Pojištění odpovědnosti

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod karel.84 28. 12. 2013 18:44

Hledám nějaké pojištění odpovědnosti ... Jedná se mi o to, že začínám lyžovat (pouze ČR) a jak se říká, tak neštestí nechodí po horách, ale po lidech.

Zatím jsem našel u allianz nebo u české pojištovny
Ale přijdou mi, že ty limity jsou nějaké malé, alespoň ty standartní.

Narazil jsem taky na termín regresy... Jak je to v reálu? Vymáhají zdravotní pojištovny náklady na lečby po tom, kdo zavinil ůraz?

Díky, Karel
karel.84
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod astrapa 28. 12. 2013 19:40

Allianz umí do 20 mil. Kč, ale je docela drahá (bez slevy 7000 Kč) - regres nicméně maximálně 1 mil. Kč, což je skutečně zoufale málo.
ČP umí do 6 mil. Kč, jestli je v tom regres nevím.

-- 28. 12. 2013 20:00 --

Většina pojišťoven umožňuje pojištění odpovědnosti jen jako součást pojištění domácnosti (např. Axa, Kooperativa, Uniqa). Samostatně umí pojištění odpovědnosti tyto pojišťovny: Allianz, ČP, ČPP, ČSOB, Generali, Hasičská.

Nedávno jsem pojišťovny obíhal a zjišťoval si právě ten regres, protože mám pojištění u Allianz a limit 1 mil. Kč se mi zdá nízký (zvýšit nejde ani na žádost, zkoušel jsem). Na pobočce ČP a Generali mi řekli, že regres plní do výše pojistného limitu, ale v pojistných podmínkách jsem o tom nic nenašel, tak nevím. Jestli půjdeš na pobočku, tak je požádej, ať ti ukážou, kde to v podmínkách je a pak dej vědět :-)
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod tx999 29. 12. 2013 00:06

astrapa píše:Allianz umí do 20 mil. Kč, ale je docela drahá (bez slevy 7000 Kč) - regres nicméně maximálně 1 mil. Kč, což je skutečně zoufale málo.
ČP umí do 6 mil. Kč, jestli je v tom regres nevím.

Co jsem koukal, tak těch 20 milionů už musí být sjednáno individuálně, standardně to jsou 2 miliony a stojí to online 1500 za rok.
tx999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 29. 12. 2013 00:23

Ano, přes internet se lze pojistit na 2 mil., kdo potřebuje vyšší limit musí na pobočku. Já mám limit za 5 mil., což mi přijde optimální, ale regresní plnění 1 mil. je strašně málo.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod nod32 29. 12. 2013 17:26

Toto tema me velmi zajima.
Mam pojisteni odpovednosti u Kooperativy,ale v diskuzi poradci-sobe.cz jsem byl upozornen ze odpovednost u Koop nedoporucuji z duvodu mnoha vyluk v pojisteni.
Pry se toto pojisteni u Koop z duvodu zmen v roce 2014 ma predelavat.Nevite o tom neco?
Zvazuji ze prejdu k Allianz s pojistenim odpovednosti.
nod32
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 29. 12. 2013 20:38

Řekl bych, že všechny pojišťovny budou kvůli NOZ svoje pojistné podmínky předělávat, bohužel většina je ještě nezveřejnila. Včera jsem koukal, že zatím nové podmínky vystavila jen ČSOB.
Allianz je dokonce ještě nerozdala ani svým vlastním pojišťovákům.
Asi bych počkal, s čím pojišťovny přijdou, ale spíš to bude zhoršení, než zlepšení. U pojištění odpovědnosti lze očekávat i zdražování.

-- 29. 12. 2013 21:11 --

Pojistné podmínky ČSOB jsou zde: https://app2.csobpoj.cz/iv/odpovednosto ... download/0

Pročetl jsem výluky, a není v nich nic neobvyklého, co by neměly ve výlukách ostatní pojišťovny. Jestli správně chápu č. B čl. II 1 b, tak dokonce pojistí náhlé ekologické havárie, což vesměs mají pojišťovny ve výlukách.

Cit.: ...se pojištění nevztahuje na odpovědnost za újmu způsobenou postupným znečišťováním životního prostředí; znečištěním vzniklým v souvislosti s vrtáním, těžbou, údržbou, provozem, držbou nebo vlastnictvím studen, šachet či štol; v souvislosti se znečištěním životního prostředí nastalým před vznikem škodné události (staré zátěže); pojistitel dále nehradí náklady spojené s vyčištěním nebo dekontaminací v souvislosti s neoprávněným používáním zápalných, otravných, výbušných nebo jiných životu nebezpečných látek
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod karel.84 29. 12. 2013 23:02

Tak jsem zapátral

Česká pojišťovna nabízí za 368kč ročně 3 500 000,- plnění na jednu událost
Allianz za 1530kč ročně 2 000 000,- plnění + 1 000 000 regresy
CSOB má různé varianty, např za 1008kč ročně 6 000 000,- zdraví, 3 000 000,- újma na věci, 1 000 000,- regresy

Teď ještě přečist podmínky ..... :(
To od česke poj. Mi přijde hodně levné, takže tam gude určitě nějaký háček ...
karel.84
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod astrapa 30. 12. 2013 00:05

Kde jsi u ČSOB našel regresy? Nevidím to.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod karel.84 30. 12. 2013 05:47

http://www.csobpoj.cz/cs/produkty/pojis ... _final.pdf

Část D - výklad pojmů
Následnou finanční újmou se rozumí i regresy zdravotních pojišťoven a regresy orgánů sociálního zabezpečení
karel.84
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod astrapa 30. 12. 2013 09:56

Ve vztahu k bodu 6 části D bych to ale chápal tak, že se to týká jen bodu C, tj. regresy se týkají jen pojištění odpovědnosti z výkonu povolání. Chápete to jinak?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod astrapa 2. 1. 2014 18:05

Tak Allianz konečně zveřejnila pojistné podmínky a pokud jsem četl dostatečně pozorně, přibyla jedna podstatná výluka - a sice náhrada ušlého zisku, kterou pojišťovna hradit nebude, což je dost blbé.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod astrapa 2. 1. 2014 23:57

Pročítám nové pojistné podmínky České pojišťovny a Allianz a musím tedy říct, že obě pojišťovny hodně přiostřily. Kdo uzavřel pojištění vloni nebo dříve, neprohloupil. Aktuálně se mi z trojice Allianz, ČSOB a ČP asi jeví nejvýhodnější ČSOB. Allianz zklamala, jejich varianta Exkluziv jaksi ztrácí na své kráse.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod karel.84 3. 1. 2014 10:45

Zatím jsem se nedostal na pobočku, ale poslal jsem dotaz přes mail do ČSOB ohledně regresů, tak uvidíme jestli odpoví :)

Zároveň jsem si vyžádal dopřesňující informace o
Část B, článek II, odstavec 1, bod f (Pojištění se nevztahuje na)
"poškozením nebo zničením motorových vozidel, jakýchkoli plavidel, letadel, sportovních létajících zařízení, sněžných a vodních
skútrů,"
Jde mi o to, pokud způsobím nehodu jako chodec/cyklista a je to moje vina, zda-li pojišťovna plní nebo ne

Pro další čtenáře vypichuji další informaci, která může být pro někoho důležitá:
Část B, článek III, odstavec 3
"V případě poškození elektroniky, telefonů a kuchyňských spotřebičů pojistitel poskytne pojistné plnění max. do výše 3 000 Kč na jednu
pojistnou událost."
Takže pokud máte neposedné děti a chcete si pojistit, aby v obchodě nic nerozbily, tak to asi nebude vhodné :)
I když na druhou stranu, pokud dítě převrátí v obchodě TV, tak by to měla být vina obchodníka, on by to měl mít zajištěné ....
karel.84
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod astrapa 3. 1. 2014 11:29

Je to děs. Jestli ještě vloni stačilo odpovědnost nakombinovat dvěma pojišťovnami (ČP, Allianz) a člověk měl pokryta víceméně všechna rizika (s výjimkou málo pravděpodobných, jako je jaderná havárie), tak teď pojišťovny znatelně zpřísnily spoluúčast/limity a rozšířily výluky. Kdo bude chtít být krytý, bude muset nakombinovat 3-4 pojišťovny, což vyjde na cca 10 tisíc Kč.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod karel.84 3. 1. 2014 12:01

No já se těm pojišťovnám ani nedivím, každý z nich chce vydolovat co jde a ony pak "musí" platí i škody v řádů 1000

Když si vezmu kolik to jenom "stojí" administrativy ....

Škoda, že nenabízejí pojištění, kdy by plnili, až když je škoda
> 50 000,-
> 100 000,-
> ....

Přece jenom uvažující člověk, si spočítá vzhledem ke svému platu co je schopen zaplatit ze svého a co ne.
karel.84
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků