Hypotéka u KB

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dr._lukas 3. 3. 2017 20:47

Měsíc, ale smlouvu můžeš podepsat s aktuální sazbou už tak dlouho dopředu..dolů úroky jistě nepolezou
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 3. 3. 2017 21:13

Asi se liší, zda jde o příslib pro refinanc a pro novou hypo, řekl bych, že u refinancu si může banka dovolit držet příslib déle, pokud je klient bezproblémový.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod S474N 4. 3. 2017 13:57

Mesic? Me zase jeden clovek rikal, ze treba WHB umi i deset let celkovy fix, ale samozrejme s cekanim na vyprseni fixu se ten cas odecita.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 8. 3. 2017 20:38

1,82% p.a. je poslední slovo Komerčky.. babo raď :-) Rozdíl mezi splátkou ve Fio bankou s 1,58% a KB 1,82% je 130,- měsíčně..stojí to opravdu za to přecházet jinde? Při 5leté fixaci rozdíl 7740,- bez odečtení nákladů na katastr - 2000,-, náklad na odhad cca. - 4000,-..K tomu 4.888,- rozdíl v konečném zůstatku nesplacené jistiny..tzn. úspora při 5leté fixaci 12628,- - náklady na změnu cca. 6 tisíc
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miressek 8. 3. 2017 21:50

Baba sice nejsem, ale něco napíšu :-))
Jak jsem zmiňoval, tak Fio umí refinancovat nejdřív půl roku před termínem fixace, tzn. by sis u nich musel ještě pár měsíců počkat, což s sebou nese to riziko, že mezitím úroky zvednou. Ale třeba by zas i u nich šla ukecat ještě nějaká mírná sleva?
Na Fiu je zajímavá hlavně možnost kdykoliv vkládat mimořádný splátky či úvěr zcela doplatit, což ale musíš posoudit sám, jestli bys využil. I na využití toho jejich Hypospořícího konta by se dalo něco ušetřit.

V zásadě se mi ale zdá, že na přechodu k Fiu nemůžeš prodělat, za trochu opruzu s refinancováním a katastrem dostaneš možnost s hypotékou nakládat o dost pružněji, než by se ti u KB mohlo zdát. Tak pokud si ochoten podstoupit to riziko, že Fio do sprna úroky nějak zásadněji nezvedne, klonil bych se k tomu udělat KB pápá.
miressek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 3. 2017 22:03

No ale hypotéka u Fio banky s tím hypospořicím kontem představuje nějakou tu setinu procentního bodu navíc, ne? :hm Pokud tam k tomu navalí 0,2 - 0,4, tak to už takový šlágr nebude... A aby se šlo dostat na tu 1,58 % p.a., tak je třeba uzavírat taky ještě nějaké předražené nicneřešící pojištění? Kolik by to bylo pak s uvážením obou parametrů? Nebo jak to pak vychází u té KB, aby to srovnání vůbec mělo smysl, tak by se bylo lepší bavit se o celkových nákladech, které zaplatím v těch několika letech v nejbližší fixaci...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod miressek 8. 3. 2017 22:14

Fio u Hypospořícího konta píše že je "nově úplně zdarma".
Pojištění schopnosti splácet má dr._lukas teď i u KB a hned na začátku píše, že to by mu i u KB stejně zůstalo, takže v tomhle ohledu je to víceméně šul nul, nevím, nakolik u toho má smysl zkoumat pojistný podmínky, řekl bych, že moc ne. Ale na ceně samozřejmě záleží, aby rozdíl ve splátce nezabilo dražší pojištění.
Btw: Nižší úroková sazba má jistou výhodu i v rychlejším umořování jistiny, z toho by nějaká tisícovka k dobru taky byla.
miressek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 3. 2017 22:25

Pokud ten offset nabízí Fio teď bez příplatku, tak to není nezajímavá nabídka... Co se týče rozhodnutí, to si chce leda všechno nasázet do tabulkového kalkulátoru a podívat se, kolik dle nových podmínek za zvolenou délku fixace zaplatím v součtu na celkových nákladech u jednotlivých variant (úroky, pojištění a pak katastr, LV, vyčíslení zůstatku u původní banky... pokud si odečítám zaplacené úroky od základu daně, tak je nutno zohlednit i to (jinak je možné, že na první pohled se bude sice jevit o pár tisícovek výhodněji, ale třeba kvůli paušálu za pojištění to vyjde nakonec ve prospěch původní banky)).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod miressek 8. 3. 2017 22:49

Tak...
Zas na druhou stranu - pět let je dlouhá doba. Mě kdyby se někdo před pěti rokama zeptal, jestli hrozí, že se za pět let budu stěhovat, tak bych řekl, že v žádným případě. Pět let ani neuběhlo a už nad stěhováním vážně uvažuju, takže už teď je mi jasný, že v rámci refinancování nebude hlavní požadavek na absolutně nejlevnější hypotéku, ale raději na tu s možností předčasnýho splacení bez pokuty. Trochu jsem doufal, že ochota banky odpustit pokutu za předčasný splacení v případě zřízení nový hypotéky zase u nich bude s ohledem na konkurenci trochu větší, ale zatím kde jsem se ptal, tak se netvářili, že by v tomhle ohledu byla nějaká dohoda možná. Takže se aktuálně rozhoduju mezi variabilní sazbou, případně Fio nebo AirBank, a radši zaplatím o pár tisícovek víc na úrocích, než pak platit 50 litrů za předčasný splacení "levnější" hypotéky.
miressek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 31. 3. 2017 23:43

Dneska jsem navštívil Monetu pro vyčíslení a nabídli mi pružnou hypotéku, kde při LTV do 75% je efektivní průměrný úrok 1,51%..při výpočtech na hypotečních kalkulačkách ovšem měsíční splátka nesedí..Jak to tedy počítají?
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 22. 4. 2017 17:40

Má někdo osobně pružnou hypotéku od GE??
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vrtadlo1 22. 4. 2017 19:53

GE má na hypotečním trhu nějaké zanedbatelné cca 1%. Vzhedem k tomu, že tam pořád má účet nějakých 950 tis lidí, je to velmi málo. Asi to bude tím celkovým přístupem banky. Já bych do téhle banky nestrčil ani nos. Ale chápu, že někdo má lepší žaludek než já :D
vrtadlo1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 26. 4. 2017 15:49

Téma bych uzavřel, v Monetě nakonec neuměli vysvětlit podstatu pružné hypotéky, chtěl jsem černé na bílém, kolik bude při max. využití úspor měsíční splátka a zůstatková jistina po 5leté fixaci..Nikdo mi ani neuměl vysvětlit, jestli se při nižších splátkách krátí jen úrok nebo i jistina..Poslední kapka byla na infolinka, kde mi sdělili, že úrok, který je dnes nelze předrezervovat na refinancování v lednu 2018..ubohá zkušenost, banka cílí na klienty, kteří se zbytečně neptají..
Fio banka neumí tak dlouho dopředu podepsat refinancování, úroky, které má dnes do listopadu neudrží, náklady na KN, odhad moc úsporu nerenvašuje..
V pátek podepíšu Komerční bance pokračování za úrok 1,82% na 5 let, dostanu Gold účet zdarma a budou spokojené obě strany ;-)
Tolik k mé zkušenosti s refinancováním a snažení se dosavadní banky udržet klienta.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vrtadlo1 26. 4. 2017 18:32

@ dr._lukas: a to je těch 1,82% u KB s životkem nebo bez? resp, jestli se něco i platí ke splátce...
vrtadlo1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 26. 4. 2017 22:51

Riziková pojistka k tomu je..pro mě, hypo máme oba s manželkou...oproti jiným bankám je životko nejlevnější
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků