Nejlevnejsi Kontokorent u bank

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ripper6 26. 9. 2016 00:44

Me by zajmalo, ktera banka ma podle vas nejlevnejsi a nejvyhodnejsi kontokorent?

Koukam po par letech do sazebniku treba banky Moneta (GE) a maj tam porad 29czk poplatek, urok 21,99% a rpsn 27%.

mBank prikladem treba 18,9%, rpsn 20,63%, mesicne celkem (u 15 000czk) 233czk ale poplatek tam nepisou.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 9. 2016 05:50

Z těch běžně dostupných nabídek vím jen, že Sberbank CZ poskytuje KTK úvěr se sazbou 15 % p.a. u Fér konta ve variantě Optimal a pak akorát ČS pro Erste Premier 12 % p.a.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 9. 2016 07:12

Před rokem jsem potřeboval 25 000 Kč, po propočítání mi vyšlo nejrychlejší a nejschůdnější vzít si kontokorent na 115 000 u mBank: sazba 13,4 %.
Ale záleží, na co to potřebuješ; jestli na pravidelné čerpání, tak se nevyplatí žádnej kontokorent.
anonymni

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 9. 2016 07:31

Možná ještě FIO - http://www.fio.cz/bankovni-sluzby/uvery/kontokorent

U těch kontokorentů pozor, mohou tam být různé poplatky (za vedení, za rezervaci prostředků,...), banka ho může zrušit bez udání důvodu (nejčastěji v případě nevyužívání - na což si jeden uživatel zde stěžoval, navíc dostal do registru záznam "sesplatnění", což může budit dojem, že porušil podmínky a zkomplikovat přidělení jiných úvěrových produktů u jiných bank).

Také se může lišit "bod obvnovy", některé kontokorenty je nutné mít vyrovnané ve výroční den, jiné jednou za půl roku a podobně.
Psal jsem na toto téma i článek - http://www.mesec.cz/clanky/kontokorent- ... -srovnani/
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 26. 9. 2016 21:38

hmm tak asi to necham u Monety tak jak to zustalo... nijak to nepouzivam a vyuzil jsem to asi 2x do roka a to na cca 1-5dnu a stalo me to nak z uctu -0,1 nejak tak tam bylo za vyuziti toho.
Koukal jsem na mBank a nic moc teda...

Pokud mBank žádosti klienta vyhoví, klienta o tom vhodným způsobem informuje.
2.1.5. mBank je oprávněna kdykoliv navrhnout klientovi zvýšení úvěrového limitu z povoleného přečerpání. Nevyjádří-li klient s takovou změnou
nesouhlas ve stanovené lhůtě, má se za to, že s návrhem souhlasí a mBank je oprávněna úvěrový limit zvýšit v souladu s návrhem.

Jen me to tak zajmalo, zda tu nemate nakej typ, figl na zazracnej kontak :D
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 9. 2016 05:48

Tak jsou tu kreditní karty (napadá mě třeba Zuno), kde je hotovostní čerpání (převodem) na účet zahrnuto do bezúročného období.
Případně můžeš jakoukoliv kreditku čerpat třeba přes poštu - vyjde tě to na stovku za doporučený dopis a máš 50 tisíc celé bezúročné období (nevím, jestli se ještě vydává T-Mobile kreditka, ta měla bezúročné období až 90 dnů)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 27. 9. 2016 18:31

Jo pokud myslis jako na tech cca 50dnu to potom jo, ale kontak lidi maj ze to muzou treba mit dyl az 2 mesice aniz by to tam museli mezi tim dat. Dalsi vec je, musi rychle neco zaplatit, ted tam nejsou ty penize tak to jde na 2 dny do toho. U karty by musel letet, nekde protocit aby ty penize vytah (to jde i zadarmo). Jenze kdyz bude nekde na miste kde je to treba hned, tak timto stylem a nebo dokonce s postou uz je hodne krkolomny.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vpe 16. 12. 2016 13:48

PatrikChrz píše:Tak jsou tu kreditní karty (napadá mě třeba Zuno), kde je hotovostní čerpání (převodem) na účet zahrnuto do bezúročného období.
Případně můžeš jakoukoliv kreditku čerpat třeba přes poštu - vyjde tě to na stovku za doporučený dopis a máš 50 tisíc celé bezúročné období (nevím, jestli se ještě vydává T-Mobile kreditka, ta měla bezúročné období až 90 dnů)


Zuno uz asi neni aktualni, eistuji jeste nejake kreditky mimo zuno, schopne prevodu na ucet, ktere se v soucasne dobe vydavaji?

Pripadne kontokorent (tj. ne pujcka, ale moznost uctu do minusu) u jake banky poskytuje potencialne nejnizsi urok a nejnizsi souvisejici poplatky?

Unicredit pry 18% p.a.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 16. 12. 2016 13:53

Sberbank CZ
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Miska_slov 16. 12. 2016 14:31

[quote="PatrikChrz"]Možná ještě FIO - http://www.fio.cz/bankovni-sluzby/uvery/kontokorent

U těch kontokorentů pozor, mohou tam být různé poplatky (za vedení, za rezervaci prostředků,...), banka ho může zrušit bez udání důvodu (nejčastěji v případě nevyužívání - na což si jeden uživatel zde stěžoval, navíc dostal do registru záznam "sesplatnění", což může budit dojem, že porušil podmínky a zkomplikovat přidělení jiných úvěrových produktů u jiných bank).



To vážně se některá banka ke tomu takto postavila? Víte dát i info o tom u jaké banky to bylo? Já mám zřízen kontokorent k účtu u ČSOB, ale tedy mám ho jen jako takovou pojistku, využila jsem ho zatím jednou, takže bych byla nerada kdyby se mi něco takového stalo, neboť v nejbližší době budeme řešit hypotéku, čili takový záznam by mi opravdu nepomohl.
Miska_slov
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 12. 2016 15:18

To bylo myslím FIO.
anonymni

Odeslat příspěvekod radecekh 16. 12. 2016 17:01

Tak s tím zesplatněním to bylo trošku jinak (pokud si to dobře pamatuju). Nešlo o to, že ho nevyužíval, ale o to, že mu na ten účet přestaly chodit peníze.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 17. 12. 2016 10:55

Letosni prehled kontokorentu u bank:

skrblik.cz/uvery/kontokorent/prehled-kontokorentu-u-ceskych-bank/

nejlepsi se jevi asi mBank

lonsky clanek:
usetreno.cz/kontokorent-srovnani/
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 17. 12. 2016 11:58

mBank nebude žádná láce - zřejmě se tam lze dostat opravdu u KTK úvěru na sazbu 12,9 % p.a., ale jen při limitu 220 tisíc Kč a více... A komu už takový limit schválí, nejspíš je natolik bonitní, že si může dovolit využívat třeba služeb Erste Premier, kde bude mít na kontokorentu sazbu 11,9 % p.a.

A ty nižší limity jsou na kontokorentu u mBank stejné jako všude jinde - do 65 tisíc Kč 18,9 % p.a., pak do 115 tisíc 16,9 % p.a. (za tolik by měla půjčovat na kontokorentním úvěru i Equa bank, až ho spustí): https://www.mbank.cz/osobni/uvery/mrezerva/

U těch běžněji dostupných účtů s podmínkami mi pořád v tomhle nejlépe vychází ta Sberbank CZ s Fér kontem ve variantě Optimal, kde je na kontokorentu úroková sazba 14,99 % p.a., ale vůbec mi přijde u "normálního" klienta nejlepší kontokorent nemít sjednaný vůbec. Sám jsem ho někdy měl, ale brzy jsem zjistil, že na "běžné" použití je to úplně nev(ý)hodný produkt a místo toho je jednodušší na běžném účtu mít pořád nějaký fixní zůstatek a k němu se chovat jako k "osobnímu" kontokorentu (tedy budu-li z něj čerpat, tak si "zaplatit" třeba na spořicí účet i ty krvavé úroky 20 % p.a. a víc), ale to jsem se trochu nechal "vyškolit" u Ery ještě v časech, kdy existovala u Online konta podmínka minimálního průměrného měsíčního zůstatku pro vedení bez poplatku...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 17. 12. 2016 12:50

UCB KK také podporuje převod prostředů z KK na BÚ a spadá do bezúročného období, jednorázový poplatek tuším 80 Kč, sjednat lze pres infolinku
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků