Zonky

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod paty07 18. 12. 2017 14:14

Pak se dá pokračovat dalšími nástroji až do exekuce.

btw. U Mintosu část půjčky financuje poskytovatel půjčky, beru to jako záruku toho, že se nevykašlou na skoring dlužníka. Při nesplácení budou stejně tratní jako ostatní investoři.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod mojmax 18. 12. 2017 17:25

Však Zonky u nižších ratingů a delší dobou splácení taky skoro všechno "zalepí". Takže to určitě není výhoda Mintosu.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasfinance 27. 1. 2018 12:35

tak se mi ze zonky ozvali kvůli daním...týká se to každého z nás...
Daní se to podle § 10, což tak nějak všude píšou..

poslali mi kolik jsou příjmy a kolik výdaje za rok 2017 i 2016. Výdaje mám 120 tis a příjmy asi 25 tis. za rok 2017. Ted řeším, jak to udělat v přiznání. Kdyby to byl příjem z podnikání, tak budu mít daňovou ztrátu 95 tis., avšak v tomto případě jedu podle § 10, a tím pádem si můžu uplatnit výdaje pouze do výše příjmů. Letos nic platit nebudu, ale co další roky?

Dejme tomu, že už dále nebudu investovat, ale jenom vybírat. Budu si moct uznávat jako daňově uznatelný výdaj daňovou ztrátu z minulého období? Respektive budu si moct za rok uznat výdaje, které byly loni? Doufám, že to nějak uplatnit jde a letos tedy uvedu výdaje ve výši příjmu, abych byl na nule... a v dalších letech budu přiznávat příjmy a asi od toho odečítat výdaje, které nastaly v dřívějších letech...

Jak to děláte, nebo budete dělat vy??
Doufám, že výdaje z roku 2016 a 2017 půjdou uznat oproti příjmům...

Daně nemám rád.. zkoušku z daní jsem dělal na 2x.. a ještě v době, kdy peer to peer půjčky nebyly...

Má někdo lepší nápad, jak to danit??
Tomas
tomasfinance
Návštěvník


Odeslat příspěvekod tomasfinance 28. 1. 2018 17:59

Díky za obsáhlé vysvětlení v odkazu, asi pojedu podle toho návodu co posíláte, což je v principu to samý, jak bych to dělal já...
tomasfinance
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Noclaf 23. 4. 2018 16:27

V Zonky umi penize cestovat casem. :D
zonky_time_travel.png
zonky_time_travel.png (4.2 ) Zobrazeno 29798 krát
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Osko 7. 4. 2019 22:27

Zonk nyní snížil úrok půjčky na 2,99% jaká je provize pro investora z takto nízkého úroku?
Osko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rychlá půjčka 11. 4. 2019 21:04

Dobrý den,
skvěle popsáno jak funguje Zonky, pokud si chcete půjčit úvěr, je na tomto webu - https://www.pujcka-rychla-ihned.cz/zonky/
Rychlá půjčka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod avathar 11. 4. 2019 21:59

neuvěřitelný, jak nekdo dokáže zprasit český jazyk....
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 22. 4. 2019 10:35

avathar píše:http://navodyprolidi.blogspot.cz/2018/01/zonky-dane-dulezite-nize-uvedene.html?m=1


Jen doplnim, ze do tech 6000 Kc u zamestnance spadaji VESKERE mimozamestnanecke prijmy, jako treba i vratky na kreditnich kartach apod.!


Obecný postup výpočtu daně a uplatnění výdajů

Daňové přiznání za rok 2018 nemusí podat ti zaměstnanci, kteří mají vedle příjmů ze zaměstnání vedlejší příjmy plynoucí z podnikání, pronájmu nebo příležitostné příjmy (tj. příjmy podle § 7 až 10 ZDP) nižší než 6.000 Kč. – pozor, jedná se o příjem, tudíž pokud součet veškerých splátek ( i úroku) ze Zonky a veškeré další ostatní příjmy nepřesáhly 6.000 Kč a jste zaměstnání v trvalém pracovním poměru, nemusíte podávat daňové přiznání a tento příjem nepodléhá platbě daně.


-- 22. 4. 2019 10:53 --

Dr.D píše:Za sebe můžu říct, že jsem zatím spokojen. Nainvestoval jsem tam fůru peněz (cca 15 % mého portfolia), takže o navýšení investice zatím neuvažuju, ale reinvestice dělám dál.
S výdělkem jsem spokojen, default rate je u mně taky OK. Investuju hlavně do "áčkových" ratingů. Ale podrobně to nijak nezkoumám. Na zahraničních platformách mě odrazuje kurzové riziko, na dolaru jsem teď projel slušný balík :-(


Jak jsi spokojeny, zadne insolvence? A co statistiky, nejsou zkreslene?

Co znamena indikace u pujcky POJISTENO?

Co znamena ta p.a do 4,99% viz obrazek? Klient by mel asi platit 5,99%. Lze to komparovat s urokem se SÚ v pripade, kdy je indikace POJISTENO, nebo jsou v tom dalsi hacky?
Přílohy
3FF69029-AF58-4405-8249-DCBF5A23AEA6.jpeg
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rafael58 22. 4. 2019 18:39

Pojištění kryje klienta proti neočekávaném výpadku příjmů v případě různých životních situací jako je nemoc, ztráta zaměstnání, hospitalizace nebo úmrtí.

nebo https://zonky.cz/pojisteni/

V žádném případě to není "garance" - spousta půjček pro neplacení o pojištění přijde a časem spadne i do zesplatnění. Ochrana spíš pro poctivého klienta který se dostane do nesnází, proti nepoctivým dlužníkům to investora nechrání nijak.
rafael58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 29. 4. 2019 21:59

Diky za info. Prijde mi to jako prachmizerne zhodnoceni, navic se to musi buhvijak slozite danit, to uz na cennych papirech se da udelat vice a daneni vyhnout.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 22. 6. 2020 14:22

Investujete nekdo do zonky? Prijde mi to, v ere insolvenci, jako pomerne nejisty byznys..

Lidi si pujcuji za 20% na dovolenou, na NOVÍ auto apod:
Přílohy
E0E4570B-4194-4CEA-AB23-1079116AA5B6.jpeg
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mojmax 22. 6. 2020 20:48

Investoval jsem cca 3 roky, nyní již exituji. Zonky je mezi P2P půjčkami nejméně rizikový projekt. Celkem jsem měl výnos (se započtením zesplatněných a nesplácených úvěrů) cca 7 % (měl jsem trochu rizikovější portfolio).
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rad68 8. 8. 2020 16:12

Zatím se mě to netýká, ale pokud jde o danění, jestli to chápu dobře, tak se má danit dle § 10 pokud mi ten rok přišlo zpátky aspoň 6 000 (kdyby míň, tak zaměstnanec bez jiných příjmů nemusí dávat přiznání) https://zonky.cz/otazky-a-odpovedi-investor#odpoved26.

Dovedete mi někdo potom vysvětlit, jaktože u Rentiéru to bude podle § 8 , jak píšou tady u dotazu Musím příjmy z Rentiéra danit?: https://zonky.cz/rentier/caste-dotazy/
(tady bych navíc podle jejich návodu nezohledňoval vrácené jistiny a přiznání dával jen když úroky přesáhnout 6 000 (jako zaměstnanec bez dalších příjmů).
Rad68
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků