Hypotéka

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod krucyp 9. 10. 2015 21:04

Ahoj. Potřeboval bych pár rad ohledně hypoték. Jak udělat, aby mi banka půjčila... Jaký plat musím mít na hypotéku cca 1,5-2 miliony? Tato částka je necelá třetina ceny nemovitosti. Zbytek půjde z hypotéky druhé osoby a část se splatí hned. Potíž je v tom, že jsem zaměstnanec ve firmě mého otce a plat mám skoro minimální. Mám HPP na dobu neurčitou. Jak se k tomu bude stavět banka a nepřijde ji divný, když mi bude nárazově zvýšen plat?
Naposledy upravil krucyp dne 10. 10. 2015 11:55, celkově upraveno 3
krucyp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aaischa 9. 10. 2015 21:53

dava se potvrzeni oprijmu za poslednich 3, 6 nebo 12 mesicu jak kera banka...

jinak by urcite mohla bejt na hypotece psana treba i manzelka ? nebo nekdo z rodiny ? pak by to mohlo klapnout dobre, zamestnani v rodinny firme muze nekera banka brat taky trosku podezrele..paklize je treba z rejstriku videt stejny prijmeni treba i adresa atd..

poptej se u nejakyho poradce ten podle udaju o platu atd co mu das popta u ruznejch bank nezavazne a uvidis
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 9. 10. 2015 22:18

Banka urcite zpozorni zamestnanim v rodine firme. Jeste vic ji budou blikat vykricky s tou minimalni mzdou a zvysenim "aby to vyslo na hypoteku". Porad by to mohlo vyjit, ale docela by me zajimalo, jak se budou tvarit na to poruseni zakona o omezeni plateb v hotovosti.
Byt otcem, udelal bych ve firme poradek, tohle je pozvanka pro kontrolu :-D
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krucyp 9. 10. 2015 22:25

Možná jsem se blbě vyjádřil. Nikdo neponese 2,5 mega v kufříku, ale ta částka se splatí hned. Tím, že by se splatila třetina nemovitosti, tak by to banka mohla brát jako plus.
krucyp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fantucci 10. 10. 2015 08:50

Jako zaměstnanec s minimálním příjmem to ani nezkoušejte(navíc to zatížíte vlastním životním minimem a domácností). Otec Vám svojí bonitou nepomůže, když už společně odrbáváte stát :)?
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod krucyp 10. 10. 2015 12:00

Máte bujnou fantazii:) Dělám na HPP na dobu neurčitou, spíš formou dočasné výpomoci, takže plat je sice malý, ale ne minimální, a v každým případě to na hypotéku nestačí. Dočasně bych byt pronajímal, to by platilo splátky a až si najdu pořádnou práci, přestěhoval bych se. Ale ta příležitost ke koupi je teď, ne za 5 let.
krucyp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Thom 10. 10. 2015 12:05

Tak já nevím, s mini platem nemovitost za několik mega? Tohle bude bance trochu *****ět.

No tak páchnout, když to cenzura nebere :-)
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod krucyp 10. 10. 2015 12:12

Neobměkčilo by banku ani to, že půlka půjde z druhé hypotéky a nemalá část z mé půlky by byla splacena hned? Vím, že by moje splátky museli být asi dost nízký, ale proto se ptám, jak to chodí. Je dost možný, že tu částku nedáme dohromady. Nevidím ale velký rozdíl mezi tím, když budu platit nájem 8k nebo tutéž částku budu splácet. Jistě, je to jistej závazek, ale bydlet taky někde budu muset. Pod mostem je to sice levný, ale ne moc komfortní. Je to dům po rekonstrukci se dvěma většími byty, jeden bych pronajal za 10k+. To banka nebere jako potenciální příjem ?
krucyp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jack111 10. 10. 2015 13:13

Na potenciální příjem se ti vykašlou. Musel bys mít už podepsanou smlouvu.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 10. 10. 2015 19:33

krucyp píše:jeden bych pronajal za 10k+.

To je pouze vlhký sen nebo jsou na ten pronájem konkrétní zájemci?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fantucci 11. 10. 2015 10:41

krucyp píše:... Nevidím ale velký rozdíl mezi tím, když budu platit nájem 8k nebo tutéž částku budu splácet...

Tohle je klasické zdůvodnění lidí s nízkým příjmem, proč by měli hypo dostat. Tak to ale nechodí.
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 11. 10. 2015 12:58

Rada zdarma. Najdi si lépe placenou práci, na dobu neurčitou, a pak si požádej o hypotéku.
Je třeba tento konkrétní případ zanést do "reálného rámce" jak říkal Dluhošek Sobotků... ;-)
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ab84 12. 10. 2015 09:50

Nízký příjem vadit nemusí, já před lety dostal 100% hypotéku i bez HPP. Zajdi si do banky, domluv si tam schůzku s jejich hypotečním poradcem a nech si od nich poradit, jak postupovat - může bohatě stačit přivzít do úvěru spoludlužníka z rodiny, třeba matku, která má regulérní příjem a navýší tím celkový příjem tak, aby byl dostačující pro schválení hypotéky.
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 13. 10. 2015 11:05

Co to je za kombinaci, že zkombinujete dvě hypotéky? Ta druhá hypotéka bude amerika zastavěná jinou nemovitostí a dlužníkem bude strejda?
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Josef Suchánek 16. 11. 2015 08:15

Opravdu Vám to za to stojí se na zbytek života zadlužit?
Josef Suchánek
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků