Regres - vymáhání pojišťovny za nehodu pod vlivem alkoholu

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tomajerry 26. 1. 2016 14:52

n
tomajerry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod osobne2 26. 1. 2016 14:54

Tomáš Marný píše:http://www.vitalia.cz/clanky/test-tretina-alkoholtesteru-nefunguje-jak-ma/

1) Tyhle alkoholtestery pro spotrebitele se nedaji srovnavat s temi co ma policie.
2) Po pozitivni dechove zkousce bud ridic souhlasi s namerenou hodnotou a podepise protokol vytiskly z alkoholtesteru, tim se defacto prizna k poziti alkoholu, nebo nesouhlasi s vysledkem a pak je vyzvan k lekarskemu vysetreni na alkohol spojenemu s odberem biologickeho materialu, takze z te pozitivni dechove zkousky nema sanci vyklouznout.
3) Za odmitnuti lekarskeho vysetreni na alkohol je pak vyssi sankce nez za tu pozitivni dechovou zkousku.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod tomajerry 26. 1. 2016 15:36

Pokusím se nějak s pojišťovnou domluvit. Podle již víše uvedeného mi nic jiného nezbývá. kdybych měl možnost vydělávat jako dřív tak bych se asi zřejmě o těhletech vececech nezminoval. Mám 3. stupeň invalidity proto ty různé kličky jak s toho ven. Před tím jsem pracoval jako OSVČ tak byla jiná doba
tomajerry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wit.cz 26. 1. 2016 16:49

1) To, co má policie, je úplnej *****. Stačí trochu pročíst 30kmh.cz
2) Nesmysl. Souhlasím s provedením dechové zkoušky, nikoliv s jejím výsledkem. Nejsem povinnen nic podepisovat a na krev mě už taky nikdo nemůže nutit.
3) A jak to chodí v praxi, ukázal nedávno Kadlec http://zpravy.idnes.cz/policejni-dustoj ... _krimi_pku
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 26. 1. 2016 17:25

No prave u Kadlece soud rozhodl, ze je to prestupek, protoze odmitl lekarske vysetreni na alkohol. Kadlec je policista, takze jeho prestupek bude resit jeho nadrizeny. Takze jsi se trochu netrefil. Na odber krve te nikdo nutit nebude, pouze te k tomu policiste vyzvou a pak dosvedci, ze jsi to odmitl, presne jako to probehlo u Kadlece.
:D
Mimochodem kdyby nebyl Kadlec blby, tak by odmitl rovnou dechovou zkousku, sankce je stejna jako za odmitnuti lekarskeho vysetreni a nemusel by k soudu, kdyz mu namerili dechovou zkouskou nad 1 promile. Stale tam je jeste to nebezpeci, ze statni zastupce uspeje s odvolanim, protoze nad 1 promile se to vetsinou bere jako trestny cin a ne pouze prestupek, ale pri dechove zkousce musi probehnout minimalne dve mereni s odstupem pet minut a ridic musi s namerenou hodnotou souhlasit a podepsat protokol. Pokud policiste vyzvali Kadlece k lekarskemu vysetreni, tak dechova zkouska neprobehla tak jak ma spravne probehnout.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod tomajerry 26. 1. 2016 20:33

Kadlec je policajt a má určitě dobré konekse. Tohle udělat nějaký dělník tak by neměl proti soudu žádnou šanci. Prostě není metr jako metr.
tomajerry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 26. 1. 2016 21:23

wit.cz píše:2) Nesmysl. Souhlasím s provedením dechové zkoušky, nikoliv s jejím výsledkem. Nejsem povinnen nic podepisovat a na krev mě už taky nikdo nemůže nutit.
3) A jak to chodí v praxi, ukázal nedávno Kadlec http://zpravy.idnes.cz/policejni-dustoj ... _krimi_pku

ad 2) Jasně, Kadle, když tě vystříhají z vraku v bezvědomí, tak budeš souhlasit s dechovou zkouškou, ale ne s jejím výsledkem...
ad 3) Patrně sis popletl normálního občana s fízlem, velice pravděpodobně i s agentem nebo přímo příslušníkem StB.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků