Mate uver u Cetelem?

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod lucinka316 16. 7. 2009 10:58

Díky ti za odpověd. Já jsem totiž teď na tom výpisu z banky zjistila chybu.Započítali mi kontokorent do mínusu 1608,-Kč a já ho vůbec nečerpala (mám ho sjednaný na 5.000 ,-Kč).Přitom v druhém sloupci mám konečný zůstatek 9.000 v plusu, tak nevím teď jak to bude posuzovat Cetelem. A jestli jim tam mám volat, že jsem tam našla chybu a tak. Nebo jestli to zas až tak moc studovat nebudou ten výpis.
lucinka316
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 7. 2009 11:09

Bohužel banky ani splátkové společnosti nijak nezveřejňují průběh posuzování žadatelů :₍
Pokud to může vypadat jako nepovolený debet, tak bych k tomu určitě nějaký vysvětlující dopis napsal.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ondrasz 16. 7. 2009 11:10

Patrik spíš hůře se falšují 2 dokumenty než jen 1, předpokládám že tam mělo být. ;-)
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod lucinka316 16. 7. 2009 11:14

No to jo ,ale nevím co jim tam mám napsat vypadá to takto:
Výše KTK úvěru 5.000,- Kč
Vyčerpané 1608,- Kč
Z toho po splatnosti: 0
Disponibilní zůstatek 3.391,08
a v
v druhém sloupci
Konečný zůstatek 9.969,45

Tak tomu nerozumím jestli je špatně výpis z banky nebo jak se vůbec zaúčtovává ten kontokorent.
lucinka316
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SocPredator 16. 7. 2009 11:27

Konečný zůstatek v plusu vůbec nemusí znamenat nečerpání kontokorentu. Než bych to viděl na chybu banky, to bych si to ještě zkontroloval. Prostě vám přišla nějaká platba, která splatila debet, ale den dva jste v něm klidně být mohla. Ještě poznáte na úrocích.
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod lucinka316 16. 7. 2009 11:37

Jo to chápu, ale výpis je od 31.05. do 30.06. a když si sečtu položky ,které mi odešli (peníze) tak jsem v plusu 9.969.45. Takže nevím proč tam uvádějí disponibilní zůstatek KTK úvěru 3.391 ,když mám nastaveno 5.000. Bojím se ,že mi tu půjčku kvůli tomu nedají. Jo a ještě jiná platba na splacení debetu tam nepřišla to by bylo vidět právě v tom výpisu ne?
lucinka316
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petr222 8. 9. 2009 21:38

Meli jsme nekolik uveru od Cetelem v ramci 0% RPSN. Vzdy jsme to v poradku zplatili aby jsme mohli vyuzit prave 0% RPSN a pujcka nas nic nestala.
Ale nikdy nam neprislo nejake to potvrzeni o splaceni uveru. Cetelem vzdy posle pouze dopis na zacatku s cislem uctu kam zasilat bankovky, ale potvrzeni, to ne.
Chapu, ze to jsou pro Cetelem vydaje navic, ktere jim uz nic neprinese.
Na druhou stranu se docela obavam, ze za par let zazvoni exekutor, ze jim jedna splatka neprisla a ze dluzime nejakou raketu. Zkousel jste se nekdo ziskat nejaky papir, ze nemate vuci spolecnosti zadne zavazky nebo tak neco? Docela mam z toho strach.
petr222
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 4honza 8. 9. 2009 21:45

Pokud jste úvěr splácel bankovním převodem, tak to může posloužit jako dostatečný důkaz. Podle stávajícího zákona o bankách, mají povinnost ukládat data o transakcích nejméně po dobu deseti let.

Jinak samozřejmě máte jako (bývalý) dlužník právo požádat Cetelem o potvrzení splnění závazku.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod petr222 8. 9. 2009 22:00

Tak splatky z uctu odesly, ale jestli byly v poradku pripsany Cetelemu....
Nejsem si jist, jestli to, ze mam vypis z uctu, ze penize byly odeslany znamena, ze jsem z obliga.
Pravo na vypis - je to nekde zakotveno? Pak me napada, ze by to mohlo byt zpoplatneno jako jakesi potvrzeni.
petr222
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 4honza 8. 9. 2009 22:34

Tak jsem ti to našel, je to jedna z povinností věřitele.

Občanský zákoník § 569

(1) Věřitel je povinen vydat dlužníkovi na jeho požádání písemné potvrzení o tom, že dluh byl zcela nebo zčásti splněn.

Co se týče připsání na účet, to řeší zákon o bankách. V případě, že by nebyly peníze připsány na účet plátce do 3 pracovních dnů, odpovědnost je na bance, která svojí povinnost nesplnila (banka odesílající platbu čí přijímající platbu)
Naposledy upravil 4honza dne 8. 9. 2009 22:35, celkově upraveno 1
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 8. 9. 2009 22:34

A zkoušel jsi klientskou zónu na http://www.cetelem.cz? Tam zjistíš, jestli jsi s nějakou splátkou pozadu nebo ne. Bohužel nelze zjistit zůstatek dluhu.

Jinak já splatil úvěr s 0% navýšením (tedy ten typ "buď do roka zaplatíte všechno, nebo za 3 roky přeplatíte 30%) koncem července a dopis o splacení mně přišel minulý týden.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod petr222 9. 9. 2009 01:12

4honza: Dik, to vypada zajimave

My meli 3 pujcky vsechny s podobnym scenarem - varianta 1 s 0% RPSN - do roka a varianta 2 kde bylo asi 15-20%, ale potvrzeni nam nikdy neprislo, spis Aura karta aj. nabidky.
Klientske sekce jsem si nevsiml, vyzkousim :idea: .
petr222
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mobilman 10. 9. 2009 22:51

Cetelem bohužel standardně potvrzení o ukončení úvěru nedává, já si o to musel extra požádat když už jsem měl pocit že jsem ho splatil a potvrdili mi že se vydává jen na žádost (tedy sami to neposílají automaticky) a sdělili mi výši přeplatku který jsem si mohl nechat za poplatek nechat poslat na účet nebo by ho zdarma připsali na jinou úvěrovou smlouvu pokud bych u nich ještě nějakou měl...
Samsung Galaxy S9 Plus, S8 Plus, S7 Edge, S6 Edge, Note3, Note2 | Xperia Z3, Z2, Z1, Z
Vodafone DE | Telefonica O2 DE(Datentarif) | Vodafone CZ
ČSOB PREMIUM & MONETA GOLD & KB GOLD | Drive: Airbank, HSBC Premier, eBanka, CS Os.Konto
mobilman
Diskutér

Odeslat příspěvekod ka-spel 2. 12. 2010 00:23

Píšete tady o podmínkách Cetelemu. Díval jsem se na jejich online kalkulačku a mají celkem dobré (no řekl bych nejlepší) úroky. Uvažuji o přefinancování sekery na kreditce. A splácet pak podstatně lepší splátky. Může někdo říct, jak podrobně zjišťují výpisy z banky a zda pokud tam uvidí nějaké splatky, jestli je vůbec šance? Jak říkám nejde o úvěr navíc, ale o přefinancování.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Diskutér

Odeslat příspěvekod mobilman 2. 12. 2010 10:56

V žádosti musíte uvést veškeré splátky - jinak se dopouštíte úvěrového podvodu tím že zamlčíte nebo zkreslíte některé důležité informace.
Pokud splácíte v pořádku a máte slušný příjem pak není u Cetelemu problém.
Samsung Galaxy S9 Plus, S8 Plus, S7 Edge, S6 Edge, Note3, Note2 | Xperia Z3, Z2, Z1, Z
Vodafone DE | Telefonica O2 DE(Datentarif) | Vodafone CZ
ČSOB PREMIUM & MONETA GOLD & KB GOLD | Drive: Airbank, HSBC Premier, eBanka, CS Os.Konto
mobilman
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor