Kreditní karta

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jiribenes 23. 3. 2015 11:57

Dobrý den,

uvažuji o kreditní kartě. Platby převážně v ČR a občas v zahraničí (většinou o dovolených). Líbilo by se mi mít na kartě navěšené SIPO např. nájem, tak jako to umí CITI Life.

Zajímalo by mě, jestli někdo z Vás porovnával výhodnost poskytnutého bonusu v závislosti na utracených penězích. Tj. 2% od CITI Life jsou pěkné, ale pokud to porovnám např. s kartami na sbírání MIL u leteckých společností nejsme % někde jinde (v poměru získaný bonus vs utracené peníze)? Nemáte někdo takovéto srovnání k dispozici?

Snad je dotaz srozumitelný.

Díky
JB
jiribenes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 3. 2015 12:27

Hradit SIPO přímo z úvěrového účtu umí na trhu pouze kreditky Citibank a jelikož s největší pravděpodobností do konce roku klientský kmen převezme jiná banka, lze už takřka s jistotou říct, že to nebude vědět žádná kreditka, takže asi bude lepší vybírat podle jiných kritérií.

IMHO vybírat kreditku z dlouhodobého hlediska podle bonusů nemá význam, hlavně dojde v souvislosti se zastropováním mezibankovního poplatku k určitým změnám, protože vydavatelům vyschne tento pramen, který se významnou mírou podílí na financování bonusů, takže objektivně se mi zdá lepší sáhnout po tom, co je aktuálně nejvýhodnější.

A co se týče výhodnosti čerpání vůči nepeněžným způsobům - to bude u každého klienta individuální, pro někoho to má větší smysl, protože daný bonus dokáže využít, pro někoho to má nulovou hodnotu - jednoduše to může být sebevíc výhodné, nikdy to nebude přímý peněžný bonus (např. pro mě většina odměn z programu Diners Club Rewards, ač u některých je uveden cashback až 5 % - prakticky jediné smysluplné čerpání je pro mě předplacení ročního poplatku za vedení karty - naštěstí má útrato tomu i tak odpovídá, takže se nemusím moc zamýšlet nad tím, co s nevyužítými bonusy)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 3. 2015 12:44

Já jsem měl jednu dobu Citi ČSA a ta dávala 4 míle za 100 Kč útraty. A vyplatilo se to jen kvůli vstupnímu bonusu 50 000 mil. Letenky za míle jsou relativně drahé, jedinou výhodou je větší flexibilita (možnost vrátit s malou ztrátou, možnost nastavení stop over, atd). A i kdybych míle potřeboval, tak je od lidí koupím levněji, než za 50 haléřů.
Prachy na ruku jsou nejlepší.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron