Úvěrové registry online

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod astrapa 20. 10. 2015 12:11

To je pravda, je to matoucí a není to úplně správné, protože při refinancování se refinancuje aktuální dluh a nikoli budoucí dluh.

-- 20. 10. 2015 13:12 --

nnnokiaE52: Když jsi kontokorent rušil, dali ti potvrzení o zrušení, ne? Nebo jak víš, že je zrušený?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 10. 2015 13:56

Rušil jsem poštou pomocí formuláře. Potvrzení jsem nechtěl, protože jsem nechtěl platit. Přesně po měsíci už kontokorent (peníze navíc) v IB nevidím, a tak to beru tak, že už ho nemám.
anonymni

Odeslat příspěvekod astrapa 20. 10. 2015 17:20

To je divné, že si za to berou poplatek, akceptaci výpovědi by snad měli dávat automaticky. Asi bych teda počkal do začátku listopadu a pak si pro jistotu udělal výpis z BRKI na kolikmam.cz, sice si ti vydřiduši vezmou 160 Kč, ale co naděláš. Pokud by tam ten kontokorent byl, můžeš teoreticky vymáhat po mBank náhradu škody ve výši těch 160 Kč.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 15. 6. 2016 18:08

máte zkušenosti s kolikmam.cz a nabídkou ročního předplatného?

jednorázový elektronický výpis je za 100 kč a roční předplatné 250 kč ... chci to vidět kvůli dalším žádostem o nové kreditky, kontrole, že zrušená kreditka už není vedená a podobně, takže spíš mě zajímá to roční předplatné, ale nenašel jsem nikde popis předplatného ... to jako můžu mít každý den novou zprávu? nebo třeba 4 do roky (což by mi cenově při započítání "množstevní" ceny odpovídalo)? nebo jak to s tím funguje?

případně klidně beru doporučení na jiného zprostředkovatele výpisu
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 15. 6. 2016 18:27

To je fakt takovej problém zeptat se přímo na místě? Degenerace lidstva už dostoupila do stádia, že se lidi budou ptát na cenu pohřbu u řezníka :-(.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 15. 6. 2016 19:22

cituji: Registrovaný předplatitel této služby je na vznik nového kontraktu v registru upozorněn do 24h formou SMS nebo emailem. Všechny informace tohoto charakteru bude mít k dispozici také v uživatelském rozhraní portálu.

http://www.kolikmam.cz/web/hlidamsi.kol ... -hlidam-si
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 16. 6. 2016 11:29

Oni to na webu mají opravdu hodně nepřehledné, já jsem původně nemohl ani najít, kolik co stojí, protože ceny měli schované a také jsem tam musel psát. Asi těch dotazů měli víc, protože teď jsou ceny lépe dohledatelné.

Platí se předplatné 250 Kč za BRKI a 250 Kč za NRKI (tj. 500 Kč ročně). Pak za každou zprávu 160 Kč. Takže když si uděláš zprávu z BRKI i NRKI, zaplatíš pokaždé 320 Kč.

Nicméně pokud o zprávu požádáš spolu s registrací, zaplatíš 300 Kč (tj. předplatné na 1 rok + úvěrová zpráva), resp. 600 Kč za oba systémy.

jj, je to hodně dobrý byznys :-)

Předplatné má smysl pro ty, co často žádají o úvěry a obcházejí banky. Mně se v minulosti stalo v UCB a RB, že ačkoli jsem nepodepsal žádný souhlas, tak můj nezávazný dotaz pracovnice pojaly jako žádost a otevřely v registru žádost o úvěr. Kdybych si následně neudělal výpis, tak bych to ani nevěděl, protože já se byl jen zeptat na podmínky úvěru a výši úroku a nenapadlo by mě, že rovnou nahlédnou do registrů. Pak jsem to vyreklamoval a požadoval i zaplacení nové úvěrové zprávy jako náhradu škody.

Služba předplatné kolikmam.cz nyní slouží k tomu, že při každém otevření žádosti ti okamžitě (v řádu minut) přijde e-mail, že máš v registru otevřenou žádost. Je to dobré i jako ochrana proti zneužití údajů. Mojí matce třeba RB otevřela v registru žádost o kreditku na 0,5 milionu Kč, ačkoli o žádnou nikdy nežádala (a už vůbec ne na půl milionu...). Při reklamaci nám pak bylo řečeno, že došlo jen k chybě.

Čili, kdo si často bere úvěry, tomu se služba vyplatí. Chybovost, jak jsem zjistil na vlastní zkušenosti, se občas vyskytne.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 16. 6. 2016 12:05

Pak jsem to vyreklamoval a požadoval i zaplacení nové úvěrové zprávy jako náhradu škody.
A zaplatili to? BTW mám pocit, že bych minimálně tohle měl chtít i po těch dobytcích z Fíííííííííjo...

V seznamu hlídaných bank je jich pouze 20, a to včetně stavebních spořitelen, což teda moc není. Kromě jmenované pabanky tam chybí např. i šiditelna...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 16. 6. 2016 12:15

astrapa: pravda je, že v tom mají nehorázný bordel - podle mne má být "Pak za jaždou zprávu zaplatíš 100Kč" - Vím, že píšou 160Kč ve FAQu, ale to nemá nikde oporu - na CNCB i CBCB a nakonec i tam v bodu (3) píšou, že to je 100Kč - tj. do dvou dotazů ročně do obou se předpaltné nevyplatí
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 16. 6. 2016 12:54

Mno, ono to jaksi není předplatné výpisů, ale docela jiná služba, že... Díky ní se třeba člověk dozví, že mu nějaký dobytek dal do registrů zesplatněný úvěr a nedivil by se, že mu byly 3 úvěry zamítnuty (a kvůli tomu dobytku se tedy také dostaly do registru). I když vlastně v tomhle případku by se to člověk stejně nedozvěděl, když ona pabanka chybí mezí hlídanými... :hm
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 16. 6. 2016 13:35

Tomáš Marný: UCB mi zaplatila nový výpis a poštovné. Nicméně se mi za chybný zápis v registru neomluvili, jen mi prostě na základě mé výzvy přišly od UCB peníze na můj účet. Banka by z toho mohla mít problém, protože bez souhlasu do registru nahlížet nemohou, nemluvě o zápisu žádosti o úvěr.

Bohužel mé matce na základě otevřené žádosti o kreditku s limitem 0,5 mil. Kč (o kterou nikdy nežádala), zamítla MPSS úvěr - resp. požadovali nejprve uzavření žádosti. Jenže v RB tvrdili, že žádnou žádost o kreditku matka nedávala a že tedy nemají co vymazat. Jenže v registru to bylo... Reklamaci v RB vyřizovali měsíc a mezitím bohužel prodávajícímu došla trpělivost a byt prodal někomu jinému. Pořád přemýšlím, jestli nám tím byla způsobena škoda, protože jsme vlastně přišli o byt. Na druhou stranu na úvěr není právní nárok...

Po těchto zkušenostech vlastně hlídání registrů vítám, protože se opravdu okamžitě dozvím, když se v registru žádost otevře. Díky tomu jsem už zjistil, že můj osobní bankéř nahlédl do registru jen na základě mého emailového dotazu, zda by mi nyní dali úvěr a za jaký úrok. Nečekal jsem ale, že bude nahlížet hned do registru a otvírat mi tam žádost.............. A dozvěděl jsem se to právě díky aktivovanému hlídání registrů.

libol: Já si teď zprávu dělal a stála mě 160 Kč, tak nevím. Kde čteš, že stojí 100 Kč? Těch 100 Kč je to podle mě jen v rámci balíčku současně s aktivací hlídání (=300 Kč a v tom je hlídání a jedna zpráva).
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod libol 16. 6. 2016 14:35

No je to tady: http://www.cbcb.cz/cz/cenik-vypisu-1404041586.html
a tady: http://www.cncb.cz/cz/cenik-vypisu-1404041428.html
a i tady http://www.kolikmam.cz/faq oddíl 15, jako první bod (i když nechápu s tím třetím)
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 16. 6. 2016 14:39

Z hlediska banky a jejího zájmu vědět, jestli poskytnout úvěr, opravdu není moc rozdíl mezi „v bance X požádal o úvěr a nedostal ho“ a „v bance X se nezávazně zeptal, jestli by dostal úvěr, a řekli mu, že ne“, ani mezi „v bance X požádal o úvěr, a když viděl RPSN, tak vzal žádost zpět“ a „v bance X se nezávazně zeptal, jestli by měl RPSN nižší než 8“.

Bylo by ale zajímavé v registru mít oddělený seznam dotazů, aby bylo vidět, kdo se tam jenom dívá – a to může být jak banka, u které úvěr už mám, aby viděla, jestli nemám někde problém, nebo banka, kde mám jen běžný účet a ona se dívá, jestli mi něco předschválit. To tam teď aspoň podle vzorového PDF není?
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 16. 6. 2016 15:12

Já si nechal dělat výpis z BRKI naposled vloni v říjnu a bylo to za 160,- Kč...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 16. 6. 2016 15:19

libol: hm, musím jim napsat, jak to s tou cenou teda je.

fc70: bohužel to takto nerozdělují, mají jen jeden sloupec "Žádost", kam se píšou otevřené žádosti, ale jimi se myslí i nezávazné nahlédnutí pro stanovení výše úroku, když se jen ptám, jaký úrok mi banka dá. Banka by pak měla tu žádost sama uzavřít. A zase s tím mám špatné zkušenosti, ve dvou případech u matky a v jednom případě u mně se za poslední cca rok stalo, že banky i přes výslovné ujišťování tu žádost prostě neuzavřely a nechaly jí tam viset.....

-- 16. 6. 2016 16:21 --

libol: Už mi to došlo, oni cenu asi nyní museli snižovat.
astrapa
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků