Pojištění domácnosti

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tom82 4. 3. 2013 11:37

Měl bych dotaz k pojištění domácnosti. Díval jsem se na rizika, které kryje a nezdá se mi to moc výhodné. Máme byt ve 3. patře ze 4. Máme 110 m2 a v bytě 2 větší psy. Asi se k nám nikdo nevloupe, přírodní katastrofy bych pominul, vandalismus ve 3. patře...nevím. Pak už jen voda a oheň. Ale zase si říkám, že když mi praskne voda v bytě, tak vyměním plovoučku z pojistky za 20 tis. a budu muset platit malování, nábytek, obrazy, podlahu... lidem v bytě pod náma a to ze svého. Pojištění domácnosti na 500tis. by nás stálo 1500 za tok. Otázka zní, jestli není lepší pojištění odpovědnosti za škodu za nějakých 500 za rok. Pokryje takové pojištění třeba vytopení sousedů? Je nějaké, které byste doporučili, aby se vztahovalo na 2 psy, mně, ženu a dítě (nejlépe evropa). Díky moc za názory
Tom82
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 4. 3. 2013 11:49

No pojisteni odpovednosti se vztahuje na pripad, kdy "omylem" nechas pustenou vodu v koupelne, ta pretece a vyplavi sousedy. Na prasklou hadici od pracky uz nikoliv. :wink:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Tom82 4. 3. 2013 12:08

Na to se nevztahuje ale ani pojištění domácnosti, ne? Navíc pračku v bytě nenáme :-) Máme prádelnu v přízemí domu... Je tedy nějaké pojištění, které by mi pokrylo případné škody na okolních bytech způsobené některým členem domácnosti?
Tom82
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fantucci 4. 3. 2013 15:01

S474N píše:No pojisteni odpovednosti se vztahuje na pripad, kdy "omylem" nechas pustenou vodu v koupelne, ta pretece a vyplavi sousedy. Na prasklou hadici od pracky uz nikoliv. :wink:

záleží na pojišťovně...
některé pojišťovny v rámci odpovědnosti z obč. života zahrnují i odpovědnost z titulu provozu domácnosti

-- 4. 3. 2013 14:03 --

Tom82 píše:...Je tedy nějaké pojištění, které by mi pokrylo případné škody na okolních bytech způsobené některým členem domácnosti?

ano, je. Pojištění odpovědnosti za škodu
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Joezbrna 4. 3. 2013 15:18

Pojištění majetku (domácnosti) a pojištění odpovědnosti z principu kryjí úplně jiné případy (pojistná rizika).
U pojištění majektu se zajišťuješ proti škodám na svém majetku, např. ten vandalismus, neznámý pachatel ti o půlnoci hodí šutr do okna.
U pojištění odpovědnosti se zajišťuješ proti škodám, které způsobíš. A je na definici (smluvních podmínkách), které škody to pojištění odpovědnosti kryje. Zde se vyplatí pojistné podmínky pozorně číst a srovnávat mezi pojišťovnami, a hlavně - ujasnit si, co Ty bys mohl komu způsobit.
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 4. 3. 2013 15:29

a některé pojišťovny umí v rámci odpovědnosti krýt i psy. např. když někoho pokoušou
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod alexpraha 4. 3. 2013 18:44

Většina pojišťoven spojuje pojištění domácnosti a odpovědnosti z občanského života dohromady. Odpovědnost obvykle stojí kolem 400 Kč (1M na věci, 500k na zdraví, 250k na následnou finanční škodu). Nevím že by někdo pojistil jen odpovědnost z občanského života. Mám u Allianz kompletní a drahou pojistku a tu mám na byt kde jsou lidi a na ostatní nemovitosti nemám pojištění nebo nějakou obskurdní pojišťovnu.
V Praze je nesmírně drahé právě vandalismus a krádež, cca 5x draží než např. vesnice.
Je dobré se pojistit buď dobře a kompletně, nebo vůbec. Vůbec když škody budou malé.
Ale dost mne štve,jak na televizi někomu vyhoří barák, a on tma brečí že nemá dům pojištěný a že je bez peněz, pak se dělá sbírka. Když nemám nic tak si alespoň ten barák pojistím na požár, což je stále nejčastější škoda.
Pes - škody způsobené psem jsou často v té odpovědnosti. To se musí pročíst. nebo ČPP má pojištění veterináře pro psa a za 120 kč jsou tam škody způsobené psem. Jedním :-)
alexpraha
Diskutér

Odeslat příspěvekod JarPec 5. 3. 2013 00:00

My jsme si s manželkou dlouho nemohli vybrat. To běhání po institucích mě unavuje a poradce mě odkázal na Slavii. Online a všechno proběhlo rychle. Taky hrála samozřejmě velkou roli nízká cena.
JarPec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Thom 5. 3. 2013 14:08

Každá pojišťovna je dobrá, pokud neplní.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 5. 3. 2013 14:20

alexpraha píše:Nevím že by někdo pojistil jen odpovědnost z občanského života.

Ale ano...
https://online.ceskapojistovna.cz/pojis ... osti?vstup
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Joezbrna 5. 3. 2013 14:38

Pojišťovny to samozřejmě rozlišují, protože jde o principiálně rozdílné věci. Že to často nabízejí v různých balíčcích, nebo odpovědnost jako "připojištění" je jen obchodní taktika (je výhodnější, když to lidi takhle vnímají).
Třeba já nemám žádné pojištění majetku, ale pojištění odpovědnosti vůči zaměstnavateli (HVP) i pojištění odpovědnosti v občanském životě (Allianz). Souvisí to s tím, že nemám nic moc drahého (domy jsou pojištěny prostřednictvím družstva resp. SVJ), ale v práci i v soukromém životě mohu snadno způsobit velkou škodu a zadlužit tak rodinu na zbytek života...
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod Marčus987 5. 3. 2013 19:12

Já mám už několik let pojištěnej barák u slávky a nikdy jsem s nimi neměl problém.
Marčus987
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Thom 5. 3. 2013 19:23

Museli plnit?
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 6. 3. 2013 08:08

Asi tak, to je jako mit Acer a rikat, jak jsem spokojenej. Jenze to clovek posuzuje v dobe, kdy se nic nedeje. Az mu potom notes odejde a bude ho mit 3 tydny v servise, tak se vzdycky s NBD (next business day) hlasite smeju.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod PetrCB 29. 4. 2013 16:20

Zdravím,

nechci zakládat zase novej thread a sem se můj dotaz asi hodí nejvíc. Stěhujeme se do podnájmu do družstevního bytu a řešíme pojištění. Jistota je jistota a neradi bysme pak případně litovali, že jsme se nepojistili :-) Mám ale dva dotazy, u kterejch si nejsem úplně jistej ..

1) Můžu já jako podnájemník (družstevního bytu - tedy ne můj vlastní - a nejsem ani řekněme nájemík přímo od družstva) sám uzavřít pojistku na byt ... a nebo pojistku může uzavřít s pojišťovnou jen "majitel" bytu (ať už družstvo nebo nájemník družstva). Snad jsem to popsal jasně ...

2) Rozlišuje se pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti. My bysme se chtěli pojistit hlavně pro případ požáru (ať už ohněm třeba od sporáku, svíčky nebo jinýho otevřenýho ohně) a vytopení (například klasika prasklá hadice od pračky, nezavřenej kohout apod.). Dost se mi do toho ale míchá pojištění odpovědnosti a jsem z toho vcelku jelen :-D Rád bych měl pojištěnej byt, kterej budeme mít pronajatej a i to, kdybych řekněme vytopil sousedy nebo kdyby u nás hořelo a hasiči přijeli hasit, tak tam předpokládám vznikne podobný poškození vytopením (otázka, jestli se na tohle vztahuje právě takový pojištění).

Předem díky za rady ... třeba už někdo taky řešil (myslim, že první nejsem) :-)

P.
PetrCB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Joezbrna 29. 4. 2013 16:30

Jestli si chceš pojistit svoje vlastní věci uvnitř bytu (třeba jízdní kolo), jde o pojištění domácnosti.

Jestli chceš pojistit případ, kdy vlastní neopatrností způsobíš požár nebo třeba vytopíš pět pater pod sebou, jde o pojištění odpovědnosti.

Nemovitost nevlastníš, tudíž nepojišťuješ. Její ztráta Tě nebolí (bolí Tě odpovědnost za Tebou způsobenou škodu).

Aby měl svůj byt či dům pojištěný proti náhodné události (požár bez zjištěného viníka, krupobití, povodeň), to je starost majitele (fyzické osoby, družstva, SVJ).
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod PetrCB 4. 5. 2013 23:02

Tak jsem se při troše času zase vrátil k hledání ... a narazil na jeden "problém". Ano, v případě vytopení sousedů by se jednalo o pojištění odpovědnosti, ale to už nekryje poškození pronajatého bytu ... alespoň tohle má na svém webu Allianz u pojištění odpovědnosti.

Zahrnuje pojištění odpovědnosti i škodu způsobenou v pronajatém bytě?

Nezahrnuje. Podnájemník si musí sjednat pojištění své odpovědnosti sám. Toto pojištění se však vztahuje pouze na škodu, kterou způsobí on mimo obývanou domácnost (například vytopí sousedy.....).

V tom případě by se opravdu plnilo například při vytopení sousedů, ale už by se nekrylo poškození podlahy v pronajetém bytě - i když bych škodu způsobil třetí osobě (v mém případě majiteli bytu, od kterého ho mám pronajatý - resp. bytovému družstvu, kterého je vlastník členem). Domácnost ale obývám, tudíž podle vyjídření Allianz se pojištění odpovědnosti na tuhle škodu nevztahuje - předpokládám, že to budou mít pojišťovny nastavený stejně. Stejně tak v případě požáru - škoda by samozřejmě vznikla i na bytech dole (hašení a následné vytopení) a i nahoře (ať už kouř nebo přeskočení ohně a hašení), ale na samotný byt se nejspíš pojištění také nevztahuje.

Já bych potřeboval poradit, jak tohle vyřešit - přeci jen existuje malá šance, že se něco stát může a tohle pojištění beru jako dobrou investici v případě problému - ta cena za rok zase neni nijak závratná (základní odpovědnost v rozsahu 500000-750000 vyjde cca na 550/rok). Ještě bych ale potřeboval doplnit tu odpovědnost i za ten pronajatej byt :-) Ideálně u jedný pojišťovny, jelikož se na obě pojištění naráz vztahujou zajímavý slevy skoro u všech pojišťoven.

Může někdo prosím doporučit něco konkrétného (předpokládám, že podobnou pojistku tu bude mít vícero lidí).

Předem díky za rady ...

P.
PetrCB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audiobullys 5. 6. 2013 00:38

allianz pojisteni odpovednosti tarif exkluziv a k nemu pripojisteni exkluziv 1-4 dle plneni , skody na pronajatych nemovitostech 1 , 2 , 5 a 5 milionu kc
var. 4 ma limit plneni 20 milionu na skody celkem.
jinak bez toho pripojisteni jste samozrejme nechranen. sice pronajimatel muze mit pro svoji potrebu pojistku a pojistovna mu ji proplati ,ale po vas bude zadat zaplaceni tech skod co za vasi vinu museli zaplatit poškozenemu.
a nejlepe sjednat s poj. domacnosti - kvuli nizsi cene . sjednaval bych si to u nejakyho odbornika co vam tam namrska vsechny slevy - 30 proc. bezeskodni, 10 obchodni, jestli je to i dobrej znamej tak i dalsich 14 procent ...
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod D.roak 22. 6. 2013 19:00

Mám dotaz na pojištění domácti zatím nájemce , ale časem budu vlastník.
Jde o to to že bj se skláná 1 mýsnost kuchně. Příslušenství + spižírna. Mimo byt přes chodbu pod uzmčení můžete mi poradit. Děkuji
momentálně pojištěno Uniqa
D.roak
Diskutér

Odeslat příspěvekod krásná sereminazáda 23. 6. 2013 00:08

No uvedl jsi všechny možné údaje, které o vlastnostech pojištění vůbec nerozhodují.

Odškodnění inkasuje vlastník majetku.

Nájemník může způsobit škodu. Na pronajatém majetku. Ale nejen na něm.
krásná sereminazáda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Chicco13 24. 6. 2013 16:54

Já třeba jsem udělala dobrou zkušenost s pojištěním od Slavie, protože mi nezvýšili pojistné když jsem aktualizovala (navyšovala pojistnou částku), což mám pocit, že není úplně standardní chování.
Chicco13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Thom 25. 6. 2013 00:17

No vzhledem k tomu, že se dává sleva za bezeškodní průběh, mohlo se to překrýt.

Ale vždycky mě baví ty dobré zkušenosti na základě něčeho jiného než pojistného plnění.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Duri13 27. 11. 2013 17:00

Mam prenajaty byt a majitelka ma tlaci do toho, aby som si uzavrel poistenie domacnosti (hoci v zmluve takato poziadavka nie je). Komplet poistenie domacnosti + zodpovednosti za skodu sa mi ale velmi uzatvarat nechce, lebo mam pocit, ze by som tym kryl aj skody, za ktore zodpovednost nemam. Ako priklad uvediem pracku, ktora je sucast prenajmu (je majitelkyna) - ak sa pokazi a vytopi susedov, pripadne znici podlahu v nasom prenajatom byte, zodpovednost by mala byt na majitelke, lebo je to jej pracka.

Z mojo pohladu ma vyznam iba poistka, ktora pokryje moje vlastne veci v byte (proti kradezi alebo pri vyhoreni). Na toto by mi stacila nejaka zakladna poistka s malym plnenim proti kradezi a poziaru (vandalizmus, ani vytopenie nam nehrozi). To, ze majitelke zhori kuchyna aj s vybavenim kvoli chybnej elektroinstalacii alebo sa jej znici podlaha, lebo jej praskla hadica od pracky, uz nie je moja starost.

Zaroven by sa nam hodilo poistenie zodpovednosti (ako ma napr ten allianz kryjuci skody na prenajatych priestoroch - http://www.allianz.cz/produkty/majetek/ ... nosti.html) - pisu, ze oni jedini tymto kryju aj skody na prenajatych priestoroch. Keby som si uzavrel taketo poistenie u inej poistovni a znicil by som majitelke podlahu, lebo som nechal pustenu vodu z vane, tak normalne mi takato poistka zodpovednosti za skodu nepomoze? Ale ta od Allianzu uz hej? Preco? Ved je to stale skoda sposobena mnou na cudzom majetku...

Chapem to spravne? Pripadne, ako to co najlepsie spravit?
Duri13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alexpraha 28. 11. 2013 11:07

Nájemní smlouvou jsi si půjčil od kohosi nějaký majetek a jsi povinen se o něj přiměřeně starat, zabránit poškození atd. Takže požadavek, aby jsi se pojistil a pojistil si i svěřený majetek, je oprávněný. Jen to měla majitelka mít v nájemní smlouvě.
Jestli něco vyhoří od elektroinstalace ve zdi, tak škoda jde za majitelem a to je majitel domu. Ale naprostá většina požárů je od zařizovacích předmětů - mikrovlny, trouby, kulmy, fény, rv konvice atd.
Odpovědnost je složitější. Pokud se budeš veselit ve vaně s dvěma děvuchami a vycákáte tolik vody, že zničíte něco o patro níž, tak to žádná pojišťovna neplní. Odjedeš-li na týden a ona praskne hadička k pračce, asi pojišťovna bude hradit nápravu škod. Jestli však hadička bude 20 let stará (jako moje u myčky), budou s tím potíže.
Navíc dobrá občanská odpovědnost tě chrání i v případě např. shození zboží v obchodě.
Pojištění není na to, abych na něm vydělával, nebo se měl dobře. Pokud se stane škoda, která přesahuje mé finanční možnosti ji napravit, např shoří dům za milióny, a nemám peníze na jeho znovupostavení, má smysl se pojistit. Pokud je majetek malý, a mám peníze na to, abych ztrátu snadno napravil, nemusím se pojišťovat. Je-li půjčený a můj majetek za 50 000, a běžně tak udělám škodu za 500 000 Kč a v bance mám 560 000 Kč, je pojistka zbytečná. Ale jako majitel bych pak chtěl zálohu ve výši půjčeného majetku.
Doporučuji tedy uzavřít dobrou pojistku domácnosti a občanské odpovědnosti. Allianz je nadprůměrná kvalita a tomu odpovídá cena, doporučuji.
alexpraha
Diskutér

Odeslat příspěvekod Duri13 28. 11. 2013 14:10

Diky za nazor, hoci si to pisal skor tak vseobecne.
Aby som sa vyjadril presnejsie, comu by som sa rad pri tomto poisteni vyhol je:
1) to, ze budem platit zbytocne vysoku poistku aj za skody, za ktore nemam zodpovednost (skody pri zivelnych pohromach, vandalizmus a podobne)
2) ze si budem platit poistku domacnosti + zodpovednosti, ale aj tak tam zostanu udalosti, ktore nie su kryte (napr. skoda, ktoru sposobim majitelke bytu) - allianz sa tvari, ze to pokryva, ale vseobecne som cital, ze nie...dufal som, ze k tomuto "zazracnemu" produktu od allianzu mi niekto napise nieco viac.

Aby som to zhrnul - z mojho pohladu mi staci poistka domacnosti, ktora pokryje moje veci v byte (cize zakladna s minimalnym plnenim) a zaroven nejaka velmi dobra poistka zodpovednosti.

To, ze ja sa o prenajate veci mam vzorne starat je jedna vec, ale druha je, ze ako najomnik nenesiem predsa zodpovednost za kvalitu hadiciek od pracky alebo mycky, ani to, ci su stare/nove alebo kvalitne/nekvalitne. A teda ani za skody, ktore tieto vyrobky pripadne sposobia, nie?

Na tomto poisteni samozrejme nechcem zarabat (ako aj?), to je snad jasne, ani neviem, preco si to spominal...
Duri13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alexpraha 28. 11. 2013 19:56

.... aj za skody, za ktore nemam zodpovednost (skody pri zivelnych pohromach, vandalizmus a podobne) .. Polož si prosím otázku - Když živelná pohroma zničí majetek, který je tvůj nebo jsi si jej najmul- KDO BY TO MĚL PLATIT? Ty musíš nahradit škodu, kterou jsi způsobil na cizím majetku.
.... nenesiem predsa zodpovednost za kvalitu hadiciek od pracky alebo mycky - opět, kdo by měl nést odpovědnost?? Je to tvůj majetek, nebo najatý, tak škody musíš hradit ty. Když zničíš něco svého, nebo někomu jinému, buď najdeš toho kdo to způsobil, nebo to zaplatíš. Když jsou to vlastní věci tak to člověk oželí, ale pokud jsou to cizí věci nebo škodu někomu jinému, musíš to zaplatit.
Nebo se dobře pojistit.
Zjednodušuješ si trochu pohled na svoji právní odpovědnost, jsi odpovědný za vše co je kolem tebe, někdo ti půjčil, atd. Nelze si představit, že by majitel, který ti půjčil byt a trochu vybavení, chodil denně dívat, zda není zničená hadička od pračky, dovřená lednice, utažené kohoutky, atd. Proto chce, aby jsi uzavřel pojistku, protože tě to chrání a on může klidně spát.
Jen to měla majitelka dát do nájemní smlouvy. Můžeš zkusit vyjednávat, zda by nezaplatila adekvátní část pojistky za svoje věci.
Dnes je naštěstí většina pojistek na novou cenu, když se zničí 10 let stará lednička, nikdo nepočítá jako by měla cenu v bazaru, ale kolik stojí stejná lednička se stejnými vlastnostmi. Pamatuji ještě za totáče, jak po požáru lidem řekli - všechno bylo 20 let staré dostanete jen 20% ceny, za tolik si tokoupíte v bazaru. Tato změna je příjemná, jen je pojištění drahé :-)
Maličkost - nevím jak to bude podle nového občanského zákoníka od ledna 2014, ten zavádí hodně změn a nevím zda i v této oblasti. To se musím naučit přes vánoce :-)
alexpraha
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 28. 11. 2013 22:23

Tohle je jednoznačně sprosťárna a podraz ze strany majitele, de facto se snaží tímto trikem navýšit ti nájem, vytáhnout z tebe prachy navíc. Toto by si rozhodně měl platit on sám, klidně mohl navýšit o to nájem nebo i to rozúčtovat separátně, ale každopádně to měl udělat předem, takto dodatečně je to prostě levárna, předstíral neférově výhodnou nabídku a teď tě chce natáhnout. Takže když on je svině, taky bych mu rozhodně nevycházel vstříc nad rámec smlouvy/zákona a vlastní sebezáchovy, tj. pojisti se pouze na situace, kdy by šla škoda za tebou, ale rozhodně bych neřešil situace kdy by to šlo na jeho vrub či někoho jiného. Předpokládám, že bys nebyl povinen hradit škody způsobené někým jiným - vytopení sousedy, živlem, požárem, který si nezavinil apod., ale to si radši ověř u někoho, kdo má relevantní právní vzdělání.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 11. 2013 07:48

Ono je to ještě složitější. Běžná pojistka domácnosti hradí jen škodu na majetku, který je ve vlastnictví toho, kdo je pojištěn.
Takže když si do domácnosti prineseš vlastní televizi, tak ta pojištěna bude, ale lednička, kterou ti zapůjčil pronajímatel, nikoliv. Tu si musí pojistit on vlastní pojistkou.
Pak jsou případy, kdy za nějakou škodu budeš odpovědný - v důsledku nedbalosti danou věc poškodíš, k tomu slouží pojištění odpovědnosti.
Jak zde byl uváděn případ "dovádění se slečnami ve vaně", tak zrovna na to by se ta odpovědnost vztahovala, ale u těch hadiček si nejsem jist, jestli ty jsi povinen kontrolovat jejich stav, ale snad by to ta odpovědnost kryla.
Otázka je, jak by to bylo v případě škody, kterou jsi nezpůsobil, například krádež. Jestli je možné v nájemní smlouvě sjednat něco, jako "hmotnou odpovědnost". Když si v půjčovně půjčíš vrtačku a nevrátíš ji, protože ti ji někdo ukradne, tak ji taky musíš nahradit i když za to nemůžeš.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Fantucci 29. 11. 2013 10:04

u té krádeže to považuji za poměrně jednoduché.
Pokud se prokáže, že zloděj nemusel překonat překažku(tedy vnikl např nezamčenými dveřmi, pootevřeným oknem), pojišťovna neplní a škoda jde za nájemcem - nedostatečně se staral o zabezpečení majetku svého i cizího. Pokud zloděj překonal překážku, plní se z pojistek majitelů majetků.
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Duri13 29. 11. 2013 10:08

alexpraha: tebou moc lomcuju dojmy. Samozrejme, ze nemas zodpovednost za veci, ktore nemozes ovplyvnit (pokial si ju teda na seba dobrovolne nevezmes). Pokial vec nie je tvoja, pripadnu skodu znasa majitel. Alebo ty cakas, ze ked sa rozleje rieka a zaplavi ti prenajaty dom, tak ty ako najomca to cele zacvakas a majitel bez poistky sa bude tesit, ako dobre obisiel, hoci postavil barak v povodnovej zone? Alebo ked pride lesny poziar a zhori ti prenajaty dom, co si akoze mal spravit, aby si ho zachranil? Uvazuj trocha. Zodpovednost za prenajate a pozicane veci samozrejme mas, ale iba vtedy, ak to mozes svojou cinnostou ovplyvnit. Ked si pozicias auto a v noci ti ho ukradnu, zodpovednost je na tebe, mal si ho strazit alebo bezpecnejsie zaparkovat. Ale ak sa ti na nom pokazi motor, lebo firma nevymenila vcas rozvody, tak to je na ich triko a este im mozes aj dobre vynadat, ze ti pozicali crep. Chapes ten rozdiel?

xtonda: tuto to myslim pokazila agentura, ktora ten byt spravuje. Majitelka tuto poziadavku asi mala uz davnejsie, akurat to zabudli dat do zmluvy a teraz sa to snazia napravit. Ale v zasade mi to nevadi, ja mam poistky rad, som rizikovo averzny, takze poistit sa mi nevadi. Akurat by som si nechcel dat poistku, ktoru nepotrebujem (lebo je zbytocne velka) alebo taku, ktora nepokryje to, co od nej cakam (ako napr tento problem s poistenim prenajateho bytu). Asi si budem musiet dohodnut nejake stretnutie s nejakym poistovakom...

patrik: praveze som si nie isty, ci to je, ako pises ty. Na webe som o tom nasiel toto: http://www.novinky.cz/bydleni/reality-a ... -bytu.html. Tam sa pise, ze ak si uzavrie poistku majitel, su kryte iba jeho veci. Ak ju uzavriem ja, je kryty cely byt. Alebo to tvrdia nejaky chlapici z nejakej konzultacky a bolo to pred 4 rokmi, tak mozno to uz nie je celkom aktualne a pravdive...Este k tej vrtacke - za nu samozrejme zodpovednost mam, aj ked ju necham zamknutu doma a vykradnu ma. Mal som ju mat so sebou alebo ju lepsie zabezpecit. To je ako s tym auto, co pisem vyssie.

-- 29. 11. 2013 09:11 --

A neviete niekto, ako je to s tym poistenim zodpovednosti za skodu na prenajatych priestoroch, co som daval tu linku na allianz? Ked si takuto poistku uzavriem inde a syn sa bude v obyvacke hrat s loptou a nahodou rozbije okno, tak allianz by tu skodu hradil, ale ina poistovna nie? Ak by to bolo okno susedove, tak to je v pohode, to preplati kazda poistovna. Ale ako je to na majetku, ktory mam prenajaty? Alebo, taketo rozbite okno by hradila standardna poistka domacnosti?
Duri13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xtonda 29. 11. 2013 10:54

Patriku, toto mě taky napadlo, že u běžné pojistka domácnosti by mohl být problém krýt pronajatý majetek v pronajatém bytě, ale nebyl sem si jist, dobře žes to napsal.

Fantucci, to myslíš vážně, že za způsob zajištění má ručit nájemce? Takže když byt bude mít papundeklové dveře, bakelitové kování a třicet let starou obyčejnou fabku, tak si má nájemník koupit bezpečnostní dveře?

Duri13, to je jedno kdo na to zapomněl, majitel si to měl pohlídat. Každopádně pragmaticky, není důvod abys platil cokoliv co nepožaduje smlouva nebo nenařizuje zákon. A pojisti se pouze proti těm škodám, které bys musel sám hradit.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Duri13 29. 11. 2013 11:12

xtonda píše:A pojisti se pouze proti těm škodám, které bys musel sám hradit.

Ano, presne toto chcem spravit. Akurat neviem, ako to spravit :nenapadne
Co s tou zodpovednostou skod v prenajatom byte? Hradi to
a) standardna poistka domacnosti
b) standardna poistka zodpovednosti za skody
c) iba ta poistka zodpovednosti za skody od allianz (pripadne to mozno ma aj nejaka ina poistovna).
???

Vcera som si studoval 30 stran nejakych poistnych podmienok od allianz a velmi mudrejsi som z toho nebol...
Duri13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xtonda 29. 11. 2013 11:33

To co konkrétně by bylo na tebe už je dost specifické, otázka na právníka, a následně na pojišťováka aby to optimálně pokryl, komplikace je nový, kompletně přepracovaný, občanský zákoník, takže je těžké odhadnout jak by v jednotlivých případech rozhodovaly soudy.
Naposledy upravil xtonda dne 29. 11. 2013 11:46, celkově upraveno 1
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Duri13 29. 11. 2013 11:34

To si ma potesil :D
Duri13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fantucci 29. 11. 2013 12:20

xtonda píše:
Fantucci, to myslíš vážně, že za způsob zajištění má ručit nájemce? Takže když byt bude mít papundeklové dveře, bakelitové kování a třicet let starou obyčejnou fabku, tak si má nájemník koupit bezpečnostní dveře?

Psal jsem někde něco o papundeklových dveřích, bakelitovém kování a třicet let staré fabce??
Psal jsem o překonání překážky...
Btw pojišťovny v pojistných podmínkách stanovují požadovaný způsob zabezpečení majetku, třeba v závislosti na výši pojistné částky.
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod CMCH 3. 6. 2014 21:55

Pracuji pro Kooperativu, takže ti řeknu jak je to tam.

Pokud jsi v družstevním (tedy nájemním) tak si udělej klasický pojištění domácnosti. Nemusíš mít bezpečnostní dveře, jen je dobrá věc mít bezpečnostní kování - stačí to co ti zakryje fabku. Věř tomu že to není jen výmysl, navíc se to dá sehnat za 600czk, bez toho to jde sice také pojistit, avšak tam je vyšší spoluúčast. Pojištění domácnosti přesně kryje např. prasklou hadici od pračky, wc, dřezu... je toho spousty. Určitě je dobrá věc připojištění odpovědnosti kterou bych si v případě nájmu dal alespoň na pár milionů - V případě že způsobíš např. požár a někomu dále škody, kryje to tohle připojištění. Zas tak drahý to není, mám 50m2 byt v Praze a platím cca 800 za "lepší" pojištění domácnosti i s občanskou odpovědností. Hodnotu mám tuším 400k, odpovědnost je na všechny členy domácnosti i zvířata.
www.petrlanka.cz - pojištění Kooperativa
CMCH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hlava 14. 6. 2014 11:02

Šoupnu to do existujícího tématu ...

Máme pojištění domácnosti od Allianz, varianta Exklusiv.
25. června nám šlohli z chodby kočárek, ten den nahlášeno na Policii a pojišťovnu (varianta Exklusiv kryje i tuto variantu).

Od té doby přišly z Allianz 2 dopisy, čímž to haslo.
Tři týdny pryč, komunikace nulová (bude něco vyplaceno? nebude nic vyplaceno? kdy bude vyplaceno?).
Nemáte někdo zkušenost, jak dlouho trvá vyřízení škodné události?

Tento přístup se mi silně nelíbí, tak začínám přemýšlet, že změním pojišťovnu. Máte nějaké tipy, od koho je aktuálně slušná pojistka? Pojistnou částku teď máme na 425 tis, vše na novou hodnotu, plus je v ceně odpovědnost za škodu pro celou rodinu.
Hlava
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 14. 6. 2014 11:27

A co bylo v těch dvou dopisech?
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod jecmenek 14. 6. 2014 11:45

Hlava píše:Šoupnu to do existujícího tématu ...

Máme pojištění domácnosti od Allianz, varianta Exklusiv.
25. června nám šlohli z chodby kočárek, ten den nahlášeno na Policii a pojišťovnu (varianta Exklusiv kryje i tuto variantu).

Od té doby přišly z Allianz 2 dopisy, čímž to haslo.
Tři týdny pryč, komunikace nulová (bude něco vyplaceno? nebude nic vyplaceno? kdy bude vyplaceno?).
Nemáte někdo zkušenost, jak dlouho trvá vyřízení škodné události?

Tento přístup se mi silně nelíbí, tak začínám přemýšlet, že změním pojišťovnu. Máte nějaké tipy, od koho je aktuálně slušná pojistka? Pojistnou částku teď máme na 425 tis, vše na novou hodnotu, plus je v ceně odpovědnost za škodu pro celou rodinu.

Dobrý den, jsem člověk z allianz a chci Vám pomoc, napište mi SZ ať Vám můžu s tím kočárkem pomoci...
Díky
jecmenek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 14. 6. 2014 11:52

Předpokládám, že v těch dopisech byly nějaké požadavky a instrukce... Takže chtějí nejspíš záznam Policie, číslo účtu, na který má být posláno plnění, doklad o koupi kočárku a plnění pošlou až jim pošleš záznam Policie, že věc odkládají, protože (jako obvykle) nebyl pachatel zjištěn.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 14. 6. 2014 12:09

jecmenek: Jestli jste z Allianz, můžete potvrdit, že pojištění ve variantě Exkluziv existuje ještě ve 4 podvariantách (Exkluziv 1, 2, 3, 4) a na nájemní bydlení se vztahuje pouze podvarianta 3 a 4? Já mám pojištění v podvariantě Exkluziv 1 a podle pojistných podmínek platných do roku 2013 článek 3.9 se zdá, že vůbec pojištěný nejsem, tj. že tři roky vyhazuji peníze z okna a na můj být se tato smlouva nevztahuje.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Hlava 14. 6. 2014 14:07

V tom prvním dopise, který přišel po týdnu bylo uvedeno, že pojistnou událost evidují.
V tom druhém dopise byl požadavek na doplnění podkladů (záznam policie, vyčíslení, apod.) Vše jim bylo ještě týž den obratem zasláno. A zas je mrtvo ...

Tomáš Marný píše:... a plnění pošlou až jim pošleš záznam Policie, že věc odkládají, protože (jako obvykle) nebyl pachatel zjištěn.

To je možné, ale někdo by se moh obtěžovat toto aspoň sdělit. Takové (ne)jednání se mi holt nelíbí.
Hlava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 14. 6. 2014 20:56

Jo, to máš sice pravdu, na druhé straně je logické, že pojišťovna potřebuje pro vyplacení nějaký závěr. A slušná pojišťovna to klientovi sdělí.

Mně vloni nějaký kretén rozbil okno na 5 dveřích a ukradl z kufru boty za 699 Kč. Přičemž to sklo páčil nějakým šroubovákem, takže dokurvil i plech na zadních dveřích. Hoši "Pomáhat a chránit" tvrdili, že škoda není vyšší než 5 000 Kč. Já to odhadl na 15 000 Kč, hoši stáli na svém, prostě jim šlo o to, aby to byl jen přestupek a nemuseli se tím dále zabývat. Takže jsem je nakonec poslal do Pihele, řekl jsem jim, ať mně dají papír pro pojišťovnu, že jsem jim to nahlásil, a ať si dělají, co chtějí.

Za 14 dní jsem dostal bumážku, že věc odkládají, protože nikoho nedopadli. Skutečná škoda 16 800 Kč a servisu byla oprava proplacena ještě před tím, než mně ti dementi poslali ten papír o odložení, jen na základě protokolu o nahlášení. Asi na některých pojišťovnách vědí, co je sebranka "Pomáhat a chránit" vlastně zač.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Hlava 15. 6. 2014 08:38

A slušná pojišťovna to klientovi sdělí.

No právě. Jak něco chtějí (zaplatit, navýšit pojistné, apod.), tak to člověka bombardují jedním dopisem za druhým. Ale jak chce něco klient ... tak si počká ...

Někdo nějaké tipy, ke komu s pojistkou přejít (tak, aby to +/- odpovídalo Exklusiv u Allianz)?
Hlava
Diskutér

Odeslat příspěvekod jecmenek 15. 6. 2014 10:23

Hlava píše:
A slušná pojišťovna to klientovi sdělí.

No právě. Jak něco chtějí (zaplatit, navýšit pojistné, apod.), tak to člověka bombardují jedním dopisem za druhým. Ale jak chce něco klient ... tak si počká ...

Někdo nějaké tipy, ke komu s pojistkou přejít (tak, aby to +/- odpovídalo Exklusiv u Allianz)?

Podle Vašich dalších reakcí Vám není pomoci, ať budete u kterékoliv pojišťovny... nabízel jsem Vám pomoc a stejně bez odezvy, jen řešíte změnu...
jecmenek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod astrapa 15. 6. 2014 12:30

Hlava: Nemá na to pojišťovna lhůtu, do které událost vyřídí?

Jinak tedy musím říct, že jsem také z Allianz zklamaný. Jednak mě šokuje mírně agresivní reakce pracovníka pojišťovny před mým příspěvkem, druhak moje špatná zkušenost, že pojišťovna mě pravděpodobně vůbec nepojistila, protože bydlím v nájemním bytě, což jsem při sjednávání pojistky zdůraznil, ale podle pojistných podmínek se na nájemní nemovitosti vztahuje jen varianta Exkluziv 3 a 4, já mám variantu Exkluziv 1. Je evidentní, že sami zaměstnanci pojišťovny v tom plavou a de facto, kdybych na to nepřišel sám, by mi mohli způsobit škodu. Už jsem byl na schůzce v Kooperativě, která má kvalitativně shodné pojištění, a uvažuji, že přejdu k nim, pracovník mě přímo upozornil jakou variantu musím uzavřít, aby se vztahovala i na můj byt.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Hlava 15. 6. 2014 13:34

Lhůtu? No to je třeba další věc, kterou netuším ...

Anonymní blábol někoho o kontaktu přes SZ osobně příliš nepovažuji za "pracovníka pojišťovny". Nahaněčů a bouchačů pojistek je dnes na každém rohu víc než dost.
Hlava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 15. 6. 2014 13:53

6 týdnů od nahlášení pojistné události, ovšem pokud byly dodány všechny potřebné podklady.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod malejarda 15. 6. 2014 14:05

Mozna jsi uz zjistil, ze nejvetsi hloupost je sjednavat si zbytecne pojisteni, na pojistnem jsi jiz urcite zaplatil vice, nez byla hodnota kocarku. :D
malejarda
Diskutér

Odeslat příspěvekod PetrCB 15. 6. 2014 14:11

Osobně by mě zajímala ta varianta pojištění odpovědnosti za škodu Exkluziv 1-4 ... vztahovalo by se to případně i na mě jako soukromou osobu v pronajatém bytě? Resp. na možné poškození pronajatého bytu?
PetrCB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod astrapa 15. 6. 2014 18:31

PetrCB: ano, pokud uzavřeš pojištění Exkluziv letos, tak se Exkluziv 1 vztahuje i na nájemní byt. Já jsem uzavřel podle pojistných podmínek platných do roku 2013 a pracovnice pojišťovny, se kterou jsem sjednával, mě uvedla v omyl, říkala, že stačí Exkluziv 1, ale podle pojistných podmínek bylo nutné uzavřít Exkluziv 3 nebo 4, tudíž můj byt vůbec pojištěný není a to za pojištění platím cca 4800 Kč/roč. Samozřejmě je to jenom moje chyba, neměl jsem věřit oficiálnímu zaměstnanci pojišťovny a ještě si ty 32 stránkové pojistné podmínky tištěné titěrným nečitelným písmem pořádně přečíst. Já je pročítal, ale toto mi nějak uniklo.

-- 15. 6. 2014 17:36 --

Co se týče poškození pronajatého bytu, pokud ty jako nájemník zničíš věc patřící pronajímateli, tak to je ve výlukách. Ale to bude asi u všech pojišťoven. Tyto škody je nutno hradit z kauce.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod PetrCB 15. 6. 2014 21:08

To astrapa: Já uzavíral pojištění domácnosti a odpovědnosti vloni - domácnost v klasickém Exkluzivu (tedy ani ne varianta 1-4, prostě jen Exkluziv) - jsem v podnájmu, ale to přece neznamená, že nejsem pojištěnej, jen nemám pojištěný poškození bytu (což bych mohl mít, kdybych tedy byl vlastník, jen pojistkou nemovitosti).

Ta varianta Exkluziv 1-4 neni u pojištění domácnosti, ale právě u pojištění odpovědnosti - aspoň tak to vidim v křížovce ve smlouvě. A já to samo taky řešil a myslim, že to pojištění pronajaté nemovitosti nešlo i tak uplatnit na to, kdybych já jako člověk, co má pronajatý byt, zničil něco v bytě najiteli bytu.

Nebo jinak nechápu, jak teda nejsi pojištěnej ... ale rád budu za jakoukoliv novou informaci ...
PetrCB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod astrapa 15. 6. 2014 21:15

Ano, mám na mysli pojištění odpovědnosti (které tedy považuji osobně za důležitější, než pojištění domácnosti, proto jsem to v diskusi tak zdůraznil).
Ale k věci: pokud jsi uzavíral vloni, tak jsi ve stejné situaci jako já, pravděpodobně máš variantu Exkluziv 1 (mrkni do smlouvy).
V článku 3.9 ZPP pojištění odpovědnosti se píše, že pouze pokud máš sjednanou variantu Exkluziv 3 a 4, tak jen tehdy se pojištění vztahuje na škody požárem, výbuchem, vodou... dál se mi to opisovat nechce.
Ale právě na tyto škody jsem se samozřejmě chtěl pojistit, vždyť stát se může všechno a co když vypálím barák... Jenže proti tomu bohužel pojištěný nejsem.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod PetrCB 15. 6. 2014 21:53

Nerad bych byl OT, ale ono to pojištění odpovědnosti tak nějak úzce souvisí i právě s pojištěním domácnosti. Já mám odpovědnost Optimal (tedy střed). Ale i tak by měla krýt to, když někoho třeba vyčoudim - viz. článek 2.1 b) "Pojištění se vztahuje na odpovědnost pojištěné fyzické osoby za škodu vzniklou při vedení domácnosti pojištěného a provozu jejího zařízení."

A to je samo i u "základního" Exkluzivu ... jen tam bude vyšší krytí - myslim oproti Optimalu (1 mil) jsou u Exkluzivu 2 mil.
PetrCB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod astrapa 15. 6. 2014 22:57

Ještě jsem si vzpomněl na jednu zajímavou věc: pracovnice Allianz mi tvrdila, že mám-li uzavřené pojištění ve variantě Exkluziv, pak jsou pojištěny všechny moje byty, i kdybych jich měl mít 100 (takto jsem se vysloveně přeptal). Nevím, co je na tom pravda, ale moc se mi tato informace nepozdává...
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod malejarda 16. 6. 2014 07:50

Pokud sis nahral hovor a dolozis to pak u soudu, tak jo. :mrgreen:
malejarda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 16. 6. 2014 09:20

Na více nemovitostí se vztahuje pouze pojištění odpovědnosti. A to jen u některých pojišťoven.
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 25. 6. 2014 13:35

já jsem nasel v článku 3.9 zpp od 1.4.2011 toto, další nové jsou na webu až se změnou noz od 1.1. 2014

Pouze pokud jsou sjednány navýšené limity pojistné-ho plnění 1, 2, 3 nebo 4 uvedené v pojistné smlouvě, vztahuje se pojištění i na odpovědnost pojištěného za škodu,

která vznikla požárem, výbuchem, vodou z vodovodu a odpadní vodou na nemovitosti

uvedené v pojistné smlouvě v části určené pro pojištění odpovědnosti za škodu,
která byla pojištěnému pronajata k bydlení.

i u těch novějších podmínek co jsou na webu je totéž, schválně to naskenuj a přilož datum odkdy ty podmínky platí. to je divný, že by tam bylo něco jiného.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 25. 6. 2014 14:15

A které podmínky? Na webu už mají jen ty nové.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 29. 6. 2014 01:55

tak uz jsem nasel kde je problem
http://ulozto.cz/xJDBxqrC/pp-trvale-oby ... 263-10-pdf

https://online.allianz.cz/file/1330/zpp_vpp.pdf

asi tiskarsky sotek , podminky jsou ze stejneho roku - tedy jen na tu odpovednost. jinak ty na online jsou z roku 2011 a tam je jen 3,4 a na podminkach k nemovitostem z roku 2013 je 1,2,3,4
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 29. 6. 2014 12:13

No právě v tom článku 3.9 v podmínkách verze 2011 je varianta Exkluziv 3 a 4.
Podle podmínek ve verzi 2014 už stačí pojištění Exkluziv 1.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 8. 11. 2014 12:47

CMCH píše:Pracuji pro Kooperativu, takže ti řeknu jak je to tam.

Pokud jsi v družstevním (tedy nájemním) tak si udělej klasický pojištění domácnosti. Nemusíš mít bezpečnostní dveře, jen je dobrá věc mít bezpečnostní kování - stačí to co ti zakryje fabku. Věř tomu že to není jen výmysl, navíc se to dá sehnat za 600czk, bez toho to jde sice také pojistit, avšak tam je vyšší spoluúčast. Pojištění domácnosti přesně kryje např. prasklou hadici od pračky, wc, dřezu... je toho spousty. Určitě je dobrá věc připojištění odpovědnosti kterou bych si v případě nájmu dal alespoň na pár milionů - V případě že způsobíš např. požár a někomu dále škody, kryje to tohle připojištění. Zas tak drahý to není, mám 50m2 byt v Praze a platím cca 800 za "lepší" pojištění domácnosti i s občanskou odpovědností. Hodnotu mám tuším 400k, odpovědnost je na všechny členy domácnosti i zvířata.

"Určitě je dobrá věc připojištění odpovědnosti kterou bych si v případě nájmu dal alespoň na pár milionů - V případě že způsobíš např. požár a někomu dále škody, kryje to tohle připojištění."

A urcite jsi si jisty, ze kdyz si tam do bytu das najemnika, ze ti bude platit TVA pojistka? Podle me odpovednost neplati to si musi sjednat najemnik.

Takze otazka zni, jak a kde to pojistis, aby byl pojisteny byt tvuj vcetne vybavy a odpovednost za najemnika? V podstate je problem, ze v byte jsou veci najemnika a pronajimatele - takze musi byt obecne 2 pojistne smlouvy?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 8. 11. 2014 18:06

Také si myslím, že v případě odpovědnosti by ji měl mít pojištěný jak pronajímatel, tak i nájemník (což je bohužel často fikce).
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Piggie 9. 11. 2014 01:58

Dobrý den,

V případě, že má v bytě majetek pronajímatel, tak je většinou, alespoň smluvní dohoda mezi pronájemcem a pronajímatelem, kde se pronájemce zaváže, že nábytek nebo věci pronajímatele, žádnym způsobem nepoškodí pokud ano, většinou se to bere ze zálohy z pronájmu. Tudíž si myslím, že stačí, aby měl pronájemce pojištění domácnosti, aby byli pojištěny všechny věci v bytě a občanskou odpovědnost, kdyby omylem něco udělal třetí osobě(sousedovi) ať už je to vytopením či požárem.

Určitě je zbytečné, aby měl pronajímatel pojištění odpovědnosti, pokud by sousedy vytopil jeho podnájemce a ne on. Jelikož občanská odpovědnost se vztahuje na pojištěného a všechny co bydlí sním v domácnosti, ne na cízi lidi v jeho bytě co pronajíma, ale jen na podnajímatele a lidi v domácnosti, kde aktivně žije.
;-)
Piggie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fantucci 9. 11. 2014 11:27

pojištění vybavení na dvou smlouvách(nájemník, majitel)
pojištění odpovědnosti- majitel z držby nemovitosti, nájemník - "z provozu domácnosti" vč. odpovědnosti vůči majiteli
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 10. 11. 2014 10:59

Fantucci: pojišťovny umí pojistit jednu domácnost dvěma smlouvami? Já loni obcházel Allianz, ČS a Koop a všude mi řekli, že domácnost lze pojistit jen jednou a že tedy v praxi bude muset svoji domácnost pojistit pouze nájemník a eventuální pronajímatelovy věci vyřešit jinak (např. přenechat nájemní smlouvou do nájmu).

Odpovědnost nájemníka vůči pronajímateli bývá (snad u všech pojišťoven) ve výlukách.

Piggie: odpovědnost má ten, kdo způsobí škodu. Když škodu způsobí nájemník, jde plnění z jeho pojištění. Když škodu způsobí pronajímatel, tak z jeho.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 29. 12. 2014 17:49

Netušíte, jestli pouhé navýšení pojistné částky u pojištění domácnosti znamená též změnu smlouvy a tím i přijetí nových VOP? Mám ještě u Allianz "staré" pojištění s VOP platnými do 31.12.2013 a pokud bych teď měnil smlouvu, znamenalo by to také podřízení novým VOP dle NOZ, což nechci.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 29. 12. 2014 19:03

Spise tipuji- Allianz zachova pojistne podminky. Prechod na na nove se dela jen u velmi starych smluv(poj. podminek)
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 29. 12. 2014 19:19

Mně právě pracovnice řekla, že musím uzavřít novou smlouvu (což nechci, abych se nemusel podřizovat novým VOP dle NOZ). Ale mám podezření, jestli to není kvůli provizi.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 29. 12. 2014 20:16

A co Vam rekla infolinka Allianz?Urcite Vam dala konkretni odpoved vcetne navodu jak postupovat...
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 29. 12. 2014 22:17

Infolinka Allianz mě nekompromisně odkázala na "mou poradkyni", "která mi informaci o mé smlouvě poskytne". Není to poprvé, co zjišťuji, že nemá valný smysl na infolinku volat. Nicméně teď mě napadlo, že zítra zkusím zavolat znovu a dotazovat se jako neklient.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 29. 12. 2014 23:34

No a ona "Vase poradkyne" je ta dotycna, co Vam nutila novou smlouvu? Asi ano, jinak byste se asi neptal tady, ale ji, co? :)

Jinak zkuste napsat email na jejich kontaktni adresu s tim, ze nechcete odkazat na svoji poradkyni.
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 12. 2014 12:02

astrapa píše:Netušíte, jestli pouhé navýšení pojistné částky u pojištění domácnosti znamená též změnu smlouvy a tím i přijetí nových VOP? Mám ještě u Allianz "staré" pojištění s VOP platnými do 31.12.2013 a pokud bych teď měnil smlouvu, znamenalo by to také podřízení novým VOP dle NOZ, což nechci.

Mohu říct, jak to měla Česká pojišťovna, lze předpokládat, že ostatní to mají obdobně. Pokud šlo o změny produktu, který se v době změny stále nabízel, nebyl problém a bylo možné udělat jakoukoliv změnu (jak změnu pojistné částky, tak i třeba úpravu rozsahu pojištění). Pokud ale v době změny již daný produkt nebyl nabízen, nebylo možné dělat nic jiného, než uzavřít smlouvu novou.
Bohužel to vypadá, že v Allianz cca od června 2014 dochází k výrazných protiklientským změnám :(
viewtopic.php?f=318&t=1220079&hilit=allianz
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Fantucci 30. 12. 2014 13:40

A jeje, hlaska typu "jedna pani povidala"...
Fantucci
Diskutér