Leasing nebo cash

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod KarellV 15. 6. 2018 10:08

Ahoj, uz dlouho premyslim že si koupim auto. Potrebuji poradit mate nekdo zkusenost s operativnim leasigem ? Znamej mi to ted nabidlc ze to neni uplne spatna vec, ale neni prece jenom lepsi mit ,,svoje,, auto ?
KarellV
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jidis 15. 6. 2018 11:25

Lepsi je mit svoje.
jidis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 6. 2018 17:17

Kolega z bývalé práce si vzal taky na operativní, mně to přijde dost drahé. Má ale prý slíben výhodný pozdější odkup.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 17. 6. 2018 12:52

Jak výhodnější odkup? Však opertativní leasing je pronájem a po dvou letech auto odevzdáš a nemáš z něj ani ťuk...
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 17. 6. 2018 14:05

On nepsal výhodnější, on psal výhodný. Leasingovka to auto po těch dvou letech prodává. Většinou sice ne tomu, kdo si u ní auto pronajímal, ale prodává ho a nic ji nebrání prodat ho i tomu, komu ho pronajímala. A nic nebrání se na tom dohodnout ještě před začátkem toho pronajímání.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod jidis 17. 6. 2018 15:12

Platis najemne jako mourovaty, pak jim auto vratis, pritom zaplatis nahradu skody za kazdy skrabanecek na karoserii nebo znecisteni uvnitr a pak ti ho milostive mozna prodaji za udajne vyhodnou cenu. Zkus at ti ho vyhodne odprodaji hned na zacatku, oni ho koupili nove s vyraznou slevou od vyrobce a prodejce, odhaduji celkem nejmene tak 20%, spise vic. Slevu 20% z cenikove ceny jsem dosahl ja, kdyz jsem kupoval nove auto u Skody na prukaz ZTP/P.
jidis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod HNF-01 3. 11. 2018 11:04

Ja si ted auto na 4lety operak beru. S garanci odkupu za garantovanou cenu. Orezal jsem vsechno leasingove sadlo, jako jsou ty all-inclusivy a tak, to si zajistim sam. Taky jsem jim silne hrabnul do marze co maji na zustatkove hodnote, ze 40% na 16%. Z toho jsem si vypocetl cenu penez, jsem na 5% p.a.
Po 4 letech se rozhodnu, jestli to auto odkoupim a vyhodne prodam nebo odkoupim a necham si ho nebo jestli si ho muzou nechat.
HNF-01
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků