Spotřebitelský úvěr N-Times

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod kamikadze2 11. 7. 2017 16:43

Dobrý den, využil jsem úvěr od Cofidisu na nákup TV s odloženou první splátkou o 2,5 měsíce. S tím, že do té doby došetřím zbývající peníze a zaplatím celou částku. A tím pádem nebudu platit úroky navíc. Minulý týden mi ale přišel výpis z úvěrového účtu za měsíc červen, kde jsou už připsány úroky. Myslel jsem, že úroky mi budou připisovat až při 1.splátce. Mohl by mi někdo poradit, jak to vlastně je. Moc děkuju.
kamikadze2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 11. 7. 2017 16:47

Poradíme ti tak, že především platí to, co máš napsáno v úvěrové smlouvě. Co tak si ji ještě jednou důkladně přečíst (určitě si ji četl před podpisem, protože tím jsi potvrdil její znění, s nímž jsi souhlasil, že?) a podle toho se zařídit?
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod kamikadze2 12. 7. 2017 18:15

Smlouvu jsem si samozřejmě přečetl, ale nikde není o tom zmínka. Na infolince Cofidisu jsem se dozvěděl, že mají bezúročné 60 denní období a to jsem propásl. I tahle informace je pro mě nová, ve smlouvě to opět není. Myslel jsem, že mi poradí někdo, kdo už úvěr od Cofidisu má a nebo má zkušenosti s úvěrama.
kamikadze2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomason87 12. 7. 2017 21:03

Tak odložená první splátka ještě nemusí znamenat, že se úvěr neúročí...
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 12. 7. 2017 21:32

No, je fakt, že třeba na základě výpisu z BRKI nelze sice moc tvrdit kdo má kolik zkušeností s úvěry, nicméně můj poslední výpis byl na 21 stránkách, takže "několik" úvěrových produktů jsem už měl... Ač je pravda, že z nebankovních společností jsem si prošel jen Cetelemem (v době, kdy ještě právně nebyl pobočkou zahraniční banky) a Home Creditem, takže s pokoutnými společnostmi zkušenosti opravdu nemám.

Jinak nezapomínej, že součástí smlouvy jsou i obchodní podmínky, produktové podmínky a další "zbytečný" balast...
fremantle
Inventář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků