Finanční problém. Půjčka do 200 000 Kč

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod preearuzickp 13. 9. 2012 13:08

Dobrý den, obracím se na vás s dotazem ohledně půjčky. Ale pozor bez registru. Bohužel jsem se dostat do špatné finanční situace. Potřeboval bych jsi vzít úvěr cca 200 000 Kč. Ale není to na utrácení za pytloviny. Chci touto částkou zaplatit veškeré dluhy co mám a splácet pouze jednu. Měsíční splátku bych jsi představoval cca 4 000 Kč. Pomáhám doma rodině máti je na tom po zdravotní stránce zle a jsem jediný kdo v rodině pracuje. Měsíční mzda činí kolem 18 000 Kč čistého. Největší náklady co mám jsou za poplatky u doktora a v lékárně za prášky. Měsíčně necháme za prášky klidně i 6 000 až 8 000 Kč. A pak máme platit nájem 15 000 Kč. Páč sehnat dobrý podnájem je celkem mazec. A čekat na úřady to je taky peklo. Chtěl bych si vzít hypotéku abych bydlel ve svém ale nemůžu protože dluhy. Touto cestou vás prosím poraďte mě kde se dá něco sehnat nebo popřípadě poradit co mám dělat. Děkuji všem za radu.
preearuzickp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 13. 9. 2012 13:48

Co ti na to napsat? Asi, aby ses vratil do zakladni skoly.

PRIJMY:
Mzda 18.000 Kc
===================
Celkem: 18.000 Kc

VYDAJE:
Najem 15.000 Kc
Prasky 6-8.000 Kc
Jidlo ?
Osaceni ?
Dalsi veci (kosmetika, hygienicke potreby,..) ?
===================
Celkem: minimalne 26.000 Kc (pripocetl jsem i neco na jidlo a ty ostatni veci)

Muzes nam sdelit, kde chces vzit na tento zakladni rozdil a to nemluve o tech 4.000, ktery chces splacet?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod preearuzickp 13. 9. 2012 13:55

Samozřejmě bere taky nějaký peníze matka. A babicka ma důchod já jsem neřekl ze bydlím sam. A nemusíš hned kamenovat stačí radu a ne drzkovat to umí kde kdo.
preearuzickp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xtonda 13. 9. 2012 14:21

Když neuvedeš kompletní příjmy a výdaje tak se nemůžeš divit takovéto reakci.

Pochybuji, že nějaká instituce co nehledí na registry ti dá výhodný úvěr. Banky nabízející konsolidaci půjček si zkoušel?

Pokud je matka dlouhodobě nemocná, tak by měla dostávat nějaké dávky, pokud poplatky u doktora a doplatky na léky překročí tuším 5 000 Kč za rok, měl by je stát vracet. Čili první krok by měl být vyběhat si všechny dávky a příspěvky co od státu může dostat, může to být pakárna, ale proč jim to nechávat
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod preearuzickp 13. 9. 2012 14:34

Jako na splácení mám. Ale chci všechno zaplatit jednou splátkou a platit pouze jednu. Protože můj čistý příjem když se zadaří 18 000 Kč. Když vše poplatím zůstane mě cca 6 000 Kč. Zaplatím splátky a dluhy, dám něco na živobytí. Máti a babička když to dají do hromady tak zaplatí nájem a nakoupí. Já ji přispěji. Tohle je celkem ok. Co se týče socialky a bydlení tak příspěvek na bydlení nám vypočítaly na nějakých 500 což se moc nepředali.. Co se týče tý reakce nechci to tady nějak moc rozepisovat. Chci jen radu kde se to dá sehnat. Na splácení mám. Ale i tak se satanovy omlouvám jen mě zarazilo s tou základkou. Nikdo není dokonalí.
preearuzickp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DrumSession 13. 9. 2012 15:06

1) zastavit zadlužování, a IHNED se tomu důkladně věnovat
2) DIKTÁTOR kasy v domácnosti (žádná demokracie), podrobný rozpočet na +/-50 Kč/(měs. a os.)
3) konsolidace půjček
např. http://www.csas.cz/banka/nav/osobni-fin ... -d00016641
http://www.gemoney.cz/ge/cz/1/pujcky/konsolidace-pujcek
http://www.cetelem.cz/osobni-pujcka/vyu ... ujcek.html
http://www.pujciti.cz/pujcky-bez-regist ... ujcky-209/
je nutné zajít osobně (i jinam) a poptat se co všechno budou za to požadovat na základě tvé situace, shánět, telefonovat, chodit na schuzky a ptát se
4) druhá práce nebo brigády a výpomoci (vánoce se blíží)
5) zpeněžit něco z domácnosti (auto, obrazy, sbírky, mince...), ale s rozumem ne za každou cenu
6) půjčka v širší rodině, moc toho neřeší a obvykle na vztazích nepřidá (i při včasném splácení)
7) změna nájmu ? vyzkoušet majitele, co on na to ? příležitostí je dost, pokud se člověk omezí
8 ) úspora energií v domácnosti
9) určitě se ještě něco najde...
a když to výše uvedenými potřebami stáhneš na 120-130 tKč. na bod 10) tak už je to schůdnější, více asi za rozumných podm. nelze očekávat

10) nebankovní půjčka, zařiď to tak, aby byla co možná nejnižší, a počítat s tím, že bude drahá... Když bude na dlouhou dobu, tak budou nízké splátky ale celkově moc drahý. Nemá ani cenu to příliš utahovat. Nejdůležitější je najít řešení, na kterém se budou všichni aktivně podílet, když je vidět, že se to řítí nechtěným směrem. Hlavně se nestresovat. Nedopourčuji podepisovat směnky, protože ty Tě (při neplacení) usmaží...

Ot. jen na okraj, kdo vede kasu domácnosti ? Měl by to být přísný DIKTÁTOR s vlídným přístupem "co to drží nad vodou", a aby každý věděl, co si může dovolit a co naopak nesmí (další dluhy). Ani by neměl být demokraticky zvolen, ale měl by silově převzít fin. moc, za účelem vyřešení problému. Je to sice nemilé, ale prosté a účinné. Doporučuji, aby to po fin. stránce bylo 1. rok zlý a pak aby se to začalo pomalu uvolňovat, obráceně je to na hlavu.

Tato sekyra je řešitelná, takže hlavu nahoru !
Naposledy upravil DrumSession dne 13. 9. 2012 15:22, celkově upraveno 1
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod preearuzickp 13. 9. 2012 15:21

Díky moc za radu. Co se týče prodej různých věcí obrazu atd. To je věc čeho moc nemáme. Obraz máme snad pouze jeden ale ten asi moc mít cenu nebude. Auto sice mám ale to ze zdravotních důvodů nemůžu prodat. Důvod je matka. Nevydrží cestovat v MHD na dlouhý cesty atd. Kdybych to dal pryč tak jsme vázání pouze na MHD a nedej bože na sanitku. Což nechci páč naše zdravotnictví stojí za h.o.v.n.o. tak to nechci riskovat. Minule se nám něco stalo bylo to celkem akutní a sanitka dojela za 45 minut. Takže tak. Co se týče těch půjček vím že to bude drahý ale jde o to že jsem vedený v registru a chci se toho zbavit. Chci pomali zakládat rodinu a chci být aspoň trochu čistý. Potřeboval bych vědět nějakou spolehlivou společnost. Děkuji.
preearuzickp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DrumSession 13. 9. 2012 15:25

Konkrétní spol. neznám, ale zkusím se poptat v okolí.
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 13. 9. 2012 15:36

Home Credit, Cetelem atd.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod preearuzickp 13. 9. 2012 15:40

Jack111: Bez registru. Cetelem a home credit jsou registry všechno.
Drum: Děkuji mnohokrát.
preearuzickp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 13. 9. 2012 16:03

preearuzickp: ano, nikdo neni dokonalY, takze se satanovY neomlouvej. Ta zakladka by ti prospela :mrgreen:

V kazdem pripade zpet k tvemu problemu - kdyz mas na splaceni a jeste ti zbude 6000, tak nam vysvetli, proc ses dostal do registru?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 9. 2012 16:12

Důležitá otázka: Nějaký NEGATIVNÍ záznam (tedy nesplácení) v registru máš? Pokud ano, tak ti nejspíše žádná seriozní společnost nepůjčí, maximálně taková, co tě bude ještě víc chtít sedřít z kůže (např. připravit o byt).

Těch 18 000 Kč máš čistého a oficiálně? To by ti těch 200 000 Kč mohli dát i jen "na tebe". Pokud nemáš žádný negativní záznam, tak bych zkusil nějaké to refinancování, ale jedině u banky, případně ještě ten Cetelem (tedy první 3 odkazy od DrumSession), přinejhorším i Home Credit. Z bank dělá konsolidaci ještě Unicredit a myslím, že i Citi Bank a Raiffeisen. Případně se ještě zkusit dohodout tam, kde již úvěry máš na navýšení, nebo prodloužení splatnosti

Jestli to ale řešíš až v momentě, kdy máš část úvěru nesplácených, tak to asi smůla.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 13. 9. 2012 16:26

U konsolidace je principem služby její určení pro klienty co již mají více úvěrů a chtějí je spojit do jedné splátky za účelem úspory nebo snížení splátky, čili se počítá, že budou tito klienti mít v registrech nějaké úvěry, čili z tohoto důvodu se není čeho obávat.

Samozřejmě pokud si v situaci, kdy nesplácíš, tak je to složitější. Solidní firma ti nepůjčí a úvěrem u nesolidní to spíš ještě zhoršíš.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 13. 9. 2012 16:29

Spis je to tak, že preearuzickp chce vzit uver od nebankovky, aby si pozdeji mohl vzit hypo od banky, ze nema dluhy a je cisty v registru, protoze pak by se banka mohla cukat pri hypo. Proto jsem navrhnul, aby co nejvice financi sehnal z vl. zdroju a pujcil si 120-130, protoze pres tyto castky nebankovky pujcuji uz za dost hroznych podm. a pokud jeste vůbec (co jsem se docetl).

Sestav si rozpocet a zkus redukovat nejvyssi polozky tj.
1) najem - hledat zmenu (v jakem je to kraji, meste ? co moznost presunout se do mensiho mesta ?)
2) energie - vyrazne setrit
3) potraviny - udelat si jidelnicek predem
a tlacit na rozpocet DAILY !

Jeste je tu auto, ok chapu, ze ho potrebujes. Ale sel bych na Š Felicie, ktera je k dostani za 20-30 tKč, levny provoz i opravy a vydrzi do 250-300 tkm. Otazkou je, za kolik bys prodal soucasne ? Pokud by byl rozdil +35 tKc, tak bych to udelala jeste ted na podzim, na jare za nej dostanes zase o trochu min. Ale je to dost o tom, kolik toho najedes a jestli to neni tvuj milacek...

Jeste jde vzit pujcku na duchodce s tim, ze budes rucitel, ale to myslim nekdy jde do reg. Ale nejdulezitejsi je zastvit narust dluhu (pricina), protoze toto je jen reseni dusledku.

A obcas si jde vzit hypo i s neucelovou casti bez nutnosti dokladat (pred casem RF), coz by Ti mozna vytrhlo trn z paty i s levnýma %. Ale to nebude u 100% hypo. Taky moznost. Staci dukladne hledat.
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 13. 9. 2012 17:51

S474N píše:preearuzickp: ano, nikdo neni dokonalY, takze se satanovY neomlouvej. Ta zakladka by ti prospela :mrgreen:


Woe, tys to tedy teď sám rozseknul :D :D :D
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků