Hypotéka u KB

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dr._lukas 2. 3. 2017 12:22

Zdravím všechny a poprosím o radu..V současné době mám hypotéku u KB, kde mám do ledna fixaci s úrokovou sazbou 5,88%..prostě pitomec, který v té nejhorší době podepsal fix na 10 let..dnes jsem měl schůzku s bankovní poradkyní a již nyní dopředu mi nabízí novou sazbu 1,89% v případě nové fixace po lednu 2018 na 3 nebo 5 let..Co vy na to, nesoustředit se na refinancování, i když jsem chtěl spíše novou ofsetovou hypotéku a neinvestovat do případných poplatků za nový úvěr, odhad a KÚ a podepsat a nebo nechat nabídku být a řešit refinancování někdy na podzim?
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ab84 2. 3. 2017 13:16

Nejsem příznivcem dlouhých fixů, ale v tomto případě bych to podepsal klidně hned teď. A zkusil bych si vydupat dodatek, kde můžeš kdykoli bezplatně celou hypotéku splatit.
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod miressek 2. 3. 2017 13:39

Taky teď hypo začínám řešit, i když mi fixace končí až za rok, zatím jsem jen letmo zkouknul nabídky bank a sazba 1,89% není úplně špatná, ale záleží na dalších podmínkách. Různý přiblbý pojištění schopnosti splácet a další podmínky (který vesměs ale u všech bank s úrokem pod 2% jsou) to umí prodražit dost nechutně.
Nic ti nebrání se o refinancování u konkurence zajímat už teď, snad všechny banky (asi krom Fio) se s tebou rok dopředu bavit budou. I když se nakonec rozhodneš do refinancování nejít, můžeš s lepší nabídkou zatlačit na KB a třeba ještě o desetinku/dvě povolí...
miressek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 3. 2017 13:44

Byl jsem sám snad v podobné situaci, novou fixaci jsem si domlouval rok dopředu (a zůstal u původní banky), ta nová mi platí nyní na 3 roky od loňského května do roku 2019, s bankou jsem si domluvil sazbu 1,79 % p.a. v létě 2015, takže v podstatě byla zafixovaná na 4 roky (vlastně ani pokud by mi jiná banka nabídla sazbu ještě o 0,2 p.b. nižší, tak by mi to nevykompenzovalo za ty 3 roky náklady), takže pokud bych byl nyní v podobné situaci, asi bych taky neměl problém podepsat nyní 1,89 % p.a.

Jinak nad offsetem jsem kdysi přemýšlel taky, ale určitě jsem ho nebral jako hlavní kritérium, nakonec jsem ho vyřešil "nechtěně" tak, že jsem si uzavřel u Creditas roční TV na 1,75 % p.a. (no ono to nebude tak úplně přesné, protože mám ještě úvěr ze stavebka na 2,99 % p.a., leč na nižší částku jako ten TV, takže přece pokrývá i část hypotéky - ale zbavovat se ho stejně nebudu ani po uplynutí toho TV, je to velmi levný spotřebitelský úvěr, navíc ještě plánuji výdaje)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod dr._lukas 2. 3. 2017 14:59

Miressek, jediná podmínka co mi zůstane je to pojištění schopnosti splácet a to zůstane, tak jak je dnes..s tím počítám v každé bance, výhoda současné pojistky je měsíční splátka a ne zaplacení jednorázovou platbou dopředu, jako má např. UCB...na sazbu z Fio banky 1,58% reagovala tak, že se v současné době pod 1,89% nedostane...rozdíl za ty 3 roky je ale nějakých 4900,- a to bych jistě v případě odhadu a nových vkladů na katastru zaplatil taky..Maximální pokuta za předčasné splacení je do 50 tisíc..

-- 2. 3. 2017 15:02 --

Jinak jsem volal ještě bankéři do ČSOB, ale ten má 14 dní dovolenou a sám řekl, že to co nabídla KB je dnes velmi dobré a u nich bych rozhodně níže nešel..Takže ani premiové bankovnictví žádnou roli hrát nebude..
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ab84 2. 3. 2017 15:40

Já jsem si tedy díky prémiovému bankovnictví trochu polepšil, přes EP bankéře jsem před měsícem dostal 1,79 bez nutnosti dalších podmínek (pojištění) a s možností kdykoli úvěr bez poplatku splatit.
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod eR99 2. 3. 2017 15:55

Sice jsem neřešil v únoru refinancování, ale novou hypotéku (90% LTV). Aktuálně je 1,89% asi to nejlepší, co můžeš u KB dostat i bez pojištění (Rozhodně to není podmínkou mít toto předražené pojištění v každé bance). Pokud máš sazbu podmíněnou pojištěním splácet, tak už se o nejlepší nabídku na trhu asi nejedná. U HB jsem se s pojištěním dostal na 1,69% při fixu na 5 let. Jinak s pojištěním jsi v reálu u KB na nějakých 2,09%? U ČS jsem se bez pojištění dostal např. na 1,99% s fixem na 10 let...
ab84: Kdy jsi hypotéku řešil? Nyní dochází k velkým změnám a pokud se nebavíš o únoru, březnu 2017, tak může být 1,79% dost neaktuální...
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ab84 2. 3. 2017 16:07

Dostal jsem těch 1,79 na konci ledna, ale byl jsem upozorněn, že nabídka platí právě jen do konce ledna, kvůli plánovanému zvyšování sazeb..
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dr._lukas 2. 3. 2017 16:28

Bavíme se o dodatku k hypotéce řešené dnes..kontaktoval jsem ještě jednoho bankéře KB, který byl v minulosti ředitelem pobočky Fio banky, zařídil vždy co mohl a přeposlal jsem mu nabídku z Fio banky se sazbou 1,58% a přislíbil konzultaci o sazbě s ředitelem pobočky..Uvidíme jestli ještě někde banka ustoupí..Popravdě pokud ano, ušetřím si čas, peníze a nervy a v lednu by jen současná nepříznivá sazba přeskočila na tu novou
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ab84 2. 3. 2017 16:40

Já jsem Ti ale chtěl ukázat, že MÁ smysl kontaktovat prémiového bankéře, mě snížil sazbu o 0,2 %.
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod astrapa 2. 3. 2017 17:24

Uff, jenom bláhově doufám, že doba 5,88% úroků se už nikdy nevrátí, aspoň ne dříve, než půjdu do důchodu :-)

ab84 , dr._lukas: jesti není tajemství, o jaké hladině úvěru se bavíme, je to přes 2 mil. Kč? Částka asi též hraje roli.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod eR99 2. 3. 2017 17:30

ab84 píše:Dostal jsem těch 1,79 na konci ledna, ale byl jsem upozorněn, že nabídka platí právě jen do konce ledna, kvůli plánovanému zvyšování sazeb..


V lednu bylo v ČS 1,79% bez pojištění dosažitelných. V únoru přinejlepším již 1,89 %.(Řešil jsem také přes individuální nabídku v rámci EP...)
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 2. 3. 2017 18:05

Astrapa jedná se o 1,1 mil
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ab84 2. 3. 2017 18:25

Já měl v lednu zůstatek pod 1 mil, nebyla to nová hypo. A částka určitě hraje roli. Pokud vím, tak ještě loni v létě šlo u cca 5 mil hypo dostat od ČS dokonce 1,49.
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 3. 3. 2017 17:57

Jaka je vubec nejdelsi mozna doba, co jsou schopny banky slibit nejakou urokovou sazbu?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků