Havarijní pojištění - ano či ne?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Michal48 14. 10. 2013 18:04

Děkuji za reakce,
ptal jsem se taky hodně po známých a hledal na internetu. Zatím jsem nic nevybral. Česká pojišťovna se mě docela zamlouvá. Dám vědět až si vyberu.
Michal48
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Michal48 24. 10. 2013 09:04

Dobrý den,
po nekonečném hledání jsem si konečně vybral. Pojištění jsem zařídil přes internet z domova, zabralo to pár minut a bylo to poměrně jednoduché. Vybral jsem tady: www.srovnejto.cz/havarijni-pojisteni/
Michal48
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod libol 24. 10. 2013 09:10

Je perfektní, že sis už vybral srovnávač pojištění ... až vybereš i pojistku určitě dej vědět
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod brzdil987 24. 10. 2013 11:10

Přesňe tak :-D
brzdil987
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod honzakol 11. 12. 2013 12:01

srovnávače jsou super. člověk aspoň vidí přehledně co kdo nabízí za jaký peníz. já můžu doporučit www.inpojisteni.cz - přístup luxusní, ceny fajn.
honzakol
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kamey 11. 12. 2013 22:51

Tady je nějaká změna a jmenuje se to inzertní rubrika?
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alexpraha 11. 12. 2013 22:57

Jo, jo, inzerce.
Lepší pojištění je spíše to dražší než to levnější. Pojišťuje se přece, abych dostal nějaké peníze, pokud nastane pojistná událost, nikoliv, abych riskoval, že za malé pojistné dostanu malou náhradu.
Takže cenové srovnávače jsou k ničemu. Je zapotřebí jakýsi srovnávač spokojenosti klientů nebo porovnání vyplacených náhrad. A pak rozhodne poměr ceny versus reality při pojistné události.
Donedávna byla nejlepší A******, ale je malé riziko, že se zhorší.
alexpraha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brzdil987 12. 12. 2013 13:44

Zname prislo zaplatit pov a hav 6600, pozadala sveho pojistovaka o kontrolu smlouvy, poslal ji navrh na 7300 :shock: u te same pojistovny... tak to me dostalo
brzdil987
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kamey 12. 12. 2013 17:59

No a co je na tom divného? Ceny levného POV jsou minulost...
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brzdil987 12. 12. 2013 18:44

Ze cena auta klesa a zvysuje se bezskodni obdobi
brzdil987
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hongmi 12. 12. 2013 18:52

Prodejni ceny novych aut ted stoupaji. :pozor
hongmi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 12. 12. 2013 22:11

Co má POV společného s cenou nového auta? Tam jsou největší průsery se škodami na zdraví, plechy se pořád vejdou do pár desítek tisíc.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fodi 12. 12. 2013 22:41

No, myslim, ze pojistovny jsou nuceny pocitat i ceny aut. Porad ty "plechy" muzou udelat treba i 100.000,-
Ale POV (i HAV) poroste, protoze skoncilo dumpingove obdobi a shaneni klientu do statistiky za kazdou cenu.
Navic - ted od 1.1.2014 bude v platnosti NOZ a u POV to casto nebude zmena k levnejsimu.
Pribyde kryti 150/150 (dosud bylo 100/100) a ocekavaji se zajimave castky plneni z POV- hl. pri zraneni, dlouhodobe neschopnosti i pri umrti.
V oblasti nemajetkove ujmy to muze vyskocit na velmi nadstandardni castky.
Fodi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 12. 12. 2013 23:16

Bože bože... Ještě jednou a pomalu... Jaké je u nás průměrné stáří auta? Jaká je pravděpodobnost, že trefím nové dražší auto nebo auto průměrného stáří? Ano, plechy můžou udělat i 100 000,- ale nemá to nic společného s tím, že nová auta jsou dražší. Pořád udělám větší škodu na 3 roky starém Veyronu než na Ochcávce ze včerejška.

POV se zdražuje z důvodu idiocie poslanců, jako je příspěvek hasičům (kde je pěkný prostor pro rozkradení milionů, aniž z toho hasiči uvidí jediný haléř), a z důvodu odstranění tabulkových limitů odškodnění škod na zdraví.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fodi 13. 12. 2013 17:29

Trochu ovsem zapominas, ze skodu netvori jen material, ale i prace a dalsi "sluzby". Tyhle vydaje se proste zvysuji. Navic- cim horsi ekonomicka situace, tim roste pocet pocet podvodu- i na to pojistovny reaguji "upravou" ceny.
Cena POV zatim (vyrazne) nepromita zvysene pozadavky na odskodneni nemajetkove ujmy. Od 1.1.2014 se to ovsem vyrazne zmeni.
Co se tyka pravdepodobnosti u POV, tak ta se vyrazne promita (a jeste promitne) do ceny pomoci zvyseneho vlivu u bydliste. Takze Praha je na tom nedobre. A ridic 22 let z Prahy to bude mit opravdu drahe.
Fodi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků