Pojištění odpovědnosti

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod karel.84 28. 12. 2013 18:44

Hledám nějaké pojištění odpovědnosti ... Jedná se mi o to, že začínám lyžovat (pouze ČR) a jak se říká, tak neštestí nechodí po horách, ale po lidech.

Zatím jsem našel u allianz nebo u české pojištovny
Ale přijdou mi, že ty limity jsou nějaké malé, alespoň ty standartní.

Narazil jsem taky na termín regresy... Jak je to v reálu? Vymáhají zdravotní pojištovny náklady na lečby po tom, kdo zavinil ůraz?

Díky, Karel
karel.84
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod astrapa 28. 12. 2013 19:40

Allianz umí do 20 mil. Kč, ale je docela drahá (bez slevy 7000 Kč) - regres nicméně maximálně 1 mil. Kč, což je skutečně zoufale málo.
ČP umí do 6 mil. Kč, jestli je v tom regres nevím.

-- 28. 12. 2013 20:00 --

Většina pojišťoven umožňuje pojištění odpovědnosti jen jako součást pojištění domácnosti (např. Axa, Kooperativa, Uniqa). Samostatně umí pojištění odpovědnosti tyto pojišťovny: Allianz, ČP, ČPP, ČSOB, Generali, Hasičská.

Nedávno jsem pojišťovny obíhal a zjišťoval si právě ten regres, protože mám pojištění u Allianz a limit 1 mil. Kč se mi zdá nízký (zvýšit nejde ani na žádost, zkoušel jsem). Na pobočce ČP a Generali mi řekli, že regres plní do výše pojistného limitu, ale v pojistných podmínkách jsem o tom nic nenašel, tak nevím. Jestli půjdeš na pobočku, tak je požádej, ať ti ukážou, kde to v podmínkách je a pak dej vědět :-)
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod tx999 29. 12. 2013 00:06

astrapa píše:Allianz umí do 20 mil. Kč, ale je docela drahá (bez slevy 7000 Kč) - regres nicméně maximálně 1 mil. Kč, což je skutečně zoufale málo.
ČP umí do 6 mil. Kč, jestli je v tom regres nevím.

Co jsem koukal, tak těch 20 milionů už musí být sjednáno individuálně, standardně to jsou 2 miliony a stojí to online 1500 za rok.
tx999
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 29. 12. 2013 00:23

Ano, přes internet se lze pojistit na 2 mil., kdo potřebuje vyšší limit musí na pobočku. Já mám limit za 5 mil., což mi přijde optimální, ale regresní plnění 1 mil. je strašně málo.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod nod32 29. 12. 2013 17:26

Toto tema me velmi zajima.
Mam pojisteni odpovednosti u Kooperativy,ale v diskuzi poradci-sobe.cz jsem byl upozornen ze odpovednost u Koop nedoporucuji z duvodu mnoha vyluk v pojisteni.
Pry se toto pojisteni u Koop z duvodu zmen v roce 2014 ma predelavat.Nevite o tom neco?
Zvazuji ze prejdu k Allianz s pojistenim odpovednosti.
nod32
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 29. 12. 2013 20:38

Řekl bych, že všechny pojišťovny budou kvůli NOZ svoje pojistné podmínky předělávat, bohužel většina je ještě nezveřejnila. Včera jsem koukal, že zatím nové podmínky vystavila jen ČSOB.
Allianz je dokonce ještě nerozdala ani svým vlastním pojišťovákům.
Asi bych počkal, s čím pojišťovny přijdou, ale spíš to bude zhoršení, než zlepšení. U pojištění odpovědnosti lze očekávat i zdražování.

-- 29. 12. 2013 21:11 --

Pojistné podmínky ČSOB jsou zde: https://app2.csobpoj.cz/iv/odpovednosto ... download/0

Pročetl jsem výluky, a není v nich nic neobvyklého, co by neměly ve výlukách ostatní pojišťovny. Jestli správně chápu č. B čl. II 1 b, tak dokonce pojistí náhlé ekologické havárie, což vesměs mají pojišťovny ve výlukách.

Cit.: ...se pojištění nevztahuje na odpovědnost za újmu způsobenou postupným znečišťováním životního prostředí; znečištěním vzniklým v souvislosti s vrtáním, těžbou, údržbou, provozem, držbou nebo vlastnictvím studen, šachet či štol; v souvislosti se znečištěním životního prostředí nastalým před vznikem škodné události (staré zátěže); pojistitel dále nehradí náklady spojené s vyčištěním nebo dekontaminací v souvislosti s neoprávněným používáním zápalných, otravných, výbušných nebo jiných životu nebezpečných látek
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod karel.84 29. 12. 2013 23:02

Tak jsem zapátral

Česká pojišťovna nabízí za 368kč ročně 3 500 000,- plnění na jednu událost
Allianz za 1530kč ročně 2 000 000,- plnění + 1 000 000 regresy
CSOB má různé varianty, např za 1008kč ročně 6 000 000,- zdraví, 3 000 000,- újma na věci, 1 000 000,- regresy

Teď ještě přečist podmínky ..... :(
To od česke poj. Mi přijde hodně levné, takže tam gude určitě nějaký háček ...
karel.84
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod astrapa 30. 12. 2013 00:05

Kde jsi u ČSOB našel regresy? Nevidím to.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod karel.84 30. 12. 2013 05:47

http://www.csobpoj.cz/cs/produkty/pojis ... _final.pdf

Část D - výklad pojmů
Následnou finanční újmou se rozumí i regresy zdravotních pojišťoven a regresy orgánů sociálního zabezpečení
karel.84
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod astrapa 30. 12. 2013 09:56

Ve vztahu k bodu 6 části D bych to ale chápal tak, že se to týká jen bodu C, tj. regresy se týkají jen pojištění odpovědnosti z výkonu povolání. Chápete to jinak?
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 2. 1. 2014 18:05

Tak Allianz konečně zveřejnila pojistné podmínky a pokud jsem četl dostatečně pozorně, přibyla jedna podstatná výluka - a sice náhrada ušlého zisku, kterou pojišťovna hradit nebude, což je dost blbé.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 2. 1. 2014 23:57

Pročítám nové pojistné podmínky České pojišťovny a Allianz a musím tedy říct, že obě pojišťovny hodně přiostřily. Kdo uzavřel pojištění vloni nebo dříve, neprohloupil. Aktuálně se mi z trojice Allianz, ČSOB a ČP asi jeví nejvýhodnější ČSOB. Allianz zklamala, jejich varianta Exkluziv jaksi ztrácí na své kráse.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod karel.84 3. 1. 2014 10:45

Zatím jsem se nedostal na pobočku, ale poslal jsem dotaz přes mail do ČSOB ohledně regresů, tak uvidíme jestli odpoví :)

Zároveň jsem si vyžádal dopřesňující informace o
Část B, článek II, odstavec 1, bod f (Pojištění se nevztahuje na)
"poškozením nebo zničením motorových vozidel, jakýchkoli plavidel, letadel, sportovních létajících zařízení, sněžných a vodních
skútrů,"
Jde mi o to, pokud způsobím nehodu jako chodec/cyklista a je to moje vina, zda-li pojišťovna plní nebo ne

Pro další čtenáře vypichuji další informaci, která může být pro někoho důležitá:
Část B, článek III, odstavec 3
"V případě poškození elektroniky, telefonů a kuchyňských spotřebičů pojistitel poskytne pojistné plnění max. do výše 3 000 Kč na jednu
pojistnou událost."
Takže pokud máte neposedné děti a chcete si pojistit, aby v obchodě nic nerozbily, tak to asi nebude vhodné :)
I když na druhou stranu, pokud dítě převrátí v obchodě TV, tak by to měla být vina obchodníka, on by to měl mít zajištěné ....
karel.84
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod astrapa 3. 1. 2014 11:29

Je to děs. Jestli ještě vloni stačilo odpovědnost nakombinovat dvěma pojišťovnami (ČP, Allianz) a člověk měl pokryta víceméně všechna rizika (s výjimkou málo pravděpodobných, jako je jaderná havárie), tak teď pojišťovny znatelně zpřísnily spoluúčast/limity a rozšířily výluky. Kdo bude chtít být krytý, bude muset nakombinovat 3-4 pojišťovny, což vyjde na cca 10 tisíc Kč.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod karel.84 3. 1. 2014 12:01

No já se těm pojišťovnám ani nedivím, každý z nich chce vydolovat co jde a ony pak "musí" platí i škody v řádů 1000

Když si vezmu kolik to jenom "stojí" administrativy ....

Škoda, že nenabízejí pojištění, kdy by plnili, až když je škoda
> 50 000,-
> 100 000,-
> ....

Přece jenom uvažující člověk, si spočítá vzhledem ke svému platu co je schopen zaplatit ze svého a co ne.
karel.84
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karel.84 3. 1. 2014 14:48

Právě jsem dostal vyjádření ohledně regresů pro Pojištění odpovědnosti za škodu z běžného občanského života:

V pojištění odpovědnosti za újmu kryjeme škodu způsobenou na zdraví, majetku a následnou finanční škodu. Do následné finanční škody právě spadá i regres zdravotní pojišťovny – tj nárok zdrav. pojišťovny vůči pojištěnému na náhradu - kdy regresem zdravotní pojišťovny se rozumí:

nárok zdravotní pojišťovny vůči pojištěnému na náhradu nákladů na hrazené služby vynaložených v důsledku zaviněného protiprávního jednání pojištěného dle ustanvoení § 55 zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších paředpisů.
karel.84
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod astrapa 3. 1. 2014 15:02

Z toho mi jen není jasné, když tedy zraním někoho na Slovensku/Rakousku..., jestli regres zahraniční nemocnice/zdravotní pojišťovny hradí, protože tady přímo citují jen český zákon.
Přičemž v cizině tyto náklady na ošetření a léčení bývají mnohem vyšší než v ČR, takže být pojištěný na vysoký regres je velmi důležité.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod karel.84 3. 1. 2014 19:41

Vyjádření k Část B, článek II, odstavec 1, bod f (Pojištění se nevztahuje na)
"poškozením nebo zničením motorových vozidel, jakýchkoli plavidel, letadel, sportovních létajících zařízení, sněžných a vodních
skútrů,"

Se mi dostalo této odpovědi:

Pojištění odpovědnosti za újmu se nevztahuje uvedenou výlukou v případě, kdy jsou pojištěnou osobou vozidla řízeny, tedy na zapůjčených motorových vozidlech, jakýchkoliv plavidlech, letadlech, sportovních létajících zařízení, sněžných a vodních skútrech.

Příklad pro Vás na druhý dotaz je kdy chodec vstoupí do vozovky mimo přechod, vozidlo se snažilo vyhnout chodci a narazí do sloupu a tím k poškození vozidla, v takovémto případu by se jednalo o pojistnou událost, kterou lze uplatnit z pojištění odpovědnosti za újmu v občanském životě.

Toť vyjádření. Ale stejně se mi zdá, že je to dost na hraně, protože podle toho co je v podmínkach bych spíše řekl, že pokud chodec vstoupí do vozovky a způsobí nehodu, tak nebude plněno.
karel.84
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod astrapa 3. 1. 2014 20:14

Pokud mají v podmínkách, že pojištěný nesmí porušit právní předpisy, tak bych toto ustanovení také tak vyložil.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod nod32 6. 1. 2014 07:39

Co ta Kooperativa?Maji nejake zmeny.
nod32
Diskutér

Odeslat příspěvekod nod32 15. 1. 2014 08:45

Psal jsem do Koop jake jsou zmeny v s novym NOZ 2014.
Nový občanský zákoník změny přinesl. Obecně lze říci, že pojistné smlouvy, které byly uzavřeny do 31. 12. 2013, se řídí původní právní úpravou - zákonem o pojistné smlouvě a pojistnými podmínkami, za kterých byly sjednány. Pojistitel poskytne ze „starého“ pojištění náhradu újmy v rozsahu pojistných podmínek, za kterých bylo pojištění sjednáno (tj. bolestné, ztížení společenského uplatnění, jednorázové odškodnění pozůstalých, náhradu za škodu na věci a následnou finanční škodu vyplývající z těchto nároků). V souvislosti s novou právní úpravou a rozšířením některých nároků z pojištění odpovědnosti, které ze starých produktů nejsou hrazeny, je možné u vybraných produktů individuálně sjednat dodatek pro pojištění nemajetkové újmy (nemajetková újma způsobená zásahem do práva poškozeného na ochranu jeho zdraví, duševní útrapy manžela, rodiče, dítěte, případně jiné osoby blízké poškozenému v případě usmrcení nebo zvlášť závažného ublížení na zdraví poškozenému). Rozsah náhrady se i u původních produktů řídí novou právní úpravou (tedy výše bolestného a ztížení společenského uplatnění zohledňuje zrušení bodové vyhlášky č. 440/2001 Sb.) Podmínkou je, že ke škodě/újmě došlo počínaje 1. 1. 2014. 2. Pojistné smlouvy, které byly uzavřeny od 1. 1. 2014, se již řídí novým občanským zákoníkem a aktuálně platnými pojistnými podmínkami. V souvislosti s novou právní úpravou naše pojišťovna připravila nové pojistné produkty, kterými reaguje na změny. Jedná se nejen o změnu terminologie v pojištění odpovědnosti za újmu, ale rovněž o rozšíření náhrad. V pojištění odpovědnosti jsou zahrnuty rovněž duševní útrapy blízkých při usmrcení a zvlášť závažném ublížení na zdraví.“
nod32
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 16. 1. 2014 18:43

Pořád to ale neřeší ten zásadní problém, že bez pojištění domácnosti ti to Kooperativa neudělá. A domnívám se, že pojištění domácnosti tato pojišťovna dvakrát dobré nemá.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod nod32 17. 1. 2014 16:24

Na zaklade ceho se domnivas ze pojisteni domacnosti od Koop neni dobre??
Ja pojisteni domacnosti od Koop mam ve variante KOMFORT a je minimalne stejne dobre jako od Allianz Exluziv mozna i trochu lepsi.

Resi totiz i pojistnou udalost vzniklou mimo misto pojisteni na uzemi Ceske republiky - veci na sobe,pri sobe,u sebe,veci odlozene na miste tomu urcenem,nebo obvyklem,veci predane za ucelem poskytnuti sluzby.
nod32
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 17. 1. 2014 17:35

To se divím, že to není ve výlukách, protože loupežné přepadení na ulici může zinscenovat každý, vloupání do bytu už jde hůře.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod BukajAktobos 21. 2. 2014 10:28

Dobrý den,

využiji toto forum, teoreticky by tu měla být naděje na rozumnou odbornost :-)

Jaké jsou nyní aktuální možnosti pojistek odpovědnosti? Známý by potřeboval sjednat tuto pojistku.
Primárně kvůli možnosti poškození svěřené elektroniky a taktéž je kvůli práci velmi často na delších (i mezinárodních) cestách služebním autem.

Vysloveně něco exotického by potřebovat neměl. Co by jste mu doporučili? Dá se takto něco doporučit?
BukajAktobos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qwertz375 25. 8. 2017 16:56

Existuje dneska vůbec nějaké použitelné pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě? Ty pojistky jsou děravé jak cedník! Půlka pojištoven neumí nesezdaný pár, např. ČP vylučuje všechny kolektivní sporty, Allianz zase neumí zvíře v rámci Evropy, Kooperativa k tomu natvrdo nacpe pojištění domácnosti. V podmínkách aby se prase vyznalo. Limit pro regresy je většinou zcela nedostatečný (1 mil.), takže sjednávat pojistku v rozumné výši (10 mil. +) postrádá jakýkoli smysl.

Máte někdo rozumnou pojistku odpovědnosti v občanském životě (od 10mil. výše) bez těchto nesmyslných výjimek a omezení? Nebo jsme dospěli tak daleko, že je potřeba uzavřít několik pojistek, protože běžné riziko se jinak komplet pokrýt nedá?
qwertz375
Návštěvník

Odeslat příspěvekod for.ce 25. 8. 2017 20:13

Normalni clovek zadne takove pojisteni nepotrebuje.
for.ce
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jumpmans 25. 8. 2017 23:14

To by ses divil. Zrovna ted jsem podkal pripad ze chlapik v alpach na lyzich srazil rakouskeho pravnikz a ten na nem vysoudil 300000€.
jumpmans
Diskutér

Odeslat příspěvekod for.ce 25. 8. 2017 23:58

A co by na tom zmenlo pojisteni? Nic, protoze vyluka.
for.ce
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jumpmans 26. 8. 2017 02:41

Pojistovna zaplatila 3mega, to byl max limit. Zbytek musi splacet ze sveho...
jumpmans
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 26. 8. 2017 04:52

Měl ho srazit pořádně. Mrtvej právník nevysoudi nic.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod for.ce 26. 8. 2017 05:36

Nebo si u soudu zaplatit lepsiho pravnika.
for.ce
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 26. 8. 2017 09:55

Jo, jo, to jsou super rady.

Takze az vytopite v panelaku 6 pater bytu pod vama nebo az shori x bytu od vaseho a budete v tom za par (desitek) milionu, tak si vzpomente, jak je to pojisteni na nic :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod qwertz375 26. 8. 2017 10:17

Tak na podobné idioty nemá smysl ani reagovat. Ty byty co náhodou neshoří vytopí voda po zásahu hasičů. Další oblíbená kapitola je rekreační cyklistika a mohli bychom pokračovat donekonečna.

Bohužel najít skutečně fungující pojistku je stále těžší.
qwertz375
Návštěvník

Odeslat příspěvekod octaviampi 28. 8. 2017 06:18

Skoncil jsem nakonec u Uniqy Variant, vybiral jsem dlouho. Umoznuje poskladat pojisteni nemovitosti podle rizik a k tomu odpovednost.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 1. 10. 2017 15:31

Jaký máte názor na pojištění odpovědnosti v běžném životě v případě podání ČSOB pojišťovny? Přijde mi, že jejich odpovědnost nepřináší oproti trhu něco navíc, naopak je tam "pěkné" omezené pojistné plnění na elektroniku a kuchyňské spotřebiče do 3000 Kč podle jejich VOP, což jinde nebývá (ostatní výluky mi připadají vesměs stejné, jako jinde) a zároveň má ČSOB jednu z nejdražších pojistek. Nehledě na to, že je zde ještě spoluúčast 500Kč.

Nemít ČSOB odpovědnost v rámci jejich účtu zdarma, tak bych si vybral jinde. Zřízením účtu u ČSOB jsem zrušil svojí minulou odpovědnost od Allianz, která také ke svým podmínkám byla docela drahá.

Praktickou zkušenost s plněním diky bohu nemám a snad to tak vydrží, tak nemohu soudit.
cz01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audiobullys 4. 10. 2017 21:09

Allianz má limit po státu furt 1 mil Kč. ČSOB odpovědnost k premium účtu má mnohem větší limity. Měl jsem chvíli a pak jsem to vyměnil za poj. Právních služeb řidiče. Uvidím jak mě pomůžou, 4 měsíce od nehody a policajti přemýšlej jestli to nepřehodnotí z přestupku na trestný čin.
Já Allianz používám na asistenční služby. Ale je fakt že zámečník kupříkladu nepomohl. Prej je tolik systému, že neví všechny.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 5. 10. 2017 17:30

A řešil jsi za tu ČSOB odpovědnost nějakou náhradu?
cz01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audiobullys 5. 10. 2017 23:34

No jako tu zrušenou odpovědnost u ČSOB ? Mám akorát odpovědnost u Allianz k baráku a tam je ten limit jen těch 1 mil. Fena je už vykastrovaná tak už po obci nebeha. Kočku jsem ji jakž takž odnaucil. No a zajíce už v okolí vyhnala, tak už nehrozí že by za jedním běžela po kolejích a přes silnici 1. Třídy ve meste.

Každopádně 1 mil je málo i na český hory kdybych jel někdy lyžovat, tak bych se připojistil.
To stejný cestovní k premium účtum. Tam jedině Allianz a Axa s neomezeným limitem obzvlášť na repatriaci letecky. Letenka z Bali za 4,4 mil Kč, to bych nechtěl splácet. Třeba Koop pro CS má uvedeno obligátní podmínku: úhrada nákladů je možná se souhlasem as.sluzby či pojistitele (Koop) a to maximálně do výše průměrných nákladů převozu do ČR. Výše průměrných nákladů stanoví as. Společnost nebo pojistitel ( Koop).
Řeknou že průměr je 700 tisíc a zbytek si splacej xy let.
A už vidím jak platím dopředu hotově v Indonésii 1,2 mil Kč za hospitalizaci s ČSOB poj. či Kooperativou a jejich asistenčními službami. A nebo si můžu představit, jak tam taham z bankomatu sám 3 tejdny tudle částku.
Axa to totiž zařídila, zaplatila nemocnici v hotovosti dopředu. Tam naka smluvní platebni garance neplatí a chtěj všechno dopředu cash.

Ale koukám že v Rakousku je to takovej národní sport padat Čechům pod nohy na lyžařským svahu. Dědek padne před vás a jeho babka přijede a že chce nadiktovat jméno a adresu, zavolá záchrannou službu ta přijede na skútru a mezitím vzlita vrtulník. Dědek má pak lékařskou zprávu a 5 svědků a nechá si proplatit vytouženou operaci kyčelního kloubu.
A ještě to Rakusaci Čechům potvrdej že to maj na business. Ke každý nehodě tam vzlita vrtulník a není to nic vaznyho. To se nedivím, že tu někdo psal, že právník srazenej na svahu dostal pár mega od český pojišťovny.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod cactuz 6. 10. 2017 05:19

Ale nejak si ten dedek v Rakousku musi predem vytipovat spravneho pojistence, pres ktereho spadne, protoze u nepojistence by si tu nakladnou operaci musel hradit sam a jeste hradit dalsi naklady na soudni rizeni bez nejake jistoty uspechu, zvlast pokud bude mit dedek u soudu jen pet svedku a nepojistenec jich bude mit deset.
:D
cactuz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audiobullys 6. 10. 2017 09:34

Jemu stačí vopsat si iniciály a adresu. Dopis do ČR posílá rakiuská advokátní kancelář. Občas se Češi obrací prej na ministerstvo s žádostí o pomoc. Ale je zábavné číst od vícero lidí podobné příhody, nejlepší je asi, jak jim zdrháte a bába s dědkem vás nahání po celý sjezdovce potom, co chtěli od vás údaje.
Ale vůbec bych se nedivil, že to ty zoufalci takhle dělaj kvůli jejich drahému zdravotnictví případně delším čekacím lhutam na operaci menisku či kycelnimu kloubu. Takhle zavolá k doktorovi s papírama, že to bude platit Čech ( a zřejmě jeho pojišťovna).
Navíc kvůli tomu, že to bude z nehody a doveze ho vrtulník, tak to bude přednostně bez dlouhé čekací lhůty. Takže se děda vyhne čekací lhůtě 6-12 měsíců tipuju.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod cactuz 6. 10. 2017 11:51

No jiste, tezko to bude platit cech, ktety nechce a nema. Kde nic neni, ani exekutor nehrabe. Tyhle pohadky sis mohl nechat od cesty.
cactuz
Kolemjdoucí