Povinné ručení - výpovědní lhůta

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod NIXON 24. 4. 2012 20:11

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat.

Jestli se nemýlím tak vypovědět povinné ručení u dané pojišťovny mohu nejpozději 3 měsíců před vypršení smlouvy.

Když jsem já hlupák tuto lhůtu propásl, tak asi musím u nich zůstat na další rok, ALE napadla mě spásná myšlenka. Když jim prostě nezaplatím, tak pojištovna sama se mnou rozváže "smlouvu" a uvolníme a já si podepíšu s někým jiným.

Je to tak? Má s tím někdo zkušenosti a mlže mi tento postup potvrdit?

Děkuji chytré hlavičky 8-P
Intel 4790K;GELID Tranquillo Rev.3;3x AC F12 PWN;ASUS GTX 970 MB: MSI Z97 Gaming 3;CM Silencio 550 LCD: ASUS 27";CORSAIR vengeance 2x4 GB 2133 Mhz;Corsair CX750 750W;2x SEAGGATE 1TB;1x SSD Kingstone HyperX 3K 120 Gb;Windows 7 Profesional 64 legální
NIXON
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 4. 2012 20:35

Tohle rozhodne nedoporucuji. Na pojistce akorat zacne nabihat dluh a pojistovna ji muze nechat bezet v podstate libovolne dlouho, nez se rozhodne ji zrusit. A postvat si na sebe exekutora, nechat si dat zaznam do Registru (a zkomplikovat si napr. pozdejsi prideleni hypoteky) a pripravit se o bonus (narok na priznani bezeskodniho prubehu zanika pri zruseni pro neplaceni) kvuli par stovkam? To je lepsi at znacky do depozita% a opet si je vyzvednout.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 24. 4. 2012 20:41

Mrkni se do pojistných podmínek, většinou tam tohle řeší. Ale pokud vím, tak nikde to nefunguje tak, že by se pojištění samo od sebe zrušilo k prvnímu dni co ho nemáš zaplacené. Pokud se zruší, tak po nějaké době a to už tam bude dluh + nejspíš penále.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 24. 4. 2012 21:39

Jak bylo napsano, dej si znacky do depozitu, bez zrusit tu smlouvu a potom si je zase ten den klidne vyzvedni.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NIXON 24. 4. 2012 21:54

DÍKY KLUCI.
Trochu jsem brouzdal na netu a došel jsem na radu:

Poslat na pojišťovnu ukončení smlouvy z důvodů prodeje pojištěného voZidla.

To by mohlo fungovat ne?
Intel 4790K;GELID Tranquillo Rev.3;3x AC F12 PWN;ASUS GTX 970 MB: MSI Z97 Gaming 3;CM Silencio 550 LCD: ASUS 27";CORSAIR vengeance 2x4 GB 2133 Mhz;Corsair CX750 750W;2x SEAGGATE 1TB;1x SSD Kingstone HyperX 3K 120 Gb;Windows 7 Profesional 64 legální
NIXON
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kamey 25. 4. 2012 06:38

Skvělé rady ;)



Takže - výpovědní lhůta se musí podat nejpozději 6 týdnů před výročím = 1,5 měsíce, ne 3.

Fiktivní prodej vozidla je tak ohraný, že si již většina pojišťoven ověřuje v registru vozidel, zda skutečně došlo k převodu vozidla. Takže pokud chceš nakonec platit 2 pojistky, směle do toho.....

Jediná možnost je depozit.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 25. 4. 2012 07:27

Mně se hrozně líbí, jak někteří jedinci kvičí, že je pojišťovna ojebala, když dostanou za bouračku se svým vytuněným Golfem 1. generace menší plnění, než si představují... Ale když sami hodlají vyjebat s pojišťovnou, tak je to podle nich normálka...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spokojenaslepice 25. 4. 2012 08:35

Někteří? Vždyť je to pro zástupce českého, zvláště pak prostého lidu typické.
spokojenaslepice
Návštěvník

Odeslat příspěvekod NIXON 25. 4. 2012 09:04

Promiň Tome, ale nevidím důvod proč si dávat nějaké lhůty na odstoupení v povinném ručení apod. Je to jenom to, jak z lidí o rok déle ždímat prachy. Tak tady nemoralizuj a nedělej z pojišťoven chudinky. U většiny případů se kroutí a nechtějí nic platit. Podívej se na nějaké černé ovce, občanské judo, přečti si o tom něco.

Je to přirozená obrana....
Intel 4790K;GELID Tranquillo Rev.3;3x AC F12 PWN;ASUS GTX 970 MB: MSI Z97 Gaming 3;CM Silencio 550 LCD: ASUS 27";CORSAIR vengeance 2x4 GB 2133 Mhz;Corsair CX750 750W;2x SEAGGATE 1TB;1x SSD Kingstone HyperX 3K 120 Gb;Windows 7 Profesional 64 legální
NIXON
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kamey 25. 4. 2012 09:16

Vždyť ti nikdo neříká, že je nemáš ojebat. Udělej, co uznáš za vhodné, ale potom tu nebreč, že ta zlá pojišťovna ti na to přišla a stojí tě to víc, než to udělat podle VPP. Když chceš někoho ojebávat, tak musíš nejdřív vědět, jak na to.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 25. 4. 2012 09:19

NIXON: pojišťovna ten důvod vidí a uzavřením pojistky jsi s jejich podmínkami souhlasil. Takže brečíš pěkně, ale na špatném hrobě.

Pokud jsi prošvihl lhůtu 6 týdnů před výročím, tak uzavři novou pojistku, sundej z auta RZ, dojeď na úřad, dej RZ za kilo do depozitu. Pak si dej kafe, ofoť si TP se záznamem. Pak se vrať k okýnku, s novou pojistkou vyzvedni RZ z depozitu a jeď domů. Pojišťvně pak pošli kopii TP s depozitem a oni zruší k tomu dni smlouvu.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 25. 4. 2012 09:24

To NIXON: To je takovej problém si tu lhůtu 6 týdnů pohlídat? Když už ne na PC nebo na PDA, tak si napsat červeným fixem do kalendáře "VYPOVĚDĚT POV"? A když už se ti nelíbí lhůty na odstoupení - líbilo by se ti, kdyby pojišťovna neměla lhůtu na vyplacení náhrady škody a dostal jsi to třeba za rok po havárii?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NIXON 25. 4. 2012 09:25

Díky moc za podrobný návod :)

Nakonec stejně u té, které jsme (Slavia), tak to má asi na motorky stejně nejlevnější, tak u ní zůstanem.

-- 25. 4. 2012 10:26 --

Tom: Měla to pod patronátem sestra... Nech něch na ženský :D
Intel 4790K;GELID Tranquillo Rev.3;3x AC F12 PWN;ASUS GTX 970 MB: MSI Z97 Gaming 3;CM Silencio 550 LCD: ASUS 27";CORSAIR vengeance 2x4 GB 2133 Mhz;Corsair CX750 750W;2x SEAGGATE 1TB;1x SSD Kingstone HyperX 3K 120 Gb;Windows 7 Profesional 64 legální
NIXON
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 25. 4. 2012 09:27

Tak si hlavně drž palce, ať někomu nezpůsobíš škodu... Protože zrovna u téhle pojišťovny je velmi pravděpodobné, že tě navštíví ukrajinští právníci poškozeného ;-) .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom brava 25. 4. 2012 10:48

kamey píše:.......
..............Fiktivní prodej vozidla je tak ohraný, že si již většina pojišťoven ověřuje v registru vozidel, zda skutečně došlo k převodu vozidla. ................


...to je fáma.
Podle zákonů ČR přechází vlastnictví vozidla kupní smlouvou (dokládá se k výpovědi), zápis v reg. vozidel je úřední záznam pro vlastnictví vozu nepodstatný. Pojišťovny můžou ověřovat houby v registru...
(Od člověka z oboru pojišťovnictví nechápu takové základní neznalosti. )
tom brava
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků