Pujcka 50 - 100k, rada

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod KissmanE50 1. 2. 2015 22:27

Zdravicko, prosim o radu, od jake instituce (radeji bankovni) si pujcit penize. Je potreba min 50k, ale radeji bych 100k.

Aktualne mame hypoteku 2,5k (CSOB) a KK (Citi) s limitem 100k... na platbach nic nikde nedluzime a i pres to nam z webovych aplikaci bank vyleze zamitavy postoj ci max. 5k. Nebo je lepsi zajit radeji osobne a popovidat si s pani u stolku :?:

Hadam, ze jednim z problemu bude to, ze zadatel je SK narodnosti a v nasi domacnosti je to ten, ktery ma majoritni prijem. Soucet nasich prijmu saha k 50k/m takze, v tom bych problem nevidel.
KissmanE50
Návštěvník

Odeslat příspěvekod saabik 2. 2. 2015 07:02

Snížit limit na KK na minimum a žádat znovu.
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 2. 2015 07:47

Přesně tak, banky celkový limit kreditní karty považují za vyčerpanou půjčku. Cesta tedy vede právě přes snížení limitu na KK (bohužel pak bude problém ho opět zvýšit - Citina je divná, když o to člověk aktivně žádá, tak to celkem dost prověřují a chtějí potvrzení o příjmech, jindy zase sami limit navyšují dle obratu).

Je možné pořádat o spotřebák i Citi, ta by ho asi poskytla ochotně, ale úroky budou drsné, i když dle zkušeností lidí zde z fóra se s nimi dá vyjednávat.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fantucci 2. 2. 2015 08:01

Nekončí vám fix na hypotéce?
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 2. 2. 2015 08:06

Jak to chápu já, tak tu kreditku máte vyčerpanou a splácíte jen minimum, protože jinak mě nanapadá, proč byste potřebovali dalších 50-100k.
Pokud ne, tak na kreditku se dá půjčit jednak přímo od Citi a nebo, což je lepší varianta, od svého okolí, kterému něco zaplatíte a ono vám dá peníze v hotovosti.
Pokud máte kreditku vyčerpanou, tak bych si nepůjčoval, ale spíše bych se nad sebou zamyslel, jestli mohu vyhodit měsíčně tisíce do kanálu.
Jo a ta hypotéka je 2,5k splátka? To je celkem málo, nemělo to být spíše 2,5M úvěr?
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 2. 2015 08:10

PatrikChrz píše:Je možné pořádat o spotřebák i Citi, ta by ho asi poskytla ochotně, ale úroky budou drsné, i když dle zkušeností lidí zde z fóra se s nimi dá vyjednávat.

Citibank už ale spotřebáky nenabízí, maximálně by jim natlačili platby z kreditky do splátkových programů (taky žádná výhra).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 2. 2. 2015 09:01

Jestli je to hypotéka na 2,5 mega a vybraná kreditka se 100 kKč, tak se ani nedivím, že už žádná banka nechce půjčit... Leda si natřít hubu hnědým krémem na boty a zkusit to u GE Money, ta je k takovým lidem vstřícná.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KissmanE50 2. 2. 2015 09:35

:pozor KK je pouzivana a radne placena ;) potrebujeme zaplacnout nejake investice v novem byte na ktere jsme nemysleli pri jeho porizeni + nejake drobnosti kolem (radeji neucelovy uver tedy) s delsi dobou splaceni nez je na KK (navic ne vse lze platit KK) s predstavou, ze vse bude stejne predcasne splaceno. Hypo je take na vice let (500k a fix na 3 roky) a bude doplacena pri prvni fixaci...

Tento limit nam Citi nabidla sama... na kolik jej doporucujete snizit? Mesicne pres tu kartu nekolik desitek tisic protece...
KissmanE50
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 2. 2015 09:46

Ani pokud napíšeš, že je řádně splácená neznamená, že nehradíš pouze minimální splátku - tolik k tvýmu :pozor

Do bytu cpát neúčelový úvěr je IMHO blbost, nemá smysl si půjčovat za 8,9 % p.a. (no dobrá, někde si lze půjčit i za 6,9 % p.a. třeba Cetelem od 100.000 Kč se splatností 24 měsíců), když můžeš mít třeba (nezajištěný) překlenovací úvěr od cca. 4 % p.a.

-- 2. 2. 2015 09:47 --

Limit na KK snížit na minimum, což je tedy v případě Citi 2.000 Kč (případně něco ponechat na běžné nákupy).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod KissmanE50 2. 2. 2015 10:11

tak jinak tedy pro exaktne chapave... to co se na karte mesicne vycerpa, se take mesicne zaplati... nekdy par korun a nekdy i treba 30k. Stejne tak hypo je radne placena a vsechny ostatni sluzby v plnych castkach. Dluh nikde (krom one hypo).
KissmanE50
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 2. 2015 10:17

To ale (cizí) banka nevidí. Vidí jen limit karty a to je pro ni výše dluhu. Z toho počítá určitou část (cca 1 až 3 %) jako nimální měsíční splátku a o tu snižuje disponibilní příjem.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KissmanE50 2. 2. 2015 10:22

rozumim ;) to bylo pro kolegu vyse...

Takze varianty jsou dve - snizit limit na KK nebo preklenovaci uver (asi lepsi varianta).
KissmanE50
Návštěvník

Odeslat příspěvekod radecekh 2. 2. 2015 10:39

No ale v tom případě je stejně podle mě nejlepší udělat dluh na té kreditce. Úrok 24 % se sice zdá vražedný v porovnání se spotřebitelskými úvěry, ale u těch nemůžete splácet kolik chcete a úrok vám tak nabíhá stále ze skoro celé částky.
Kdysi jsem byl v podobné situaci a nutně jsem potřeboval 50 tisíc, které jsem neměl. Využil jsem kontokorentu s nekřesťanským úrokem, ale o to více jsem se snažil to splatit. Nakonec jsem se za 3 měsíce dostal do plusu. První měsíc mě to stálo 307 korun, druhý 243 a třetí 60. Celkem 610 korun. Určitě lepší, než se někde doprošovat o spotřebitelský úvěr.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 2. 2015 10:44

Ale no tak, v současnosti jsou ty spotřebáky už natolik flexibilní, že třeba u Air Bank suplují i ten KTK - pokud ho chce splatit do 3 měsíců tak tam to taky nebude problém (a především úroková sazba bude 9,9 % p.a.)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 2. 2. 2015 10:56

PatrikChrz píše:To ale (cizí) banka nevidí. Vidí jen limit karty a to je pro ni výše dluhu.

Tak to seš na omylu. V registru vidí skutečný dluh k poslednímu dni předchozího (či spíše ještě o měsíc dříve) měsíce.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků