Dva úvěry u české spořitelny - konsolidovat a kde?

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vencass 2. 2. 2013 21:46

PatrikChrz: Pokud by dostala půjčku ve výše zmiňovaných Air nebo Equa bank, určitě by si oproti ČS nepohoršila. Jak jsem již psal, v Air bank je výše úroku garantovaná, bez poplatků za zřízení půjčky a vedení úvěrového účtu. A na vstřícnost bych zrovna u ČS moc nespoléhal. Asi mám proti nim nějakou averzi, ale nemyslím si o nich nic dobrého. O spoření a následném předčasném splacení budeme uvažovat.

Na předčasné splacení jednoho z úvěrů by mohla našetřit už za o něco málo víc, než rok.

Tady mi asi něco uniká. Můj výpočet pro půjčku A:
Za předpokladu, že by nadále splácela obě půjčky (měsíčně 2055 Kč), může si odkládat 945 Kč, což za rok a půl dělá 17010 Kč. Podle kalkulačky na
http://www.penize.cz/kalkulacky/kolik-d ... likDluzite
za rok a půl bude dlužit ještě asi 25000 Kč z půjčky A. Aby půjčku A mohla splatit za rok a půl, musela by si měsíčně odkládat 1400. Do toho nezapočítávám poplatek za mimořádnou splátku, který by v tom případě byl přibližně 1000 Kč.
Je to tak nebo se pletu?
vencass
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 2. 2013 22:00

Hádal jsem to tak od oka, v jejím případě to tedy bude o něco déle, pokud jí s tím nepomůže přítel, nebo nebude mít nějaký mimořádný příjem z nějaké brigošky/přesčasu.

Jen jsem chtěl varovat před neuváženými kroky, aby nerefinancovala a pak nezjistila, že vlastně nic neušetřila.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Barbora18 4. 2. 2013 22:05

vencass píše:Ahoj, řešíme s kamarádkou následující situaci......
Za každou radu předem děkuji.


Ahoj, na konci svého příspěvku zmiňuješ Equa bank a podle toho, co popisuješ, je právě jejich RePůjčka přesně to, co tvoje kamarádka potřebuje. Equa nabízí RePůjčku pro ty případy, kdy je člověk nespokojen (vysoké úroky apod.) se svou stávající půjčkou. Je to spotřebitelský úvěr a slouží výhradně ke splacení již dříve poskytnutého úvěru. RePůjčkou můžete splatit vždy jeden závazek. Není to přímo konsolidace, ale refinancování.
Stačí, když obě půjčky do Equa banky převedete. Banka se postará o celý proces, vy dodáte jen původní smlouvu kvůli přesné kalkulaci pro refinancování. A oni zrefinancují přesně to, co potřebujete doplatit.
Neplatíte žádné poplatky (ani za vyřízení úvěru, žádné měsíční poplatky). K tomu vám Equa zřídí běžný účet, ten je také bez veškerých poplatků. Na ten v současnosti banka posílá ke každé RePůjčce bonus 1000 korun.
Můžete se spolehnout, že budete mít 100% nižší úrokovou sazbu, než u ČS apod. Tímpádem i nižší splátky.
Nejjednodušší pro kamarádku bude, když si vyzkouší kalkulačku na webovkách Equa banky.
https://www.equabanking.cz/appform/web/ ... =link#z1s2
Barbora18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 5. 2. 2013 08:15

Budou mit 100% nizsi sazbu? Takze nakonec jeste jim bude banka platit? :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radecekh 5. 2. 2013 08:25

Bude to znít možná blbě, ale takovému člověku lze pomoci úplně jinak, než mu vyjednávat nějaké lepší podmínky v bance. Ve skutečnosti i když to dobře dopadne, tak ušetří pár stovek měsíčně. Já bych takovému člověku doporučil, aby se naučil počítat. A pak, aby něco začal dělat. Vydělává si 11 tisíc čistého, což není moc, ale určitě tím vyděláváním netráví bůhví jakou dobu. Předpokládám, že dělá 40 hodin týdně. Tedy ať si najde ještě nějakou jinou práci, i jednorázovou a když tomu věnuje byť jen jeden víkend z měsíce, tak si tím vydělá výrazně více, než je schopná ušetřit na nějaké konsolidaci úvěrů. A navíc to pro ni bude výchovnější, aby věděla, že si nemá půjčovat takhle blbě. Blbě minimálně v tom smyslu, že si to měla půjčit najednou a ušetřila by 59 korun měsíčně.
Takovémuto člověku, který neumí počítat, stejně nepomůžete. Protože jakmile uvidí,že má menší splátky, tak stejně ušetřené peníze okamžitě utratí za blbosti.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 2. 2013 09:15

radecekh: tohle není úplně typický případ, ona nechce nižší splátky, naopak to chce splatit co nejrychleji (a samozřejmě co nejméně přeplatit) a poučena, zdá se, je také.
Každopádně když si přivydělá, tak to není nic proti ničemu).
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencass 5. 2. 2013 12:14

patrik: Určitě se nebudeme pouštět do refinancování kvůli pár stovkám, to nemá smysl.

radecekh: Nechci tady rozebírat její sociální návyky. Samozřejmě se může stát, že peníze, které by ušetřila, by utratila jinde. Ale to není důvod, proč ty peníze cpát ČS.
Pracuje v takovém podivném třísměnném provozu, není to krátký/dlouhý týden, ale třeba 7 dní v kuse a pak dva dny volno (to je příklad, je to každou chvíli jinak). Těch 11 tisíc je kolik má na pásce a potvrdí jí zaměstnavatel, pak dostává ještě něco bokem. Brigáda by připadala v úvahu, pokud by si dálkově nedodělávala školu, takhle toho volna opravdu moc nemá. Já tady ale nechci řešit její minulost, prostě je dané, že si nese z mládí nějaké problémy. Ona se chce zbavit pokud možno co nejmíň bolestně těch dvou půjček, splatit je co nejdřív s co nejmenším úrokem za dané finanční situace.
vencass
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 5. 2. 2013 12:38

Tak to za ni zaplat a domluv se s ni, ze to bude splacet tobe.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radecekh 5. 2. 2013 17:12

vencass píše:radecekh: Nechci tady rozebírat její sociální návyky. Samozřejmě se může stát, že peníze, které by ušetřila, by utratila jinde. Ale to není důvod, proč ty peníze cpát ČS.
Pracuje v takovém podivném třísměnném provozu, není to krátký/dlouhý týden, ale třeba 7 dní v kuse a pak dva dny volno (to je příklad, je to každou chvíli jinak). Těch 11 tisíc je kolik má na pásce a potvrdí jí zaměstnavatel, pak dostává ještě něco bokem. Brigáda by připadala v úvahu, pokud by si dálkově nedodělávala školu, takhle toho volna opravdu moc nemá. Já tady ale nechci řešit její minulost, prostě je dané, že si nese z mládí nějaké problémy. Ona se chce zbavit pokud možno co nejmíň bolestně těch dvou půjček, splatit je co nejdřív s co nejmenším úrokem za dané finanční situace.


Tak ať je splácí. Nic jí nebrání. Jen musí mimořádně splácet po 12500,-, protože sankce za předčasné splacení je 4 % min. však 500,-. V každém případě se to vyplatí, protože z těch peněz platí rozhodně víc než 4 % a navíc je bude mít půjčené víc než jeden rok. Dá se říci, že když zaplatí 12500,- teď, zaplatí na poplatcích 500,-, ale zároveň v budoucnu ušetří přibližně 6 tisíc na úrocích (to platí pro prvních splacených 12 tisíc, pro další už bude úspora menší).

Kdyby to byla moje "kamarádka" a věřil jsem jí, tak jí nabídnu, že to za ní zaplatím s tím, že mi bude splácet minimálně 2 tisíce měsíčně s tím, že každý rok se dluh k 1. lednu zvýší o 10 % z dlužné částky. To má dva efekty. Jednak na tom neprodělám a jednak jí to bude nutit každý rok doplatit co nejvíce, aby se na začátku roku její dluh zvedl co nejméně.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuiS_666 5. 2. 2013 17:28

Najjednoduchšia cesta ako prísť o priateľov je požičať im peniaze :)
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod qsubt 6. 2. 2013 12:01

nevim jestli to nekdo psal, asi jo, ale cist to cele nebudu

predcasne splaceni pujcek poskutnutych pred 1.1. 2011 u CS je poplatek 4% z te sumy - pokud se nepletu,
tudiz jakekoliv refinancovani ztraci nejaky vetsi smysl... ani urok 8.9% u AB neprinese pri tak nizke pujcke vyraznou usporu.

Pokud je ta pujcka poskytnuta po 1.1. 2011 ma smysl o tom uvazovat

Jinak dle Fcb AB - tak oni refinancuji pujcky zatim sice jen "manualne" ... ale ted nekdy snizili ten limit na 50tis... takze to by byla imho asi nejlepvnejsi pujcka... zajit tam a vyptat se na to vsechno
huh?
qsubt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Barbora18 6. 2. 2013 20:22

S474N píše:Budou mit 100% nizsi sazbu? Takze nakonec jeste jim bude banka platit? :mrgreen:

Nevím, jak jsi na to přišel, že jim bude banka platit. Myslela jsem tím, že stoprocentně jim Equa banka sníží sazbu. O kolik ji budou mít nižší, záleží na typu klienta a na dalších parametrech. Někdy ji sníží třeba o 10 %, jindy jen o 1 %, ale každá koruna se počítá, ne? ^^
Barbora18
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků