Úvěr na auto v AAA Auto

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Swejzi 9. 10. 2014 15:23

Jako naprostý laik chci poprosit zde zasvěcené, zda mi někdo vysvětlí, jak firma AAA došla k určité ceně vozu na úvěr. Koukám zde na jednu Toyotu, cena na úvěr je 76 000, v hotovosti pak za 116 000 Kč. Pokud například zvolím akontaci 70%, což dělá nějakých 53 200 a k tomu 12 splátek, vyskočí mi tu výše splátky (od) 3 770 Kč. Pokud výši splátky vynásobím dvanácti, jsem na nějakých 45 240 Kč. Když tedy sečtu akontaci 53 200 + 45 240 vychází mi celková suma 98 440 Kč, což je na míle vzdálená cenovka od té uvedené 76 000 Kč. S nulovou akontací mi to vyletí dokonce na nějakých 150 tisíc. Jak tedy firma AAA došla zrovna k částce 76 000, když ani s nejvyšší akontací a s nejmenším počtem splátek na ni nedosáhnu ani omylem?
Diky za objasnění.
Swejzi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 10. 2014 15:29

Je to tak trochu podvod, ostatně jako všechno v Áčkách.
Ta cena na úvěr je jistina úvěru, není do toho počítáno navýšení a protože to je brutální, může být jistina tak nízká. U tohoto typu úvěru dávají úvěrové společnosti provize v řádech desetitisíců.
Je to past na blbce, co si to nespočítají.

Rozhodně bych ale v Áčkách auto nekupoval. Kolega z práce tam pracoval, a když občas vypraví,.... Navoněná bída, auta "opravená" jen tak, aby odjela ze vrat - a pak se začnou sypat. Svítící kontrolku airbagu opravili tak, že přeštípli drátek, například
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Swejzi 9. 10. 2014 15:44

Moc děkuji za bleskovou odpověď!
Swejzi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 9. 10. 2014 18:43

Tak kupovat auto v AAA je projevem demence. Kupovat auto na splatky v AAA, pro to uz nemam oznaceni :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malejarda 10. 10. 2014 17:51

Swejzi píše:... cena na úvěr je 76 000, v hotovosti pak za 116 000 Kč ... vychází mi celková suma 98 440 Kč, což je na míle vzdálená cenovka od té uvedené 76 000 Kč ...

Každopádně je i těch 98440 Kč na úvěr pořád méně než 116000 Kč v hotovosti. ;-)
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Swejzi 10. 10. 2014 18:56

To ano, musí mít obrovské marže z těch úvěrů, proto cena za hotové to musí nějak kompenzovat. Jsou ochotni jít s cenou hodně dolů, kolega tam nedávno kupoval zánovní Kiu a vysmlouval si slevu kolem 40 tis. a ještě dostal sadu letních gum s diskama. Čímž samozřejmě netvrdím, jak jsou v AAA strašně pravdomluvní a poctiví, ale tak v jiných bazarech to asi nebude jiné. Je jasné, že jde hlavně o to levně koupit a draze prodat.
Swejzi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod arakain 12. 11. 2014 11:43

Spolužačka pracovala u leasingovky, která toto pro AAA poskytuje. Průměrná provize z úvěru je pro AAA 100 tis. Občas to některý klient uhádal a doreklamoval tak, že to zaplatili z jejich, ale těch případů bylo tak 5 do roka. Zbytek odíračka. Taky jsem byl před 15 lety v divoké ekonomické situaci, ale teď sám nechápu, kolik lidí jim denně naletí.
arakain
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Miroslav50 17. 7. 2015 14:42

No asi bych se do uveru na auto vubec nepostel, clovek si nema kupovat na co nema... Myslim ze AAA to ma nastaveny standartne jako vetisna uveru na nasem trhu, takze neni cemu se divit, ze to neni moc vyhodny, ale ot je spis otazka na uverovou spolecnost ;-)
Miroslav50
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kitrab 18. 7. 2015 09:56

:-D
Standartně, snad nemyslíš vážně ?
Pokud mám hledat služné slovo, pak to mají k******y nadstandartně :shock: !!!

Ano, bazarové auto na úvěr není nejlepší volba, ale věc každého pokud z nějakého důdu auto potřebu / chce, lze i tady najít rozumné podmínky.
kitrab
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tslaný 18. 7. 2015 15:56

No ja bych ten uver v AAA nezatracoval, oni tam maji ta auta za daleko nizsi ceny, pokud jsou kupovany na uver.
viewtopic.php?p=10385223#p10385223
tslaný
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod saabik 18. 7. 2015 19:26

Nejenom, že jsi expert na měny, ale ty jsi koukám i expert na úvěry. To mi hlava nebere, proč ti v té Citi nechtějí dát kreditku. Možná jsi to s těma úvěrama přehnal, nebo tvoje platební morálka odpovídá tvým znalostem... :lol:
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 7. 2015 21:10

Náhodou má pravdu... Auta na úvěr mají opravdu za daleko nižší ceny, jenom se z vrozené skromnosti zapomínají zmínit, že za uzavření úvěru si účtují nějakých 60 tisíc a předčasné splacení znamená dalších 60.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslaný 19. 7. 2015 05:07

No nevim, odkazoval jsem v predchozim prispevku na prispevek zakaznika ze slovenska, ktery tam uvadi, ze zprostredkovani uveru ho v AAA Trencin stalo 80 €, ale cena auta byla diky uveru o 1600 € nizsi. Na urocich zaplatil za 5 dnu 32 €. Takze to jsou jednoduche pocty. Staci jen vypovedet do 14 dnu smlouvu o uveru.
tslaný
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod fremantle 19. 7. 2015 09:16

Vypovědět těžko pomůže, to bys platil předčasné splacení dle smlouvy, do 14 dnů lze ale od smlouvy odstoupit...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod tslaný 19. 7. 2015 13:29

Toz odstoupit, sorry.
tslaný
Uživatel deaktivován

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků