Home credit

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod penizehome 20. 6. 2015 20:43

Dobry den,

Nejdriv objasnim situaci. Moje mama, ma dluhy neco kolem 600 000 Kc. Je to nejaka jedna velka pujcka u banky, nevim kolik presne, dejme tomu 500 000 Kc, na kterou je pozastaven byt. Pak je to jeste nejaka mensi pujcka treba 30 000 a kontokorent, nebo kreditka ted nevim ,taky neco jako 30 000 Kc. Vsechny tihle pujcky plati radne kazdy mesic.

Problem je s dalsi pujckou - jedna se o Premia kartu od Home creditu. Na kreditni limit 60 000 Kc.
Ja jsem nasel slozenku ze zari 2013, kde je vybrana casta 58 000 a mesicni splatka 2333 Kc. Mama mi rikala, ze jeste nejakych 5 mesicu splacela, takze tam muze byt dluh priblize 46 000. Ji pak nejak nevychazeli penize, a jeden mesic to nezaplatila pak dalsi a ted uz je to vic jak rok, co nic neplatila.

Ona to v podstate nijak neresi a proste jen ceka, ze az bude mit penize, tak to zaplati. Udajne po tom roce co nic neplati, od homecreditu neprisel jedinej dopis na upozorneni. To nam trvdi teda najemnice, co zije u nas v byte, kde ja jsem uz nebyl rok, protoze studuji a tak jsme furt v Praze. Mama sama pracuje v zahranici, v CR uz nebyla vice jak rok. Proto nejde do HC a nijak to neresi.

Ted Vas chci pozadat o pomoc. Jak si myslite, ze je situace spatna? Nejvetsi strach mam samozrejme o byt. Diky za pomoc.

-- 20. 6. 2015 21:48 --

Ja pres rok pracovat nemuzu a ted o prazdninach brigadu mit budu. Dokonce jsem ji navrhoval, ze si vezmu proste nejakou studentskou pujcku, ale to odmitla.
penizehome
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 20. 6. 2015 20:58

Za ty dluhy si pořídila co? Pokud něco hmotného, tak se to nechá prodat, pokud to naházela do automatů, tak Gott mit uns...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod penizehome 20. 6. 2015 21:03

Do automatu fakt nic nenahazela, nechlasta ani nekouri :roll: Penize sli z casti na byt, a zbytek na podnikani. Zbozi co zbylo z podnikani, prodavame kazdej mesic a kdyby to slo, tak to klidne prodame vsehcno najednou za 100 litru a neresime vubec nic, bohuzel to ale nejde.
Naposledy upravil penizehome dne 20. 6. 2015 21:08, celkově upraveno 1
penizehome
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod GuruJára 20. 6. 2015 21:07

Home credit je bohuzel jedna z uverovych firem, ktera to oznamuje policii, tak zkus internetove stranky policie, jestli uz neni matka v celostatnim patrani.
http://aplikace.policie.cz/patrani-osob ... avani.aspx
GuruJára
Návštěvník

Odeslat příspěvekod penizehome 20. 6. 2015 21:11

V celostatnim patrani neni. Aspon nejaka dobra zprava :D

-- 20. 6. 2015 22:22 --

Nevim jestli ted nepisu blbost, ale neni treba mozne, ze protoze nebyla v minusu 60 000, ale jen 46 000 (nevim kolik mesicu to zplacela, treba to bylo i vic nez tech 5, tak se ji akorat mesicne zvysoval dluh, ze sla kazdy mesic vic a vic do minusu a proto to HC zatim nijak neresi?
penizehome
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 6. 2015 21:47

Platí určité obchodní podmínky (to, že spousta dlužníků vůbec neví, že něco takového existuje, natož aby je četli je věc druhá, hlavně, že svůj souhlas s jejich zněním stvdili podpisem v úvěrové smlouvě), u kreditek je vyžadována typicky alespoň minimální splátka v rozmezí 3 % - 5 % z celkové dlužné částky, ve které je obsažen úrok (zpravidla většina z této splátky), a to co zbyde jde na umoření dluhu. Pokud kreditku neplatí, tak je to problém a pak záleží jak velký problém...

Rozhodně ale poslední věc co bys chtěl v takové situaci dělat je čekat, co se stane, až si třeba Home Credit vzpomene... A ani ta ztráta bytu nemusí být konečná, pokud by se vydražil pod cenou, klidně by zbývající dluhy pronásledovali dlužníka třeba až do konce života, takže především zjistit, jak se věci u nebankovky mají a situaci začat řešit, včera bylo pozdě. A ať se minimálně hned registruje aspoň na http://www.spravcefinanci.cz, kde je přehled dlužné částky, transakce a další záležitosti o úvěru na kreditce...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod penizehome 20. 6. 2015 22:04

diky za radu
penizehome
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod astrapa 20. 6. 2015 22:43

penizehome: Zkoušeli jste konsolidaci a refinancování, třeba u té instituce, která má byt v zástavě? Dnes řada bank umí při refinancu nabídnout úrok okolo 6 % (UCB i něco pod 3 %), ale pokud má matka záznamy v registrech, což asi už má, tak by úrok byl vyšší, ale je to možné řešení, pokud se podaří celkové splátky snížit.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 6. 2015 23:13

Obávám se, že se záznamy v registrech toho moc nezkonsoliduje. A problém bude nejspíš i s dokládáním příjmů, když jsou jen ze zahraničí. A i pokud by to vůbec šlo (americká hypotéka a současně bez dokládání příjmů (tuto kombinaci pravděpodobně uměla jen Equa bank), úrok by byl určitě vyšší než 6 % p.a.), možná by to šlo vyřešit u nějaké kampeličky, ale i tam by byly úroky kolem 8 - 10 % p.a, což je už na zvážení, jestli si tím spíš nepohorší (záleží, co to má zrovna za úvěr zastavený tou nemovitostí, pokud nějakou ameriku, tak tam už možná má úrok kolem 5 - 6 % p.a. už nyní, takže by nebylo moc logické ho refinancovat kvůli KTK/KK na 30 tisíc, spíš se těchto závazků zbavit prioritně). Ale spíš mi tady něco *****í, když člověk vydělává v zahraničí déle než rok a trochu se uskromní, tak IMHO by neměl být až takový problém mít zaplacené už tu kreditku a KTK...bůhví, kam ty vydělané peníze ještě tečou.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod penizehome 21. 6. 2015 00:19

Jelikoz to nejsou moje pujcky, tak v tom nemam prehled. Ale situace byla nasledujici: matka normalne pracovala a na zenskou dostavala slusny penize + k tomu podnikala, ale bylo to malo. No a kdyz se rozhodla odstehovat se pryc, tak dala vypoved a odletela. No a problemem je, ze nez si nasla praci, tak treba 4 mesice nevydelavala, coz proste je -80 000. Takze treba jen proto vyuzila tuhle kartu. No a ted v zahranici vydelava v podstate to samy co tady. Ma tam pritele, se kterym se chystaj otevrit pekarnu nekdy v zari, takze financni situace by se mnela zlepsit.

No a podle jeji logiky, kdyz nemela penize na splaceni vsech pujcek. Ty co byly u bank, kde je zastavena nemovitost, tak ty splaci pravidelne uz nekolik let a ani jednou se neopozdila. A na tu u HC proste nemela tech blbych 2300 kc mesicne navic. Ja ji rikam nebojis se, ze prijdes o byt a ona, ze ne, ze nemuzou prodat zastavenou nemovitost. Coz je, ale proste blbost.

Co se tyka exekuce, tak nemovitos by mela byt az na poslednim miste. Z toho podnikani zbylo zbozi, ktere ma hodnotu minimalne tech 100 000 urcite. Ale je nemozne ho prodat najednou a prodavame to pokusech. Kdyby prisel exekutor a ocenil to na tech 60 000 Kc a zavrel tim dluh, tak by nam to vlastne vic pomohlo, nez tohle splaceni po kusech :D

:!: Jinak jsem se dostal uz na ten ucet a bylo tam: Smlouva ve vyšším stupni vymáhání (aktuálně nebo historicky vymáhaná) Pro více informací volejte 841 112 233

-- 21. 6. 2015 01:23 --

A jeste posledni vec. Jak je mozne, ze se mamu nikdo nikdy zadnym zpusobem nepokusil kontaktovat?
penizehome
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 21. 6. 2015 00:39

Až přijde exekutor, tak bude dluh tak 5x vyšší, než byl původně...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 21. 6. 2015 01:03

penizehome píše:A jeste posledni vec. Jak je mozne, ze se mamu nikdo nikdy zadnym zpusobem nepokusil kontaktovat?


Bylo jak?

Doporučený dopis, nebo dopis do vlastních rukou, přece nemohla převzít. Věděla by nájemnice vůbec, že přišlo oznámení o dopisu? A i kdyby, určitě by vám to řekla? A i kdyby vám to řekla, vy byste přece nevěděli, co v něm bylo a možná ani od koho—a po pár dnech se dopis vrací odesílateli.

Dalo se jí dovolat, tj. má v tom zahraničí normálně zapnutý telefon se českou SIM kartou na číslo uvedené u půjček?
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod penizehome 21. 6. 2015 01:20

Tomáš Marný píše:Až přijde exekutor, tak bude dluh tak 5x vyšší, než byl původně...

To myslite vazne? Nebo se snazite byt vtipnej, jako predtim s tim, ze moje matka nahazela penize do automatu.

-- 21. 6. 2015 02:25 --

fc70 píše:Bylo jak?

Doporučený dopis, nebo dopis do vlastních rukou, přece nemohla převzít. Věděla by nájemnice vůbec, že přišlo oznámení o dopisu? A i kdyby, určitě by vám to řekla? A i kdyby vám to řekla, vy byste přece nevěděli, co v něm bylo a možná ani od koho—a po pár dnech se dopis vrací odesílateli.

Dalo se jí dovolat, tj. má v tom zahraničí normálně zapnutý telefon se českou SIM kartou na číslo uvedené u půjček?


To, ze ho nemohla prevzit neni dulezite. Stacilo by rict, ze prisel doporuceny dopis. To jestli prisel nebo ne, opravdu nedokazu rict. Ona tvrdi, ze ne.

V mobilu mela normalne ceskou SIM.

No v pondeli tam budem volat, tak uvidim co se dozvim.
penizehome
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod GuruJára 21. 6. 2015 04:12

Tyhle uverove firmy ale neposilaji doporucene dopisy, pouze normalni dopisy na adresu uvedenou ve smlouve.
GuruJára
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 21. 6. 2015 10:49

penizehome píše:
Tomáš Marný píše:Až přijde exekutor, tak bude dluh tak 5x vyšší, než byl původně...

To myslite vazne? Nebo se snazite byt vtipnej, jako predtim s tim, ze moje matka nahazela penize do automatu.

Samozřejmě si dělám legraci. Exekutoři to dělají zadarmo. Někteří jsou dokonce takoví dobráci, že dlužníkovi přispějí ze svých peněz.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků