Jak financovat auto

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod suchyn11 13. 2. 2017 13:04

Zdravím,

v prvé řadě musím říct, že financování jde úplně mimo mě, jsem úplný lajk a stěží se vyznám v základních bankovnách produktech :D

Napadla mě taková zajímavá věc, když jsem se díval na nabídku aut od Advantage Cars. Mají tam pěknou, bílou M3 E92 za 800t, orientační cena splátky 8048Kč na 4roky při 60% akontaci. 60% je sice hodně, ale co kdyby to nějak šlo zaplatit až na konci splácení? S touto logikou by člověk u aut, kterým klesá hodnota pomalu (nebo dokonce stagnuje, třeba takové BMW 1M, či veteráni), nemusel ani až tak moc přeplácet.

Možná je to totální hloupost, ale přece...jde to vůbec takhle?

Nebo jsou jiné způsoby, kdy člověk nemusí mít na začátku statisíce, nebo platit měsičně vyšší desetitisíce?

Díky za případné reakce
suchyn11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 2. 2017 13:36

Kupovat auto na dluh není nejlepší nápad. Samozřejmě je možné se domluvit na ledasčems, ale nepočítej s tím, že by autu neklesala hodnota. Navíc počítej s provozními náklady.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Smurfik 13. 2. 2017 13:46

Vidíš, to mě nenapadlo, že by šla akontace zaplatit na konci leasingu nebo úvěru :-)
Zkus jim to nabídnout, určitě se taky dobře pobaví.
K pochopení, co to vlastně ta akontace je:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Akontace
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 2. 2017 13:52

Tak existují leasingy se zvýšenou zůstatkovou hodnotou, ale úplně bez akontace to u tzv. prémiovych značek nejspíše nenabídnou. Šlo by to asi ještě zkombinovat s neúčelovým úvěrem, ale je to cesta do pekel, náklady by byly moc vysoké.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Smurfik 13. 2. 2017 13:54

Jistě, ale představa, že mi někdo dá auto za 800000 Kč, já mu nedám nic a možná budu měsíčně něco splácet a za 4 roky mu milostivě doplatím více než polovinu hodnoty je trochu naivní, ne?
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 2. 2017 13:58

Samozřejmě záleží na bonitě zákazníka. Leasingy bez akontace a se zvýšenou zůstatkovou hodnotou se nabízejí, ale ne u prémiových značek. Na druhou stranu "indivindi" je možné ledaccos, ale to už je zase o té bonitě.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suchyn11 13. 2. 2017 14:05

No, chápu, že to je závazek a ne zrovna malý, nicméně se asi víc rozepíšu o tom, jak uvažuju:

Tohle je jedna z věcí, kterou vůbec nepotřebuji a je to spíš takový sen (proto zrovna BMW M3), takže pokud by to bylo nějak hodně finančně náročné, tak bych do toho nešel.

Auto bych nechtěl "na dlouho," maximálně pár let, takže provozní náklady by nebyly až tak velké, protože za tu dobu je malá pravděpodobnost, že bych musel řešit něco velkého, když by to auto na začátku bylo v "top stavu". Proto jsem uváděl příklad BMW 1M, kterému hodnota opravdu stagnuje, takže po třeba dvou letech není moc pravděpodobné, že by nějak razantně klesla. A pokud by se "nějak" vyřešil problém s akontací (třeba protihodnotou - samotným autem), tak to ve výsledku nezní vůbec špatně.

Ještě jedna věc - asi bych se nebránil tomu, že by doba splácení byla větší, protože jsem několikrát viděl, že i taková auta se prodávají (kdy se leasing převádí na kupujícího), nebo nějaké předčasné splacení, nebo něco tak....

-- 13. 2. 2017 15:11 --

Předchozí zprávu jsem napsal ještě předtím než jsem si přečetl reakce, za které děkuji.

Jako tak nějak jsem věděl, že je to asi nereálný :D Ale aspoň jsem to zkusil
suchyn11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 2. 2017 14:30

Jsem si hned vzpomněl na "marketingovou akci" BMW

http://www.autoforum.cz/zajimavosti/cesky-dealer-bmw-stvoril-nejzoufalejsi-marketingovou-kampan-dejin-a-nebo-ne/
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mimous 13. 2. 2017 16:02

Určitě bych se nespoléhal na to, že deset let stará M3 se 100k km na hrbu a asi ne prvním majitelem, bude v TOP stavu bez brzkých investic.

Co se týče financování, tak leasing na tak staré auto je nesmysl. Bylo by dobré, zkusit si zjistit, kde by ti na to půjčili co nejlíp. U úvěru by ti odpadla ta počáteční brutální akontace.
mimous
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 13. 2. 2017 20:28

To auto je hlavně pro toho, kdo na něj má dost financí jak na akontaci tak na provoz (např. pouhých 1000 km/měs) a ne pro nějakého vyšikuldu... Akontace 60% znamená to, že na stůl (na účet) položíš (pošleš) 480tKč a pak se s tebou budou ochotni bavit ve smyslu "za našich podmínek".

Když budeš rok šetřit těch 8, přihodíš si k tomu třeba dalších 180 a pak si vezmeš auto na splátky v únoru, kdy bývají cenové akce, tak dosáhneš na auto za 400 kKč při (nejvýhodnější) 70% akontaci. Pokud chceš bávo, tak musíš výrazněji přitlačit na pilku. Do příštího února na to máš rok, wooow !
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 14. 2. 2017 10:21

PatrikChrz píše:Jsem si hned vzpomněl na "marketingovou akci" BMW

http://www.autoforum.cz/zajimavosti/cesky-dealer-bmw-stvoril-nejzoufalejsi-marketingovou-kampan-dejin-a-nebo-ne/

http://agresori-blog.com/jak-je-to-s-kauzou-okolo-youtuberu-%20a-nabidky-od-bmw-fake/
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 14. 2. 2017 13:28

404 Not found

EDIT: Správná adresa je http://agresori-blog.com/jak-je-to-s-ka ... -bmw-fake/
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod X123 14. 2. 2017 13:51

Můžeš si nechat spočítat operativní leasing s pevnou odkupní cenou, čísla která vyjdou Tě určitě překvapí... :-)
X123
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saabik 17. 2. 2017 18:53

Také doporučuji vyhledat si ceny spotřebního zboží na tuhle voňafku. Destičky, pneu, výměna oleje atd. Dále havarijní, teda pokud nechcete riskovat malér. No a pak takový detail jako je spotřeba. Za předpokladu, že se nic nepokazí. Ona ta měsíční splátka bude možná druhořadý udaj:-D
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvy 17. 2. 2017 22:34

kupovat na co nemas alespon vetsinu hotove a kor auto je podle me spatna myslenka.
marvy
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků