Zonky

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Noclaf 17. 9. 2017 13:20

Investujete dal? Ja si naposilal v srpnu vetsi balik a investoval. Ted neposilam a ani nereinvestuju co mi chodi. Furt jsem nejak neprekousl to ohromny zvyseni na "lukrativnejsich" pujckach + B/C/D vypadaji jako totalni ***** (mnozi se mi insolvence...)
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Smurfik 17. 9. 2017 16:57

Já už dávno ne. Přešel jsem na Mintos, Bondster a Investaukce.
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dr.D 17. 9. 2017 17:12

Za sebe můžu říct, že jsem zatím spokojen. Nainvestoval jsem tam fůru peněz (cca 15 % mého portfolia), takže o navýšení investice zatím neuvažuju, ale reinvestice dělám dál.
S výdělkem jsem spokojen, default rate je u mně taky OK. Investuju hlavně do "áčkových" ratingů. Ale podrobně to nijak nezkoumám. Na zahraničních platformách mě odrazuje kurzové riziko, na dolaru jsem teď projel slušný balík :-(
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mojmax 23. 9. 2017 11:34

Já také investuju dál, ale pouze reinvestice. I přes zdražení jsou Zonky pro mě pořád nejlepší českou p2p platformou. Na Bondsteru je to zatím velká bída s investicemi, navíc jsou většinou hodně dlouhodobé.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod Smurfik 23. 9. 2017 18:16

Záleží jak kdy. Nedávno tam byla třeba investice na 6 měsíců s garancí odkupu a s možností vystoupení s úrokem 10%.
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Noclaf 30. 9. 2017 21:40

Tak ja dlouhodoby preferuju. Pokud mi nekdo spolehlive plati 10% urok, tak at mi ho plati co nejdyl. Ne ze za pul roku musim premyslet kam jistinu znova nainvestovat...
Je v tom pripade Bondster vec pro me?
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mojmax 4. 10. 2017 08:37

Ano, v tom případě je Bondster pro tebe, v současnosti jsou tam úvěry s délkou až 222 měsíců a úrokem od 7 do 13,5 %.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noclaf 24. 10. 2017 13:12

Cim dal tim vic me jebe reporting Zonky. Provedli nejaky upgrady, ale zasadni cast mi prijde jako peknej bullshit - vsichni dluznici co vyhlasili napr. insolvenci, tak jim prestala nabihat castka v prodleni (nedejboze aby se cela oznacila jako zesplatnena). Tz. celej reporting je nalakovanej naruzovo a oni se tim muzou chlubit v newsletteru.
Priklad - mam dluznika 84 mesicu, investice 1000, 60 splaceno, 71 po splatnosti - ALE je v prodleni 277dni a byla mu schvalena insolvence, takze splaci jen co muze. Ale report hlasi hezky 71Kc z jistiny po splatnosti. Jebat takovyhle cisla.

K tomu zavreni diskuzi 14dni po zainvestovani. Chapu, ze nekteri investori byli verbalne agresivni, ale prijde mi lepsi "zabanovat" konkretni lidi (zvlast kdyz registrace je na obcanku) nez vsechny. Spis mi prijde, ze nechteli aby spolu mohli investori a dluznici komunikovat - pod jednou pujckou jsem mel zajimavou diskuzi kdy dluznik byl v prodleni, ale nedelal mrtvou rybu, cile s investorama komunikoval a tvrdil, ze Zonky (oproti marketingovym slibum) mu neumoznilo domluvit se na splatkovym kalendari pote, co se jeho podnikani dostalo do problemu a tvrdosijne trva na puvodnich splatkach (coz vyusti v insolvenci).

Za me - pravdepodobne exit Zonky a jdeme na Bondster.
zonky.png
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mojmax 24. 10. 2017 16:34

Až se Bondster trochu rozjede, taky tam asi přesunu nějaký finance ze Zonky. Otázka ale je, zda si pomůžeme.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod Karel11 25. 10. 2017 09:03

Bohužel tak to s těma bankama je. Jak zavětří nějaký problém tak chtějí všechno a hned a není s nima rozumná řeč. Když svítí sluníčko tak ti nabízejí deštníků kolik chceš. Ale když se obloha zatáhne tak je hned musíš vrátit.
Karel11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod martin.tesar 17. 12. 2017 19:37

Spíše než Zonky doporučuji ze své zkušenosti platformu Mintos. Je to největší P2P síť v Evropě s nejrozsáhlejší nabídkou investic mnoha různých poskytovatelů a v řadě evropských měn. U většiny úvěrů v případě selhání dlužníka nesplacenou pohledávku vykoupí za plnou cenu po uplynutí 60 dnů poskytovatel úvěru (buyback guarantee). Srovnatelnou záruku Zonky nenabízí, ačkoli na rozdíl od Mintosu investorům účtuje poplatky. Výnosy u půjček na 2-4 roky (lze bez poplatku prodat na sekundárním trhu před splatností) v eurech zajištěných touto garancí bonitního poskytovatele úvěru a zástavním právem k automobilu jsou 13-14% p.a. Do 31. 12. 2017 navíc probíhá nabídka bonusu 2-5% za investice na dobu 2 až 5 let. Tento bonus obdržíte po 1. 1. 2018. Napiště prosím na e-mail martin.tesar@protonmail.com, rád Vám sdělím promo kód, za nějž dostanete další bonus 1% z investované částky. Váš celkový výnos by pak byl 14-15% p.a.
martin.tesar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod čulibrk 17. 12. 2017 20:35

A co tohle:
Investováním do půjčky si investoři kupují práva domáhat se svých nároků vůči dlužníkovi na základě dohody o postoupení. Společnost Mintos ani poskytovatel půjčky nenesou odpovědnost za selhání dlužníka, pokud jde o umoření dluhu, ani za pozdní platby. V případě, že dlužník nebude schopen půjčku splatit, investoři mohou ztratit část nebo plnou výši svého investovaného kapitálu.

Z https://www.mintos.com/cs/jak-to-funguje/
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 18. 12. 2017 00:28

Aspoň máš právo se něčeho domáhat, ne jako u zonky, kde při nesplácení se na to vykašlou (poplatky už dostali) a ty se můžeš jít klouzat. To co cituješ platí obecně, ale pokud máš buyback garanci u půjčky, tak při neplnění závazku ze strany dlužníka hodíš závazek zase na poskytovatele půjčky. Výhodou tohoto vztahu je i to, že kdyby se něco v mintosu podělalo a mintos skončil, máš smluvní vztah přímo s dlužníkem a můžeš z něho vytáhnout peníze.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 18. 12. 2017 11:01

máš smluvní vztah přímo s dlužníkem a můžeš z něho vytáhnout peníze.

Jak?
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod tuann 18. 12. 2017 11:14

Navrh na platebni rozkaz.
tuann
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků