Hypo na +-4M

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod brtaLa 21. 7. 2014 13:56

Zdravim,
spolecne se zenou planujeme porizeni bytu v Praze. Po pruzkumu trhu se jevi idealni neco okolo 4 000 000.

Otazka ale je, jak to financovat. Uspory mame +- 0, ale relativne normalni prijmy.

Moje prijmy:
cca 500 000/rok, pouzivam pausal 60%
realne naklady mam do 50k/rok, ale to banku asi nezajima.

skofin uver na auto. 6,5k mesicne jeste 4 roky. (ted nove)

Zena:
50k hrubeho/mesic HPP
bez uveru


Jak se v takovem pripade postupuje? Je vubec realne ziskat takto vysokou hypo kdyz jsem OSVC s nic moc danovym zakladem?
brtaLa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod filip893 21. 7. 2014 14:15

Podle několika kalkulaček hypoték mi vyšlo, že byste v případě společné žádosti na hypotéku v požadované výši dosáhli.

Největší problém ale vidím v úsporách +-0. To znamená, že případnou koupi bytu byste prakticky celou financovali z hypotéky. Ono sice jdou realizovat takzvané 100% hypotéky, ale jednak proces schvalování bude složitější, výběr bank bude omezen a za daleko vyšší úrokové sazby, než banky uvádí v reklamách. Takže místo 3% klidně 5-6%.

Druhá věc je vybavení bytu, které také může hrát významnou roli. Z mého pohledu brát si teď hypotéku je dost risk. Chce to aspoň chvíli šetřit, aby se byt pořizoval i s vašich peněz, tím se sníží úrok hypotéky a hlavně to chce mít našetřenu rezervu pro případ výpadku příjmů.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 21. 7. 2014 14:29

Hm, při tomhle příjmu úspory +-0 a vrhnout se do 100% hypotéky s měsíčním placením +- 16 kKč po dobu 30 let... Velmi odvážné.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 21. 7. 2014 14:45

Pri 3% uroku to bude splatka tak 17tis mesicne, pri 4% uroku uz 19tisic (na 30 let).

Tady je clanek o situaci na konci minuleho roku ohledne 100% hypoteky. V zasade to jde; kazdopadne za vyssi riziko bude rizikova premie pro banku v podobe vyssiho uroku.

http://www.penizenavic.cz/clanky/100-hy ... minky-bank
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrE70 21. 7. 2014 15:24

Při této částce a 100% se dá dostat na 2,39% úrok. Nevím kde jste sebrali 6% ?
petrE70
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Thom 21. 7. 2014 15:36

Nevím jak teď, ale když jsem žádal před 8 lety, tak 100% hypo znamenalo maximálně na 90% zástavní hodnoty nemovitostí. Takže nějaké úspory budou nejspíš nutné.
Mimochodem, takové příjmy, žádné děti (předpokládám, protože o nich nepíšete a přitom hrají v posuzování příjmů velkou roli) a přesto skoro žádné úspory?
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 21. 7. 2014 15:38

Když už, tak na úrokovou sazbu (případně úrokovou míru) 2,39% p.a.
Úrok se udává v peněžních jednotkách.

Těch 2,39% p.a. je s pojištěním a je to v bance, kde člověk nikdy neví :-)
Ale pokud by to prošlo bonitně a byla rezervačka na 4 měsíce, tak maximálně dva měsíce bych to pokoušel u té banky, jestli to projde. Víc času bych tam neztrácel.
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brtaLa 21. 7. 2014 16:42

No zatim to jen zvazujeme, protoze platime relativne vysoky najem 22k. (vcetne sluzeb) A pripada mi to zbytecne, kdyz hypoteka by neznamenala zadne zasadni zvyseni nakladu. Navic ceny bytu i procentualni sazby se zdaji byt historicky nejlepsi.

filip893: nasel si nekde kalkulacku, ktera vi jak banky pocitaji bonitu u osvc?


Thom:
ano, deti zadne a zatim nejsou v planu.
a uspory nejsou predevsim kvuli castemu cestovani po svete. To uz ted ale omezujeme, takze to snad bude lepsi :)


Dale bych se jeste chtel zeptat, protoze informace co se ke me dostaly se ruzni.

- kdyz se bere rekneme 85% hypo. Pocita se to z kupni nebo odhadni ceny?

- jakou vysi splatek povazujete za rozumnou? Osobne se mi nechce jit moc pres 20% rodinneho prijmu. Takze ty 4M jsou v nasem pripade dosti natesno. Ale zase kdyz se divam po svem okoli, tak je to dost tvrdy(opatrny? :) ) limit.
brtaLa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xls 21. 7. 2014 16:45

Při takových příjmech si ještě půjčovat na auto? To by ročně mělo při normálním hospodaření v pohodě zbývat nějakých 300-400 tisíc. Pokud nezbývá, tak je hypotéka v podstatě přímá cesta k bankrotu.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 21. 7. 2014 16:46

Je fakt, že banky nízké sazby obvykle podmiňují sjednáním vedlejšího produktu - aktivní bankovní účet, kreditka, úvěrové pojištění, životní pojištění atd. Takže v reklamě je 2,3 %, ale výchozí sazba je třeba 4,1 %.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod brtaLa 21. 7. 2014 16:56

xls:
duvody proc nezbyva jsem psal. (cestovani) A vzit si pujcku na nove auto je v hodne pripadech ve vysledku levnejsi, nez platba hotove. Napr vetsi sleva od dealera, sazba pojistek, urok do 3% atd.
brtaLa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fantucci 21. 7. 2014 17:04

V tomto konkrétním případě si dokáži představit sazbu kolem 3% s 100% LTV bez úvěrového pojištění. Nižší sazba by byla případně výsledkem dalšího vyjednávání...
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 22. 7. 2014 06:10

Dá se dostat ke 2,5 % bez dodatečných nesmyslných podmínek typu povinný aktivní účet, povinné pojištění, povinná kreditka a nevím, co ještě? Co jsem obcházel sám banky i co jsem dostal nabídky od fina. poradce, tak snad všechny banky mají pro získání nižšího úroku podmínku sjednání dalších 2 produktů, které jsou samozřejmě k ničemu, a navíc představují další náklad navíc, protože pochopitelně obvykle zdarma nejsou (a když je třeba účet zdarma, tak transakce už jsou zpoplatněné).
Přijde mi to pak jako klamavá reklama, přijdu do banky, všude kolem reklamy "sazba 2,2 %", ale faktická sazba je 4 % a když chceš sazbu nižší, sjednej si na 30 let naši kouzelnou kreditku, nejlepší osobní účet na světě a nejvýhodnější pojištění.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Fantucci 22. 7. 2014 08:43

Ten aktivní účet bývá zásadní u všech bank.
Úvěrové pojištění, kreditka apod. už je otázkou vyjednávání. Záleží na objemu hypotéky, LTV, bonitě klienta,...
Těch 2,5% u 100%ní hypotéky v běžném objemu je dle mého velmi málo pravděpodobných.
Co je to klamavá reklama? - většinou se uvádějí sazby "od". Tedy moc neklamou.
Imho sazbu 2,2% s účtem a bez pojištění jsem zrovna řešil minulý týden. Pochopitelně ale nešlo o hypotéku na 2M a LTV bylo 85%
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 22. 7. 2014 09:27

Fantucci píše:Ten aktivní účet bývá zásadní u všech bank.

Pak ale je třeba počítat s dalšími náklady, než jen s úrokem... Myslím, že banky by měly toto vše zahrnovat do RPSN (vím, že u hypo není povinné, ale...)

Fantucci píše: Záleží na objemu hypotéky, LTV, bonitě klienta,...
Imho sazbu 2,2% s účtem a bez pojištění jsem zrovna řešil minulý týden. Pochopitelně ale nešlo o hypotéku na 2M a LTV bylo 85%

Získá lepší podmínky (nižší sazba, bez podmínek či jen minimum akceptovatelných podmínek) nižší hypotéka (500 tis. - 2 mil.), nebo vyšší hypotéka (2 mil. a více)?
astrapa
Přeborník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků