Havarijní pojištění - ano či ne?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod quaero 6. 6. 2013 10:40

Zdravím,
něco jsem si pročetl na internetu, ale moc moudrý z toho nejsem. A hlavně: ve většině článků se vyjadřují zástupci pojišťoven, což jim na věrohodnosti taky nepřidá. Nevím jestli mám nechat pojisti naše druhé auto. Jedná se o Suzuki SX4 rok 2009, najeto 50,000 km, pořizovací cena 230,000 kč. Mám nabídku na All risk = na 230tis s 5% spol. a skrytím na skla na limit 6000 za 900…9500,-

Myslíte že to má smysl? Jak píšu, je to naše druhé auto a zas moc často se s ním jezdit nebude.
Naposledy upravil quaero dne 6. 6. 2013 11:29, celkově upraveno 1
quaero
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 6. 6. 2013 10:47

Pojišťovat 4 roky starého japonce s pořizovací cenou 230 kKč na 230 kKč? To se rovnou zeptej toho, co ti to nabídl, jestli není po lobotomii.

A jinak záleží na tom, jak často hodláš/hodláte bourat, odcizení u tohohle asi moc nehrozí.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod quaero 6. 6. 2013 10:56

No já tomu moc nerozumím. A na kolik by se tedy případně měl pojistit?

Edit: ještě k té pořizovací ceně, možná jsme si nerozuměli. Já ho koupil teď za 230000. Cena nového byla přes 450000.
quaero
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 6. 6. 2013 11:15

To zalezi na tobe, jestli si to chces pojistit nebo ne. Jak bylo napsano vyse, riziko kradeze se i podle me docela blizi limitne k nule. Co se naboreni tyce, tak je to na zvazeni - jak moc ses na tom aute zavislej? Kdybys zavinil nehodu a to auto rozsekal, jak moc (a jak zasadne) by to rozrusilo rodinny rozpocet? Co se pripojisteni celni skla tyce, over si, zdali vymena toho skla se opravdu vejde do 6 tisic (u tohohle se nevyznam, ale ja uz menil 2x a stalo to kolem 15).

Proste sepis si klady a zapory a podle toho se rozhodni.

Ja kdybych to resil, tak bych to za desitku asi neresil. Kdyz te nekdo naboura, tak si to opravis z jeho pojistky a kdyz to nekde rozstrelis ty, tak si holt reknes, ze ses blbej a za tu usetrenou desitku rocne si muzes koupit klidne jednu az dve pojizdny Felicie (pokud by jo hned potreboval jezdit).

BTW najeti 50.000 "Kc"me opravdu pobavilo :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joezbrna 6. 6. 2013 11:32

Kursy sportovní jízdy nebo škola smyku jsou levnější než havarijní pojištění a jsou imho lepší investicí;-) Lepší je naučit se řídit a jezdit opatrně.

Sklo se dá připojistit k povinnému ručení. Já mám na skla smůlu, za posledních pět let tři výměny (vše na firemních autech), takže na svém bych si to připojistil. Nahánět někoho na dálnici v dešti, zastavovat a přesvědčovat, že ten kamínek byl od jeho kola... to si rád odpustím;-)
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod quaero 6. 6. 2013 11:33

Díky za názory. Kč opraveno :-)

Já si taky myslím že to je skoro dost. Závislej na něm nejsem a oba jezdíme docela opatrně, já už 16 let neboural. Navíc, jak jsem psal, nebude se s ním jezdit tak často a bude stát většinu času v garáži.
quaero
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kitrab 6. 6. 2013 11:53

:)
celkem drahá výplň garáže.

a pokud s tím jezdíš občas, tak bych to pojistil :o).
kitrab
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod krásná sereminazáda 6. 6. 2013 12:29

Ve skutečnosti si tazatel chce nechat potvrdit od jakože odborníků, že havarijní pojištění pro ten jeho vůz smysl nemá.

Jakože odborníci jsou v tomto případě lidi, co se zajímají o finance. Nikdo z nich, včetně tazatele, však nemá věšteckou kouli.
krásná sereminazáda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sx02 6. 6. 2013 15:20

Opačná strana:
Vzal jsem havarijko i na auto které jsem koupil jako ojeté za 115k. 6měsíců na to mě sejmul maník na dálnici (vytlačil na svodidla) a ujel. Byla to totálka (smyk a skončil jsem v pangejtu)
Maníka sice dohledali ale nepřebíral si obsílky, takže konečná.
Kdybych neměl pojištění dostal bych kulový, takhle jsem dostal aspoň něco.
Můžeš řídit jako bůh, ale ostatní na silnici neovlivníš.
sx02
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 6. 6. 2013 15:44

WTF? Co má jeho povinné ručení společného s nepřebíráním obsílek?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sx02 6. 6. 2013 16:54

Mno nejdřív by se musel přiznat že to byl on, oni neměli sílu ho k tomu dotlačit. Policajty na tohle můžou vyslat až když dojde ke zranění, do té doby to řešil místně příslušný úřad jako přestupek - a tomu zásilky nepřebíral.
Předpokládám, že i poté by tvrdil že to neřídil on. :-/
Jediný co tím chci říct, že někdy jsi bez pojištění nahranej, a nemusí to být tvoje vina.
sx02
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 6. 2013 20:02

sx02: stačilo by prokázat, že škodu způsobilo dané vozidlo.

quaero: asi takhle - bude pro tebe ztráta (havárií, ukradením) vozidla představovat citelnou škodu? Pokud ano, tak se pojisti. Pokud ne, můžeš uvažovat nad tím, jestli se ti to vyplatí, nebo ne.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 6. 6. 2013 20:02

Policajty na tohle můžou vyslat až když dojde ke zranění Co je tohle zase za blbost? To je z rádia Jerevan nebo z D-fense? To jako chceš říct, že ti někdo zlikvidoval auto, ujel a tys k tomu ani nezavolal policajty? V tom případě buď moc rád, žes to dostal vůbec zaplacený z havarijka, většina pojišťoven by to uzavřela jako pojišťovací podvod.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sx02 6. 6. 2013 21:10

Tomáši neřeš, každej je od počítače chytrej jak radio, alespoň v teorii -
Tím policajty na to vyslat jsem myslel přinutit maníka převzít zásilku/dostavit se, nikoliv vyšetřit to. Vyšetřovala to dálniční policie, předala to pak k projednání k příslušném úřadu, a ten skončil obesíláním zásilek.
Na mém autě se šmouha od cizího nenašla, a přihlásil se později pouze svědek který viděl SPZ, kterou pak kamery potvrdily. Neviděl řidiče. A majitel nepřebíral zásilky.
Tři roky zpátky jsem strávil několik měsíců objížděním jak městského úřadu, tak dálniční policie abych zjistil že ho nemají jak donutit převzít zásilku a že mu to projde. Taková je realita.

To co píše patrik je jediná rozumná rada, líp bych to nenapsal.
sx02
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 6. 6. 2013 21:25

Njn, někdo je chytrej jak rádio, někdo se zas jako chytrej tváří. Jestli jsi to nepostřehl, tak pojištěné je auto, ne řidič. Takže jestli jsi měl svědka a kamerové záběry na to, že ti škodu způsobilo auto s RZ xx-yy, mělo to být zaplaceno z jeho POV a jestli to řídil majitel nebo prabába věčného Žida ti mohlo být srdečně jedno, to už byla věc pojišťovny. S nějakým nepřebíráním zásilek to nemá nic společného.

Takže ještě jednou, buď rád, žes to vůbec dostal zaplacený z havarijka a pojišťovna v tom neviděla pojišťovací podvod.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků