Penzijní připojištění

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ivo_2 17. 7. 2017 20:10

dnes vyšel další "článek" na toto téma .
Mám pocit že poslední dobou , těch článků nějak přibývá .
Miliony Čechů si mají změnit penzijní připojištění. Máme srovnání, čtěte, zda se vám změna vyplatí - https://zpravy.aktualne.cz/finance/kde- ... 5900fea04/
ivo_2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 17. 7. 2017 20:56

V tom článku bohužel nejsou žádné nové informace...
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 7. 2017 06:51

Přijde mi to jako stejná mediální masáž jako u hypoték - kupte si, levnější už nebudou...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod tuann 20. 12. 2017 13:53

Plati stale, ze je mozne ziskat danovou ulevu vyssim prispevkem do penzijniho fondu na konci roku? Davam mesicne 1000 Kc do penzijniho fondu a kdybych v prosinci pridal vklad 24000 Kc navic, mam narok na to maximalni danove zvyhodneni? Nebo bych musel misto 1000 Kc mesicne davat prispevek 3000 Kc pravidelne kazdy mesic?
tuann
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Franklin 20. 12. 2017 15:37

Koukám, že jsi tady úplně nový. :mrgreen: :twisted: Hraje se na roční součet, tj. je úplně jedno, jestli budeš vkládat 3000 Kč měsíčně anebo v prosinci přihodíš 24000 Kč navíc. Ale tenhle zvýšený měsíční příspěvek je potřeba mít oficiálně sjednaný s penzijním fondem, například jako dodatek ke smlouvě. Můj penzijní fond to má vyřešeno tak, že zájemcům dává podepsat dodatek ("program daňové optimalizace"), podle kterého je příspěvek za prosinec mimořádně navýšen na (daňové optimum — příspěvky v minulých měsících).
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod tuann 20. 12. 2017 15:57

Diky, takze se zmenila pouze vyse celkoveho rocniho prispevku oproti minulemu roku. Ja se bal, ze zmenili vysi mesicnich prispevku.
tuann
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mlsal 20. 12. 2017 16:11

Uplatnění ročního maximálního daňového odpočtu ve výši 24 000 Kč (do 31. 12. 2016 jen 12 000 Kč) je možné při měsíční úložce 3 000 Kč (tj. 36 000 Kč ročně). Ze základu daně je možné odečíst tu část účastnických příspěvků, která v jednotlivých kalendářních měsících převýší 1 000 Kč .
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Franklin 20. 12. 2017 16:29

Pro jistotu jsem si přečetl Zákon o daních z příjmů a skutečně se tam řeší pouze roční součet. Měsíční úložku 3000 Kč bych do toho vůbec nepletl, protože to může vyvolávat chybný dojem, že je to nutnost. Není. Kdo si s penzijním fondem dohodne měsíční příspěvek 1000 Kč pro leden až listopad a 25000 Kč pro prosinec, je také v pohodě.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod tuann 20. 12. 2017 16:57

Diky diky, to jsem chtel slyset. Jeste to stihnu doplatit.
tuann
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 21. 12. 2017 11:26

A jak moc reálné je vracení daně při zrušení PP a plné optimalizaci?
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Markil 4. 1. 2018 16:25

Chci si pro sebe založit od dubna nové penzijní připojištění na 5 let. V těch nových fondech a podmínkách nemám moc přehled, tak prosím o radu, koho byste zvolili a jaký přesně fond (strategii)? Budu to mít založeno na jinou osobu v rodině, která je v důchodovém věku, takže opravdu jen na 5 let a pak případně nové kolečko. Původní fond byl Allianz, ale ještě podle starého systému. Ten vypovídám ke konci března.
Do smlouvy dám samozřejmě sebe jako oprávněnou osobu. Bylo by ještě něco vhodného, na co nezapomenout?
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod elinor 4. 1. 2018 18:25

Pokud je možné, ponechejte to staré, není nutno po 5 letech vypovídat. Pokud tedy nepotřebujete peníze. S novými fondy neporadím, ale sama jsem v podobné situaci (staré penzijko na důchodce) - od loňského srpna mohu nechat vypovědět, ale peníze až tak nepotřebuji. Ponechávám do doby, kdy budu peníze potřebovat, nebo do zhoršení zdrav. stavu.
elinor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pestt 4. 1. 2018 18:34

Má to vůbec cenu pro těch 230 Kč měsíčně nebo kolik to je?

A jestli ti jde o výsledky penzijních fondů, tak jejich výnosy jsou už dlouho směšné.
https://zpravy.aktualne.cz/finance/penzijni-fondy-vysledky-2016-zhodnoceni-inflace-porovnani/r~b7e052a8041111e781eb0025900fea04/?redirected=1515087597
pestt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elinor 4. 1. 2018 18:54

Asi to cenu má jen pro někoho - jsem konzervativní a na 5 let u rodičů to není tragedie. Získávám 3 x 230 měsíčně za peníze, které neumím investovat jinak. Lepší než ve slamníku. Navíc pro sebe již čerpám výsluhovou penzi s technickou úrokovou mírou 4,5 %. Nevidím to tak černě.
elinor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LaNov 4. 1. 2018 21:05

pestt píše:Má to vůbec cenu pro těch 230 Kč měsíčně nebo kolik to je?
A jestli ti jde o výsledky penzijních fondů, tak jejich výnosy jsou už dlouho směšné.

I při výnosech 0 je 230 Kč státní podpory z vložených 1000 Kč celých 23% zhodnocení vkladu :D
LaNov
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků