Zonky

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod astrapa 8. 12. 2015 11:10

Zkoušel si někdo půjčit u Zonky? Nějaké zkušenosti? Jejich web je na informace docela skoupý a je bohužel dost nepřehledný, samé marketingové kecy, informací nula.

Nikde tam nevidím podmínky pro žadatele o půjčku a jaká je nejvyšší hranice, vidíte to tam někde?

Zajímavá je jejich dotazníková kalkulačka: Sportujete? Úrok bude 5,99 %. Nesportujete? Úrok bude 8,49 %. Používáte sociální sítě? Je Finexpert sociální síť? :hm
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 12. 2015 11:28

Pozor, není tam jen úrok, ale hlavně i 2 % poplatek z půjčované částky: https://www.zonky.cz/faq-borrower#answer17
To i případnou ú.s. "katapultuje" při nižším datu splatnosti poměrně vysoko (maximální splatnost je 7 let, takže s ní + 0,29 p.b.)... Pokud dostaneš těch 6 % p.a. v bance, tak je asi zbytečné vůbec se zabývat se Zonky.

Já tam mám založený jen investorský profil, takže nevidím jak si vůbec lze žádat (nezkoušel jsem se aktivně účastnit, ani nemůžu), maximální výši nevím, na "tržišti" vidím nabídky maximálně tak do 200 tisíc, jeden investor může půjčit na jednu nabídku nejvíce 5000 Kč, pokud se to nevysbírá do 7 dní, tak nabídka padá (nicméně celkem se rozeberou i ty s horším ratingem).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 8. 12. 2015 11:32

A můžeš být současně věřitel i dlužník?

-- 8. 12. 2015 11:36 --

No, pro mě je to naprd, splatnost 7 let, potřebuju aspoň 15 let. Díky za informace, nic zajímavého :)
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 8. 12. 2015 11:57

Se obávám, že 15 let na spotřebák nedostaneš nikde...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 12. 2015 12:01

Neúčelový spotřebák bude nejvýše tak na 7 let všude bez výjimky. Účelový spotřebák na bydlení poskytuje třeba ČSOB/Era, ale i tam je maximální splatnost na 10 let...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 8. 12. 2015 12:02

To je částečně pravda, ale 10 let už je běžných.

Myslím, že nezajištěné překlenováky ze SS jsou v režimu spotřebitelského úvěru a tam je splatnost 15-20 let běžná. A úrok je možný okolo 5 %.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 12. 2015 12:07

U nezajištěného překlenováku tohle běžné opravdu nebude (15 let může trvat teoreticky leda součet překlenovací fáze s dospořováním + úvěrové fáze), minimálně u Buřinky jsem měl explicitně i ve smlouvě, že fáze překlenováku nemůže trvat déle, než 10 let a vůbec úvěry u stavebních spořitelen si moc dobře natáhnout dle libosti nejde, když splátka je stanovena zpravidla nějakým procentem dle tarifu (a opravdu to nebývá méně než cca 0,7 % CČ)...

A u smluv, kde je vyžadována nějaká akontace aspon 10 % se při současných úrokových sazbách ani ta překlenovací fáze při řádném splácení nebude trvat déle, než cca. tak 6-7 let (co pak zbyde doplatit v řádném úvěru v součtu dá možná těch 15 let).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 8. 12. 2015 13:04

SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 8. 12. 2015 15:04

Zase marketingové kecy, vypovídací schopnost sdělení je nulová.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 8. 12. 2015 16:34

Proto je to asi taky v Komerčním sdělení :-). Jinak kolega z práce prý má těch 5,99%, ale nechci se vyptávat, kolik a na jak dlouho a co proto musel udělat.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qsubt 11. 12. 2015 15:47

5.99% tam dostat muzes "snadno", resp ty pripady jsou a nejsou ojedinele, viz jejich web:
https://app.zonky.cz/#/marketplace/

co proto museli udelat? asi met praci, vyplaty, nulove zaznamy v registrech, facebook se 200 pratelama a dobre reference z prace od sefa a mozna jeste neco, nevim. "Investor" tam nejsem, cekam ve "fronte".

Pujcka na 15 roku?, to ti fyzicka osoba s mozkem nepujci... ani v zadne p2p, 15 roku je skoro pul zivota :-D
huh?
qsubt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mlsal 11. 12. 2015 16:40

mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod outlier 11. 12. 2015 17:54

Me to prijde pro investora hodne riskantni. Jak konkretne si predstavuji, kdyz rozdelite penize mezi 10 veritelu a pul vam jich prestane splacet? To budete vyrizovat 5 exekuci?
outlier
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 12. 2015 19:47

Ne budou to vymáhat oni, Ty zaplatíš jen poplatek za vymožení.

BTW, jediný společník je Home Credit Lab N.V.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod mlsal 11. 12. 2015 22:26

Investor to vymáhat nesmí a Zonky nemá smluvně zakotvenou povinnost dluh vymáhat, ale jen možnost. Takže to vidím tak, že maximálně pošlou pár upomínek a tím to skončí.

Docela bych do toho šel, ale s těmito podmínkami v žádném případě.
mlsal
Nadšenec

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků