Pojištění domácnosti

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tom82 4. 3. 2013 10:37

Měl bych dotaz k pojištění domácnosti. Díval jsem se na rizika, které kryje a nezdá se mi to moc výhodné. Máme byt ve 3. patře ze 4. Máme 110 m2 a v bytě 2 větší psy. Asi se k nám nikdo nevloupe, přírodní katastrofy bych pominul, vandalismus ve 3. patře...nevím. Pak už jen voda a oheň. Ale zase si říkám, že když mi praskne voda v bytě, tak vyměním plovoučku z pojistky za 20 tis. a budu muset platit malování, nábytek, obrazy, podlahu... lidem v bytě pod náma a to ze svého. Pojištění domácnosti na 500tis. by nás stálo 1500 za tok. Otázka zní, jestli není lepší pojištění odpovědnosti za škodu za nějakých 500 za rok. Pokryje takové pojištění třeba vytopení sousedů? Je nějaké, které byste doporučili, aby se vztahovalo na 2 psy, mně, ženu a dítě (nejlépe evropa). Díky moc za názory
Tom82
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 4. 3. 2013 10:49

No pojisteni odpovednosti se vztahuje na pripad, kdy "omylem" nechas pustenou vodu v koupelne, ta pretece a vyplavi sousedy. Na prasklou hadici od pracky uz nikoliv. :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tom82 4. 3. 2013 11:08

Na to se nevztahuje ale ani pojištění domácnosti, ne? Navíc pračku v bytě nenáme :-) Máme prádelnu v přízemí domu... Je tedy nějaké pojištění, které by mi pokrylo případné škody na okolních bytech způsobené některým členem domácnosti?
Tom82
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fantucci 4. 3. 2013 14:01

S474N píše:No pojisteni odpovednosti se vztahuje na pripad, kdy "omylem" nechas pustenou vodu v koupelne, ta pretece a vyplavi sousedy. Na prasklou hadici od pracky uz nikoliv. :wink:

záleží na pojišťovně...
některé pojišťovny v rámci odpovědnosti z obč. života zahrnují i odpovědnost z titulu provozu domácnosti

-- 4. 3. 2013 14:03 --

Tom82 píše:...Je tedy nějaké pojištění, které by mi pokrylo případné škody na okolních bytech způsobené některým členem domácnosti?


ano, je. Pojištění odpovědnosti za škodu
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Joezbrna 4. 3. 2013 14:18

Pojištění majetku (domácnosti) a pojištění odpovědnosti z principu kryjí úplně jiné případy (pojistná rizika).
U pojištění majektu se zajišťuješ proti škodám na svém majetku, např. ten vandalismus, neznámý pachatel ti o půlnoci hodí šutr do okna.
U pojištění odpovědnosti se zajišťuješ proti škodám, které způsobíš. A je na definici (smluvních podmínkách), které škody to pojištění odpovědnosti kryje. Zde se vyplatí pojistné podmínky pozorně číst a srovnávat mezi pojišťovnami, a hlavně - ujasnit si, co Ty bys mohl komu způsobit.
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fantucci 4. 3. 2013 14:29

a některé pojišťovny umí v rámci odpovědnosti krýt i psy. např. když někoho pokoušou
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod alexpraha 4. 3. 2013 17:44

Většina pojišťoven spojuje pojištění domácnosti a odpovědnosti z občanského života dohromady. Odpovědnost obvykle stojí kolem 400 Kč (1M na věci, 500k na zdraví, 250k na následnou finanční škodu). Nevím že by někdo pojistil jen odpovědnost z občanského života. Mám u Allianz kompletní a drahou pojistku a tu mám na byt kde jsou lidi a na ostatní nemovitosti nemám pojištění nebo nějakou obskurdní pojišťovnu.
V Praze je nesmírně drahé právě vandalismus a krádež, cca 5x draží než např. vesnice.
Je dobré se pojistit buď dobře a kompletně, nebo vůbec. Vůbec když škody budou malé.
Ale dost mne štve,jak na televizi někomu vyhoří barák, a on tma brečí že nemá dům pojištěný a že je bez peněz, pak se dělá sbírka. Když nemám nic tak si alespoň ten barák pojistím na požár, což je stále nejčastější škoda.
Pes - škody způsobené psem jsou často v té odpovědnosti. To se musí pročíst. nebo ČPP má pojištění veterináře pro psa a za 120 kč jsou tam škody způsobené psem. Jedním :-)
alexpraha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JarPec 4. 3. 2013 23:00

My jsme si s manželkou dlouho nemohli vybrat. To běhání po institucích mě unavuje a poradce mě odkázal na Slavii. Online a všechno proběhlo rychle. Taky hrála samozřejmě velkou roli nízká cena.
JarPec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Thom 5. 3. 2013 13:08

Každá pojišťovna je dobrá, pokud neplní.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 5. 3. 2013 13:20

alexpraha píše:Nevím že by někdo pojistil jen odpovědnost z občanského života.

Ale ano...
https://online.ceskapojistovna.cz/pojis ... osti?vstup
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joezbrna 5. 3. 2013 13:38

Pojišťovny to samozřejmě rozlišují, protože jde o principiálně rozdílné věci. Že to často nabízejí v různých balíčcích, nebo odpovědnost jako "připojištění" je jen obchodní taktika (je výhodnější, když to lidi takhle vnímají).
Třeba já nemám žádné pojištění majetku, ale pojištění odpovědnosti vůči zaměstnavateli (HVP) i pojištění odpovědnosti v občanském životě (Allianz). Souvisí to s tím, že nemám nic moc drahého (domy jsou pojištěny prostřednictvím družstva resp. SVJ), ale v práci i v soukromém životě mohu snadno způsobit velkou škodu a zadlužit tak rodinu na zbytek života...
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marčus987 5. 3. 2013 18:12

Já mám už několik let pojištěnej barák u slávky a nikdy jsem s nimi neměl problém.
Marčus987
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Thom 5. 3. 2013 18:23

Museli plnit?
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 6. 3. 2013 07:08

Asi tak, to je jako mit Acer a rikat, jak jsem spokojenej. Jenze to clovek posuzuje v dobe, kdy se nic nedeje. Az mu potom notes odejde a bude ho mit 3 tydny v servise, tak se vzdycky s NBD (next business day) hlasite smeju.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrCB 29. 4. 2013 15:20

Zdravím,

nechci zakládat zase novej thread a sem se můj dotaz asi hodí nejvíc. Stěhujeme se do podnájmu do družstevního bytu a řešíme pojištění. Jistota je jistota a neradi bysme pak případně litovali, že jsme se nepojistili :-) Mám ale dva dotazy, u kterejch si nejsem úplně jistej ..

1) Můžu já jako podnájemník (družstevního bytu - tedy ne můj vlastní - a nejsem ani řekněme nájemík přímo od družstva) sám uzavřít pojistku na byt ... a nebo pojistku může uzavřít s pojišťovnou jen "majitel" bytu (ať už družstvo nebo nájemník družstva). Snad jsem to popsal jasně ...

2) Rozlišuje se pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti. My bysme se chtěli pojistit hlavně pro případ požáru (ať už ohněm třeba od sporáku, svíčky nebo jinýho otevřenýho ohně) a vytopení (například klasika prasklá hadice od pračky, nezavřenej kohout apod.). Dost se mi do toho ale míchá pojištění odpovědnosti a jsem z toho vcelku jelen :-D Rád bych měl pojištěnej byt, kterej budeme mít pronajatej a i to, kdybych řekněme vytopil sousedy nebo kdyby u nás hořelo a hasiči přijeli hasit, tak tam předpokládám vznikne podobný poškození vytopením (otázka, jestli se na tohle vztahuje právě takový pojištění).

Předem díky za rady ... třeba už někdo taky řešil (myslim, že první nejsem) :-)

P.
PetrCB
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků