stavební spoření nebo DPS (penzijko) ?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dr._lukas 1. 6. 2016 23:56

To, že úroky sežerou poplatky a daň, s tím jsem počítal, ale, že ty poplatky požerou i část státní podpory je úlet
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Brigitte 11. 7. 2016 21:56

Tak jak jste vyřešil?
Brigitte
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lg88 12. 7. 2016 16:39

D je správně.

Najít si alternativu s 10% úrokem za rok. Jsou, ale musi se hledat!

Kdyby to bylo na vice nez deset let, a ne jednorazova suma, odkladal bych do ETF, napr VTI. To je ale rada pro pravidelne odkladani na horizont 20-30 let minimalne a ne jednorazovou investici.

Good luck
lg88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mrusnok 18. 7. 2016 08:19

Rozhodně ne C !!! Ano, samozřejmě těch 10 % - 15 % akontace velmi základního a startovacího bytu to je v pořádku, ale cokoliv navíc je zlodějina. Vůbec nechápu, jak se někdo může takto bezpracně obohatit.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod davson 21. 7. 2016 21:09

Brigitte píše:Tak jak jste vyřešil?

Jestli je to otázka na mně, tak zatím nijak. Stavebko jsem zrušil. Peníze mám na spořícím účtu a stále se rozhoduji mezi nějakým penzijním fondem a termínovaným vkladem na 2 roky s úrokem 1,4 % p.a (na spořícím účtu mám méně). Jsem konzervativní a váhavý střelec :-)) . Mám před důchodem, takže ten podílový fond by nebyl na nějakou extra dlouhou dobu.
davson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod davson 2. 9. 2016 18:13

Je jedno kolik mám produktů (životní pojištění, DPS , apod.), na všechny můžu uplatnit slevu na dani ?
davson
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků