Povinné ručení-u koho založit?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 18. 1. 2017 19:55

Mmilan4: aha a to PID v URL znamena presne co?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 18. 1. 2017 21:32

XLADI píše:Tu AXA jsem měl taky přes Epojištění, kamarád pojišťoval vloni auto, byl u pojišťovačky ve městě a po komedii že jde jinam se dostal na stejnou cenu jako já u epojištění hned. A to mu prej snížila že si ukrojila z provize, ale to jsou asi takový řeči.

Tak určitě si ukrojila z provize, jeslti jsou hodnocení podle hodnoty uzavřeného měsíčního pojištění :mrgreen:
U Allianz jsme dosáhli stejného pojištění jako nabízelo ePojištění, stačilo předhodit, proč to stejná pojiťovna má online levnější a už to šlo. Asi si řekl, že lepší málo než nic.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bond2 19. 1. 2017 07:05

Bohužel srovnávač typu http://kalkulator.tzb-info.cz/ pro pojištění vozidel jsem nenašel, vše ve stylu usetreno, cenyenergie apod. balastů - jen výběr výhodných pro prodávající.
Hrál jsem si pár dní s kalkulátorem Allianz. Nutno zadávat skutečné údaje včetně SPZ, mají to provázané na aktuální databázi. Kupodivu každý další den byla cena o nějakou tu korunu vyšší :hm ...nakonec mi zavolali a dohodli se na ceně o cca 1000,- menší než dával kalkulátor...nabídky rovnou poslali na mail :tleskani .
Pro mě tedy je telefonní operátor pojišťovny nejlepší.. Podobnou zkušenost jsem měl s ČP, ale ta taky mi zvyšovala celkovou částku o cca 150,-/rok takže odcházím...
Bond2
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 19. 1. 2017 10:48

Všechny pojišťovny bez rozdílu po roce zvyšují pojistné. Buď je člověk hloupý a přistoupí na to nebo pojištění zruší a uzavře jiné levnější. Pravděpodobně je víc těch hloupých, jinak to pojišťovny nedělají.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod 07Petr 19. 1. 2017 11:20

07Petr
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LGA 15. 2. 2017 07:01

Po roce řeším opět povinné ručení.

Výsledky šesti srovnávačů stejné.

nejlevnější Direct u všech za 3036 Kč (50/50 mil)
druhá ČSOB za 3262 Kč (44/35)
Na direct.cz vyšla cena taktéž 3036Kč

Na porovnej24.cz je sice výhodnější iAuto za 2803 Kč, ale jen 35/35.

Všechno je dražší než má předchozí pojistka, kterou mně samozřejmě po roce zdražily. (kur.y)
Naposledy upravil LGA dne 15. 2. 2017 07:12, celkově upraveno 1
LGA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod octaviampi 15. 2. 2017 07:05

Mam zkusenost, ze ve srovnavaci dostavam vyssi cenu, nez pri osobnim jednani. A nevo tam dany produkt neni vubec.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod LGA 15. 2. 2017 07:40

paty07 píše:Tak určitě si ukrojila z provize, jeslti jsou hodnocení podle hodnoty uzavřeného měsíčního pojištění :mrgreen:
U Allianz jsme dosáhli stejného pojištění jako nabízelo ePojištění, stačilo předhodit, proč to stejná pojiťovna má online levnější a už to šlo. Asi si řekl, že lepší málo než nic.

Jsem si vyfotil srovnání a půjdu se projít po městě, kde co vyhandluju.
LGA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 2. 2017 07:47

octaviampi píše:Mam zkusenost, ze ve srovnavaci dostavam vyssi cenu, nez pri osobnim jednani. A nevo tam dany produkt neni vubec.

Bohužel "nemocí" všech srovnávačů je, že nemají šanci postihnout kompletní nabídku na trhu.

Rozdělil bych je na 2 části:
1) ty horší - uvádějí jen produkty, které samy mohou sjednat, tedy živí se následným prodejem. Ty vynechají produkty firem, se kterými nemají smlouvu, nebo které prodávají výhradě přes svoji vlastní distribuční síť - to byl v minulosti případ pojišťovny Direct (před "restartem"), která ve srovnávačích chyběla, protože neuzavírala smlouvy s externími sítěmi
2) ty lepší - uvádějí všechny produkty, ke kterým seženou informace i když je nejsou schopny všechny nabídnout. Zde chybí jen ty produkty, ke kterým se jim nepodařilo dohledat informace.

V obou případech se pak najdou různé chyby, kterým se zkrátka nelze vyhnout. Dalším kamenem úrazu jsou všemožné přirážky a slevy, které se do vyhledávacího kritéria obtížně začleňují.

Srovnávače nejsou úplně špatná věc, ale vždy se vyplatí si to pak ještě osobně ověřit, protože právě se může stát, že obchodník nabídne ještě nějakou slevu.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 15. 2. 2017 08:03

Tak napr. lekari maji u Uniqy 30% slevu, to je na jednoduche zatrzitko. Proc neni na internetu mozne at u nich nebo pres srovnavac vybrat vsechny varianty spoluucasti? Protoze jsou zatim srovnavace primitivni a fakticky nepouzitelne. Pritom je to trivialni vypocet ceny
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Taki 21. 2. 2017 08:43

Loni jsem stihl založit POV u Wue asi 2 měsíce před sežráním All za auto 1,5 diesel 81 kW (35/35) v ceně 1.740. Teď mi přišel dopis od All, kterým mi to navyšují na 2.080 (krásných +20%). Zkusil jsem 3 srovnávače: e-p, klik-p a srovnator. U toho klik-p mi vyběhla prvotní nabídka 1.650 (axa 35/35), což mi bylo jasný, že to nakonec bude víc. U obou zbylých srovnávačů vycházela taky nejlevněji axa 35/35, ale už to bylo o dost více (kolem 1.900 a 2.000). Jen z toho kliku mi následně zavolali a nabídli definit. axa 35/35 za 1.725 a 1.800 za 70/70. Tak jsem si dal raději ty vyšší limity a sepsal to s ním po telefonu.
Nedávám to sem jako reklamu na srovnávače či pojišťovny, ale jako radu, abyste zkusili více nabídek. Trochu se divím, že u stejného produktu mohou nabídnout různé srovnávače takto rozdílnou cenu. Ještě loni mi přišlo, že se to +- shodovalo...
Edit
Tak mi nakonec volali i z toho e-p a nabídli za axa 70/70 1.890.
Když jsem to přepočítal, ten kllik-p je oficiální nabídka axa - 10% a e-p oficiální nabídka axa - 5% (stejné, jakoby měl člověk u axy již nějakou smlouvu a sjednával si to sám přes axu po netu).
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 12. 3. 2017 22:19

Nazdar, běž s tou reklamou do hajzlu.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod ab84 16. 5. 2017 10:46

Moje aktuální zkušenost - 2 vozy, každoroční výpověď a znovuuzavření pojistky přes srovnávač. Dříve vždy nejlevnější epojisteni, letos vychází lépe top-pojisteni (epoj za 2300 Kč, top-poj za 1970). A vzhledem k tomu, že jsem posílal výpověď, tak mi volali přímo z pojišťovny a nabídli uzavřít napřímo s nimi za 1700. Všechno je to povinné ručení u ČSOB, na oktávku ,1896 ccm, 66 kw.
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mimous 6. 6. 2017 20:30

Ahoj,
jelikož jsem ještě nikdy nevlastnil auto, čeká mě při jeho nákupu asi dost solidní pálka za pov/hav.

Zjistil jsem, že se musejí pojišťovat i přívěsné vozíky (za dost nízké částky)
Je možné, mít na sebe napsaný jen vozík a tím sbírat bonusy, dokud si nepůjdu koupit auto?
Resp. započítají mi při pojištění auta ty měsíce bezškodního průběhu, kdy jsem na sebe měl napsaný jen ten vozík?
mimous
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joudaj 6. 6. 2017 21:29

Zapocitaji.
joudaj
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků