Povinné ručení - výpovědní lhůta

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mikicz 26. 6. 2012 08:30

S474N: ni jako nápad to není špatný, zkus to napsat Kradouskovi :D
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jamie.olivier 26. 6. 2012 08:55

Ano, nevím přesně taxonomicky, zda li jde o rejstřík řidičů, spíš ten rejstřík motorových vozidel.
Spíš by mě zajímalo jestli někdo má zkušenosti jak to řešit.
Vyměnil jsem si s pojištovnou nějaké dopisy, telefonáty. Můžu sem klidně hodit nascanovaný dopis od pojištovny. A skutečnost je taková, že po mě pojištovna ted vymáhá cca 10tis.
Svou argumentaci jsem vedl v duchu už zde zmíněného. že mám pravou kupní smlouvu (se svým bratrem) ověřitelné podpisy, jeho svědectví, a že tím došlo ke změně majitele, a že pojistka byla platně zrušena, jak od nich ČP mám doklad. Že pokud dál došlo opět ke změně vlastnictví, nebo novému prodeji, nebo odstoupení od kupní smlouvy - cokoli - že je to moje privátní věc, která už s nimi nemá nic společného.
A oni že ne, blabla, že se v rejstříku majitel nezměnil a oni to musí ověřovat, a tudíž zrušení bylo neplatné. čili mi běžela smlouva dál půl roku, a minulý týden mi napsali dopis, že byla zrušena pro neplacení, a at uhradím dlužnou částku.
Pořád si trvám na svém, že zrušení bylo platné - že mají kopii kupní smlouvy a že vše je pravé a ověřitelné a že návazné aktivity (přepis majitele v rejistříku) nemají napsané v podmínkách, ani v zákoně, a že je to jejich výklad, který mě nezajímá.
Oni se nedají, a pořád opakují svoje dokola, blabla. A ještě v tom dopise o uhrazení píšou a rozhodčím řízení!!!! proto se ptám, jestli má někdo podobnou zkušenost a zda li došel nějakému řešení, bez toho, aby těm zlodějům podle jejich extensivního právního výkladu platil peníze navíc?
jamie.olivier
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod khonsun 26. 6. 2012 09:22

Drzim palce, fandim. Pokud pravne neni zakotveno /napr. ve smlouve/nic o prepisu v registru, argumentoval bych obdobne. Vlastnictvi veci movitych lze nabyt ruznym zpusobem; napr. kupni smlouvou. Ta je platna v okamziku, kdy se na jejim obsahu ucastnici /strany dohodnou/. Zadny registr, co vim, takto nabyte vlastnictvi veci movitych nepodminuje. Majitelem auta jsem v momente, kdy jej koupim a ne az jej zaregistruji; to by do te doby patrilo komu? Obdobne lze nabyt vlastnictvi napr. aukci; majitelem se stava v okamziku priklepu. Dedictvi....... Dalsi nelogicnost uvadeneho vztahu majitel-registr je ta, ze vetsina soukrom. vozidel /teda asi vetsina/ ma vice majitelu. Ti nejsou v registru uvadeni.........Cili jedna se o registr veci, podle zcela jineho pravniho predpisu, nikoliv majitelu.
Nenech to prosim usnout a dej vedet.
Za 21 let mi bude 100.
khonsun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 26. 6. 2012 09:39

to je tak když někdo musí za každou cenu šetřit. Nejdřív ušetřil kilo za depozit a teď šetří za konzultaci s právníkem. Oboje může mít drahé následky... Opravdu čekáš že se tě tu někdo ujme, sepíše ti co máš napsat a vyřeší ti to?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kitrab 26. 6. 2012 14:24

mikicz: máš pravdu, daní se pouze kladný výsledek prodeje měl jsem špatné info.

jsou dány podmínky pojistky a zase se najde 359 vychcanců co stráví měsíce hloubání jen aby systém ojebaly. nechápu nabídka --> podmínky --> výběr produktu. pokud vybere někdo špatně byla to jeho volba.
kitrab
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 26. 6. 2012 14:32

kitrab: a opravdu si myslis, ze ojebavaji vyhradne zeny?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mobilman 26. 6. 2012 16:40

Moje zkušenost přímo nesouvisí s výpovědí POV ale obecne lze říci pokud jim tvoje argumenty pošle na svém hlavičkovém papíře s razítkem advokátní kancelář je tady 50% úspěšnost že ustoupí od vymáhání - takový dopis ti kdejaký advokát napíše za pár korun, mrkni ve svém okolí a zkus je telefonicky oslovit oč jde a myslím že za pár korun pořídíš.
Jak jsem zjistil u různých produktů (nejen pojištění) moho firem má nepsané pravidlo na první pokus jakoukoli reklamaci produktu či služeb zamítnout a na druhý pokus už pak uznat (je to levárna ale sám jsem se s tím v jedné firmě taky setkal).

V mém případě mi pojišťovna neoprávněně krátila náhradu poplatků za zapůjčené vozidlo během opravy. Byl jsem poškožený a ČP mi měla uhradit vozidlo po celou dobu opravy, která trvala v autorizovaném servisu 1,5 měsíce. Pojišťovna mi uhradila jen 1 měsíc, o zbytek jsem se tedy přes advokáta soudil a ve finále mi to tedy doplatili + nemalé náklady na právní zastoupení. Měl jsem půjčené auto ve stejné kategorii co mi klient pojišťovny při nehodě značně poškodil a cena půjčovného bylacca. 2500 Kč/den :) Na infolince mi zapůjčení nenabídli, půjčovnu nedoporučili, takže jsem vybral dle svého vlastního uvážení :)
mobilman
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kitrab 26. 6. 2012 19:29

S474N: jsem někde specifikoval ? :) já myslím, že ne, platilo obecně o PR.
pozn. v textu mám "dáNy" :) špatně čteš.
kitrab
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 26. 6. 2012 19:58

kitrab: no tak pokud ojebaly, tak snad zeny, ne?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kitrab 26. 6. 2012 20:28

:tleskani naprostý souhlas.
kitrab
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 26. 6. 2012 20:32

kitrab: copak, uz sis to uvedomil? :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kitrab 27. 6. 2012 07:22

jasně jsme se na to díval jako na pojistku :) příště vyberu UNISEX termín :)
kitrab
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 27. 6. 2012 07:57

Ne, priste staci psat normalne podle pravopisu :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jamie.olivier 29. 9. 2012 12:07

Vývoj události je takový, že jsem ČP zaplatil do deadlinu tu jejich vymáhanou částku, protože hrozili, že to budou vymáhat exekutorem.

Teď ji hodlám od nich vymáhat zpět, má tu někdo zkušenost s rozhodčím řízení a řešením sporům s pojištovnami?
V tom jejich seznamu rozhodců popsaných ve všeobecných podmínkách, jsou tam nějací lidé, co rozhodují podle zákona, nebo jsou to skutečně ***** placení pojištovnou?
Pokud by to byl ten druhý případ, tak bych se samozřejmě do toho nepouštěl a nevymáhal zpět.

Prošel si už někdo rozhodčím řízením? Má zkušenost zaplacení ***** vs nezávislý rozhodující s právním vzděláním??
jamie.olivier
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 29. 9. 2012 12:31

jamie.olivier: a v cem byl u exekutora problem? Dali by to na soud, ten by vydal platebni prikaz a ty by ses odvolal.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků