povinne + havarijni pojisteni auta. Kde je nejlepsi?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod qazik 17. 9. 2009 10:41

Ahoj. Nedavno jsem si poridil ojetinu a potreboval bych povinne a havarijni pojisteni. (to havarijni z toho duvodu, ze timto autem muzu jezdit obcas i sluzebni cesty a tam to havarijni zamestnavatel pozaduje). Chtel bych se Vas znalych veci zeptat, jaka pojistovna je na to nejlepsi, jake mate zkusenosti, na co si dal pozor a tak vubec, moc se v tomhle oboru neorientuju. Akorat jsem slysel, ze je vyhodnejsi uzavirat povinne + havarijni najednou, nez to delat zvlast nekde jinde.
qazik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 17. 9. 2009 11:18

No nevim, osobne bych si nechal udelat nabidku na "komplet", nez to resit jak navrhuje Sauron.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 17. 9. 2009 11:22

Pokud chceš mít v budoucnu problémy, vyber si hodně levnou pojišťovnu. Známý takhle uzavřel POV u Triglavu, do 2 měsíců ho vypověděl, a po 6 měsících a několika urgencích stále nemá vrácené peníze.

Jinak co jsem slyšel a pohledal na netu, na likvidaci škod je dobrá Uniqa, nedělají problémy s amortizací a vyřízení je vcelku rychlé.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papshop 17. 9. 2009 11:29

Většinou je lepší uzavřít POV + HAV u jedné pojišťovny, jednou smlouvou. Jakou pojišťovnu vybrat tak jednoduché není, protože záleží na MNOHA faktorech jak u klienta, bydliště, vozidla. Pokud jsi z okolí Pardubic, můžeme se domluvit a nabídku ti připravím výběrem ze všech pojišťoven.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qazik 17. 9. 2009 11:55

papshop píše:Většinou je lepší uzavřít POV + HAV u jedné pojišťovny, jednou smlouvou. Jakou pojišťovnu vybrat tak jednoduché není, protože záleží na MNOHA faktorech jak u klienta, bydliště, vozidla. Pokud jsi z okolí Pardubic, můžeme se domluvit a nabídku ti připravím výběrem ze všech pojišťoven.


Nejsem z okoli pardubic a pojistovny muzu obeslat sam, ale spis bych potreboval obecne info ktere pojistovny nejsou predrazene a zaroven jsou solidni na zaklade zkusenosti ostatnich pojistenych, pripadne ted maji nejake akce atd. Ale diky za nabidku.
qazik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod eLzyx 17. 9. 2009 12:15

co se týče solidnosti při plnění ... zrovna "řeším" pojistnou událost s Českou podnikatelskou.
V úterý okolo 20h nahlášena pojistná událost přes web formulář, ve středu ráno v 8:30 už volali a domlouvali termín příjezdu likvidátora, který ochotně přijel ten samý den okolo 14h. Oprava se bude řešit rozpočtem, peníze údajně budou do pátku (max. do pondělka) na účtě (pokyn k výplatě prý šel ještě ve středu).
Cena pojištění - myslím, že solidní.

Druhé auto mám u Generalli a trochu si to u mě rozházeli. Z počátku velice levní, ale po roce přišel dopis s navýšením (z 4800 na 5900) z důvodu údajného navýšení pojistného krytí (zákonem daného) - zajímavé, že svoje pojištění jsem měl uzavřené již za nových podmínek (tj. krytí mi nenavýšili).
Ale nějak jsem to zkousnul a cca před půl rokem mi přišla nabídka na připojištění (dětská autosedačka, sedadlo řidiče atp.) z super zaváděcí cenu 1Kč (na další období za 25Kč). S tím, že pokud to připojištění chci, mám svoji běžnou splátku pojistného navýšit právě o onu jednu korunu. To jsem neudělal, protože o to připojištění nemám zájem (děti nemám, v mém autě stejně dětská autosedačka nelze umístit, a "sedadlo řidiče" mám připojištěné držitelstvím CCS Business karty), přesto mi ono připojištění sjednali a nyní každých 1/4roku platím 25Kč za nic.
Vyřeším je (odchod k jiné pojišťovně), až s nima vyřeším jednu pojistnou událost.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papshop 17. 9. 2009 13:15

Víš, gaziku, já taky potřebuju občas z něčeho žít, takže ti popřeju hodně štěstí při obesílání pojišťoven.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 17. 9. 2009 13:47

papshop: jistě, ty.. ty kapitalisto jeden. to by tak hrálo, aby on si pojistil auto a tys za to dostal provizi. s takovými po volbách rázně zatočíme :D
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papshop 17. 9. 2009 14:16

Jojo, tady žijou buď kapitalisti, nebo vykořisťovaní. Normální lidi tady nenajdeš.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 17. 9. 2009 15:33

Já jsem uzavíral povinné a havarijní pojištění u Allianz Direkt, vyšlo mě to ze všech pojišťoven nejlevněji.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 9. 2009 19:15

papshop píše:Většinou je lepší uzavřít POV + HAV u jedné pojišťovny, jednou smlouvou. Jakou pojišťovnu vybrat tak jednoduché není, protože záleží na MNOHA faktorech jak u klienta, bydliště, vozidla. Pokud jsi z okolí Pardubic, můžeme se domluvit a nabídku ti připravím výběrem ze všech pojišťoven.

....a ještě dalších faktorech. U havarijního pojištění záleží i na značce vozidla. Když jsem ještě pracoval u České pojišťovny, tak se pro každou značku vozidla počítalo pojistné jako určité procento z ceny vozidla a toto procento bylo různé pro různé značky a lišilo se i o několik set procent! Pro některé značky tak vycházela velmi dobře, pro jiné zase velmi nevýhodně.
Dost s tím zamíchá i stáří vozidla (opět další možnost, kde se můžou pojišťovny lišit).

Na rádiu Country jsem slyšel reklamu na pojišťovnu Rex, která k povinnému ručení dávala satelitní vyhledávání automobilu zdarma, nechal jsem si poslat jejich nabídku (včetně havarijního), nevypadalo to úplně špatně, ale zase neposkytovala bonusy a protože rodiče mají 50 % bonus, tak se nám k ní přejít nevyplatilo, tak jsem dál jejich podmínky nezkoumal.
http://www.rex.eu/
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej1 17. 9. 2009 20:03

Dobře radí kolegové.

Přidal bych jako první bod, pokud je to tedy ojetina zánovní, tak že menší rana by se řešila v autorizovaném servisu, zajít do autorizovaného servisu a poptat se tam, s kterou pojišťovnou mají smlouvu, případně se kterou se jim dobře jedná, to je důležitější než deset procent z ceny dolů. Pokud je to už starší auto, jít přímo na bod dva.

Bod dva, zajít za makléřem/poradcem, který se na HAVPOV specializuje. Často se dají tihle lidi najít na registraci vozidel. Mají nezřídka přehled vyšší než zaměstnanci/zástupci pojišťoven (což jsou často bouchači a o rizikovkách nemají ánung).

Bod tři, pokud je to moc práce, tak Allianz Direkt je dobré, byť ne nutně optimální, řešení.

Obesílání pojišťoven je na dlouhé lokte a výsledky nebývají často uspokojivé. To už raději zkusit naťukat online pojištění, pokud ho nabízejí.

Tolik má zkušenost.
Ondrej1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod papshop 17. 9. 2009 20:33

Já sem napsal že cena závisí na MNOHA faktorech - je jich i daleko víc, než uvedl Patrik, vypsání by bylo na jednu stránku. Co se týká mě, coby makléře pracujícího i na majetkovém pojištění tak uvedu ještě jednu možná zajímavou informaci, kterou mám ověřenou -a předpokládám, že to tak bude u většiny makléřů, i když ne 100% u všech. U pojišťoven máme k dispozici nejen systém bonusů a slev za propojištěnost ale i slevy navíc, prostě takové, abychom opravdu mohli pojištění u dané pojišťovny nabídnout (a zde se snaží pojišťovny předhánět jedna před druhou) tedy mohu nabídnout i další slevu, která je VĚTŠÍ, než má k dispozici pobočka a OZ konkrétní pojišťovny. Zajímavý je poznatek klienta, který přijde s nabídkami pojišťoven, které si obešel a protože si mě chce vyzkoušet, aby mi ukázal, že nemám výhodnější cenu, tak si u mě zadá zpracování nabídky a diví se, jak to, že mám tutéž pojišťovnu ještě levnější. Věřte, nevěřte, je to skutečně tak.
A havárka se po netu sjednat nedá, i když se dá nabídka vygenerovat. Na havárku musí být u většiny pojišťoven foto a kontrola stavu auta. Tam už je likvidace dražší a sjednat na havarované auto by pak nebyl problém, proto to po netu nelze.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qazik 18. 9. 2009 18:08

tak nakonec jsem se rozhodl pro Allianz Direkt a taky jsem zjistil pomerne zajimavou vec. Mimo jine jsem zjistoval situaci v pojistovne kooperativa, kde na pobocce byli okamzite pripraveni dat ruzne promocni a jine slevy v radech desitek procent, ale presto vysledne pojisteni bylo cca o 3000 drazsi nez Allianz. Dal me tedy nepadlo, ze by nebylo od veci kontaktovat nejakeho obchodniho zastupce Allianz, jestli by nebylo mozne ziskat nejakou dalsi slevu, tak mi to pani spocitala a vyslo ji pojisteni asi o 2000 VYSSI nez to co me vypadlo z internetove kalkulacky. Coz myslim, ze je docela sympaticke, ze misto aby u Allianz ty penize cpali do provizi pojistovacich agentu tak radeji to pojisteni rovnou zlevni pro koncove zakazniky.
qazik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 9. 2009 18:20

Jo, vypadá to, že Allianz se rozhodla jít touto, domnívám se správnou, cestou. I penzijní je výhodnější přes Allianzdirect. Přes agenta je odměna jen 2 % z převedené částky, přes Internet jsou to 4 % plus první měsíční splátka :D

Jen tak dál, doufám, že se přidají další :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků