Zrušení IŽP

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Fantucci 2. 5. 2017 20:50

je do toho porovnání zahrnut poplatek za správu prostředků na straně Generali ve výši 1,6% p.a.(dnes již snad 2%)
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pajaa76 3. 5. 2017 20:36

No co v té ceně jednotky je zahrnuto nikde není psáno a stále čekám na vyjádření. Ale zkoušel jsem se k tomu dobrat asi takto: Cena fondu je nyní cca 109eur při kurzu 26,8Kč/eur je cena jednotky cca 2900Kč. V této ceně je již maximální 2% manažerský poplatek správce fondu. Generali má taktéž 2%. Pokud by k tomu počítali i vstupní poplatek do fondu, pak fond má 5%. O výstupním nevím. Takže vemu 2900 a odeberu 7% dostanu cca 2700Kč. Dle tabulky má fond podle Generali cenu 2525Kč - pořád někde ztrácím cca 5-6%. Navíc při dotazu na stav mých jednotek a ceny jednotky mi nebyla oznámena cena co je na webu (oněch cca 2500Kč) ale 2255Kč - tedy další snížení. Je to nepřehledné a od lidí z Generali nic kloudného nedostanu. Dělat si pak rozvahu, zda zůstat a nebo IŽP zrušit a peníze převést na průhlednější systém poplatků je těžký. Chybí mi prostě něco jako mám na burze, kde prostě cena za pokyn je jasně daná vzorečkem a vím kolik mě bude stát nákup/prodej. Je to taková moje černá ovce v portfoliu financí :) Ale zatím si sedím na rukách a čekám na informace.
Pajaa76
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 5. 2017 07:03

A co je zkusit popohnat přes ČNB? Prostě napsat stížnost, že ti Generali odmítá vysvětlit rozdílnou cenu jednotek. Obvykle se pak dají věci do pohybu (vlastní zkušenost z jiných případů)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránka