Zonky

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod paty07 18. 12. 2017 15:14

Pak se dá pokračovat dalšími nástroji až do exekuce.

btw. U Mintosu část půjčky financuje poskytovatel půjčky, beru to jako záruku toho, že se nevykašlou na skoring dlužníka. Při nesplácení budou stejně tratní jako ostatní investoři.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod mojmax 18. 12. 2017 18:25

Však Zonky u nižších ratingů a delší dobou splácení taky skoro všechno "zalepí". Takže to určitě není výhoda Mintosu.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasfinance 27. 1. 2018 13:35

tak se mi ze zonky ozvali kvůli daním...týká se to každého z nás...
Daní se to podle § 10, což tak nějak všude píšou..

poslali mi kolik jsou příjmy a kolik výdaje za rok 2017 i 2016. Výdaje mám 120 tis a příjmy asi 25 tis. za rok 2017. Ted řeším, jak to udělat v přiznání. Kdyby to byl příjem z podnikání, tak budu mít daňovou ztrátu 95 tis., avšak v tomto případě jedu podle § 10, a tím pádem si můžu uplatnit výdaje pouze do výše příjmů. Letos nic platit nebudu, ale co další roky?

Dejme tomu, že už dále nebudu investovat, ale jenom vybírat. Budu si moct uznávat jako daňově uznatelný výdaj daňovou ztrátu z minulého období? Respektive budu si moct za rok uznat výdaje, které byly loni? Doufám, že to nějak uplatnit jde a letos tedy uvedu výdaje ve výši příjmu, abych byl na nule... a v dalších letech budu přiznávat příjmy a asi od toho odečítat výdaje, které nastaly v dřívějších letech...

Jak to děláte, nebo budete dělat vy??
Doufám, že výdaje z roku 2016 a 2017 půjdou uznat oproti příjmům...

Daně nemám rád.. zkoušku z daní jsem dělal na 2x.. a ještě v době, kdy peer to peer půjčky nebyly...

Má někdo lepší nápad, jak to danit??
Tomas
tomasfinance
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomasfinance 28. 1. 2018 18:59

Díky za obsáhlé vysvětlení v odkazu, asi pojedu podle toho návodu co posíláte, což je v principu to samý, jak bych to dělal já...
tomasfinance
Návštěvník

Předchozí stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor