Zpoždění zavazadla - pojištění

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Prologer 23. 9. 2018 06:59

Dorazil jsem do Číny a po cestě se mi zpozdily zavazadla se vším oblečením a drogerií.
Mám pojistku od Erste Premier (v rámci cestovního pojištění) a navíc je to pojištěno Montrealskou dohodou.
Nevíte, co je lepší použít - pojistku nebo přímo u aerolinky?
A chápu dobře, že u té pojistky smím začít nakupovat až po 6 hodinách?

Nemáte někdo zkušenost co všechno se do toho uzná? Jde mi o to, že nakoupit to oblečení a tak opravdu potřebuji, takže to bude účelné. Ale nerad bych nakupoval ty nejlacinější věci, protože ty prostě nikdy nenosím. I v tom zavazadle bylo spíše dražší značkové oblečení a kosmetika.

Díky za tipy!
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 9. 2018 11:29

Co pojišťovna opravdu uzná, to předem nikdo neví. Já osobně bych si nakoupil to, co nosím, protože i kdyby mi to nakonec neuznala, nebudu mít krámy, které po návratu vyhodím.

Obecně pojišťovny lépe hradí z vlastních, než z cizích odpovědnostních pojistek, takže bych jako první nahlásil na Erste, teprve když bude mít kecy, tak jinde.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků