Pojištění odpovědnosti, povolání

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ripper6 29. 9. 2016 22:07

Chci se zeptat, jakym s tim mate zkusenosti? Je neco levnejsi nez za 500-600 rocne (u castky do 80 000czk)? :-)
Pripadne pokud takovou pojistku clovek sjedna, nasledne musi jednou uplatnit, neni tam vyluka pokud se clovek nekde leci? Cetl jsem ze nekde se prohlasuje ze treba neni v leceni, je zdrav a pod.
Myslim tim ted lecby ve stylu dusevnich poruch. To je duvod proc taky nikde vesmes nesjednavam pojisteni, mohlo by prijit diky tomu na zmar.

zaujala me treba tato
http://www.koop.cz/pojisteni/pojisteni- ... z-povolani

nebo alespon jestli neni neco ke kartam u bank levnyho :-)

pozn. rizeni auta ne, jedna se ciste o to ze clovek neco prehlidne v zamestnani a nasledne firma dostane pokutu treba 50 000, tu bude pak chtet zaplatit po zamestnanci.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 9. 2016 06:48

Tak samozřejmě vyplnit všechny údaje v dotazníku po pravdě. Pokud uvedeš, že se s něčím léčíš a pojišťovna tě přesto přijme do pojištění, je to její smůla (není li pak nějaký skutek ve výlukách, nebo pokud podávané léky vylučují určité činnosti - například ovládání strojů).

Pozor na to, že tyhle pojistky mají vysokou spoluúčast (když jsem dělal v České pojišťovně, tak ta měla třetinovou spoluúčast na škodě) a celkem dost výluk. Určitě se to nebude vztahovat na "schodek na svěřených hodnotách" (různá manka ve skladu), ztrátu něčeho (notebook, peníze, telefon)... Když jsem to zkoumal, jestli si to nesjednat, tak mi vycházelo jen velmi málo případů, které mohu způsobit a na které by se pojištění vztahovalo (i když zrovna nějaké opomenutí zaslat platbu a z toho vyplývající pokuta, sankce či penále to obvykle kryje)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fantucci 30. 9. 2016 07:40

Dotaznik u pojisteni odpovednosti vuci zamestnavateli?

btw existuji samozrejme nizsi spoluucasti nez 1/3...
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 30. 9. 2016 14:01

PatrikChrz: dekuji za vysvetleni, to me zajmalo jak to je u nemoci a zda pojistej. Nakonec se to spis nevyplati, nemam podepsanou zadnou hmotku, pokuty a pod rikaj tu. Takze asi by to nebylo 40k ale mozna 1000 - 2000 max z platu tak to je celkem ok. Ja si nebyl jistej, je to IT a je to s ceninama tak proto :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 9. 2016 15:47

Nevím co máš na mysli s tou nemocí. Z odpovědnosti se hradí jen škoda zaměstnavateli s nějakou tvojí nemocí to nemá nic co do činění.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 30. 9. 2016 16:20

To jsem myslel pokud jses v leceni jako clovek na nakej klinice, potom pracuje a neco zapomene prave v praci, nakou tu vec jak uvadis napr u ucetni a nasledne z toho firma dostane pokutu. Pojistovna pak setri, no a muze dospet k zaveru ze psychicky nemocnej slovek, lecici se delal na takovej pozici, navic se nechal pojistit a na to se pojistka tim padem nevztahuje. Leda ze je tam kolonka, kde se pise zda se s necim dotycna osoba leci a pod.
A pojistovna to tim vim a presto ho pojisti.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 9. 2016 16:59

No, před nástupem do zaměstnání by měl každý absolvovat lékařskou prohlídku a lékař se vyjadřuje, zda může vykonávat danou práci.

Kdybych měl jo obavy, tak bych zkusil napsat do pojišťovny papírový dopis s příslušným dotazem a čekal bych, jestli mi písemně odpoví.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlsal 30. 9. 2016 18:01

Namátkou jsem se díval do VPP ČSOB Pojišťovny a ČP a ve výlukách není nic ohledně léčení nebo duševní nemoci.

Zaměstnavatel může při způsobené neúmyslné škodě požadovat 4,5 násobek průměrného hrubého měsíčního výdělku a na tuto částku by ses měl pojistit.

Další možnost je toto riziko nepojišťovat vůbec a případnou škodu krýt ze své finanční rezervy. Nebo si alespoň sjednat vyšší spoluúčast.
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ripper6 1. 10. 2016 10:23

Ano to muze pozadovat, ale to musi mit clovek podepsanou nejakou hmotnou odpovednost ne?
Aby chteli bezne 4,5 nasobek platu. Pripadne nekde u skladnika, kterej pojede na VZV a neco s tim naboura...u ucetni.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod mlsal 1. 10. 2016 14:00

Ten 4,5 násobek je podle zákoníku práce a týká se každého. Platíš skutečnou škodu s limitem 4,5 násobku výdělku.

Když ale podepíšeš Dohodu o hmotné zodpovědnosti nebo Dohodu o zodpovědnosti za ztrátu věcí, může a bude chtít zaměstnavatel zaplatit skutečnou škodu bez limitu.

Popsané je to třeba tady:
http://www.prace.cz/poradna/pravni-radc ... ednosti-1/

Za celou dobu, co jsem zaměstnaný, jsem platil jednu menší škodu. O nikom jiném nevím. Malé škody se obvykle řeší pojebem nebo krácením prémií. Pravděpodobnost, že dojde ke škodě nebude moc veliká. Musí se sejít dvě věci - že zaměstnanec je idiot a nadřízený je idiot. V mém případě byla pravděpodobnost, že k něčemu dojde 100%. Od té doby jsem se polepšil a šéfa vyhodili za rozkrádačky. Takže mám klid.
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tomkins 4. 2. 2017 18:58

Chtěl bych si uzavřít pojištění odpovědnsoti za škody v běžném životě (netýká se práce). Ale jak už psal výše Patrik, pojišťovny tam mají milion výjimek, takže nejsem schopen se dobrat k tomu, kterou pojišťovnu vybrat, aby mi pojistka kryla maximum rizik. Co mě především trápí:

- Budu řídiat auto a někoho srazím. Budu mu muset zaplatit bolestné. Hradí to povinné ručení, nebo potřebuji pojištění odpovědnosti za škodu?
- Vstoupím do vozovky, aniž bych se rozhlédl a projíždějící auto (aby mě nesrazilo) kvůli tomu havaruje. Kdo mu zaplatí škodu?
- Budu v obchodě se sběratelskými předměty a já nebo moje dítě tam nechtěně něco zničíme.
- Kamarád mi půjčí foťák za 50.000 a on mi spadne na zem a rozbije se
- Budu řídit auto svého tchána a nabourám - kdo mu zaplatí škodu?

Víc mě toho nenapadá. Většina (všechny?) pojišťovny mají u pojištění výjimku na řízení motorových vozidel, takže mi neproplatí škodu, kterou jsem způsobil při řízení auta. Stejně tak mají výjimku na půjčené věci, takže když mi někdo půjčí foťák, nebo auto, tak ani to pojišťovna neproplatí. Dá se to vůbec nějak pojistit?
Tomkins
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marvy 5. 3. 2017 10:27

Co jsem se díval po netu, nejlépe vychází ppjištění odpovědnosti u Generalli.
Ty dovedou spoluučast jednorázově 1000Kč. Dokáže to i CSOB ale ty jsou dražší. Máte zkušenost u Generalli?
:hm
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 31. 3. 2017 22:29

No přečti si těch 30 výluk u Generali a pochopíš možná proč je to levnější než ČSOB. Pak si stačí vygooglovat zkušenosti s plněním u Generali na poj. Motorových vozidel no a máš už úplně jasno.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 1. 4. 2017 07:56

nejlepší opravdu bude asi ta čsob
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 20. 5. 2017 18:30

to jo,auto mam jinde,ja se bavil o pojistce na blbost.Pokud maji ale hromadu vyluk na tomhle pojisteni tak pak chapu kdyz neplnej,ze si muzou dovolit nabizet 1000kc jednorazove.
marvy
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků