povinne + havarijni pojisteni auta. Kde je nejlepsi?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod eeta 15. 9. 2018 19:40

Jo, doufam, ze mi Yeti do duchodu vydrzi. :D
eeta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paty07 18. 9. 2018 19:48

A proto je snem každého být ve služebním poměru. Bojíš se, aby ti Yeti vydržel do důchodu.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 21. 9. 2018 18:33

Pánové díky za podnětnou diskuzi. Nechci být cimprlík, ale co ta pojistka - nevíte někdo o šikovném makléři s agenturním kuponem, nebo flotilou od 1 auta (je mi jedno co to bude, hlavně že bude)?

Pojištěné auto je už 9 let staré, ale řekl bych že hodnota je vzhledem k nájezdu 90 tis. km stále někde okolo 450 - 500 tis. Kč. Bohužel jak jsem se dozvěděl a možná již zmínil, tak většina pojišťoven nezohledňuje vůbec pojistnou hodnotu a jedou podle tabulek.

O GAP mi vůbec nejde, protože teď vzhledem k stáří nemám strach, že by to někdo ukradl. Jestli ale bude "za pár kaček", tak si ho klidně k těm sklům a asistenci (vč. alespoň 10 dní nahradního vozidla) přidám.

Jinak nebourám a snad ani nebudu, s tím že mám obavu zejména z vandalismu a toho, že někdo vůz poškodí parkováním a pak ujede. Obojí už se mi stalo, s tím že poškození na parkovišti a odjetí jednoznačně vede. Jakmile někdo při tom vezme předek vozu, tak je hned škoda přes 60-80 tis. Kč, protože se mění mmj. xenon.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ab84 21. 9. 2018 19:13

9 let staré auto za 500 tisíc!!! Tak se pochlub...
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Dr.D 25. 9. 2018 21:26

Radek.Hulan píše:Otázka averze k riziku...
HAV + GAP + skla + odcizení je tak 1% ceny vozu ročně.

Opravdu se dá pojistit auto za milion za desítku ročně? A kde?
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ab84 2. 10. 2018 14:27

300 Kč bonus za registraci přes pozvánku má teď První klubová jako akci pro nově pozvané. Není potřeba hned cokoli uzavírat, ale slouží to jako sleva (kredit) pro případnou novou pojistku. Jestli chcete zkusit aspoň kalkulaci, tak mi pošlete do SZ svoje jméno a email a mohu Vás přizvat (bonus dostanu i já).
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod lykac 29. 10. 2018 13:23

ahoj, vyuziju vlakno...
budu na konci roku kupovat do soukromeho vlastnictvi za penize, nikoliv leasing nebo jakoukoliv jinou formu, nove auto v hodnote 750000Kc, chci ho HAV i POV pojistit, na nejakem srovnavaci jsem zadal vse potrebne a vyslo mi toto: https://prnt.sc/lbs3q6
nejlepe tedy na prvni pohled CSOB premiant, ktery ma GAP a vsechno tak nejak dohromady...
ale prd tomu rozumim a nechci to studovat a ani se schazet s nejakym pojistovakem, ktery mi stejne bude cpat svuj oblibeny produkt...
je tenhle produkt a CSOB Premiant a celkove CSOB pojistovna v pohode? nebo najdu na trhu neco lepsiho za cca 10 000Kc rocne?
lykac
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JakubSev 24. 11. 2018 16:26

lykac píše:ahoj, vyuziju vlakno...
budu na konci roku kupovat do soukromeho vlastnictvi za penize, nikoliv leasing nebo jakoukoliv jinou formu, nove auto v hodnote 750000Kc, chci ho HAV i POV pojistit, na nejakem srovnavaci jsem zadal vse potrebne a vyslo mi toto: https://prnt.sc/lbs3q6
nejlepe tedy na prvni pohled CSOB premiant, ktery ma GAP a vsechno tak nejak dohromady...
ale prd tomu rozumim a nechci to studovat a ani se schazet s nejakym pojistovakem, ktery mi stejne bude cpat svuj oblibeny produkt...
je tenhle produkt a CSOB Premiant a celkove CSOB pojistovna v pohode? nebo najdu na trhu neco lepsiho za cca 10 000Kc rocne?


Čau, jsem "pojišťovák" jak ty říkáš, ale pokud chceš můžu poradit a ani se nemusíme scházet, vše se dá vyřešit na "dálku" jako u srovnávače. Sám mam Mustanga u ČSOB ve variantě premium a vše je OK jak má být. Jinak ještě můžu doporučit Allianz, záleží jaký máš roční nájezd kilometrů. Řeším také individuální slevy, které ti např.srovnávač ani nenabídne, takže jsem schopný se dostat pod tvou nabídku - kdyby si měl zájem napiš mi do zpráv a můžem to nezávisle zkusit :) J.Ševčík
JakubSev
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marrtinek477 15. 4. 2019 14:28

Trošku budu asi mimo téma, ale zkouším teď vypovědět povinné ručení a havarijko a je to teda peklo na zemi! Když jsem nedal výpověď 6 týdnů před skončením povinného, mám šanci to vypovědět ještě nějak jinak? Nebo jsem trouba (s prominutím) a musím platit další celý rok? V pojišťovně mi přirozeně řekli, že mám smůlu a musím počkat. Mám povinné i havarijko ještě ze servisu, takže samozřejmě platím kotel, protože si na tom servis dal neskutečnou marži a rád bych se toho zbavil. Dělal jsem si kalkulačku na https://www.povinne-ruceni.com/havarijn ... alkulacka/ a nejlépe mi vyšla pojišťovna Direct (mám škodu Rapid, rok 2016). Dost mě překvapila teda cena za rok, vyšlo to opravdu pěkně a dost velký rozdíl než to co platím teď - asi 5tis. Máte někdo s touto pojišťovnou zkušenost? :-l Díky a slunce na cestách.
Marrtinek477
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ROlda78 15. 4. 2019 15:04

asi budeš za troubu, viz https://www.epojisteni.cz/zruseni-povinne-ruceni/
mel jsi zrušit hned (do 2 měsíců) a uzavřít jinde,
jestli jsi to rok neřešil, asi to nebylo tak drahý! :-D
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marrtinek477 15. 4. 2019 17:17

Hm...bezva. Jako platil jsem to ročně a vzpomněl jsem si, že nějaký povinný mám, až když přišel dopis se složenkou na další rok. Klasika. :-[
Marrtinek477
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paty07 17. 4. 2019 08:57

Převod auta na někoho jiného řeší tvůj problém.
paty07
Diskutér

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků