdelníky, abychom mu půjčili asi na 2M, kdo co měl a může. No to byla úžasná půjčka, hóóódně z mých skromných úspor putovalo na jeho účet s vidinou, že mu zachráním život. Nakonec se to poskládalo po 5-ti až 40-ti tKč a kluk černoškej byl prohlášen za solventního tj. může zůstat (vstupenka mezi normální lidi). Ne že by se mu tady nelíbilo, ale přeci jen naše xenofobní spol. mu dávala najevo, že je moc tmavý a tak se přesunul do Singapore, kde už zapadl. Jo a finance samozřejmě vrátil všechny a včas.
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků