Zonky

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mlsal 25. 11. 2016 18:35

Všechny potřebné dokumenty najdete na stránkách Zonky dole - (Právní dokumenty)
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 11. 2016 19:14

astrapa píše:Já se ptám jako dlužník, přišlo mi zajímavých inzerovaných 3,99 % pro refinancování a prodloužili dobu splácení na 8 let

Škoda, že Zonky má jedinou chybičku krásy ten 2 % poplatek, sám bych si zkusil nechat půjčit si za 3,99 % p.a., ale s kratší dobou splatnosti a kvůli tomu RPSN při 3-4 letech vyleze nad 5 % a to nemá moc cenu. :-(
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 26. 11. 2016 12:50

Jo, to je třeba kalkulovat. Taky těch 3,99 % asi nedostane každý (nemám facebook :-)

-- 26. 11. 2016 14:01 --

Při rozložení na 8 let není 2 % velkou překážkou. Mám úvěr se zůstatkem 450.000 Kč na úrok 5,9 % a kdybych refinancoval na 3,99 %, vycházelo by to celkově stále méně i s tímto 2% poplatkem (9000 Kč). Koukám ale v přehledu žádostí, že k investici - logicky - lákají jen úvěry zhruba od 8 %. O úvěry s 3,99% a dlouhou splatností investoři - logicky - zájem nemají i když je rating úvěru A++
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod mojmax 26. 11. 2016 13:15

Pozor na to, že tam je myslím nějaký limit, dřív bylo maximum 300.000 Kč, nedávno to ale zvedli tuším na 400.000 Kč.
Ohledně nezájmu investorů - toho bych se nebál, protože zatím to je tak, že každý úvěr Zonky na konci "dorovnají" a je tedy tak jako tak úspěšně zainvestován.

Zajímavé statistiky a aktuální seznam půjček je na www.zotify.cz.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 26. 11. 2016 13:43

Podle kalkulačky to zvedli na 500.000 Kč a 8 let. Ale teprve teď jsem si všiml poznámek uvnitř kalkulačky (objeví se až v bublině po najetí myší) a na 3,99 % nedosáhnu, úrok je přidělován jen těm, co nemají víceméně žádné úvěry ("půjčujete si výjimačně"), já bych spadl asi do kategorie 5,99 % možná 4,99 %, což mám už teď u svých úvěrů.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 11. 2016 14:16

A umí půjčit vůbec na 8 let? Podle webu vidím, že nastavit jde maximálně tak 84 měsíců, tedy 7 let... A na těch vyjde v případě, že poskytnou úrokovou sazbu 3,99 % p.a. RPSN 4,61 %, což už se nějak zásadně neliší od sazeb, které běžně jde (tedy spíš šlo - Zuno) získat i v bankách - 4,90 % p.a.

Každopádně pro mě je i těch 7 let strašně moc, u splatnosti 36 - 48 měsíců se nemá smysl vůbec Zonky zabývat, i úvěr od banky se sazbou 5,9 % p.a. by byl výhodnější...

Jinak jsem si dělal takový "mystery shopping", která banka by dokázala refinancovat právě Zuno se sazbou 4,9 % p.a. - bohužel hodně bank nemá v úrokovém lístku sazbu "od" pro spotřebitelské úvěry a tak se je nutno ptát - třeba Equa by to nedokázala vůbec, ve webové kalkulačce zobrazí sice sazbu nižší, ale údajně nejnižší sazbu, kterou dokáže poskytnout je 4,9 % p.a., Moneta dokáže nejnižší sazby až 5,9 % p.a., jedna z mála bank UCB měla v úrokovém lístku sabu u Presto půjčky pro refinancování sazbu "od" 2,9 % p.a., ale pro konkrétní nabídku chtěli náhled do registrů - zvažoval jsem, jestli si tím zaplevelit registry, no podlehl jsem a nechal si ji vygenerovat, výsledek dost děsivý - úvěr s předraženým pojištěním 4,9 % p.a. (= RPSN >10 % :shock:) a bez pojištění 8,9 % p.a., což odpovídá úplně standardním úrokovým sazbám, které nabízí i ve své webové prezentaci pro online žádosti, na to jsem ani nemusel lézt na pobočku...

Ani nevím, jestli se tím má smysl zabývat dále, stojí to hodně času a vypadá to, že k ničemu to nevede, takže předpokládám, že do bank jako KB (ČS vůbec vylučuji už na začátku, ta má v úrokovém lístku nejnižší sazbu tuším 5,9 % p.a.) se ani nemusím chodit ptát, nyní si stejně kvůli nahlídnutí do registrů musím dát voraz.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 26. 11. 2016 14:58

V bankách je asi obecně nejnižší sazba 5,9 %, také jsem letos obešel skoro všechny banky a zjišťoval to. Výjimkou bylo Zuno s 4,9 %, které jsem ještě stihl využít. Ohledně Unicredit je to snad jen marketingová taktika, jak přilákat klienty na založení běžného účtu - obešel jsem více poboček Unicredit i v různých městech a všude komunikace probíhala stejně - založte si u nás účet, 6 měsíců si nechejte posílat výplatu (haha, žádnou nemám) a vygeneruje se vám nabídka předschváleného úvěru. Jenže toto předschválení umí většina bank, na to nepotřebuju Unicredit. Navíc předschválení má svá pravidla - má každý měsíc chodit konstantní částka vždy ve stejný den (simulace "mzdy"), jakmile chodí několik různě vysokých částek v průběhu měsíce, i kdyby to v součtu dělalo stovky tisíc, tak to algoritmus banky nevyhodnotí a předschválená nabídka se asi neobjeví - resp. v Equa bank, kde jsem měl po několik měsíců obraty právě v řádu statisíců se mi nabídka vygenerovala, ale pak mi žádost systém stejně zamítl. Do nějakého individuálního posouzení se bankám nechce, je s tím moc práce. Bankéři umí jen kouknout do registrů a často ani neumí spočítat, jestli žadatel na úvěr vůbec dosáhne, protože nemají žádné příjmové kalkulačky, kam by přijem zadali a spočetlo to. Když se vrátím k Unicredit , mě překvapil informací jeden bankéř, že když chci refinancovat, musím mít čistý příjem v takové výši, aby nová splátka byla příjmem pokryta, přitom většina bank při refinancování novou splátku do závazků nepočítá, protože refinancováním se stávající závazek vyruší, příklad: máš závazek 10.000 Kč, z toho chceš refinancovat 6.000 Kč, nová splátka u Unicredit by byla 4.000 Kč -> u většiny bank do závazků započtou 8.000 Kč, ale Unicredit do závazku počítá 14.000 Kč, refinancování u Unicredit je tedy náročnější na bonitu.

Navíc teď v souvislosti se změnou zákona o spotřebitelském úvěru většina bank zešílela - tento týden jsem opět několik bank obešel a úplně obracejí metodiky. Třeba Raiffka začala příjem počítat z obratu, což je pro mě extrémně nevýhodné a totálně to zlikvidovalo můj pětiletý plán. Ještě v září mi říkali, že mám rezervu na další úvěry na moje DAP z roku 2015 nějakých 6 mil. Kč a včera jsem se dozvěděl, že mi už nepůjčí ani korunu, ačkoli posuzují stejné DAP, protože počítají příjem z obratu a krátí ho koeficienty a vyšel jim čistý příjem skoro ve výši mých stávajících závazků (ze stejného DAP, tohle dokáže udělat přes noc změna metodiky!)

Obávám se, jak to bude u ostatních bank, jestli posouzení příjmů zpřísní všechny, tak mám s bytama útrum.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Mrusnok 29. 11. 2016 22:36

A nevíte, jak to bude s předschválenými nabídkami v IB? Ty taky účinností nového zákona padnou?
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod astrapa 29. 11. 2016 23:23

No tak poskytovatel úvěru má posoudit úvěruschopnost, tj. jeho schopnost splácet - viz § 86 zákona. Jestli je takovým posouzením automatické vyhodnocování nějakým algoritmem na základě obratů na účtu, to netuším, asi spíš ne. Banky ale potřebují prodávat úvěry, tipuji, že předschválené nabídky zůstanou, jen se možná zvedne procento následných zamítnutí, když po kliknutí na žádost do následných políček vyplňuješ další údaje, které nebude umět ten automatický systém vyhodnotit, tak "pro sichr" automaticky zamítne.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Mrusnok 30. 11. 2016 19:39

Tak zítra se probudím do doby, kdy již žádná banka se mnou do dalšího úvěrového vztahu nepůjde. Už poběží jen smlouvy uzavřené před tímto dnem, což u mě představuje hypotéka a kreditka vše u mBank.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod rafael58 5. 12. 2016 18:02

Milí investoři,

ta magická chvíle konečně přišla! Tržiště je doslova napěchováno příběhy až k prasknutí. Proto horká zpráva pro vás - během dneška pouštíme další vlnu investorů, tentokrát větší.
Na tržišti jsou stále půjčky, které jsou od velmi dobrých zákazníků. Super příběhy se zajímavým účelem i s atraktivními úroky. Mrkněte na https://app.zonky.cz/#/marketplace/

Dáváme vám vědět dopředu, abyste si měli možnost ještě přihodit, než se dostanou do hledáčku investorských nováčků

Kdybyste cokoliv potřebovali, můžete psát na info@zonky.cz, nebo volat 800 449 999, ihned odpovíme.

Hezký den

Tým Zonky
rafael58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod qsubt 12. 12. 2016 22:59

za necely rok... cca odkonce ledna do konca roku 2016 (s tim ze vklady v Zonky nabyhaly postupne) asi do dubna kdy jsem byl na svem stropu (350tis), mne Zonky vygeneruje na urocich (odectene inv. poplatky) par stovek pres 30tis.

Minus dan - tak neco malo pres 25tis. Uroceni kolem aktualni 11.8-12%, samozrejme casem se asi nabali nejake ztraty v podobe zesplatnenych pujcek, ale po roce to nevypada vubec dramaticky. Od cervenca navic uz nereinvestuju vybiram (a uz ani nebudu), ale vse co se vrati (vybrano 80tis zpet). To jen pro info. Stejny sumarum napisu i do Benefi :)
huh?
qsubt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 13. 12. 2016 11:48

astrapa píše:Při rozložení na 8 let není 2 % velkou překážkou. Mám úvěr se zůstatkem 450.000 Kč na úrok 5,9 % a kdybych refinancoval na 3,99 %, vycházelo by to celkově stále méně i s tímto 2% poplatkem (9000 Kč). Koukám ale v přehledu žádostí, že k investici - logicky - lákají jen úvěry zhruba od 8 %. O úvěry s 3,99% a dlouhou splatností investoři - logicky - zájem nemají i když je rating úvěru A++

Jenze me by zajmalo, co kdyz se zmeni treba behem let podminky? Je to garance napr kdyz dostanu 3,99 - 4,99% po celou dobu splaceni? Zonky to neni tak dlouho, takze kdovi jak casem.
Ja treba mam 7,4% jenze normal u banky, kde uz to znam. Otazka je zda to cloveku realne daj, pokud uz ma uver a par kreditek.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod fremantle 13. 12. 2016 11:59

IMHO se Zonky pro bonitního dlužníka, který by i dosáhl na sazbu 3,9 % p.a. nebo 4,9 % p.a. nevyplatí - i při roztáhnutí na 8 let vzroste po započítání 2 % poplatku ekvivalent úrokové sazby na 4,42 % p.a. (RPSN jsem nepřepočítával, ale bude se jistě blížit k 5 %, protože 2 % poplatek je splatný na začátku splácení) a zpravidla se chce takový dlužník úvěru čím dřív zbavit, díky čemuž RPSN ještě naroste.

A hlavně takový dlužník se by se měl dostat i v bance bez větších problémů aspoň na 5,9 % p.a. bez dalších nákladů. Rozdíl ve splátce to taky významný neudělá (při době splatnosti 8 let není rozdíl mezi 5,9 % p.a. a 3,9 % p.a. ani stokoruna na každých 100 tisíc Kč). A v neposlední řadě důležité taky je, že ne každý má facebook, aby u Zonky dosáhl na 3,9 % p.a. :mrgreen:

Ale jinak každopádně ano - pokud uzavřeš smlouvu na určitý úrok, tak ten musí být stejný po celou dobu splácení, pokud se nedomluvíš s věřitelem jinak. Jelikož Zonky nemá žádný vyhlašovaný úrokový lístek, tak předpokládám, že úroková sazba je smluvní, tudíž fixní...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 13. 12. 2016 14:17

Zamítnutí nebo storno žádosti o úvěr u Zonky se také promítá do registrů?
astrapa
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků