Mate uver u Cetelem?

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod petr222 8. 9. 2009 21:00

Tak splatky z uctu odesly, ale jestli byly v poradku pripsany Cetelemu....
Nejsem si jist, jestli to, ze mam vypis z uctu, ze penize byly odeslany znamena, ze jsem z obliga.
Pravo na vypis - je to nekde zakotveno? Pak me napada, ze by to mohlo byt zpoplatneno jako jakesi potvrzeni.
petr222
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 4honza 8. 9. 2009 21:34

Tak jsem ti to našel, je to jedna z povinností věřitele.

Občanský zákoník § 569

(1) Věřitel je povinen vydat dlužníkovi na jeho požádání písemné potvrzení o tom, že dluh byl zcela nebo zčásti splněn.


Co se týče připsání na účet, to řeší zákon o bankách. V případě, že by nebyly peníze připsány na účet plátce do 3 pracovních dnů, odpovědnost je na bance, která svojí povinnost nesplnila (banka odesílající platbu čí přijímající platbu)
Naposledy upravil 4honza dne 8. 9. 2009 21:35, celkově upraveno 1
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 8. 9. 2009 21:34

A zkoušel jsi klientskou zónu na http://www.cetelem.cz? Tam zjistíš, jestli jsi s nějakou splátkou pozadu nebo ne. Bohužel nelze zjistit zůstatek dluhu.

Jinak já splatil úvěr s 0% navýšením (tedy ten typ "buď do roka zaplatíte všechno, nebo za 3 roky přeplatíte 30%) koncem července a dopis o splacení mně přišel minulý týden.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr222 9. 9. 2009 00:12

4honza: Dik, to vypada zajimave

My meli 3 pujcky vsechny s podobnym scenarem - varianta 1 s 0% RPSN - do roka a varianta 2 kde bylo asi 15-20%, ale potvrzeni nam nikdy neprislo, spis Aura karta aj. nabidky.
Klientske sekce jsem si nevsiml, vyzkousim :idea: .
petr222
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mobilman 10. 9. 2009 21:51

Cetelem bohužel standardně potvrzení o ukončení úvěru nedává, já si o to musel extra požádat když už jsem měl pocit že jsem ho splatil a potvrdili mi že se vydává jen na žádost (tedy sami to neposílají automaticky) a sdělili mi výši přeplatku který jsem si mohl nechat za poplatek nechat poslat na účet nebo by ho zdarma připsali na jinou úvěrovou smlouvu pokud bych u nich ještě nějakou měl...
mobilman
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 1. 12. 2010 23:23

Píšete tady o podmínkách Cetelemu. Díval jsem se na jejich online kalkulačku a mají celkem dobré (no řekl bych nejlepší) úroky. Uvažuji o přefinancování sekery na kreditce. A splácet pak podstatně lepší splátky. Může někdo říct, jak podrobně zjišťují výpisy z banky a zda pokud tam uvidí nějaké splatky, jestli je vůbec šance? Jak říkám nejde o úvěr navíc, ale o přefinancování.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mobilman 2. 12. 2010 09:56

V žádosti musíte uvést veškeré splátky - jinak se dopouštíte úvěrového podvodu tím že zamlčíte nebo zkreslíte některé důležité informace.
Pokud splácíte v pořádku a máte slušný příjem pak není u Cetelemu problém.
mobilman
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zolik610 15. 4. 2016 12:36

Pokial možem poradit,tak auto od nich neberte.My sme si so ženou vzali auto s ich úverom a dopadlo to na prd.Dali sme 50 000kč,auto stálo 85 000kč a nakoniec celkovu cenu zaplatíme skoro 140 000 kč.Takže lychvarina jak svina.Kludne si to spočítejte jestli se to vyplati ;)
Zolik610
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Smurfik 15. 4. 2016 13:05

Proč sis to nespočítal ty předem?
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radecekh 15. 4. 2016 14:56

Zolik610:
Řekl bych, že zásadní problém je v tom, že to auto 85 tisíc nestálo. To byla jen fiktivní cena při financování úvěrem, aby to dobře vypadalo.
Ani Cetelem není takový zloděj, aby půjčil 35 tisíc a chtěl vrátit 90 tisíc.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 15. 4. 2016 15:18

Ale tak třeba do splátek úvěru započítali také platby pojistného na povinné ručení a havarijní pojištění.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod avathar 15. 4. 2016 16:33

A provizi za sjednání úvěru 20 tisíc. Takhle funguje řada autobazaru
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 17. 4. 2016 07:45

Myslis jako dalsi provizi k te, co dostane od Cetelemu?
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod avathar 17. 4. 2016 08:43

Normální provize je okolo 1%, tyhle bazary preuctovavaji třeba 20%. Určitě je to ojeb zákazníků, kdyby odstoupili od smlouvy apod.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 17. 4. 2016 11:25

To jo no. Tak ale když to je uvedeno ve smlouvě a zákazník to podepíše ... jeho boj.
osobne2
Přeborník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků