Refinancování hypotéky

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Zabak.kuk 9. 5. 2013 19:54

Pomalu ale jistě se blíží konec fixace úrokové sazby u KB a já začínám řešit nabídky okolních bank. je tu někdo v podobné situaci, abychom si mohli vzájemně pomoci?

A dále by mne zajímalo, jaký máte názor na variabilní, plovoucí, nebo nevím jak všechny ty banky říkají hypotékám kde je úroková sazba od nich + pribor. V tuto chvíli to ve většině bank vychází velmi zajímavě, ale přece jen nevím jak dlouho se bude pribor držet tak dole?

Vím, že spoustu lidí se tu orientuje ve finančnictví velmi velmi dobře a budu vděčná za jakoukoli radu, pomoc... Děkuji.
Zabak.kuk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 9. 5. 2013 20:13

A proc bys sel ted do PRIBORu, kdyz ty zakladni sazby jsou na naprostem minimu? To je snad lepsi si vzit co nejdelsi dobu fixace.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zabak.kuk 9. 5. 2013 20:15

Protože se zafixovvanou hypo se nedostanu pod úrokovous azbu 2,79 - vč. všech možných slev - jestli víš, kde mi dají méně, tak sem s tím.

Variabliní od ČS je vč. priboru 1,76
Zabak.kuk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 5. 2013 20:48

Pokud by byly mezibankovní sazby na nějaké normální výši, tak bych také byl pro fixaci na PRIBOR. Ale protože je PRIBOR 3M (na ten se většinou fixuje) méně než 0,5 %, znamená to, že marže bank budou relativně vysoké. Až se sazby PRIBOR vrátí na normální úroveň, budou hypotéky na ně vázané docela drahé. Ověř si také, za jakých podmínek budeš moci takovou hypotéku předčasně splatit.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swm 9. 5. 2013 21:05

Taky mi konci KB, uz me kontaktovali s nabidkou, neni vubec spatna (2.99%/3 roky, rusi se 150,-/mesic), nicmene asi budu refinancovat. Taky volim variabilni, lze z ni v prubehu prejit na fix.
swm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zabak.kuk 9. 5. 2013 21:07

Patriku, pribor je teď 0,31 - co sleduju tak cca min. 1,5 roky dozadu stále klesá... A jak píšu - u ČS by hypoška vč. priboru byla tento měsíc 1,76 narozdíl pd fixace na 5 let a úrocích 2,79

Jinak přejít na fixni se dá kdykoli, jen se platí poplatek za změnu smlouvy :-/

Patriku, dáš mi, prosím, tip jakou banku ještě zkusit - zatím jsem se nedostala níž než na sazbu 2,79 v které jsou už započtené různé slevy za vedení účtu, pojištěni a nevím co všechno - krom vedení účtu mě ty další slevy docela drtí, co si budeme povídat. Do KB jdu zítra - obávám se ale, že se ještě těžko dozvím, co mi oni nabídnou. Jinak s nimi se budu snažit jednat a dostat je co nejvíce dolů, ale mohu toto zkoušet i na banky, které by mě refinancovali? Funguje to i v tom případě? nevím právě...

A ještě mi požná poradíte - já se dnes zapomněla zeptat - pokud je současná hypotéka psaná na menžele, je možné aby při refinancování do toho šel jen jeden z manželů pokud na to dosáhne finančně?

-- 9. 5. 2013 22:09 --

swm píše:Taky mi konci KB, uz me kontaktovali s nabidkou, neni vubec spatna (2.99%/3 roky, rusi se 150,-/mesic), nicmene asi budu refinancovat. Taky volim variabilni, lze z ni v prubehu prejit na fix.


Tak to není zase tak špatná nabídka a podle mě by se dali stlačit ještě níž. Kam plánuješ přejít prosím? KB variabilní asi nenabízí co?
Zabak.kuk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod swm 9. 5. 2013 21:21

Zabak.kuk: 2.99 uz je "ztlacena" nabidka, puvodni byla 3.2%.
Priznam se, ze logice, kterou tady druzi pisou ohledne marze a nizkeho PRIBORu moc nerozumim. Pokud je aktualne variabilni 2,3% a fix za 2,8%, pak za
a) banka predpoklada, ze PRIBOR pujde nahoru - pak me bude svou fixovanou marzi dotovat (??).
nebo za b) banka nepredpoklada, ze PRIBOR pujde nahoru - proto je marze za fix jen nepatrne vyssi (tzv. dan za jistotu).
swm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zabak.kuk 9. 5. 2013 21:25

swm píše:Zabak.kuk: 2.99 uz je "ztlacena" nabidka, puvodni byla 3.2%.
Priznam se, ze logice, kterou tady druzi pisou ohledne marze a nizkeho PRIBORu moc nerozumim. Pokud je aktualne variabilni 2,3% a fix za 2,8%, pak za
a) banka predpoklada, ze PRIBOR pujde nahoru - pak me bude svou fixovanou marzi dotovat (??).
nebo za b) banka nepredpoklada, ze PRIBOR pujde nahoru - proto je marze za fix jen nepatrne vyssi (tzv. dan za jistotu).


Aha, tak to ano - víc už nejde jo? Kdy ti končí fix?

Popravdě já tomu priboru taky prd rozumím, variabilní hypotéky jsou ale od počátku co je banky nabízí s mnohem nižší sazbou - podle mě skutečně sázejí na to, že pribor nahoru půjde - ale zatím jde 1,5 roku dolů, prý již není moc šance že by šel níž, ale si zase říkám proč by se nemohld ržet když fin. cituace je nic moc? Pokud by pribor šel nahoru byla by ta situace ještě horší...

K jaké bance půjdeš ty prosím?
Zabak.kuk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 9. 5. 2013 21:45

Tak si u tech float nech spocitat vysi mesicni splatky. Ja jen, aby ses potom nedivila, ze je realne vyssi, nez u klasicke s fixem.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 9. 5. 2013 21:47

swm píše:Taky mi konci KB, uz me kontaktovali s nabidkou, neni vubec spatna (2.99%/3 roky, rusi se 150,-/mesic), nicmene asi budu refinancovat. Taky volim variabilni, lze z ni v prubehu prejit na fix.

To seš docela odvážnej... Přejít na fix samozřejmě jde, ale v okamžiku, kdy to bude nutné použít, bude fix daleko vyšší, než je teď.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zabak.kuk 9. 5. 2013 21:54

S474N píše:Tak si u tech float nech spocitat vysi mesicni splatky. Ja jen, aby ses potom nedivila, ze je realne vyssi, nez u klasicke s fixem.


Mám spočítáno - u ČS je ta spládka degresivní - jestli si to dobře pamatuji, tj. že zpočátku se splátky platí vyšší a postupně se snižuji - pořád jde stejná částka na splátku jistiny, pak se platí ale méně - samo že to ale záleží na priboru, o tom žádná

Unicredit - tam je u varibailní splátka anuitní a rozdíl mezi variabilní a fixem na 3 roky je 1000kč

Jinak já bych raději fixla, na co nejdelší dobu s co nejnižším úrokem - pordí mi, prosím, někdo na koho se obrátit? zatím jsem se u fixu nedostala pod cca 2,8%
Zabak.kuk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 9. 5. 2013 22:22

TM: asi tak, kdyz vyse fixu svym zpusobem kopiruje chovani PRIBORu.

Zabak.kuk: nerozumim tomu, proc za kazdou cenu tlacis jeste min a min. Osobne si myslim, ze obecne pod 4-5% je velmi slusna hypo. Natoz pod 3%, ktere povazuji za extremne vyhodne.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Viktorius 9. 5. 2013 22:40

Zabak.kuk:
Mám také hypo u KB, kde mi končí fixace teď v červnu. Fixaci jsem chtěl rozhodně na 5 let. Nejdřív mi nabídli sazbu 2,99% s pojištěním. Měl jsem zjištěné individuálně pár sazeb od jiných bank, ale ty mě moc nenadchly. Až díky hypotečnímu poradci, který mi nabídl sazbu 2,79% u ČS(to byla nějaká časově omezená akce, o které jsem ani nevěděl), mi KB nabídla nakonec dorovnání té nabídky od ČS na 2,79% bez pojištění s jedinou podmínkou, že si tam budu kromě manželky ještě i já posílat výplatu, s čímž nemám problém, takže u KB zůstávám.
Od jiného hyp. poradce jsem měl ještě celkem slušnou nabídku od Hypoteční banky.
Viktorius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radecekh 10. 5. 2013 04:12

Já bych šel tam, kde mi při úroku pod 3 % dají nejdelší fixaci. 3 % se nechají získat i na vkladech a tak defakto mohu "předčasně splácet" kdykoliv a na konci té dlouhé fixace to jen přelít na hypotéku.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 10. 5. 2013 11:16

současné podmínky mluví pro fix
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků